Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (284. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şeker beyaz zehir gerçekten uzak durabilirsen farkı görürsün vücundaki maya mantar şekerden besleniyor... Kefir iyi bir probiyotik insan ın 2. Beyni bağırsaklarmış iyi bakmak gerekiyor
  • Bende de uzun süredir SD var kafamdaki kepeklenme (SD'den bağımsız) için aldığım "Konazol" isimli şampuanı banyo esnasında yüzüme uyguluyorum ve bütün ölü derileri alıyorum. Bu işlemden dolayı yüzümde ufak bi kızarıklık oluyor bunun için de soğuk su ile bol bol yıkıyorum ve bir sonraki banyoda bu işlemi tekrarlıyorum. Henüz 2 haftadır bu yönteme başvuruyorum ve açıkcası çok da memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelimelerleingilizce -- 7 Ağustos 2017; 7:37:12 >
  • DermoCrazy D kullanıcısına yanıt
    Aynen cikolata tatli hatta bisküvi bile yiyince yuzumun yavastan karincalandigini hissediyorum sen hic elma sirkesi denedin herkes bahsediyor da
  • Dün gece elma sirkesine basladim 4 yemek kasigi sirkeye 4 yemek kasigi su katip yüzüme iyice yedirdim bugun limon ve kefir de alıcam limonu sıkıp ılık su ile icicem ardindan da 1 bardak kefir icicem bakalim nolucak bıktım krem sürmekten
  • Sirkeyi seyreltme bence tabi herkesin kendi bilecegi is ben direkt uyguluyorum zaten icindeki asit faydali olan egzama mikrobunu yakıp öldürüyor. Su asidi bozar etkisiz olur yazdim yukari ama herkesin kendi bilecegi iş.
  • Ilk seferde cok yakmasin diye seyrelttim bu aksam direk uygilicam bakalim neler olucak krem surmeden uyumak cok guzeldi umarim duzelir
  • berardi.1907 B kullanıcısına yanıt
    Sirke denedim bana iyi gelmedi neler neler denedik çay ağacı yağından tut kekik yağına kadar her türlü şey denendi burda asıl olan sensin deneyip sana iyi geleni bulacaksın her vucudun tepkisi farklı oluyor.
  • Arkadaşlar hiç ilaç tedavisi gören var mı? Bugün gittiğim doktor bana tetradox diye bir ilaç yazdı. Daha önceden gittiğim bir doktorda funit diye bir ilaç yazmıştı ama kullanmamıştım ben.
  • Arkadaslar tam çözümü yok 10 yildir denemedigim nane kalmadi kaç milyar yedirdim ya kendiliğinden geçer yada elma sirkesine devam.
  • aslan1871 A kullanıcısına yanıt
    Tetradox genelde akne tedavisine veriliyor sd için antibiotiklerin ne kadar etkisi var tartışılır ama mideni bozacağı ve bağırsak florana olumsuz etki yapacağı kesin.
  • Istanbulda tarkan güveloğlu var kendisi sedef ve seboit tedavisi için organik kürler veriyor madem kurtulmadın kurtulmak istiyon başvur görüş diycem ama genelde şikayetçi çok başvuran yok
  • Bugun sirke ile ikinci günüm sabah uyandigimda bi yanagim temiz diger yanagim kipkirmiziydi o kadar salak bi hastalik ki lanet olasi insana bi huzur ver ya
  • Arkadaslar ekze mant ve olyplus kremler kortizonlu mu bilen var mi doktor kortizonsuz diye Verdi ama nette kortizonlu yaziyor
    Bildiğim kadarıyla yazıkların kortizonsuz maya mantar kremleri bunların etkisi az ve yavaş oluyor tabi kortizon ve steroid kadar hızla etki etmez ama yan etkileri düşük uzun süre kullanırsın.
  • Travazol deri kremi kortizonlu mu
  • Arkadaşlar merhaba.Öncelikle Allah herkese şifa versin.Ben bu seboreik dermatit hastalıktan 1997 yılından beri uğraşıyorum.Yaşım 33 oldu.Saçlarımı kaybettim.Yıllardır forum sitelerini takip ediyorum.Size şunu anlatmak isterim.Kortizon içerikli ilaçları sakın yüzünü ve saçlı deriye kullanmayın.Cildiniz inceliyor.Türkiye gitmediğim doktor kalmadı.Ben hastalığa ortaokul yıllarında yakalandım.O yıllara lise sınavlarına hazırlanırken çıkmaya başladı.Doktorlar yüzünden kortizon ilaçlar kullandım.Lise yıllarında 1999 da internetin yaygın olması ile hastalığımı araştırmaya başladım.Bu hastalık stres yüzün ortaya çıkıyor.Arkadaslar.Düzenli beslenme olmayınca.Malum yediğimiz gıdalar katkılı olduğu için vücudumuz etkileniyor.Ve bu yüzden piskolojim cok bozuldu.Gençlik yıllarım.Benim yüzümde,kolumda,ensemde,gögüs bölgemde var.Sadece 15 askerlik yaparken hiç çıkmadı.Askerden sonra yine çıkmaya başladı.Şuan bile var.İnsan yüzüne çıkınca insanlar sizlere bir garip bakıyor.Denemediğim ilaç,koca karı ilaçları dahil kalmadı.Saçlarımı kaybettim.Normalde bu hastalık kışın artardı.Yazın hiç olmazdı.Ama artık yazın oluyor.Yüce Allah bizleri daha büyük hastalıklar vermesiin.
    Size tavsiyelirim.
    Stres yapmayın..Kafanızı boşaltın.kortizon içerikli ilaç sakın kullamayın.
    Yüce Allah bizleri daha büyük hastalıklar vermesiin.

• kusura bakmayın. düzgün yazamadın.Kelime hataları olabilir arkadaşlar.şuan çalışıyorum
    sakın onu kullanma kortizonlu.
  • goxwa G kullanıcısına yanıt
    Kortizonlu sakın kullanmayın demişsiniz

Hocam bende genetik saç dökğlmesi var egzama vs bişi yok ama doktor bana psovote diye kortizonlu bi losyon verdi internette bakıyorumda saç beslemesi vs gibi bişi yok

Hep hastalıklar için yazıyor + kortizonlu sizce kullanayımmı veya niye vermiş olabiilir
  • PcMert kullanıcısına yanıt
    Yadığın ürünün muadilini kullanıyorum sedef ve egzema ilacı ama prospektüsünğ okurken yanlış hatırlamıyorsam saç dökülmesi ile ilgili birşeyler yazıyordu ne alaka diye içimden geçirmiştim.
  • 
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.