Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1876. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.732
Cevap
368
Favori
2.584.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18741875187618771878
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben arabayı yeni aldım çok bilgim yok. Fr model sağ ön koltukta kemer ikazı neden yok arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilsem68 B kullanıcısına yanıt
    Dikkat edilmesi gereken bir nokta yok rutin bakım işlemi sonuçta :)

Trim sesine gelince; o işi servise bırakmadığım için ne yapıyorlar haberim yok. Ancak siz demeden servis aksiyonu olarak bir şey yapıldığını zannetmiyorum...

• Phaser123;
    Mirror Link ile ilgili servis danışmanı ile 3-4 ay önce görüştüğümde bana ücreti karşılığında yakında yazılım ile açılacağını ama ücretin ne kadar olduğunu ve ne zaman yapılacağı konusunda bilgisinin olmadığını söylemişti.Ama araştırdığım ve okuduğum kadarıyla bu iş epey tuzlu, aşağı yukarı 800-900 TL gibi bir fiyat karşılığında ve sadece 2016 modellerde multimedya ekranında multilink bölümü olan ancak aktif olmayan ekranlara olacağı, yani 5 yada 5.8 inç ekranlarda multilink kısmı görünmeyen ekranların ücreti karşılığında bile olsa bunu desteklemediği yönde.İleriki Zaman'larda tüm multimedyaların kendi yazılımı ile ekrana multilink kısmı gelirse kod ücreti karşılığı alınıp aktif edilebilir belki, ama kesin bir bilgi yok bu konuda, üzgünüm.
    Gizli özelliklerde kapıların açılıp kapatılırken korna çalması komşuları ve çevreyi rahatsız edeceği düşüncesiyle ben açmadım, onun için bu konuda bilgim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Police55

Junkerss ya sitede yada benim telde bir sorun var alıntı yaparak cevap veremiyorum. Full Link - Mirror Link özelliğini araştırırken Navi kasım 2015 güncellemesine denk gelince paylaştım, detaya girmedim.
    Bu arada Mirror Link için aktivasyon kodu bayağı pahalıymış onu öğrendim, bir de sct de bir arkadaşın paylaştığı WiFi özellikli Mirror Link in yeni versiyonumu çıkmış ne ona rastladım. Ebay da Car WIFI Link Box for iOS Android Mobile Phone to LCD Monitors DLNA New diye aratınca çıkar, fiyatta %5 indirim varmış 52 $ civarına geliyor.
    Link Açılırsa Bu;
    http://m.ebay.com/itm/Car-WIFI-Mirror-Link-Box-for-iOS-Android-Mobile-Phone-to-LCD-Monitors-DLNA-New-/361303073129?nav=SEARCH

Mirror link işi netleşmedi bir türlü. Servis güncelleme yapacak diyorlar ama...

Sct de yusuf abi o işi çözmüş dediğiniz gibi. 5.8 e modül bağlamış. Çok güzel olmuş

Sct de 5.8 ekran satanlar var. Alsam diyorum içimden ama çok da elzem değil benim için. Multimedia delisi değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 4 Nisan 2016; 11:22:26 >

• quote:

Junkerss ya sitede yada benim telde bir sorun var alıntı yaparak cevap veremiyorum. Full Link - Mirror Link özelliğini araştırırken Navi kasım 2015 güncellemesine denk gelince paylaştım, detaya girmedim.
    Bu arada Mirror Link için aktivasyon kodu bayağı pahalıymış onu öğrendim, bir de sct de bir arkadaşın paylaştığı WiFi özellikli Mirror Link in yeni versiyonumu çıkmış ne ona rastladım. Ebay da Car WIFI Link Box for iOS Android Mobile Phone to LCD Monitors DLNA New diye aratınca çıkar, fiyatta %5 indirim varmış 52 $ civarına geliyor.
    Link Açılırsa Bu;
    http://m.ebay.com/itm/Car-WIFI-Mirror-Link-Box-for-iOS-Android-Mobile-Phone-to-LCD-Monitors-DLNA-New-/361303073129?nav=SEARCH

Hocam sizin gönderdiğiniz üründe
    aşağıdaki videodaki sistemde
    video in varsa multimedia sisteminde mümkün.

https://www.youtube.com/watch?v=eKeRrzcyeV4

geri görüş kamerası yerine bunu takmak gibi. 5 inç ekranlarda yok diye biliyorum. geri görüş kamerasıda takılamıyor o yüzden(baya bi uğraşıyorlar ama çözüm bulamadılar daha).

• 1.4 125lik düz yolda şehirler arası tek kişi (sonbahar hava şartlarında) 4,3-4,2 tüketimim var.. 1.4 125in en az yaktığı hız 6.vites 85km dir.. Bu hız ile kastığımda (Kırklareli-çorlu110km ) 4,0lt/100km ortalama gördüm.. Şehir içi taksimetre açılış motor soğuklen 9litre civarı.. Şehir içi tamamen sana kalmış ve yaşadığın şehirdeki trafiğe.. İstanbulda ş.içi iş çıkışı boğaz trafiğinde köprüye kadar en fazla 10,1lt/100km gördüm s&s devrede iken.. Köprü sonrası tabi bu deger düştü..

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrahgms

1.4 125lik düz yolda şehirler arası tek kişi (sonbahar hava şartlarında) 4,3-4,2 tüketimim var.. 1.4 125in en az yaktığı hız 6.vites 85km dir.. Bu hız ile kastığımda (Kırklareli-çorlu110km ) 4,0lt/100km ortalama gördüm.. Şehir içi taksimetre açılış motor soğuklen 9litre civarı.. Şehir içi tamamen sana kalmış ve yaşadığın şehirdeki trafiğe.. İstanbulda ş.içi iş çıkışı boğaz trafiğinde köprüye kadar en fazla 10,1lt/100km gördüm s&s devrede iken.. Köprü sonrası tabi bu deger düştü..

ben uzun yolda ekonomi isteyen biriyim 110 km ile çok rahat 1 depo ile 900 kmleri göreceğe benziyor teşekürler.
  • Hocam kaç paramış?

• Emrahgms kullanıcısına yanıt
    2 bin tl civarı

• quote:

Phaser123;
    Mirror Link ile ilgili servis danışmanı ile 3-4 ay önce görüştüğümde bana ücreti karşılığında yakında yazılım ile açılacağını ama ücretin ne kadar olduğunu ve ne zaman yapılacağı konusunda bilgisinin olmadığını söylemişti.Ama araştırdığım ve okuduğum kadarıyla bu iş epey tuzlu, aşağı yukarı 800-900 TL gibi bir fiyat karşılığında ve sadece 2016 modellerde multimedya ekranında multilink bölümü olan ancak aktif olmayan ekranlara olacağı, yani 5 yada 5.8 inç ekranlarda multilink kısmı görünmeyen ekranların ücreti karşılığında bile olsa bunu desteklemediği yönde.İleriki Zaman'larda tüm multimedyaların kendi yazılımı ile ekrana multilink kısmı gelirse kod ücreti karşılığı alınıp aktif edilebilir belki, ama kesin bir bilgi yok bu konuda, üzgünüm.
    Gizli özelliklerde kapıların açılıp kapatılırken korna çalması komşuları ve çevreyi rahatsız edeceği düşüncesiyle ben açmadım, onun için bu konuda bilgim yok.

sadece 2016 modellerine olacağını sanmam benim araç 2015 model ama bende de mıltilink bölümü var bir de bu özellik nedir ya tam olarak telefonu ekrana yasıtmaya mı yarıyor

BİRAZ VİDEOLARA BAKTIM YURTDIŞINDA KULLANILIYOR BU ÖZELLİK BİZDE NEDEN HALA AKTİF DEĞİL 2015 MODEL ARAÇLARDA AKTİF YURTDIŞINDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armorking2621 -- 4 Nisan 2016; 14:24:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yangsagan

quote:

Orijinalden alıntı: turkerr5032

hiç bir güç bana shell den başka bir yerden mazot aldıramaz. sapık bir kamyoncu atasözü der ki mazotu shell den y..... kelden yiyeceksin

Bende eskiden senin dediğin gibi yapıyordum dostum ama en son bi tanıdığımızın bağcılar orhangazi cd. üzerindeki shell istasyonundan aldığı mazot sonrasında arabasında arıza çıkmış, mahkeme dava ne sonuçlandı bilmem ama ordaki shell kapanıp yerine başka marka istasyon açıldı. Tabiki hepsi böyle değil. bende yıllarca shellden aldım hiç sıkıntı yaşamadım. Bayilik sistemi olduğu için işletme sahibinin vicdanına kaldık. ne kadar denetim olsa da hırsız yine yapıyor hırsızlığını

tabi ki dostum haklısın, sonuçta aracılardan temin ediyoruz benzini mazotu, içini dışını bilemiyoruz.

ancak bu yaşanan olay her akaryakıt tedarikçisi firmada da yaşanılabilir. genel olarak shell in tüm yakıtlarının iyi olduğu su götürmez bir gerçek; bu sebeple düzgün shell yakıt kullanılırsa bir sıkıntı olmayacaktır ve sürüş keyfini katlayacaktır.

kendimden şöyle bir örnek vereyim, evimin 100 metre önünde shell benzinlik var, bayi bir akaryakıt işletmesi, sanırım adı Senos Petrol idi. Ancak ben mazotu burdan almıyorum, 1 km uzaklıkta bulunan diğer shell e gidiyorum, çünkü orası shell petrol a.ş. nin kendi yeri. en azından riskleri azaltmış oluyorum.

bu olay tabiki tüm akararyakıt firmalarını tercih ederken geçerli. İzmit te akaryakıt istasyonu olan bir tanıdğımızdan örnek vereyim. İstanbul da Shell istasyonları var, İzmit te uyguna buldukları bir istasyonu devraldılar, tüm akaryakıt firmaları ile tek tek görüştükten sonra en yüksek kar oranını veren Lukoil de anlaşma sağladılar ve istasyonu Lukoil yaptılar. Yakıta herhangi bir katkı maddesi katılmadığı halde yakıt Shell e göre iyi değil diyor ve hatta kendi şahsi araçlarını ve şirket havuz araçlarını dahi daha pahalı olmasına rağmen Shell den dolduruyorlar.

bilginize,

• Arabanın arkasını kopartan var mı?

Dün ilk kez başıma geldi de
    Esp falan devreye girmedi. Tırsmadım değil. Sonra gaz verip arkayı çizgiye soktum.

Artık yer mi kaygandı, yoksa otoparkçı panpalar doğru mu söylüyor bilemiyorum

• Peki 5.8 inçten sonra kodlama falan gerekiyor mu?
    Cd girişi falan torpido içine alınacak? Nasıl olacak?
    Aslında mantıklı. Navimex diye bir ürün daha çıkmış. Kaliteli falan diyorlar. Android işletim sistemi varmış. Ekranı kapasitif. Ama BT yine harici.

• Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    P7 varken göbeğe hızlı girip direksiyon kırıp gaz verince çok güzel yanlıyorduk ama continentallerden sonra arka atmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Peki 5.8 inçten sonra kodlama falan gerekiyor mu?
    Cd girişi falan torpido içine alınacak? Nasıl olacak?
    Aslında mantıklı. Navimex diye bir ürün daha çıkmış. Kaliteli falan diyorlar. Android işletim sistemi varmış. Ekranı kapasitif. Ama BT yine harici.

Zaten olay ekran değil. Media sistem dediğimiz bir nevi bilgisayar kasası olan sistemi torpidoya monte etmek gerekiyor. Bunun için torpionun iç kısmı değişiyor. 5.8 ekran sadece ekran.

Ayrıca 5.8 ekranlı araçlarda +2 tweeter var. Onları da almak lazım aslında.

Vw nin parça koruma sistemi var. Siz alıp kafanıza göre takamıyorsunuz. Tanıtım yapılması gerekiyor. Sd card içerisinde bir yazılım mevcut. Onu da ebayde filan satanlar var.

Siz necvox yeni ürün çıkaracak diyordunuz. Sağlam kaynaktan bilgi aldım diyordunuz. Onu bekledim şahsen ama bir şey çıkmadı henüz.

5.8 alıp bu kadar uğraşmak yerine 6.5 alınır veya oeö bir cihaz alınır diye düşünüyorum. Ama çok da önemsemediğim için geri plana aldım bu işi.

• Pahalı çıktı Kemal. 3000 TL den falan bahsediyorlar.
    Orjinal olursa 2.000 iyi fiyat dedim. 6.5 ekranlarda fazladan yazılım falan var. Eco trainer falan vs.
    5.8 ler daha uygun sanki he?

• Kemal bu P7 ler ne dandik lastik miş. Mercedeslerde falan bile aynı lastiğin runflati var?

Senin gibi bir an önce kurtulmak lazım.

Valla isterse ferraride lamborghini de olsun...

Bu lastik bu ebatta bu arabada iyi iş çıkarmıyor.

Isındıktan sonra kuru asfaltta çok güzel yol tutuyor. Ancak ısınana kadar resmen plastik. Sert ve konforsuz. Islak zeminde davranışı değişken.

Hiç birimiz lastik çekip lastik ısıtmadığımıza göre bize daha stabil davranışa sahip yumuşak hamurlu lastikler lazım :) sonuçta leon diğer üst modeller gibi yük, güç ve çekiş dengesi mükemmel bir araç değil :) özellikle manuel vites 140 hp de ıslak zeminde seri vites değişimi esnasında 2 ye 3 e ve 4 e geçerken patinaj çekerdi p7 ile... 3. Vites 3 bin devir civarı yüklenince patinaj çekerdi. Yokuş yukarı vs özellikle. Kaç kere sollamaya çıktım yarısı boşa gitti devrin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 4 Nisan 2016; 17:34:23 >

Valla üstat DAB işi filan var. 5.8 in avrupa versiyonları destekliyor ama anten çekip takmak gerek vs.

Ben acele etmek istemiyorum şahsen :)

• Ender 7.000 lira çekince bende rafa kaldırdım. Biraz ucuzlayana kadar 5inc forever Bu arada bende eco trainer falan var. Bu yeni 5 incler işe yarar gibi aslında ama kodlama işi sıkıntı

• 
Sayfa: önceki 18741875187618771878
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.