Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
54.814
Cevap
382
Favori
2.253.005
Tıklama
Giriş
    5307 Mesaj

Bir sey olmamıstır o zaman

Direksiyondan geliyorsa sinyal kolu mekanizması olabilir. El freni cekik halde sag sol yapıyorsanız gerilme sesi gelir normaldir. Cunku on tekerler yana yatar ve arac hafif burulur. Arka balatalar gerilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 20 Temmuz 2015; 16:18:25 >
    |
    |
    Gürbüz G kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BEYAZ SEAT LEON 5F 1.4 TSI 140 HP MANUEL STYLE LED PLUS + SUNROOF + 18&quot; PERFORMANCE
  • Yüzbaşı
    795 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

Cok hızlı veya ani carpmadıysanız ve etki sadece lastige olduysa bir zarar vermez. Ama jantı tak diye vurma veya yanal darbeye maruz bıraktıysanız rot rotil yamulmus olabilir. Arabanın bir tarafa cekmesi yoksa veya lastiklerden oncekine gore daha degisik bir surtunme sesi gelmiyor ise sorun yoktur

Yavaş çarptım kardeşim, zaten kaldırım kısaydı ikisinde de.
    jantlarda çizik-darbe falan göremedim.

Şimdi de başka bir ses duyuyorum gerçi orta kulak iltihabı geçiriyorum şimdi, geçici işitme kaybım var da. şu an ince sesleri maalesef işitemiyorum.
    direksiyonu araç sabitken sağa sola çevirince içinden yay geriliyor gibi ses geliyor. Aktif viraj farlarının yayı da olabilir, sinyal kolunun da.
    sen böyle bir ses aldın mı, kulağın benden daha hassasdır senin

Alıntıları Göster
    quote:

Şimdi de başka bir ses duyuyorum gerçi orta kulak iltihabı geçiriyorum şimdi, geçici işitme kaybım var da. şu an ince sesleri maalesef işitemiyorum.
    direksiyonu araç sabitken sağa sola çevirince içinden yay geriliyor gibi ses geliyor. Aktif viraj farlarının yayı da olabilir, sinyal kolunun da.
    sen böyle bir ses aldın mı, kulağın benden daha hassasdır senin

Bu yay sesini 1 ay önce ben de almaya başlamıştım. Tam servis randevusu alacaktım ki geçti veya artık duymuyorum.
    Kesinlikle tarif ettiğiniz aynı ses :) İyice kulak kabartayım yarın sessiz bir ortamda..
    |
    |

• Yüzbaşı
    795 Mesaj
    Bugün Ankara-İstanbul yaptım. Yakıt tüketimi konusunda referans olması açısından paylaşmak istiyorum.
    Araç 16700km de yaklaşık. Leon 1.2TSI DSG 2013 model.
    Saat 10:00 gibi çıktım yola. Ankara şehir merkezinden..1 kişi, hafif yük.

289 km gittikten sonra Bolu Dağı tünelinden sonra Sakarya'dan önce Parkshop'ta kısa bir mola verdim.

400 km İzmit dolayları.. Bu noktadan sonra yol çalışmasından dolayı yavaşlamak durumunda kaldım.

439 km gişeler.

454 km boğaziçi köprüsü

458 km fulya

Sonuç olarak;
    Süre:04:00
    Gidilen mesafe:458km
    Ortalama yakıt tüketimi: 6.9 lt/100 km
    Ortalama hız :114km/saat

Tam depo ile çıkmıştım yola. Stop ettiğimde 300km gösteriyordu yol bilgisayarı kalan mesafeyi.
    31.6 lt benzin yakmışım demektir yukarıdaki hesaba göre. Maliyet: 4.77 x 31.6 = 150 TL.
    Klima da orta seviyede bir yerde yolculuk boyunca açıktı.

Daha önce aynı yolu ortalama 5.8 ile de gelmiştim. Biraz fazla gelebilir tüketim ancak ortalama hıza bakarsanız pek sakin kullanmadığım ortada.

120km/h i geçmeseydim çok rahat 5.6-5.8 arası olurdu tüketim.

Arefe günü Ankara'ya giderken ise aynı yolu 8 lt/100km ortalama ile gitmiştim. Ancak o noktada da ciddi trafiğe takılmıştım. İzmit'e gelene kadar var olan trafikti o tüketimin sorumlusu da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnsuff -- 20 Temmuz 2015; 17:24:12 >

• Yarbay
    3491 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Leon

Direksiyondan geliyorsa sinyal kolu mekanizması olabilir. El freni cekik halde sag sol yapıyorsanız gerilme sesi gelir normaldir. Cunku on tekerler yana yatar ve arac hafif burulur. Arka balatalar gerilir.
    quote:

Sinyal kolu mekanizması olabilir.
    Benim kulaklar şuan duymuyor. Kemal, sende kendi arabana bir bakar mısın? Bugün sesi almasan bile arada bir bakarsın değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: cnsuff

• Yarbay
    3491 Mesaj

Sana çok daha ilginç bir yakıt tüketimi atayim de gör
    Arkadaşa aldığımız 1.2 TSI manuel euro 6 araç, Kurtköy, Keşan Erikli arası. 2 kişi klima kapalı vaziyette 90 km Cruise Control açık.
    Ben dizel Dsg araçta böyle yaktıramadım. Adam az yaktırıcam diye kastı herhalde

|
    |
    cnsuff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fabrika verisi böyle yakalanıyormuş demekki, hep merak etmiştim nasıl olabiliyor diye
    |
    |

Ben bu sesi hic duymadım acıkcası. Onceden de bahsi gecmisti, dinledim ama yok.

Serviste servis aksiyonu ile musterinin sikayetine bakılmaksızın sinyal kolları degistirilenler oldu. Bence o ince ses bunla alakalı degildir ama servise ugradıgınızda bir bahsedin. Belki alakalıdır.

|
    |

BEYAZ SEAT LEON 5F 1.4 TSI 140 HP MANUEL STYLE LED PLUS + SUNROOF + 18&quot; PERFORMANCE
  • Yarbay
    5307 Mesaj

quote:

Arkadaşa aldığımız 1.2 TSI manuel euro 6 araç, Kurtköy, Keşan Erikli arası. 2 kişi klima kapalı vaziyette 90 km Cruise Control açık.
    quote:

1.2 tsi sehir icinde ve sehirlerarası normal hızlarda cok ekonomik. Ama 120 sabit gidince 1.4 tsi 1.2 tsi dan daha az yakıyor. Ben tsi karakterini seviyorum. Tdi da cok canlı bir motor baya istekli. Manuel tdi kullanıyorum arada tork cok guzel

|
    |
    Bahsedilenler: cnsuff

• Yüzbaşı
    447 Mesaj
    almak istiyorum !!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

quote:

Allah nazardan saklasın:) bu jant tam leonluk olmus. Cok guzel uyuyor. Daha temizi daha iyisi sizin olur insallah

Bu forumda senin hakkın ödenemez Kemal.
    Seninle tartışmaya giren kim olduysa yahut olacaksa ben tam karşısındayım. Ban yemek uğruna seni savunacağım.
    Paylaştıklarınla ve Leon markasının artı eksi tüm özelliklerini bilmen sayesinde insanlar senden çok şey öğrendi. En başta da ben.
    Vag com ile Ender de birçok gizli özellikleri açtırdık. Sisleri led yaptık. Geri vites ampulünü ve arka ssinyaller led yaptık. İç aydınlanmayı led yaptık. Boya Koruyucu cila ve şampuan önderdin onları aldık.
    Allah senden razı olsun güzel insan.
    Heyt be uzun Adam

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Allah nazardan saklasın:) bu jant tam leonluk olmus. Cok guzel uyuyor. Daha temizi daha iyisi sizin olur insallah

Bu forumda senin hakkın ödenemez Kemal.
    Seninle tartışmaya giren kim olduysa yahut olacaksa ben tam karşısındayım. Ban yemek uğruna seni savunacağım.
    Paylaştıklarınla ve Leon markasının artı eksi tüm özelliklerini bilmen sayesinde insanlar senden çok şey öğrendi. En başta da ben.
    Vag com ile Ender de birçok gizli özellikleri açtırdık. Sisleri led yaptık. Geri vites ampulünü ve arka ssinyaller led yaptık. İç aydınlanmayı led yaptık. Boya Koruyucu cila ve şampuan önderdin onları aldık.
    Allah senden razı olsun güzel insan.
    Heyt be uzun Adam

Ban yiyecek bi ton adam varken kardes sen niye banlandin cozemedim yada kacirdim

• Yarbay
    4008 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Leon

quote:

1.2 tsi sehir icinde ve sehirlerarası normal hızlarda cok ekonomik. Ama 120 sabit gidince 1.4 tsi 1.2 tsi dan daha az yakıyor. Ben tsi karakterini seviyorum. Tdi da cok canlı bir motor baya istekli. Manuel tdi kullanıyorum arada tork cok guzel

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

1.4 tsi eminimki sehiricinde bile 1.2 tsidan daha az yakacaktir. Mesela ben yokuslarin cok oldugu bir muhitte oturuyorum 1.4 olsaydi aracim hem daha rahat ederdim hemde basardim

Burdan kimse 1.2 tsi icin kotu anlam cikarmasin

1.2 tsi candir 1.4tsi canandir.. bu iki motorda dizelcileri acaba benzinliye donsemmi dedirtecek motorlardir

|
    |

• Yarbay
    3491 Mesaj

Kardeş ses tam olarak şöyle, misal tükenmez kalemin içini açarsın da yay çıkar ya. Onu esnetince çıkan ses benim bahsettiğim ses. Direksiyonu çevirince sanki böyle bir yay geriliyor gibi ses geliyor. Ön takımdan gelmiyor yani.

|
    |
    junkerss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Burda ban yemedim yahu, Beşiktaş transfer forumunda fenerli trollere ayar verelim derken ayarı biz yedik admin sağ olsun
    ÇİKO07 de forumdaydı. O da görmüştür.

|
    |
    Bahsedilenler: dewr , ÇİKO07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: demonic

almak istiyorum !!!
    quote:

Orijinalden alıntı: megaonur

almak istiyorum !!!

Valla bende grande Punto dan geçtim. Dünya varmış dedim.
    Bana arabam mercedes gibi geliyor halen. Hayırlısı olsun. İnşallah daha iyilerini alabilirsiniz.

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: cnsuff

Fabrika verisi böyle yakalanıyormuş demekki, hep merak etmiştim nasıl olabiliyor diye
    quote:

Orijinalden alıntı: cnsuff

İki sene önce Ezine kaz dağları arası (tabi yokuş aşağı) punto multijet ile 4.5 lt ortalama yakıtı zar zor gördüm.
    Daha da o kadar sabırlı olamadım yalnız
    Kaz dağları sakat yer, mazallah. Biraz zorunlu oldu.
    Gerçekten çok km yapmayan birisi için 1.2 TSI harika seçim.

Not: o zamanki arıza ışığı led plaka, yan sinyal ve park ampullerinden yanıyor. O zamandan halojen ampulü sevmezdim. Kısa uzun ve sisler xenon du
    Bendeki led sevdası çok önceden geliyor

|
    |
    Bahsedilenler: dewr , junkerss

• Yarbay
    2876 Mesaj
    Beyler şu opsiyonda ki leon hayallerimin Arabası oldu. Bütçemede uygun. Sizce değermi bu araca? Objektif yorumlarınızı bekliyorum? Rüzgar sesi kaç km hızdan sonra duyuyorsunuz? Kaç km de rahatsızlık veriyor?
    Bmw1,16d, golf7 highline tdi arasında dönüp dolaşırken bu Aracın makyajlı kasısına aşık oldum. Makyajlı kasaya göre fiyatıda uçuk gelmedi.
    Cumartesi günüde test sürüşünü yapıp, kısmetse sipariş verebilirm.

882 Mesaj
    bende otomotik 1.4 puntodan geçtim 20.000 daha verdim ama hem yakit hem konfor çok iyi geldi.gerçi puntoda oratalama tüketimim 7 lt idi şimdi 6 ama leonla puntodan sert basıyorum..
    golf,astra,308 2. el çok baktım leon candır tabi fiyatına göre.
    led takıntısı bende de var ama led pakete para yetmedi anca gündüzleri beyaz led yapsam bana yetcek.

|
    |

Hizlamdikca ruzgar sesi falan gelmiyor hizinizi hissetmiyorsunuz ses yok rahat olun.

|
    |
    Requiem_For_a Dream kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlanmadıkça derken. Mesela 120 kmden sonra geliyo ama rahatsız etmiyo gibi mi?

|
    |
    leoncucan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    72 Mesaj
    İyi forumlar, araç temizliğinde neye dikkat ediyorsunuz.
    http://www.hepsiburada.com/autokit-ultra-yazlik-oto-bakim-seti-pm-otfalfa1205
    şu ürünler iş görür mü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
kolayoto.com
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.