Şimdi Ara

SEAT LEON (MK3-5F) YAŞADIĞIM SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
271
Cevap
39
Favori
112.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam videolar ile yol gösterdiğiniz çok teşekkür ederim. Eğer bu işi kaportacım yaparım derse direkt ona yaptıracağım. Benim sadece ön kapılarda ses sorunu var. Gösterge ve diğer yerlerde henüz sorun yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Satsubatsu

Hocam videolar ile yol gösterdiğiniz çok teşekkür ederim. Eğer bu işi kaportacım yaparım derse direkt ona yaptıracağım. Benim sadece ön kapılarda ses sorunu var. Gösterge ve diğer yerlerde henüz sorun yaşamadım.

önemli değil hocam
    arka kapılaraıda yaptırın hocam ustanız yaparım derse.
    arka kapılardanda cam açıkken kapıyı kaparken sanki cam içeride biyerlere çapıyormuş gibi ses gelebiliyor bazen.
    komple olsun yol rüzgar seside azalır hem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

önemli değil hocam
    arka kapılardanda cam açıkken kapıyı kaparken sanki cam içeride biyerlere çapıyormuş gibi ses gelebiliyor bazen.

Hocam kaportacı ustamla konuştum ama ben anlamam pek dedi.

Tekirdağ'da bulabilir miyim yapabilecek birini bilmiyorum ama en kötü ihtimalle İstanbul'da bu işle uğraşan usta arayacağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

önemli değil hocam

Hocam kaportacı ustamla konuştum ama ben anlamam pek dedi.

Tekirdağ'da bulabilir miyim yapabilecek birini bilmiyorum ama en kötü ihtimalle İstanbul'da bu işle uğraşan usta arayacağım.

tekirdağı hiç bilmiyorum hocam ben izmirdeyim
    sct (www.seatclubturkey.com) foruma da bir yaz istersen tekirdağda yada istanbula bu işleri yapan usta tanıyan çıkabilir.

• Hocam merhaba

Çift taraflı bant çektim diyorsunuz. Bantın 2 tarafı yapışkanlı. Yapıştırdığınız üst kısım noluyor peki? Yani bandın yapışkanlı üst kısmı boşta mı kalıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu gördüm şok oldum hocam, vallahi helal olsun, tebrik ederim seni. Ülkem insanı bazen sınırları aşabiliyor.

• Arkadaşlar sorunlar hala devam ediyor 2017 leon 1.2 tsi de çakıl asfaltlı yolda kapı içinden gelen elektril cızırtısı sesi vardı kapıyı açtırdım serviste kapıya vurduğumuzda kapı açma kablosunun ucundaki metal titreşince prize tornavida fln sokunca gelen elektrik kaçağı gibi cızırtıyı duyunca aha buradadır deyip o kabloyu yerine yerleştirdikten sonra macun eklediler sadece ama ses gene geliyordu az olsada. Bu sefer farklı sesler gelmeye başladı takırtı gibi kapı söküldü diye mi bilmiyorum camlardan da ses geliyor tam kapalı olunca. Ondan sonra kaldırım taşlı yolda ve girintili stabilize yolda ön konsoldanmı geliyor kapıdanmı geliyor bilmiyorum ses yayılınca çözemediğim bi ses var araç 8bin km de hünerlerini göstermeye başladı bu paylaşımı buldum ama bunları yapacak beceri yok 1 2 tane uygulama dışında. Servise 5 kez gittim kurban bayramı sonunda gene gideceğim çözemezsek satıp kurtulacağım. Ama satmak da içim elvermiyor araçtan performans ve teknolojik olarak memnunum trim sesleri çileden çıkarıyor. Araç garantili 5 aylık 8bin km de. Malatyada bu konudaki uygulamaları yapabilecek biri varmıdır artık psikolojim bozuldu. İlk mesajı yazan hocam sen dahisin keşke bi akrabam olsan yanına gelip bedavaya yapsaydık berabwr ama akraba değiliz. Nerde yaşıyorsan hocam geleyim ücretinide vermeye razıyım cevap verirsen sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcatraZFKeskin -- 16 Ağustos 2018; 15:0:14 >

• Satsubatsu kullanıcısına yanıt
    Hocam ne videosudur kapı yalıtım MI gerilere gittim bulamadım

• arkadaşlar uzun yolda bozuk asfaltda bu ses çıkıyor uyuz ediyor beni bir çözümü var mı garantiden düzeltmezler mi

• Kaç kez servise gitmeme rağmen çözülmeyen sorunuma belki buradan çözüm bulurum.

Parke bozuk yollarda bagaj açıkmış gibi tıkırdama sesi geliyor.Benim tahminimce bagaj kapağının içinden yada bagaj kilidinin oradan geliyor.

Serviste yapılanlar :

1-Koltukların geçtiği demirlere izolasyon yapıldı sorun geçmedi
    2-Bagaj kilidine ayar yaptılar ve bagaj kapağını kapatmak için daha sert indirmem gerekti bu tıkırtıyı biraz kesti fakat daha sonra ayar tekrar gevşeyip bagaj eskisi gibi yumuşak kapanmaya başlayınca tıkırdama tekrar başladı.
    3-Bagaj pandizotunun her iki tarafına ince sünger çekildi fakat sorun geçmedi.

İşin kötü yanı servise her gittiğimde sorunun geçmediğini ve izolasyondan ziyade bagaj kilidine bakılmasını istediğimi söylememe rağmen onlar her seferinde izolasyon yapıyorlar.

İşin özü servis bu tıkırdamayı çözemiyor.

Önerisi olan var mı ? araç 2017 model Leon

• Değerli Arkadaşlar , Yolda giderken ''Akü Şarj etmiyor'' uyarısı sonrası aracı durdurup,kaputu açtığımda V kayışının koptuğunu gördüm, etrafta her yerde mazot vardı.Cekici ile aracı ustama götürdüm,araç cekici ile indi çalıştırdı usta çalşıyordu yine sonra durdu,çalışmadı.Aracı götürdüğüm ustam Mazot filtresinden olan kaçağın V kayışını erittiği ve kayışın her yere iplik iplik sıkıştığını söyledi.Triger ,eksantirk kayışo her yere sıkıştığını,birçok parçayı kırdığını söyleedi,hatta motor suboplardan birini de kırdığını komple hepsinin değitşridiğini söyledi.Son olarakta böyle araçlarda motorun kendini kitlediğinin ,enjöktörlerin kitlendiğini açılması için servise gönderdiğini söyledi.Bu mazot kaçırmanın Leonlarda sıkıntı olduğunu benzer çok araç geldiğini dile getirdi,
    Benim sormak istediğim uzun sürede İbiza kullanmış biri olarak böyle bir kronik olay var mı? olay bu kadar enjektörlere,Motor subaplarına kadar etki edecek bir şey mi?
    Bu yaşanan süreç aracın geldiği nokta normal mi? Teşekkürler ..Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirimm..

• quote:

Orijinalden alıntı: raptorf

Kaç kez servise gitmeme rağmen çözülmeyen sorunuma belki buradan çözüm bulurum.

Parke bozuk yollarda bagaj açıkmış gibi tıkırdama sesi geliyor.Benim tahminimce bagaj kapağının içinden yada bagaj kilidinin oradan geliyor.

Serviste yapılanlar :

1-Koltukların geçtiği demirlere izolasyon yapıldı sorun geçmedi
    2-Bagaj kilidine ayar yaptılar ve bagaj kapağını kapatmak için daha sert indirmem gerekti bu tıkırtıyı biraz kesti fakat daha sonra ayar tekrar gevşeyip bagaj eskisi gibi yumuşak kapanmaya başlayınca tıkırdama tekrar başladı.
    3-Bagaj pandizotunun her iki tarafına ince sünger çekildi fakat sorun geçmedi.

İşin kötü yanı servise her gittiğimde sorunun geçmediğini ve izolasyondan ziyade bagaj kilidine bakılmasını istediğimi söylememe rağmen onlar her seferinde izolasyon yapıyorlar.

İşin özü servis bu tıkırdamayı çözemiyor.

Önerisi olan var mı ? araç 2017 model Leon
    Çözebildinmi hocam?

Pandizot temas yerlerine sünger koydum. Bagaj halısının altınada bu süngerlerden koydum. Ama yinede ses yapıyor. Kafayı yicem!

Napıcaz bu tıkırtıyı ya?

• Çözdüm sorunu.Bagaj kilidinin oturduğu uzun siyah Demir varya onun etrafına 1 tur siyah elektrik bantı sardım geçti.

• arkadaşlar 2013 dizel manuel leonum var.Trim sesleri ve bakım için Ankarada servis harici önerebileceğiniz Usta var mı?
  • aydngs1988 A kullanıcısına yanıt
    Çözebilirsen bana da söyle dostum. Bende yardım bekliyorum bu konuda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam böyle bir çözümü Qashqai kapısı için yaptırmıştık ama daha sonra kilidi bozuldu arabanın, belki 1 tur olması sorun olmuyordur ama söyleyeyim dedim yine de.
  • Böyle aracı söküp geri muntazam şekilde takabilen adamlara ciddi şekilde imreniyorum. Ben fotoğraflara bakarken bile gerildim. Arabanın sileceklerini değiştirirken bile bir şey olacak diye aklım çıkıyor.

• Hocam buralardaysan şu bizim cızırtı hakkında bi fikir verirmisin?
  • gösterge panelindeki sorun için komple sökmenize gerek yok (eğer ses camdan geliyorsa) kendim yaptım. Sadece panelin altını biraz esnetip camın alt kısımlarına görünmeyecek şekilde birşey koyun (ben çift taraflı bantı makasla çok küçük olacak şekilde kesip koydum)

Şu an kapıların birinde trim sesi kaldı, onu da boş bi zamanda denemeyi düşünyorum

• Fr.BJK kullanıcısına yanıt

çözebıldınızmı hocam bendede var bu ses

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.