Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2730. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27282729273027312732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar arac kumanda pili bitiyor diye uyarı verdi. Serviste değişmem şart mı dışarda değişsem kumandayı tanımama falan gibi sıkıntı olur mu acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Muratmurat71 kullanıcısına yanıt
    Cr2025 sony veya duracell pil alıp kendiniz değişebilirsiniz. Veya bir saatçi de değiştirir. Kumandayı tanımama vb şeyler olmaz :)

Ama mutlaka kaliteli ve yeni pil tercih edin. Piyasa malı alınca bir şey farketmiyor. Yeni de taksanız uyarı veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 15 Ocak 2020; 19:8:7 >
  • dewr kullanıcısına yanıt
    2018 1.2tsi dsg style (ekstra yok) 22binde aracı diyarbakırda bir öğretmen 123den ilana koydu 3 gün geçmedi 123den 135e çıkardı, o şekilde 2 hafta bekledi sonra 131.500e düştü sonrada puffffff.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muratmurat71 kullanıcısına yanıt
    Ben de geçenlerde değiştirdim kendim, Varta'nın pilini aldım. Benim orijinalinde CR2025 tipinde pil varmış o yüzden aynısından aldım, sipariş vermeden içine bakabilirsin farklılık var mıdır bilmiyorum ama.

Bende herhangi bir sorun olmadı tanımama vs. gibi.
  • Arkadaslar selamlar. 2015 model leonum var. Yolda giderken suspansiyonlarindan hic memnun değilim. Kucucuk bir yol bozuklugunda kut kut sesler geliyor. Hatta o kadar sert ki on konsol vuruyormus gibi.. lastik basinclarini 32 ye kadar dusurdum fakat degismedi. Bu konuda onerebileceginiz birsey varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

Valla iyi niyet falan hikaye. Benim aracın da garantisi bitti. Ben malzememi kendim alıp, bakımını kendim yapacağım. Size söylenen balata ve hidrolik yağı değişimini dışarıda çok çok daha uyguna yaptırabilirsiniz. Hatta bulunduğunuz yerde Bosch Car Service varsa gönül rahatlığıyla orada yaptırabilirsiniz.
    Aracımın, garanti uzatması olmadan, 66. ayında garanti kapsamında mekatronik aksamı değişti. Yapılan iş ve işlemlerin detayları eski mesajlarımda mevcut.
  • virgull V kullanıcısına yanıt
    Çok güzel, şanslısınız. Yalnız şu uçuk bakım ücretlerini görünce hiç servise gidesim gelmiyor.

• lektonstar kullanıcısına yanıt
    Evet bakım ücretleri dışarıya göre iki kata yakın daha pahalı oluyor ne yazık ki ama bazı avantajları var. Benimde geçen bakımda gittiğimde devir daim pompasında sorun buldular ve değişim yaptılar aracın garantisi biteli 6 ay olmuştu. Sadece işçilik ücretini ve 120 tl gibi bir parça ücretini aldılar. Sanayide parçayı sorduğumda 1600 tl dediler. Yani aslında böyle durumlar içinde avantajlı oluyor ama hiç sorun çıkmayan bakımdan bakıma servise giden araçta elbette mantıklı gelmiyor insana.
  • yusuf_128 Y kullanıcısına yanıt
    Bu aracın bana göre tek handikapı bu!bende aynı sorundan müzdaripim.Malesef yapacak pek bisey yok özellikle istanbul sokakları heryer çukur tümsek bazen aractan soguyorum

• yusuf_128 Y kullanıcısına yanıt
    Jant çapı ne yazmamışsınız ama misal 18 ise, lastikler 40 yanak ise 45 e çıkabilirsiniz. Ya da jant küçültebilirsiniz. Benim aracın jantları 18 inç. Evet dediğiniz gibi maalesef çok sert. Ben ilk zamanlar, arabanın süspansiyon ve yaylarını Xcellence süspansiyon ve yaylarıyla değişsem mi diye düşündüm. Fakat bu biraz masraflı bir değişim olacak. Ya da sadece xcellence yayları takılabilir.

• Selam arkadaşlar, bugün kardeşime 2015 Leon FR aldık. Sağ ön taraftaki kalorifer ızgarası soğuk üflüyor. Diğerlerinde sıkıntı yok. Başına böyle bir olay gelen var mı? Varsa nasıl çözdünüz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fcetintas

Selam arkadaşlar, bugün kardeşime 2015 Leon FR aldık. Sağ ön taraftaki kalorifer ızgarası soğuk üflüyor. Diğerlerinde sıkıntı yok. Başına böyle bir olay gelen var mı? Varsa nasıl çözdünüz acaba?
    Aracınız hayırlı olsun... Araç dsg mi ve özel değilse kaça aldınız ???
  • action16 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, araç manuel vites 86.000 Km. Expertiz de satıcının dediği gibi sağ ön çamurluk sürtmeden dolayı macunsuz boyalı çıktı. 117.000 liraya aldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fcetintas

Selam arkadaşlar, bugün kardeşime 2015 Leon FR aldık. Sağ ön taraftaki kalorifer ızgarası soğuk üflüyor. Diğerlerinde sıkıntı yok. Başına böyle bir olay gelen var mı? Varsa nasıl çözdünüz acaba?
    hayırlısı olsun hocam aracınız.
    kazasız belasız sürüşler..

sağ sol ayrı ayarlayabiliyorsunuz sıcaklığı ondan olabilirmi kontrol edin olmadı bi servise gösterin.
    daha önce yazana denk gelmedim hiç.
  • 1.2 TSI DSG aracımın 2. Yıl 30 bin km bakımını doğuş oto etimesgutta yaptırdım. Bakım 920₺ tuttu. Bir önceki yıl da benzer ücret ödemiştim.

Klima kompresörü etrafında yoğun miktarda yağ tespit edilince kompresörün arızalı olduğu ortaya çıktı. Benim ihmalkarlığımdan garanti süremin bakıma getirdiğim günden 1 gün önce dolduğu görülünce iyi niyet garantisine sokmak için oldukça yardımcı oldular sağolsunlar ve yaptılar. Arabamın serviste kaldığı süre boyunca ikame araçta sağladılar.

Servis işini dışarıda elbette daha ucuza yaptırabilmek mümkün ama çok anlamlı fiyat farkı var mı ve bu fark için iyi niyet garantisi sürecinden mahrum kalmaya değer mi emin değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogokcek

1.2 TSI DSG aracımın 2. Yıl 30 bin km bakımını doğuş oto etimesgutta yaptırdım. Bakım 920₺ tuttu. Bir önceki yıl da benzer ücret ödemiştim.

Klima kompresörü etrafında yoğun miktarda yağ tespit edilince kompresörün arızalı olduğu ortaya çıktı. Benim ihmalkarlığımdan garanti süremin bakıma getirdiğim günden 1 gün önce dolduğu görülünce iyi niyet garantisine sokmak için oldukça yardımcı oldular sağolsunlar ve yaptılar. Arabamın serviste kaldığı süre boyunca ikame araçta sağladılar.

Servis işini dışarıda elbette daha ucuza yaptırabilmek mümkün ama çok anlamlı fiyat farkı var mı ve bu fark için iyi niyet garantisi sürecinden mahrum kalmaya değer mi emin değilim.
    hocam aracınız DSG o yüzden servisten şaşmayın iyi niyet garantiniz devam etmesi açısından.

• quote:

Orijinalden alıntı: 146

Evet bakım ücretleri dışarıya göre iki kata yakın daha pahalı oluyor ne yazık ki ama bazı avantajları var. Benimde geçen bakımda gittiğimde devir daim pompasında sorun buldular ve değişim yaptılar aracın garantisi biteli 6 ay olmuştu. Sadece işçilik ücretini ve 120 tl gibi bir parça ücretini aldılar. Sanayide parçayı sorduğumda 1600 tl dediler. Yani aslında böyle durumlar içinde avantajlı oluyor ama hiç sorun çıkmayan bakımdan bakıma servise giden araçta elbette mantıklı gelmiyor insana.
    siz zaten o parçanın parasını gereğinden fazla servis ücreti ödeyerek peşinen ödemiştiniz yada servisi kullanmaya devam ederek ödeyeceksiniz. tabi bu tercih meselesi isteyen istediği yerde bakımını yaptırır servisin avantajlarıda olabilir ama dayatmayla aba altından sopa göstererek birilerinin insiyatifine sığındırılarak servislere yöneltmeye çalışmalarını doğru bulmuyorum. makul, mantıklı iş ve ücretlendirmeyle sevislere yönlendirilmesi daha tercih edilebilir olacaktır.

• yakli007 Y kullanıcısına yanıt
    otomatik yarı otomatik özellikle eski modellerde risk herzaman vardır, alacaksan o riskide göze alacaksın ama artan otomatik araçlarla birlikte sarf malzeme fiyatlarının ucuzlaması ve bulunabilirliklerinin artmasıyla birlikte eskisi kadar korkulacak bir durum söz konusu değil. şuan dsg kavrama seti 2500 civarlarına bulunabiliyor normal kavrama da 1500 lira civarlarında zaten...
  • qqyyxx Q kullanıcısına yanıt
    Hocam söylediğinizde elbette haklılık payı var. Kesinlikle bu iyi niyet adı altında servis dayatması hiç hoş bir durum değil. Ki iyi niyetinde bazı durumlarda çalışmadığını söyleyen arkadaşlarda var yani demek ki her durumda işleyen bir durum değil. Ancak işte tercih meselesi haline geliyor. Özel servise yıllık bakım ücreti sorduğumda bu sene için 540 tl demişlerdi onun yerine servise gidip 910 tl artı bu bahsettiğim durum oluştu. Tabi asıl servise devam etmekte ki sebebim ise malum dsg çıkmazı.
  • 146 1 kullanıcısına yanıt
    iyi niyete sokacaklar diye bir kural yok işte sorun orada, tamamen piyango mantığına bağlıyorlar, sen yıllar boyu orada bakım yapayım sorun olursa diye belkide bir dsg parasını önden ödüyorsun, bir sorun olduğunda kılın biri çıkıp garanti yok paranla yaptıracaksın diyebiliyor. son dönem iyi niyet garantisi diye bişey yok demeye başladılar aslı asdarı varmı bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 27282729273027312732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.