Şimdi Ara

SEAT LEON (MK3-5F) YAŞADIĞIM SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
39
Favori
112.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam kayseri şu an - 16 derece el freni çekili halde donar mı
    birde tavan komple buz tutmuş 5-10cm aracın boyasına bi zararı olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 30 Ocak 2017; 8:32:14 >
  • şu yazını okudum araçtan soğudum resmen :) merak ettim kronik sorunu ne var ne yok diye bakmaz olaydım :D ses olayı benim için çok önemli ondan dolayı direk vazgeçiyorum araçtan . Volvo v40 a yönelmek istiyorum biraz da onu araştırayım. Ellerinize sağlık.
  • Hocam yazının başında da yazdım. Benim araç 2013 mart üretimi. İlk üretimlerden... bu ses veya sıkıntıların çoğu yeni araçlarda yok. Yaptığım işlemlerden sonra benim aracımda da tek ses yok. 18 jant ve spor yay var üstelik... araç 4 yaşını geçti ve 60 bin km de

Bu sınıfta alınacak tek araç leon bence :) daha üst paralar verilecekse d sınıfı bakılmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 8 Mayıs 2017; 6:28:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senyaylar

Herkese merhabalar benim aracım 26 aylık ve 27.500kmde. Kapı içi sesi, gösterge paneli zırıltısı, sunroof tıkırtısı, bas zırlaması, kemer tokadı bölgesi sesi vs bu trim sesleri bende mevcut, e daha dün halamın oğlunu aradım o benden 1 ay sonra aldı bende sunroof tıkırtısı yok çünkü sunroof yok abi diye dalga geçmeye başladı. Aynı gösterge paneli sesinden kapı içi zangırtısından, tümseklerde çapraz geçerken kapı fitil ya da plastiklerinin esnemesinden aynı şekilde o da şikayetçi. Yaklaşık 1 yıl önce yakın bir arkadaşım v40 R-Design aldı aynı yollardan geçtik benim Leonun dağılacak sandığım yollarda V 40 gram esnemiyo ve trim sesi adına bi şey çıkarmıyodu. Bu adam bu arabayı 110 bine aldı şimdi dolu paket bi leon da oldu en az 100 bin. Kümsryi markadan soğutmak için söylemiyorum ama biz kendimizi kandırıyoruz meganı focusu falan örnek göstererek. Hangi audi volvo bmw sahibi kapı içini göstergeyi söküp zırıltı kesmeye çalışmıştır ben görmedim duymadım. Eşimin Micrası bile trim sesi açısından Leondan daha başarılı diyebilirim. Aracı ilk aldığım zamanlarda hemen bu sorunları yaşamadım ama kondisyonu çok uzun soluklu olmadı benim açımdan. Kasa olarak hala bana çok hoş gelse de premium havadan çok uzak vw teknolojili bol trim sesli bi araç işte. Büyük konuşmayayım ama sanırım benim ilk ve son Seat'ım olacak. Herkese iyi forumlar

Evet araçta sesler mevcut olabiliyor ama en boş v40 şu an 133.000 tl(leon en boş dsglisi 81.000). Eğer paranız ya da paramız olsaydı biz de v40 alırdık tabii. Eğer trim sesi az olan aynı fiyat aralığında muadil bir araç gösterin ben hemen alayım. Ne kadar ekmek o kadar köfte...

• hocam trim sesise çare bulan oldu mu? servise götürsem kalıcı çözüm sağlarlar mı?(sağ kapı)5f 2016
  • Araçtan sogutacak kadar ses yok millet biraz abartiyo :)
  • Bu aracın 2017 sindede problem yaşayan var mi
  • Bende 2017 var şu an hiç ole trim sesi filan yok
  • 2016 1.6tdi dsg var. Trim sesi nedir bilmem ama aracın yol sesi ve motor sesi beni benden alıyor. Yalıtım iyi diyenlere şaşırıyorum. Yalıtım yok neredeyse. Motor sesi 120 den sonra 15dk çekilmiyor. Hadi motora eyvallah spor motor düşük hızda kullanalım dedim. Ama aracın kabinindeki yol gürültüaü inanılmaz. İ30 dan sonra acaip gürültülü geliyor. Hele asfalt eski ise o lastiklerin yolda verdiği gürültü tamamen içeride gibi. Biraz daha iyi bir şey beklerdim
  • Dostlar ben 19 Eylül 2015 den beri kullanıyorum aracı neredeyse tam 2 sene olucak. 41 bin km oldu. 1.6 tdi dsg var. Sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim. Şu aralar klima ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorum bende yakında servise gidecek zaten araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schroef

2016 1.6tdi dsg var. Trim sesi nedir bilmem ama aracın yol sesi ve motor sesi beni benden alıyor. Yalıtım iyi diyenlere şaşırıyorum. Yalıtım yok neredeyse. Motor sesi 120 den sonra 15dk çekilmiyor. Hadi motora eyvallah spor motor düşük hızda kullanalım dedim. Ama aracın kabinindeki yol gürültüaü inanılmaz. İ30 dan sonra acaip gürültülü geliyor. Hele asfalt eski ise o lastiklerin yolda verdiği gürültü tamamen içeride gibi. Biraz daha iyi bir şey beklerdim

1.2 tsi kullanicisiyim aracim 32binde.. haziranda araci servise biraktim ikame olarak dizel dsg verdiler.. 7bin kmde.. ses gercekten fazlaydi..

120km oncesi veya sonrasi yol sesi beni rahatsiz etmiyor.. sonucda aracin fiyati belli hatchback ve sert suspansiyonlara sahip.. lastik sesi ise kullandiginiz lastik ve ebatlara gore deiskenlik gosteriyor.. mesela benim arac 30u gectigi icin ilk zamanlara gore daha cok ses yapio lastikler.. micheilin var uzerinde..

Benim en buyuk sikayetim engebeli yolda yada yokus asagi inerken olusan esneme ve burclardan gelen sesler..

Bunlarin cozumu varsa birisi belirtsin..

• quote:

Benim en buyuk sikayetim engebeli yolda yada yokus asagi inerken olusan esneme ve burclardan gelen sesler..

Kesinlike katılıyorum yokuş aşağı bir kasis olsun aman aman direk ses geliyor burçlardan.

120 üzeri abartılmış biraz, fakat evet ses geliyor izolasyon konusunda müziği sesini açarak sürüyorum çözülüyor sorun. Şu aralar aracın sıfır fiyatı 100-110 bin civarında ve ben değmeyeceğini düşünüyorum kesinlikle. Makyajlanıp hayalet göstergesi geldiği için şu sıralar golf bi gözüme güzel geliyor.
  • Hocam Merhaba,

Daha öncede araştırırken senin yazına denk gelmiştim ne diyim baş tacısın :) Aracım 2014 1.6 Leon. Aracın ilk sahibiyim uzun zamandır sunroof,gösterge paneli ve sürücü camından ses geliyor. İstanbul'dan Çanakkale'ye taşındım fakat İstanbul'a ayda bir defada olsa gitmekteyim. Benim size sormak istediğim sizin bu yaptığınız işlemlerin hiçbirini ben yapamam. Sizin tanıdığınız bildiğiniz bu işlemleri yapan biri var mı ? Yetkili servislerin bunları itina ile yapmadığı belli. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Bu arada araç 80000 km.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oknypl

Hocam Merhaba,

Daha öncede araştırırken senin yazına denk gelmiştim ne diyim baş tacısın :) Aracım 2014 1.6 Leon. Aracın ilk sahibiyim uzun zamandır sunroof,gösterge paneli ve sürücü camından ses geliyor. İstanbul'dan Çanakkale'ye taşındım fakat İstanbul'a ayda bir defada olsa gitmekteyim. Benim size sormak istediğim sizin bu yaptığınız işlemlerin hiçbirini ben yapamam. Sizin tanıdığınız bildiğiniz bu işlemleri yapan biri var mı ? Yetkili servislerin bunları itina ile yapmadığı belli. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Bu arada araç 80000 km.

Ben de konyadayim yalitim-izolasyon isini ben de yaptirmak istiyorum ama nerde nasil hic fikrim yok...
  • Arkadaşlar merhaba,
    2014 1.2 TSI DSG şanzıman aracım var. Geçen gün e5 te giderken birden fren servosu iptal diye ses geldi sağa çektim araçtan dumanlar geldi daha da çalışmadı. Şu an serviste. Doğuş Oto hiçbir şekilde ilgilenmedi servis de kasnak değişeceğinden masraf olarak yaklaşık 10 bin TL ücret yansıttı mecburen dışarıya göndermek zorunda kaldık. Aracı 2. el aldım ve severek kullandığım için bizi çok üzdü. Satıp satmamakda kararsızım. Ancak satarsam Doğuş Oto`nun asla önünden geçmem. Araba şans işidir genelleme hoş olmaz ancak servisi bu denli kötü bir araç tercih etmek için en az iki kez düşünmek gerekir.
  • Arkadaşlar biliyorum kronik sorun vs. ama...

2016 Leon FR aracımdaki kapılardan gelen trim seslerini gidermek istiyorum. Özellikle derin baslı şarkılarda gerçekten çok rahatsız edici oluyor. Würth sprey deneyerek çözüme ulaşabilen oldu mu acaba? Veya alternatif bir yolu var mıdır? Ya da bu işten anlayan bir usta var mı?

Kendim açmaya kalkarsam araç elimde kalacak gibi hissediyorum çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Satsubatsu -- 3 Nisan 2018; 16:24:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Satsubatsu

Arkadaşlar biliyorum kronik sorun vs. ama...

2016 Leon FR aracımdaki kapılardan gelen trim seslerini gidermek istiyorum. Özellikle derin baslı şarkılarda gerçekten çok rahatsız edici oluyor. Würth sprey deneyerek çözüme ulaşabilen oldu mu acaba? Veya alternatif bir yolu var mıdır? Ya da bu işten anlayan bir usta var mı?

konunun ilk mesajını okursanız çözüm orada mevcut hocam.

• onur.trkoglu kullanıcısına yanıt
    Keşke Doğuş Oto'da yaptırıp dava açsaydınız.

https://eksisozluk.com/4-kasim-2015-dsg-sanziman-davasi--4956625

Bununla birlikte çevremde DSG şanzımanlı Audi A3 kazanan bir arkadaşım da yine açtığı davayı kazandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

Hocam hepsini okudum ancak vida söküp takma tamirat işlerinde pek yetenekli değilim o yüzden sprey kullanarak çözüme ulaşan var mı diye merak ettim.

Olmazsa bu konuyu tanıdık bir ustaya okutup ona yaptırabilirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

quote:

Hocam hepsini okudum ancak vida söküp takma tamirat işlerinde pek yetenekli değilim o yüzden sprey kullanarak çözüme ulaşan var mı diye merak ettim.

Olmazsa bu konuyu tanıdık bir ustaya okutup ona yaptırabilirim.

spreyle sunroof u çözüyorlar geçici olarak hocam
    kapılar spreyle çözülmüyor. yalıtım ile çözülüyor.
    kendiniz yada ustaya yaptıracaksanız. servisten kapı içlerini tutan tırnaklardan yedek alın söküp takarken kırılanları yenileriyle değiştirin.
    https://www.youtube.com/watch?v=NBHOwoNWLNk
    gibi videolar mevcut hazır açtırmışken komple yalıtımda yaptırın bence.
    üstteki video gibi seat leon mk3 kapı yalıtım yazın bir sürü örnek yapım videosu mevcut.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.