Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1875. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57.733
Cevap
368
Favori
2.584.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18731874187518761877
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kime sordunuz anlamadım ama yakıtla ilgili paylaşım yaptığım için üzerime aldım :) 1.4 tsi 140 hp manuel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer bana sorduysanız, benim aracımda 1.4 tsi 140 hp manuel Leon FR

• Tam kıvamında olmuş, ne çok güçsüz ne de çok sert.

STABILUS 017468

• Telefondan giriş yaptığım için düzenlemede sorun yaşadım o nedenle burada yazıyorum, harita anlayabildiğim kadarıyla Avrupa ve İngilizce.

• Medya güncellemeleri

http://www.seat.de/kontakt/downloads/service/media-updates.html

Renkli Ekran Medya Sistem Güncelleme Nasıl yapılır (Almanca PDF)

http://media.seat.de/flv/seatde/pdf/SEAT_Service/MediaSystem/MediaSystem_Touch_Color_DE.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

genel bir güncelleme mevcut değil ancak bt modül güncellemesi var. daha önce almanya sitesinde mevcuttu ama şimdi kaldırmışlar. indirmiştim ama yönergeyi tam çözememiştim. vakit buldum baktım sonra güncellemeyi yaptım. genel güncelleme için servise gitmek lazım. varsa zaten bakımda filan yapıyorlar.

seatın bu sitesinde var. yönergeler de var. benim aracım 2013 mart üretimi. modül sürümü eski idi güncelledim. belki sizin araçta gerek bile yoktur. burdaki yazılım 09/2014 de verilmiş.

http://www.seat.at/service/bluetooth-multimedia

kısaca anlatmak gerekirse sistem ayarlarından yazılım versiyonuna ve bt versiyonuna baktıktan sonra güncelleme gerekliyse şu şekilde yapıyoruz.

media system tocuh/color yani 5" ekranlı modeller için

bluetooth güncellemek için:

bluetooth versiyon c840 veya d210 olanlar 1. linkten d250 adlı dosyayı indirip güncelliyor.

bluetooth versiyon c860 veya d220 olanlar 2. linkten d260 adlı dosyayı indirip güncelliyor.

media system plus yani 5.8" ekranlılar için

sistem özelliklerinde ilk satırda yazan versiyonu

5F0035858A
    5F0035846A
    5F0035834A
    5F0035824A

olanlar eğer software versiyonları 0407 ve üzeri ise güncel versiyona sahipler. ve ilerleyen zamanda güncelleme gelir ise buradan takip edip güncelleyebilirler demiş. 0407 altı versiyonlar hakkında bir şey dememiş. ama alt versiyonlar için muhtemelen sitede verilen software 5F00358XXA dosyası güncelleme paketi. çünkü içinde 4120 filan yazmışlar. ve yukarıdaki versiyon harici media pluslar şu an için zaten günceldir demiş.

ek olarak yükleme yönergelerinden anladığım kadarı ile 5" ekranlardaki bluetooth güncellemesi versiyonu kontrol ediyor ve yanlış bir paket seçerseniz uyarı veriyor demiş.

resimli anlatım yapacaktım aslında ama şimdilik bu kadar bilgilendirmiş olayım :)

Hocam daha önce bu güncelleme konusunda yazmıştım. Acaba sizin paylaştıklarınız daha yeni sürümler mi :)

• Şimdi kontrol ettim. Benimki c840 idi. D250 ile güncelledim. Şimdi sizin verdiğiniz linkten baktım. Benim yaptığım güncelleme ile aynı yeni bir şey getirmemişler. 5" ekran için temmuz 2013 sürümü son sürüm.

Ben güncellemeyi yaptıktan sonra arabadan inip geri gelince bağlantı kopma ve bağlanmama sorunu gitmişti.

Bu mesaja eklenen görseller:

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

• Arkadaşlar merhaba;
    Yarın kısmet olursa ilk rutin bakıma götüreceğim aracımı, Konya Attarlar Seat servisine. İlk bakımda rutin yağ ve filtre değişiminden başka dikkat edilmesi gereken bir nokta var mı? Servisler trim sesleri için herhangi bir uygulama yapıyorlar mı?
  • quote:

Hocam o parça biraz özel bir parça galiba. Online kataloglardan ve sıradan sitelerden bulamadım. Bir kaç yere daha soracağım :)

Tamamdır çok sağol. Servislere sorsam bi haberler herşeyden. Geçen gün titanyum paketin gri ayna kodu rengini 3 farklı yere sordum kimse bilmiyor nasıl iş yapıyorlar anlamıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cenk_fb kullanıcısına yanıt
    hocam bizim normal 16" 17" ve 18" jantların boya kodu 8Z8 diamond silver. Titanyum jantın boya kodu ZH9.

ayna için kod yok maalesef. o kısma girince araç için koda bakın diyor...

bunlar yan sistemler olduğu için ancak bu kadar işliyor:) benim jant çizildiğinde 8Z8 kodlu boyayı sanayide sistemden buldurdum. boya karıştırdılar hazırladılar. kendileri bile inanamadılar. aradan bir ay geçti beni arayıp buldular. dediler abi şu kodu bi versen... 50 kişi geldi jant için denedik ettik olmadı...

titanyum jantın kodu ZH9 olarak verilmiş. belki sistemde vardır. karıştırarak jantın üzerindeki boya tonuna yakın boya elde edilebilir.

• Eski arabamda şoför tarafındaki tutacağı söküp gözlük saklama gözü takmıştım. Orijinal parça. Leon'da da orijinal parça bulup değiştirebilir miyiz arkadaşlar?

• Bugün İstanbul boştu şansıma.
    Dsg yi spora çekip, ayak döşemede gittim. 10 km yolu 12 dakikada gitmişim. Şehiriçi ve TEM karma. Maximum tüketim budur. Az bile yaktı
    1.6 TDI DSG 105 beygir araç.

• Junkerss ya sitede yada benim telde bir sorun var alıntı yaparak cevap veremiyorum. Full Link - Mirror Link özelliğini araştırırken Navi kasım 2015 güncellemesine denk gelince paylaştım, detaya girmedim.
    Bu arada Mirror Link için aktivasyon kodu bayağı pahalıymış onu öğrendim, bir de sct de bir arkadaşın paylaştığı WiFi özellikli Mirror Link in yeni versiyonumu çıkmış ne ona rastladım. Ebay da Car WIFI Link Box for iOS Android Mobile Phone to LCD Monitors DLNA New diye aratınca çıkar, fiyatta %5 indirim varmış 52 $ civarına geliyor.
    Link Açılırsa Bu;
    http://m.ebay.com/itm/Car-WIFI-Mirror-Link-Box-for-iOS-Android-Mobile-Phone-to-LCD-Monitors-DLNA-New-/361303073129?nav=SEARCH

• aracınız sunrooflu değilse sürücü tarafında tutamak yoktur. oraya bir şey takmak mümkün değil çünkü tavan sacı değişik. sunrooflu ise tutmağı söküp yerine gözlük kapı takmak mümkün. burda örnek video var:

https://www.youtube.com/watch?v=Mi1C6P8N5Es

yalnız bu eleman eski tip vidalı olan kabı yeni klipsli sisteme uydurmuş. gerek yok :)

klipsli olanı var aliexpreste. ben aldım :)

http://www.aliexpress.com/item/GENUINE-VW-2011-2013-POLO-6R-NEW-Lavida-2015-SKODA-OCTAVIA-FABIA-RAPID-Roof-Mount-Sunglass/32317571857.html

• quote:

hocam bizim normal 16" 17" ve 18" jantların boya kodu 8Z8 diamond silver. Titanyum jantın boya kodu ZH9.

ayna için kod yok maalesef. o kısma girince araç için koda bakın diyor...

bunlar yan sistemler olduğu için ancak bu kadar işliyor:) benim jant çizildiğinde 8Z8 kodlu boyayı sanayide sistemden buldurdum. boya karıştırdılar hazırladılar. kendileri bile inanamadılar. aradan bir ay geçti beni arayıp buldular. dediler abi şu kodu bi versen... 50 kişi geldi jant için denedik ettik olmadı...

titanyum jantın kodu ZH9 olarak verilmiş. belki sistemde vardır. karıştırarak jantın üzerindeki boya tonuna yakın boya elde edilebilir.

Eyvallah çok makbule geçti. Maslak Doğuş'ta bir arkadaş ile görüştüm çok uğraştı sağolsun bulmak için ama bulamadı. Ayna kapağının içinde boya kodu olabilir dedi. Dedim ayna kapağını sökmek bir dert ayrıca orjinal o renkte olan tanıdık yok :) Şu benim alengirli parçayı bir bulursam için rahat edecek takıntı oldu bende :) ayna kapağı ile onu halletim mi benim işim tamam :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Police55

Junkerss ya sitede yada benim telde bir sorun var alıntı yaparak cevap veremiyorum. Full Link - Mirror Link özelliğini araştırırken Navi kasım 2015 güncellemesine denk gelince paylaştım, detaya girmedim.
    Bu arada Mirror Link için aktivasyon kodu bayağı pahalıymış onu öğrendim, bir de sct de bir arkadaşın paylaştığı WiFi özellikli Mirror Link in yeni versiyonumu çıkmış ne ona rastladım. Ebay da Car WIFI Link Box for iOS Android Mobile Phone to LCD Monitors DLNA New diye aratınca çıkar, fiyatta %5 indirim varmış 52 $ civarına geliyor.
    Link Açılırsa Bu;
    http://m.ebay.com/itm/Car-WIFI-Mirror-Link-Box-for-iOS-Android-Mobile-Phone-to-LCD-Monitors-DLNA-New-/361303073129?nav=SEARCH

Bursa'da gizli özelliklerini açtırırken bir arkadaş geldi audi satın almıştı almadan önce leon alıcakmış vazgeçmiş.

Mirror link olayını servis tüm araçlara servis aksiyonuyla tüm leonlara dağıtılacağından bahsetti. ( seattan öyle söylemişler.)

Bilginize .

Bende beklemedeyim güzel haber gibi duruyor . Ama nasıl olur bilemiyorum belki yazılımla çözülebilir.,

Sesli onayla ilgili bişey sormak istiorum kapıları kitlerken kısa korna çalıyor. Ancak arabayı açınca 2 defa kısa korna çalıyor arabayı açınca çalmasa çok iyi olurdu sizde de özellik açtıranlar için aynı mı ?

Bu arada sinyal ile gündüz farınınn senkronize yanıp sönmesi çok güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phaser123 -- 4 Nisan 2016; 1:32:49 >

• 2015 model 5 inc cd calarli teyblere yeni yazilim yukleyen oldumu aramizda.

• 1.2 tsi 110 1 depo kaç km?
    1.4 tsi 125 kaç km götürüyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasantalha

Türkiye Petrolleri diğerlerinden mazotu 36 kuruş az veriyor diye ordan almıştım. Şimdi de pahalı yerden aldım en son. Daha önce 11 liraya gittiğim yere şimdi 9 lira yakıtla gittim. Yani ucuza aldanmamak lazımmış.

Bu full petrol olayı gibi bir şey. Bir gün taksiye bindim adama full petrol nasıl memnun musun yakıt alıyor musun diye sordum. Adam Allah belasını versin aldığım güne lanet olsun dedi. Dedim ağabey neden öyle söyledin. Oradan yakıt aldığımdan beri arabam dizel daha çok yakmaya başladı dedi. Ben o yüzden hiçbir zaman arabama ucuz yakıt koymam. Aldığım yer bellidir shell. Ondan başkasından almam. Ama şuna dikkat ederim her shell den almam sadece gerçekten yoğun olarak satış yaptığını bildiğim libadiye caddesi shell den alırım. Çanakkalede iken de Gelibolu tabaklar shell petrolden alırım çünkü vızır vızır işliyor adam üç kağıtla uğraşmıyor. Shell de çalışan arkadaşım şu an Türkiye deki en iyi ve güvenilir yakıtın opet ve shell de olduğunu söylemişti bana. Bir arkadaşımın da babasının bp istasyonu var o da yakıt alacaksan opetten al demişti. Düşün yani bp istasyonu olduğu halde böyle söyledi bana.

• 
Sayfa: önceki 18731874187518761877
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.