Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (280. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
8.482
Cevap
199
Favori
1.208.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elma sirkesi yüz için kesin çözüm uzun yıllardır rahatım ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elma sirkesi herkeste ayni etkiyi gostermiyor bende kullandim yuzumu kül rengine cevirdi yanik gibi yapti

• selamlar. son konular ciltle ilgili olduğundan yazayım dedim.

oğlumun ergenlik sivilceleri ile ilgili ne yapabiliriz ??

şimdilik sadece limon sürüyor..
  • Elma sirkesini pamukla surerek bolgeyi yikamadan 3 4 gun kullanin 2 hafta sebo falan çıkmıyor sirkeyi market sirkesi alin 2 3 lira falan 3 ay gidiyor sabunlamayin bolge sirkeli kalsin

• quote:

Orijinalden alıntı: nevzat06

ben çektim başkaları çekmesin. ,
    bana seboreik dermatit teşhisi konuldu, bir çok ilaç şampuan vs. denedim hiç bi faydası olmadı. vichy nin bi şampuanını tavsiye ettiler. tek seferde gitti, yaklaşık 5-6 aydır belirtisi bile yok.
    inş. sizede faydası olur

hocam sizin kafa derinizde mi çıktı bu, yüzünüzde çıkmadı mı ? vichy dercos'un bana tek faydası kepeği engelliyor ve saç diplerinde çıkan seboroik dermetit'i yok etti. ama yüzümdekilere hiç bir iş yapmadı yüzümü de yıkamama rağmen
  • Nalet pislik bendede var gorenler soruyor anlatiyom adam dr git diyor xd
    su vichy denesekmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçları sıfıra vurmayı düşünüyorum bir şey olur mu arkadaşlar ?

• Şuna kesin bir çözüm bulamayan bilimin taaa...... Dünyanın neredeyse yarısı bu illetten dertli ama hala kesin bir tedavisi yok.
  • proteo kullanıcısına yanıt
    Ben suan duru zeytinyagli sabun kullaniyorum iyi geldi sanki kizariklik gitti sanirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

Ben suan duru zeytinyagli sabun kullaniyorum iyi geldi sanki kizariklik gitti sanirim

Her ne olursa olsun hepsi geçici rahatlık sağlıyor, kesin bir tedavisi yok. Bir şekil de yeniden alevleniyor. Ben de çok fazla yok, ama üç yıldır çekiyorum. Kaşlarda sık sık tekrarlıyor, burun kenarları da öyle, pis sakal dahi bırakamıyorum, anında çenemin sağ tarafında yer edinmiş nohut büyüklüğün de kızarıklık oluyor, sakalı kesmez isem kaşıntı,yanma ve sonrasın da alan genişliyor. Sakalsız sorun yok. Onca iş güç arasında bu illet ile uğraşmak, canınızın sıkkın olduğu zamanlarda bir de bununla uğraşmak insanı yıldırıyor. Ben de bir çok ürün denedim ama bir süre sonra tekrarlayıp eski duruma dönüyor. Bu illet içeriden kaynaklı, yüzeysel önlemler sadece bizi kısa süre rahatlatıyor. Buna sebep olan virüsü etkisizleştiren bir tedavi bulamayan bir tıp'ın kansere tedavi bulamamış olması hiç şaşırtıcı değil. Sanırım insanların hastalıklı dolaşması işlerine geliyor

• Default Seb Derm and Lemon Juice

I'm taking a tablespoon of lemon juice mixed with a glass of water every mourning. I have been doing this for about 3 weeks now and my Seb Derm is gone almost. No flare ups or nothing and my skin feels really good now. I tried it cause I heard it cleansed the liver and helped skin problems and such. I'm shocked it really is working, its amazing.

Denemenizi tavsiye ederim SD li arkadaşlara, bana iyi geldi sabah aç karnına 1 limonu sıkıp su ile seyreltip içiyorsun....akşam yatmadanda yapıyorum aynısını

• DermoCrazy D kullanıcısına yanıt
    Hocam daha faydalı olacaksa sek de içeriz acaba hangisi daha faydalı?
  • Saçlı deride yağlanma, sivilce ve kaşıntı şeklinde yıllardır bu şekilde seyrediyor. Çok ürün kullandım, daha çok derideki yağlanmayı azaltmaya veya önlemeye yönelik ürünler. Bazı ürünler hiç bir fayda etmedi, bir ürün kullandığım sürece sorunu çözmüştü. Artık piyasada yok. Bazı ürünler ise bir süre etkili oldu sonrasında sanki bağışıklık kazanmış gibi o ürünler de fayda etmedi. Son olarak kullandığım üründen epey fayda gördüm. Saçlı deride yağlanmaya karşı şu ana kadar etkili, yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Denemek isteyen olursa ismini yazabilirim
  • ezergecer26 E kullanıcısına yanıt
    Hocam suyunu sıkıp içiyoruz sulandırıp sabah akşam iç 4-5 gün sonra gel buraya yaz sd lerin nasıl oldu bana iyi geldi yeterki iyi gelsin kabuğuyla bile yerim

• quote:

Orijinalden alıntı: DermoCrazy

Default Seb Derm and Lemon Juice

I'm taking a tablespoon of lemon juice mixed with a glass of water every mourning. I have been doing this for about 3 weeks now and my Seb Derm is gone almost. No flare ups or nothing and my skin feels really good now. I tried it cause I heard it cleansed the liver and helped skin problems and such. I'm shocked it really is working, its amazing.

Denemenizi tavsiye ederim SD li arkadaşlara, bana iyi geldi sabah aç karnına 1 limonu sıkıp su ile seyreltip içiyorsun....akşam yatmadanda yapıyorum aynısını

Yapmamız gereken sabah aç karnına limonlu su içmek doğru mu anladım?

• Arkadaslar bu kaslara aylardir cozum bulamadim kas diplerimde pullanma yangi hissi var bunun cozumu yokmu kortiozunlu krem kullaniyorum gecici olarak cozum veriyor.

• Saçta olması pek ırgalamıyor. İllet şey yüzümde de çıkıyor aynen saç derisinde olduğu gibi yüzüm kepekleniyor. Yüzde kaşınma yanma yapıyor hatta öyle ki kaş içinde dahi çıkıyor ve aynen saçta olduğu gibi dökülmeye sebep oluyor. Doktora gittim gelen cevap şaka niteliğinde; "çaresi yok" bir şampuan ve bir losyon yazdı. Şampuanın zerre faydası olmadı. Losyon da zaten bildiğiniz üzere sadece kaşıntı giderme amaçlı. Velhasıl şu an yaşantımın en büyük belası olmuş durumda bu hastalık, doktor dışında da birçok yöntem denedim sonuç olumsuz. Bakalım inşallah bende sizde tez zamanda kurtuluruz bu illett hastalıktan. Bu arada aynı şekil müzdarip olup çeşitli şekilde bu dertten kurtulan varsa önerilere, tavsiyelere açığım.

• PantheraPardus kullanıcısına yanıt
    Evet sabah aç karına sulandırarak bir büyük bardağa sık iç akşamda yatmadan aynı şeyi yap 4-5 gün bana çok iyi geldi baskıladı sd yi elin gavuru yazmış herkeze yüzde yüz iyi gelirmi bilmem ama denemekte fayda var hem doğal hemde ucuz .

Daha önce bu illetin karaciğer bozukluğundan kaynaklandığı burda tartışıldı limonda karaciğeri temizliyormuş o yüzden iyi geliyor sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: DermoCrazy

Evet sabah aç karına sulandırarak bir büyük bardağa sık iç akşamda yatmadan aynı şeyi yap 4-5 gün bana çok iyi geldi baskıladı sd yi elin gavuru yazmış herkeze yüzde yüz iyi gelirmi bilmem ama denemekte fayda var hem doğal hemde ucuz .

Daha önce bu illetin karaciğer bozukluğundan kaynaklandığı burda tartışıldı limonda karaciğeri temizliyormuş o yüzden iyi geliyor sanırım

Benim aldığım önlemler arasında,

Şeker yememeye özen göstermek

Güneşe mümkün olduğunca çıkmamak(en çok bu azdırıyor)

Hergün ev yoğurdu ve tüm yeşilliklerden tüketmek.

Bunları yapmaya çalışıyorum.Coresatin sürünce yukardakileri yapmaya gerek kalmıyor ama coresatinde anladığım kadarıyla kortizon var bu yüzden herhangi bir ilaç kullanmıyorum burnu kısa vadede temizliyor ama uzun vadede çok zararlı.Bende kılcal damar çatlaması yaptı mesela.Çok fazla yok ama kış ayında yaktırmayı düşünüyorum.

Benim sorunum saçta değil sadece burun ve yanak arasındaki bölgede.Hem kızarıyor hem pullanıyor.Araştırmalarım sonucu bu hastalığa kalın bağırsaktaki zararlı bakteriler sebep oluyor.Yani bağırsaklardaki bu bakteriler azalmadıkça yada yok olmadıkça bu hastalık geçmeyecek.İstediğin kadar dışardan krem sür yada limon iç.

Bu yüzden bugün probiyotik siparişi verdim internetten.Amacım bağırsaklara yararlı bakteriler salmak ve zararlı bakterilerle savaşıp onların azalmasını sağlamak.Konuda çok uzman değilim ama beklentim bu yönde.Probiyotik dediğim şey ilaç değil takviye bir gıda.Yediğimiz yiyeceklerin çoğu midede eridiği için bağırsaklara yarar namına çok etkileri yokmuş.Ancak probiyotik mide asitinde erimeyip direkt olarak bağırsaklarda eriyip oraya etki ediyormuş.Mide asitinde erimemesi zira bana çok inandırıcı gelmedi ama doktorlar böyle söylüyor vardır bir bildikleri diyorum.

Bununla beraber yukarda dediğim gibi ev yoğurdu yemek iyi geliyor bana.Çünkü araştırmalarım sonucu ev yoğurdunun doğal probiyotik olduğunu anladım.Ve en büyük değişiklik ise dışarda yemek yemeyi kestim sadece evde yemeye özen gösteriyorum artık.Bu hastalık dışardan değil içerden öldürülecek onu anladım ben.Bunun içinde boğazdan geçen herşeye dikkat edilmeli.Umarım bu süreçte çok zorlanmayız.Saygılar.

• DermoCrazy D kullanıcısına yanıt
    Hocam önceki sayfalarda yazmıştım bu bir cilt hastalığı çok çok kötü beslenen insanlar var ve hiçbirinde sd yok bilimsel araştırmalar bozulan T cell lerin ürettiği fazla sebum ve burda üreyen maya mantar olayı root cause bu yani. Olayda ço ciddi de genetik taşıma da var.

Ama hepimiz bu bozulmanın pik yapma ve azalma etkilerini az çok öğrendik iç dış etmenler stres vs kesin çözümü yok ama elden gelenle minimuma çekmeye çalışıyoruz. Herkez az çok yaşadıklarına göre kontrol almaya çalışacak şimdilik kesin çözüm mezarda sen gene şanslısın burun kenarında varmış sadece.

• 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.