Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (256. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.207.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam tükürük testini yaptım da eğer anlatıldığı gibi ise benim bağırsakta yok ama hastalık var
  • Tükrük testim negatifken SD vardı. Sadece saçlarda. Genelde kepek şeklinde. Rahatsız etmeyecek kadar kabuklanma vardı.

(kötü huylu bakteriler her bağırsakta mevcut ama sayıları iyilerden çok daha az olmalı %80e %20 olmalıydı sanırım)

Hep yazarım.

Yoğun ve stresli işlerim sebebiyle zaman kazanmak için 2 yıl boyunca sabah ve öğlen bisküvi ve kahve ile beslendim.

Sonuçta SD yüzüme sıçradı. Hemde öyle böyle değil. Kafamda kocaman kabuklar meydana geldi.

Tükürük testini tekrar ettiğimde sonuç artık pozitifti!

Yaklaşık 7-8 ay şekeri azalttım. Bayağı rahatladım. Tam Selenyum sülfitin yan etkileri baş göstermişken şampuanı kullanmayı bırakmak zorunda kaldım. Ama artık o kadarda kötü değil.

Yüzüm için fungostatini keşfettiğim günden beri oldukça rahatım. (elbet bir gün ona karşıda bağışıklık kazanır bu meret)

Son 1 aydır iş yoğunluğu ve stres nedeniyle bile bile lades dedim. Yine bisküvi yine kahve.

Bu belanın sağlıklı beslenmekle çok alakası var.

Sporla çok alakası var.

Hareketli bir yaşam tarzınız varsa ve sağlıklı besleniyorsanız, SD pek zarar veremez.

Spor ve hareket kan şekerinizi düşürür. Bu da vücudunuzdaki mantarların bealenememesine ve azalmasına sebeptir.

Sağlıklı beslenme konusunun her geçen gün dünyada daha da önem kazanacağına eminim. Çünkü modern yaşam, hareketsizlik ve sağlıksız beslenmeyle beraber bir sürü problemide beraberinde getiriyor.

Ve maalesef artan dünya nüfusu, küresel ısınmayı hızlandırıyor ve kaliteli beslenmeye engel oluyor.

Bundan 30 yıl sonra beslenme şeklimiz bayağı değişecek diye düşünüyorum. Hem olumlu, hem olumsuz anlamda..

Günümüz gıda reklamlarına dikkat edin. Hangisi şeker içermiyor? Artık sağlık sloganları dahi içeriyorlar "annelerin artık içi rahat" gibi. Mutlulukla ilişkilendiriliyorlar.

Herşeyin fazlası zarar. Ama hiçbiri "az tüketin" demez.

Koca gün masa başı çalışan adam her öğün yarım ekmek yer, bol nişastalı, karbonhidratlı beslenir, yanında karbondioksitli ve şekerli bir bardak kola içer, yemeğin üstüne iki dilim tatlıyı gömer, iki saat sonra da bir çikolatalı gofret yerse bu kişi için önümüzdeki yıllar içinde iyi şeyler düşünebilir misiniz?

Bakliyat? Çerez? Balık? Yeşil salata? Çeşitli yağlar vb...?

Tvde güzel bir haber vardı geçtiğimiz haftalarda.

Avrupanın en büyük 3 şeker üreticisi Fransa, Almanya ve Türkiue imiş.

Bu ülkelerdeki "glikoz şurubu" ithalatı oranları şöyle;

- Fransa....: Yok. Yasak.
    - Almanya.: %1,5. Ancak %1e düşürmek için kanun hazırlıyorlarmış
    - Türkiye....: %10. Ancak %15e çıkarılması görüşülüyormuş!

Glikoz şurubu ve türevleri (mısır şurubu, modifiye nişasta vb) bağırsaktan en çabuk emilen şeker türüdür. İnsan şekerini hızla yükseltir. Akla gelmeyen bir çok rahatsızlıkta dolaylı etkenlerden biridir.

Haliyle SDli biri tükettiğinde cildindeki mantar hızla çoğalabilir.

SDli olmayan biri zararlarının kolay farkına varamaz.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istavrit59 -- 8 Ocak 2017; 14:3:58 >

• bence elma sirkesini pamuğa sürün hasta bölgelerinizde gezdirin pamuğu ne yediğinizin bi önemi yok 50 yaşında senelerdir sağlıklı beslenip spor yapıp hala egzamalı tanıdığım var en etkili yöntem bende elma sirkesi oldu.
  • Şeker ve korbonhidrat ile beslenenlerde sd olmasa bile obozite iç organ yağlanması kalp krizi şeker hastalığı diabet vs bi ton hastalığa neden oluyor bu komplex şeker ve şurupları, dışarda yediğiniz fast food hamburgerinde bile şurup var lezzeti arttırmak için vs. Ben yurtdışı forumları takip ediyorum sd ve candida ve şeker ile ilgili bu diyeti yapan oldukça rahatlar kafasında kepek olan bu hastalığı yaşıyor diyemem sd nin görülme yerleri yüz t bölgesi ve alın,ön göğüs ortası, sırt kürek kemikleri arası ve cinsel bölgedir.
  • Bence herkes Fungostatin i (nystatin) denemeli. Denemeli diyorum çünkü ne yazık ki herkeste işe yaramayabiliyor.

Önerme sebebimse, ben sadece 3-4 günlük kullanımla 1 ay rahat edebiliyorum.

SD'nin bir sonraki tekrar etmesine kadar hiçbirşey sürmüyorum.

Geçmiş sayfalarda mantarlarla ilgili bir araştırma linki paylaşmıştım(bu arağtırma sonuçlarına da burada bür arkadaşın Nystatin kremiyle ilgili sorusu üzerine ulaşmıştım). Bu araştırmada mantarların hangi maddeler ile tedavi edilebileceği ve bu maddelere karşı hangi yollar ile bağışıklık kazandığı gibi bilgiler yer alıyordu.

Bu araştırma sonuçlarına göre Nystatin çok etkili bir iki maddeden biriydi.

Dezavantajları, mantar bu maddeye karşı bağışıklık kazanabiliyor (araştırma sonuçlarında yüzde değerleri verilmişti sanırım). Ayrıca herkeste işe yaramayabiliyor.

Avantajları, 1 hafta kullanmak yetiyor (gece veya gündüz farketmez). Çok etkili. Mantarın hücre yapısını bozuyor. Sadece mantar hücrelerinde işe yarıyor. Her hangi bir yanetki gözlenmemiş. Herhangi bir eczaneden 6,5 tl'ye temin edebiliyorum.

Elbette SD buna da bağışıklık gösterdiğinde muhtemelen elma sirkesine devam edeceğim.

Ama o zaman kadar SD'siz yaşamak harika :)

• FUNGOSTATİN Oral Süspansiyon, ağız boşluğu kandidiyazisi tedavisinde endikedir .

Hocam sen bunu yüzünemi sürüyorsun kafaya denedinmi etkisi oluyormu? Candida ya etkili diyor zaten ağız için... benim bildiğim cild üzerinde oluşan maya malezia diye biliyorum onada etkilidir belki...
  • DermoCrazy D kullanıcısına yanıt
    Yüzüme sürüyorum. Çok başarılı.

Saçlarımı kısa kesip saçımda da denedim ancak malesef. Saçımda pek faydalı olmadı.
  • istavrit59 İ kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık hocam yazdıkların çok güzel tespitler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genital bölge kaşıntsı için ne kullanıyorsunuz?
  • elma sirkesi sürüyorum ben cilde iyi geliyor her türlü
  • Genital bölge ye Nasıl sürüyorsunuz hocam, yani duş öncesi sürüp biraz bekleyip mi duş alıyorsunuz? Yoksa sürüp yaşantınıza devam mı ediyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: headshotçı

Genital bölge ye Nasıl sürüyorsunuz hocam, yani duş öncesi sürüp biraz bekleyip mi duş alıyorsunuz? Yoksa sürüp yaşantınıza devam mı ediyorsunuz

sürüyorum bırakıyom öyle sirkeli haliyle yıkayınca pek etki etmiyor kaşınan yerlere sür pamuk yardımıyla donunu kapat keyfine bak sirke cilde zararı yok diye biliyorum yüzümdekileride elma sirkesi ile yok ettim
  • Hocam bu elma sirkesi marka farkediyor mu yani hepsi de işe yarıyor mu? Ben de denemeyi düşünüyorum ama hangisini alsam karar veremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: himmet_dal

quote:

Orijinalden alıntı: headshotçı

Genital bölge ye Nasıl sürüyorsunuz hocam, yani duş öncesi sürüp biraz bekleyip mi duş alıyorsunuz? Yoksa sürüp yaşantınıza devam mı ediyorsunuz

sürüyorum bırakıyom öyle sirkeli haliyle yıkayınca pek etki etmiyor kaşınan yerlere sür pamuk yardımıyla donunu kapat keyfine bak sirke cilde zararı yok diye biliyorum yüzümdekileride elma sirkesi ile yok ettim

Dostum uzun sure kullanimda zarari varmi ? Kizarikliklar gecince birakmalimiyiz yoksa devammi etmeliyiz tekrar olusmasin diye ?
  • Knan88 K kullanıcısına yanıt
    ben başlarda her gün sürdüm bi 5 10 gün size kalmış sonra haftada 1 2 kez sürdüm ama düzenli kullansaydım tüm kafamda bir daha gelmezdi bence sebo. şuanda 5 gün oldu sürmedim sebo mebo yok kafamda çıkarsada sirkem hazır. rezalet bir haldeydi ağzım yüzüm kıp kırmızı idi şuan normal insan olduk tekrardan elma sirkesi sağolsun
  • Hangi marka kullaniyosun ? Benim sogukta cildim cok kizariyo eve gecince duzeliyo seboylami alakali sence ???
    migros karfur ne denk gelirse şu sıralar nare diye bi marka doğanay yapmış ama farketmez bence fermente olsunda ben doktor değilim seboroik teşhisini doktordan al bence sebolar kaşıntı yapar kepeklenir kızarıklık yapar soğuğa sıcağa bakmaz.
  • Sacimda var sebore ama yuzumde o dedigin belirtilerden sadece kizarma var ?
    Olabilir valla
  • Vichy şampuanı araştırdım öven çok var. Bugün sensetive olanından aldım fakat bazıları işe yaramadığını söylüyor hangisini almalıydım yağlı saçlar için diyende var kuru saçlar içinde ya da sırayla hepsini mi denemeliyim hangisi olursa artık

Saçım ilk yıkadığım zaman kuru sonraki 2-3 günde git gide yağlanıyor ve kabuklanmalar artıyor. Bu durumda hangisini kullanmalıyım tipik bu iletten muzdarip bir saç derisine hangisi iyi gelir
  • 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.