Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1874. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18721873187418751876
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emrahgms

İstanbulun çivisi çıksaydı malum ilk sizin haberiniz olurdu hocam gelir bulurdu lastiginizi:))

Bahtsız bedevi olduk be abi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar araçta anten nerede? gizli sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Valla maalesef, ne kadar titiz olursam olayım oluyor abi.
    Satıp 1.2 TSI İbiza falan düşünüyorum. İkinci ellere baktım fena değil. Cebimde para da kalır. Belki İstanbul merkeze uzak yerlerden eve girerim.
    Araba iki gün kapıda kalıyor. Kalan günler işyerime yakın kapalı bir yerde. Ona rağmen başına gelmeyen kalmadı.

Hocam
    Benim arabanın ciziğinde annem direkt dalga gecti.
    Kapalı garajı olmayan evim olmadan sıfır araç manıklı değil fiyodun dedi.
    Ama evin kapalı otoparkıyla bitmiyo gittiğimiz aracı bıraktığımız yerlerdede lazım malesef :(
    Ama ev alma olayını gerçekten ayarlaya bilirsen acayayip sevinirim senin adına hocam inşallah gerçekleştirirsin bir an once gonlune gore

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Valla maalesef, ne kadar titiz olursam olayım oluyor abi.
    Satıp 1.2 TSI İbiza falan düşünüyorum. İkinci ellere baktım fena değil. Cebimde para da kalır. Belki İstanbul merkeze uzak yerlerden eve girerim.
    Araba iki gün kapıda kalıyor. Kalan günler işyerime yakın kapalı bir yerde. Ona rağmen başına gelmeyen kalmadı.

Hocam
    Benim arabanyn cizi?inde annem direkt dalga gecti.
    Kapaly garajy olmayan evim olmadan syfyr araç manykly de?il fiyodun dedi.
    Ama evin kapaly otoparkyyla bitmiyo gitti?imiz aracy byrakty?ymyz yerlerdede lazym malesef :(
    Ama ev alma olayyny gerçekten ayarlaya bilirsen acayayip sevinirim senin adyna hocam in?allah gerçekle?tirirsin bir an once gonlune gore

• quote:

Orijinalden alıntı: Pooodolski

arkadaşlar araçta anten nerede? gizli sanırım.

Yanlış hatırlamıyorsam arka cam hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

@sarpuli hocam
    bugün gittim izmir Gaziemir rs otoya
    keşif için. gün verip yapacaklarını söylemişleri telefonda.
    kapıdan girişte boya ustası (sahibi yada ortağı diye tahmin ediyorum)
    denk geldi ne var kardeşim senin dedi. mini hasardan rötüş yaptıracaktım dedim.
    neresi göster bakalım dedi. kasko hangi firma dedi. grupama dedim. baktı yanındaki elemana git içerden boyayla fırçayı getir dedi.
    dedim içeriye kayıda girip işlem başlatayım dedim.
    yok kardeşim hakkın kalsın hiç harcamayalım bunun için dedi.
    rötüş boyasını sürdü fırçayla hadi görüşürüz dedi gene bekleriz ama çay içmeye dedi.
    çıktım geldim.
    izmirde olan arkadaşlara auto king dense rs yi tavsiye ederim. 2 sinede mini hasardan iş yaptırdım. rs bence daha iyi hem güler yüzlü ilgili personel. hemde auto king in mini hasara sokmayacağı şeyleri bile
    mini hasara sokup yapıyorlar.

Hocam bende sanayiye tanıdık bir abiye gittim, istersen lokal boya yapalım ama gerek yok dedi. Pasta Cila üzerine fırça ile boyama yaptı. Biraz kabarık kaldı boya ama 1m den falan belli olmuyor. Kabarmayı zımpara ile alalım dedim ama plastik tampondan boyayı atar dedi öyle bıraktık. Yaptırdığımız boya da bende... Şimdilik dursun da bakalım boyatırsam da servise boyatcam ama servis de hepsini boyayaycam diye tutturazsa tabi...

Hocam tamponu takma
    Geçen sene polonu komple tamponu mini hasardan boyattım.
    Plastik tamponu 2 elde takanda yok.
    Sıkma canını n kotu surtme bole olsun hocam.

• quote:

quote:

quote:

@sarpuli hocam
    neresi göster bakalım dedi. kasko hangi firma dedi. grupama dedim. baktı yanındaki elemana git içerden boyayla fırçayı getir dedi.
    rötüş boyasını sürdü fırçayla hadi görüşürüz dedi gene bekleriz ama çay içmeye dedi.
    çıktım geldim.
    izmirde olan arkadaşlara auto king dense rs yi tavsiye ederim. 2 sinede mini hasardan iş yaptırdım. rs bence daha iyi hem güler yüzlü ilgili personel. hemde auto king in mini hasara sokmayacağı şeyleri bile

Hocam bende sanayiye tanıdık bir abiye gittim, istersen lokal boya yapalım ama gerek yok dedi. Pasta Cila üzerine fırça ile boyama yaptı. Biraz kabarık kaldı boya ama 1m den falan belli olmuyor. Kabarmayı zımpara ile alalım dedim ama plastik tampondan boyayı atar dedi öyle bıraktık. Yaptırdığımız boya da bende... Şimdilik dursun da bakalım boyatırsam da servise boyatcam ama servis de hepsini boyayaycam diye tutturazsa tabi...

Hocam tamponu takma

Arabanın 3. Gününde olmayaydı bu kadar moral bozmazdı da neyse olan oldu artık...

• quote:

quote:

quote:

quote:

@sarpuli hocam
    çıktım geldim.

Hocam tamponu takma

Arabanın 3. Gününde olmayaydı bu kadar moral bozmazdı da neyse olan oldu artık...

Anlıyorum hocam.
    3 te olsa 300 de olsa 3000 de olsa faketmez tekrardan çok geçmiş olsun :(

• Arka cama entegre hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

Arka cama entegre hocam :)

Arşivlik olsun,

Sayfa numarası manidar 😇
    Bu mesaja eklenen görseller:

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: tmac61

quote:

Arşivlik olsun,

Sayfa numarası manidar 😇

Cidden arşivlik olmuş

Bizim de hızımız 61 e sabit 7.1 lt olan uzun süreli yakıt verisini aldığımdan beri sıfırlamamıştım. Bir kere kendi sıfırlanmıştı. Bu sefer ben sıfırladım. Ondan sonra ekonomi yapayım dedim. Son 150 tl lik benzinle 540 km gittim. 20 km menzil kala yine 150 tl aldım. Şu ana kadar 102 km gittim 500 km menzil gösteriyor

Şu değerlerde 27 kuruş civarı yakıyor. 600 km yi görecek kadar sabrım yok aslında ama becerebilirsem 25 kuruş yaktırmış olacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 3 Nisan 2016; 10:47:22 >

• İlk mesajın da 161. Sayfada 😊

Maşallah diyelim, 140bg lik TSI için en az yakanı deniyordu gerçekten de güzel ortalamalar veriyor. Kazasız belasız.

Düzeltme: 161. sayfa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tmac61 -- 3 Nisan 2016; 11:50:24 >
  • Hocam o parça biraz özel bir parça galiba. Online kataloglardan ve sıradan sitelerden bulamadım. Bir kaç yere daha soracağım :)

• tmac61 kullanıcısına yanıt
    O tamamen tesadüf olmuş o zaman

Sakin trafikli şehirde üzmüyor. Siz gazı üzmezseniz sorun yok Allah cümlemizi kazadan beladan korusun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tmac61

quote:

Arşivlik olsun,

Sayfa numarası manidar 😇

Cidden arşivlik olmuş

Bizim de hızımız 61 e sabit 7.1 lt olan uzun süreli yakıt verisini aldığımdan beri sıfırlamamıştım. Bir kere kendi sıfırlanmıştı. Bu sefer ben sıfırladım. Ondan sonra ekonomi yapayım dedim. Son 150 tl lik benzinle 540 km gittim. 20 km menzil kala yine 150 tl aldım. Şu ana kadar 102 km gittim 500 km menzil gösteriyor

Şu değerlerde 27 kuruş civarı yakıyor. 600 km yi görecek kadar sabrım yok aslında ama becerebilirsem 25 kuruş yaktırmış olacağım

5,4 lt 23 kuruşa gelmiyor mu?

• Dura-Ace kullanıcısına yanıt
    5.4 değeri ikinci 150 tl lik bezin sonrası maximum ekonomi ile oluşan değer. Dediğiniz doğru. lt fiyatı ile çarpıp km başına hesap yaparsanız 23,4 kuruş oluyor.

27 kuruş dediğim ilk 150 tl lik benzin ile yakaladığım değer. verileri ilk sıfırladığımda 20-30 km menzil varken 150 tl lik benzin aldım sonra yine 20-30 km menzil kalana kadar gezip 150 tl den hesapladım.

Yakıt alındığından itibaren kısmı 6.5 lt gösteriyordu o zaman. Pompadan hesaplarsam 150 tl ile 540 km 6.4 lt ye denk geliyor. 0.1 fark ile tutuyor.

Şimdi 2. 150 yi deniyoruz bakalım ne kadar düşebileceğim

• Ben de dün kış bitti diye kendim evin önünde kışlık 16 janta takılı Nokian lastiklerimi çıkartıp yazlık 18 jant Continental lastiklerimi geri taktım.16 Jant bayağı konforluymuş. 😁😁😁 Ama her iki lastikten de çok memnunum.Kışlık Nokianlar ile iş için 15 gün kaldığım Ankara'dan kardeşimi ziyarete Nevşehir'e giderken iyi yağmur yağıyordu, ama asvalt kalitesi çok iyiydi sanki yapılalı bir kaç ay olmuş gibi, 150-160 ile giderken bir Honda ile kapıştık, baktım yol geniş, asvalt yeni, yağmurda olsa yedirmem Aslan'ımı dedim aldım spor moda 200 km ile epey bi gittim, aynadan baktım ne gelen var ne giden, deli bu herhalde deyip gelemedi peşimden. Nokianlar benden hem karda hem yağmurda tam not aldı. Kışlık için aldığım 16 jantlar ise et kalınlığı farkı nedeniyle 18 janttan1-1,5 cm daha geniş basıyor dışarı.Spacer takmış gibi.😁😁😁

• Police55 P kullanıcısına yanıt
    Maşallah hocam gelecek sene ilk işim nokian 205/55/16 bir lastik takımı almak olacak kullanan herkes memnuniyet bildiriyor.

Ama kış lastiğinde 10 derecenin üzerinde hemen yol tutuş düşüyor. Bariz hissediyorsunuz.

Karadenizde sürekli 0-10 arası olmuyor... İstisnai zamanlar hariç kış bile olsa kış lastiğinin kullanım sıcaklığı üzerinde seyrediyor sıcaklık. O yüzden iki senedir almaya yeltendim ama vazgeçtim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 3 Nisan 2016; 12:51:38 >
  • Al kardeş gerçekten kış için çok memnun kaldığım bir lastik Nokian WR D4, yeni aldığın yaz lastiklerini de korumuş olursun böylelikle, her ne kadar iç Anadolu veya Doğu Anadolu gibi olmasada bizim Karadeniz de bir miktar soğuktur, ortalama 5-7 derecelerde gezer genelde, bu sıcaklık değerlerinde bile kış lastiği kullanman yazlık lastiklerinin performansından daha uzun ömürlü faydalanmanı sağlar, yaz kış görmediği için. Hele karda kış lastiği olmayan diğer araçlar yolda kalmışken sen yanlarından zincir takmış gibi geçmiyormusun, fena gülümsetiyor adamı.😁
  • 1.2 mi sizin arac?
  • 
Sayfa: önceki 18721873187418751876
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.