Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (350. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.421
Cevap
197
Favori
1.202.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Manciaa

Bu Head & Shoulders Clinical Strength yada Clinically Proven Solutions kullanan arkadaşlar hiç saç dökülmesi yada herhangi bir yan etkiyle karşılaştılar mı?

Edit: Arkadaşlar 15 dakikalık bir araştırma sonucu bu şampuanların içindeki "selenyum sülfit" maddesinin saç dökmesine sebep olabileceği yazıyor. Kullananların dikkatine
    Benim de saçım bu şampuan yüzünden dökülmüş olabilir. Yaklaşık 3 yıl önce adını duydum bu şampuanın. O zaman alıp kullanmaya başladım . Saç dökülmesi ile alakalı hiç yorum okumamıştım. Hep kepeğe karşı olumlu yorum vardı. 1 sene kullandım o zamanlar dökülme başladı bende. Ya bu şampuan döktü saçlarımı ya da dökülme bu şampuanı kullandığım zamana denk geldi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Manciaa kullanıcısına yanıt
    Yaklasık 5 aydır kullanıyorum, normal bir dökülme var bende, yani normal her saç ne kadar dökülüyorsa o kadar, artış olmadı.
    Yan etkilik bir durum goremedim daha, ama H&S CS'i yogun kullanmıyorum, ne zaman şikayetim başlarsa o zaman tek sefer yıkıyorum zaten direkt etki ediyor. Sonrasında normal kepek şampuanlarından devam ediyorum.

Zamanında selsun diye bir şampuan vardı, o da çok iyiydi, sonradan kaldırdılar bişeyler oldu. Eskisi artık bulunmuyor galiba turuncu bir şampuandı, yenilemişler ondan da kullandım ama Head & Shoulders Clinical Strength'den daha iyi sonuç aldım.

Eski Selsun
    Seboreik Dermatit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blasph -- 20 Mayıs 2019; 9:52:53 >
  • W.Klitschko kullanıcısına yanıt
    Dostum her gün değil. Yani 365 gün banyo yapmadım. Yazın evet her gün oluyor ama kışın gün aşırı vs. neyse.

Ama sadece bunu kullandım. Tavsiye ettiğim 1-2 yakın arkadaşım oldu. Daha etrafımdan saç döküyor diyen duymadım. Bence onu diyen arkadaşların zaten dökülecek saçı varmış.

Yerli yabancı, kozmetik markalarının hepsi dahil olmak üzere çok şampuan kullandım. Bu başka, kesin bir çözüm. Seboreik Dermatit için yapılmış en etkili şampuan. Kullananlar dua ediyor harbiden.
  • Arkadaşlar merhaba.Bu illet bende genelde kıllı bölgelerde çıkıyor.Saç diplerimde,çenede (sakallarımı kesince çok azalıyor),göğüs bölgesinde.En son Head & Shoulders Clinical Strength şampuanı aldım şuan iki yıkama oldu ama henüz bir faydasını görmedim.Ramazanda sonra candida diyetini denicem faydası olursa yazarım.
  • Şampuan kullanımını uzun süredir bıraktım, tüm şampuan içeriğindeki kimyasallar, uzun vadede cildin geçirgenliği sebebiyle ciddi bir toksik etki yaratıyor, şampuan dediğimiz şey, saç deterjanı nihayetinde.

Bittim sabununu kullanmaya başladım son 1 aydır. Orjinalini bulabilmek epey zor oldu. Bittim, pahalı bir hammadde olduğu için. çoğu yer bittim yerine yüksek oranda zeytinyağı kullanıyorlar. Saf bittim içeren sabun gerçekten işe yarıyor. Cilde etkisi gözle görülür bir biçimde belirgin oldu düzenli kullanım itibariyle.
  • cvoor C kullanıcısına yanıt
    nerden aldınız hocam
  • Biseyler denerken eldeki saçlardanda olduk sirke iyi geliyor diye yaptık onuda birgün beklettik şimdi dökülmenin önünü alamıyoruz kafayı yiycem saç kalmadı eğer bu sene düğün yapmasam yine sıfıra kestirirdim öyle bir sansimda yok artık ne yapcam bilemiyorum banyoda dökülen saçları gördükçe resmen içim parçalanıyor yahu ALLAH beterinden saklasın a çok kötü bir hastalik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cepAnkara C kullanıcısına yanıt
    Bu sabun siirt menşeili bir ürün. İstanbul Fatih’te kadınlar pazarında bulunabiliyor. Burda da iki çeşit var. Fiyatı yüksek olanında bittim yağı oranı fazla. Reklam olmasın diye özelden adresini yazıyorum.

• ben kafayı KEL yaptım sımdılık yok :D
  • Selsun Blue Moisturizing Şampuan 325 Ml kullanan var mı faydası var mı?
  • Selsun Blue Moisturizing Şampuan 325 Ml iyi mi?
  • Bu hastalıkla alakalı ciddi soru işaretleri var aklımda.Kışın ilaç kullan-yediğine içtiğine dikkat et-alkol tüketme ne yaparsan yap bir yerden patlak veriyor ama yazın tık yok neredeyse.2 haftadır alkolün dibine vuruldu abur cubur tatlı hatsafa ilaç-krem vs kullanmıyorum sanki vücudumdan taşınmış tatile gitmiş gibi.Ama adım gibi biliyorum ki eylülden sonra geri gelecek.
  • Yaz gelmiş iken bende hatırlatmak isterim.
    Kafa derim de deniz suyunun faydasını gördüm.
    Evime deniz suyu getiriyorum. Deniz suyu saçları sert yapıyor ama şampuan ve krem sonrası durulama suyu olarak deniz suyunu dökerim ve öyle bırakırım yani deniz suyu saçımda kalır. Böyle yapınca saç kremi sonrası deniz suyunun saçları sertleştici etkisi rahatsız etmiyor. Bir sonraki yıkamaya kadar, kafanız da günlerce kalan doğal bir iyileştiricinin faydasını görüyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: os_izmir

Yaz gelmiş iken bende hatırlatmak isterim.
    Kafa derim de deniz suyunun faydasını gördüm.
    Evime deniz suyu getiriyorum. Deniz suyu saçları sert yapıyor ama şampuan ve krem sonrası durulama suyu olarak deniz suyunu dökerim ve öyle bırakırım yani deniz suyu saçımda kalır. Böyle yapınca saç kremi sonrası deniz suyunun saçları sertleştici etkisi rahatsız etmiyor. Bir sonraki yıkamaya kadar, kafanız da günlerce kalan doğal bir iyileştiricinin faydasını görüyorsunuz.
    denemek lazım
  • Paetzold kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bende 2010 - 2011 yılından beri bu dertten muzdarip biriyim. Kortizonlu kremler kortizonun etkisini hafifleten kremler kulnmama 2018 senesi temmuzuna kadar sürdü. 2018 temmuz ayında kardeşimlerle çıktığımız tatilde traş sonrası kardeşimin eşinin ikram ettiği kolonya biraz yakmasına karşın kırmızılıkta sanki sönme belirtisi göstermişti hemen bu kolonyanın marka ve özelliğini belirten modelini öğrendim ve hergün sabah kullanmaya başladım . Bu gün 28 haziran 2019 ve ben bu geçen yaklaşık bir yıl içinde hiç kortizonlu krem veya benzeri ilaç türü kullanmadım ama hergün bazen sabah bazen akşam bu kolonyadan kullnıyorum ve sebaroik dermatitten eser kalmadı diyebilirim. Ne kızarıklık ne pullanma ne kabarma cildim hiç bu tür hastalık aşamalarından hiç geçmemiş gibi. Kullandığım kolonya Arko platinyum traş kolonyasıydı. Ve hala kullanmaktayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poıson58

Arkadaşlar bende 2010 - 2011 yılından beri bu dertten muzdarip biriyim. Kortizonlu kremler kortizonun etkisini hafifleten kremler kulnmama 2018 senesi temmuzuna kadar sürdü. 2018 temmuz ayında kardeşimlerle çıktığımız tatilde traş sonrası kardeşimin eşinin ikram ettiği kolonya biraz yakmasına karşın kırmızılıkta sanki sönme belirtisi göstermişti hemen bu kolonyanın marka ve özelliğini belirten modelini öğrendim ve hergün sabah kullanmaya başladım . Bu gün 28 haziran 2019 ve ben bu geçen yaklaşık bir yıl içinde hiç kortizonlu krem veya benzeri ilaç türü kullanmadım ama hergün bazen sabah bazen akşam bu kolonyadan kullnıyorum ve sebaroik dermatitten eser kalmadı diyebilirim. Ne kızarıklık ne pullanma ne kabarma cildim hiç bu tür hastalık aşamalarından hiç geçmemiş gibi. Kullandığım kolonya Arko platinyum traş kolonyasıydı. Ve hala kullanmaktayım.
    hangisi acaba?
    https://www.google.com/search?q=Arko+platinyum+tra%C5%9F+kolonyas%C4%B1&oq=Arko+platinyum+tra%C5%9F+kolonyas%C4%B1&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&ie=UTF-8

seçeneklerden hangisini kullandınız?
  • narsess kullanıcısına yanıt
    En başta olan Arko platinum ( üst kapağının altındaki şeridi gri olan )
  • bende saç egzaması nerden baksan 10 yıldır vardır. ketoral şampuan ve saltar losyon kullanıyordum bazen geçiyordu bazen tekrarlıyordu ama bu kış nedense çok şiddetlendi önünü alamadım hatta 2 numara vurdurmuştum ilk kez saçı, şuan saçımda uzadı ama saç berbere gidemeyecek kadar berbat durumda. işin kötü tarafıda yayılıyor kulak arkası derken boynumada sıçradı ne yapabilirim ne önerirsiniz. konazol şampuan almıştım ilk kullanımda iyi olsada daha sonra bir faydasını görmedim. saç dersi acayip kaşınıyor. en kötüsüde boynumdada egzama oldu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan4292

bende saç egzaması nerden baksan 10 yıldır vardır. ketoral şampuan ve saltar losyon kullanıyordum bazen geçiyordu bazen tekrarlıyordu ama bu kış nedense çok şiddetlendi önünü alamadım hatta 2 numara vurdurmuştum ilk kez saçı, şuan saçımda uzadı ama saç berbere gidemeyecek kadar berbat durumda. işin kötü tarafıda yayılıyor kulak arkası derken boynumada sıçradı ne yapabilirim ne önerirsiniz. konazol şampuan almıştım ilk kullanımda iyi olsada daha sonra bir faydasını görmedim. saç dersi acayip kaşınıyor. en kötüsüde boynumdada egzama oldu..
    şunu denedin mı?

Head and Shoulders Clinical Strength Kepek Şampuanı

Seboreik Dermatit
  • Cihan4292 kullanıcısına yanıt
    Ensen ve kulak arkaları için Arko platinum kolonyayı öneririm. Saç için şampuan olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.