Şimdi Ara

Seat Leon Almak İstiorum fkirleriniz paylasırmısın

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • seat leaon 1.6 102 hb style yada 1.4 tsı 125hb almak ıstıorum sızce hangısını secmelıyım 102 beygır bana az gelır gıbı gelıyor fakt 125 beygırınde cok yakmasından korkuorum kı tsı motor olması ayrı bır yakıt harcama korkusu benım ıcın

bu aracın 2.0 dizelleri war gosterıor ınternet sıtesınde fakat fıyat lıstesıne daha koymamıs bu aracların dızellerı pıyasa cıktımı yoksa gelıcekmı

gelıcekse ne zaman gelır.

sımdıden tesekkurler

• hayır tam tersine 1.6 8v 102 hpde ben kullanıyorum tsi daha az yakıyor tsi al! 1.6 zaten yakında kalkıcak ama çok sorunsuz bı motor yani tepkimeside iyi!
  • Merhaba

1.4 Motor Karısık Tüketim 6.2 iken

1.6 Motor Karısık Tüketim 7.2

Fabrikasyon verilerinde zaten bariz bi fark var 1.4 ile 1.6 arasında kesinlikle 1.4 TSI almanı Tavsiye Ederim Performans Bakımındanda Cok İyi
  • TSI motor hem performans hem yakıt açısından 1.6 motordan daha üstündür. 2.0 dizeller vergi diliminden dolayı uçuk fiyatlardan gidiyor. Fazla km yapmayacaksanız TSI çok mantıklı bir seçim olur.
  • peki beyler bende leon gtc ve a3 arasında kaldım a3 eledim gibi gtc ve leon arasında gidip geliorum daha önceki hiç bi arabam 16v aşyası değildi bu 8v olayı beni cok düşündürüyo ne gibi + ları ne gibi - leri olur bilgilendiriseniz cok memnun kalıırm . leon da alsam gtc de alsam 2007 model almayı planlıyorum stylence düşünüyorum aslında 8v kalkıslarda kötülü olmasa hemen gidip bi tane kırmıızı alırım yardımcı olursanız sevinirim önceki arabam c4 tü kötü bir kaza sonrası 4-5 aydan fazladır araba kullanmıyorum sizce leonmu alınır gtcmi zaten fiyatlarıda hemen hemen yakın birbirlerine bide leonların yakııtı nasıl kullanan varsa yardımcı olsun kusura bakmayın cok konustum şimdiden teşekkürler
  • bu arada edındım bılgılere göre 102 hp 8v daha fazla yemesine sebep olup hiç kaçmıyomus bence tsı daha mantıklı kendımde halada düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: cauet

seat leaon 1.6 102 hb style yada 1.4 tsı 125hb almak ıstıorum sızce hangısını secmelıyım 102 beygır bana az gelır gıbı gelıyor fakt 125 beygırınde cok yakmasından korkuorum kı tsı motor olması ayrı bır yakıt harcama korkusu benım ıcın

bu aracın 2.0 dizelleri war gosterıor ınternet sıtesınde fakat fıyat lıstesıne daha koymamıs bu aracların dızellerı pıyasa cıktımı yoksa gelıcekmı

gelıcekse ne zaman gelır.

sımdıden tesekkurler

seatın sitesinde şuanda leon 2.0 dizel fiyatları mevcut bakabilirsiniz. 1.4 tsi leonun motoru daha yeni teknoloji motordur daha küçük cc'de daha yüksek sıkıştırma elde eder. yakıtla hiçbir alakası yoktur, bu kafanızı asla karıştırmasın çok dayanıklı ve güçlü motorlardır. 1.4 tsi motorlar, 1.6 102hp den hem daha atiktir hem de daha az yakar. zaten koca vw mühendisleri güvenmeseler passat gibi boş ağırlığı 1.5ton olan arabaya 1.4 tsi 125 hp motoru neden koysunlar ki...

• 1.4 tsi motorlar vw'de farklı farklı hp'lerde mevcut acaba seatta durum niye böyle değil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mur@t_333 -- 3 Temmuz 2009; 0:40:20 >
  • TSI
  • akadaşlar gördümki çoğunuz kullanmadan konuşmuşsunuz. ben şuan 2008 model 1.6 leon sahibiyim. bundan önce 2004 Model astra H aracım vardı. astra daha güçlü olmasına rağmen leonun ilk kalkışı ara hızlanması astradan kat be kat iyi... BU arad tsı ile 1.6 arasında gözle görülcek büyük bir fark yok. tsı 9,8 saniyede 100 km hıza çıkıyor 1.6 11 saniyede.. bununla birlikte tsı ye lpg yok ama 1.6 ya var ve sorunsuzluğu ispatlanmış bir motor.. ben satmak zorundayım ama benimki arabayı beğenmemekten değil düğün sebebinden...
  • şunuda ekleyim aynı fiyata bulursam ve benzinden korkum yoksa tabiki TSı alırım ama lpg takıp keyfime bakacak olacak olursam 1.6 çünkü tsı yi verdiği motor sesine göre kullanacak olursanız gerçekten sağlam yakıyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: goksar

akadaşlar gördümki çoğunuz kullanmadan konuşmuşsunuz. ben şuan 2008 model 1.6 leon sahibiyim. bundan önce 2004 Model astra H aracım vardı. astra daha güçlü olmasına rağmen leonun ilk kalkışı ara hızlanması astradan kat be kat iyi... BU arad tsı ile 1.6 arasında gözle görülcek büyük bir fark yok. tsı 9,8 saniyede 100 km hıza çıkıyor 1.6 11 saniyede.. bununla birlikte tsı ye lpg yok ama 1.6 ya var ve sorunsuzluğu ispatlanmış bir motor.. ben satmak zorundayım ama benimki arabayı beğenmemekten değil düğün sebebinden...

kullanmadan konuşanları bilemem ama 2hafta 1.4tsi 160 hp jetta kullanmış biri olarak sağlam yakıyor demenize katılmıyorum jetta gibi boş ağırlığı 1.5 tona yakın aracın yakışından çok memnundum tabiki uslu kullanımda ama ben performansçıyım tsi motorlu jettaya 55 milyar saymışım benzinini de koyarım diyen adam da o araçtan süper performans alır ama o kadar zengin olmadığım için uslu kullanımda 1.6 102 hp klasik motordan daha az yakıt yaktım. zaten yavaş yavaş lpg devri kapanıyor bana göre daha performanslı araçlar artık neredeyse lpg kadar ekonomik yakış konusunda.

• Şöyle bir bilgi geçiyim:
    Geçen hafta tsi la bodruma gittim.. Yolun yarısından fazlasında klima açıktı. Arabada 2 yetişkin ve bir çocuk vardı. Bagaj fulldü... Aydın otobanında 130-140 gittim... Sonuç 3 çeyrek ile bodruma vardım... Tekrar izmire dönecek kadar da benzinim vardı tahminen... Ekrandaki tüketim değeri 6.6 idi... Kümülatifte gideceğim kilometre 840 km idi.
    Bunlara ek olarak araç beni hiç yormadı. Çok konforlu gittim geldim. Maşallah diyim
    + rampalarda özellikle yalova-bursa ve manisa - izmir arasında klima açık ve yük olmasına rağmen tsi da herhangi bir boğulma kasılma olmadı. 6. viteste 80 km de hızlanıyor araç!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erulu -- 16 Temmuz 2009; 11:59:25 >
  • 1.6 lar sorunsuz olabilr ama tsı dan şaşma arasında yakıttada performans tada dağlar kadar fark var
  • TSI LA 1.6 ARASINDA FARK YOK DEMİŞSİN GEL KULLLANDA FARKI GÖZÜNLE GÖR KALKIŞTA GİDİŞTE Bİ KERE 6 VİTESİN FARKI BAMBAŞKA :d ....MOTORUN SORUNSUZ OLABİLİR AMA SENİN UZUN YOLDA LPG NİN YAKTIĞI KADAR ANACA YAKAR 1.4 LER ....KAÇA SATIYORSUN ARABANI BİRDE NE RENK?
    quote:

Orijinalden alıntı: goksar

akadaşlar gördümki çoğunuz kullanmadan konuşmuşsunuz. ben şuan 2008 model 1.6 leon sahibiyim. bundan önce 2004 Model astra H aracım vardı. astra daha güçlü olmasına rağmen leonun ilk kalkışı ara hızlanması astradan kat be kat iyi... BU arad tsı ile 1.6 arasında gözle görülcek büyük bir fark yok. tsı 9,8 saniyede 100 km hıza çıkıyor 1.6 11 saniyede.. bununla birlikte tsı ye lpg yok ama 1.6 ya var ve sorunsuzluğu ispatlanmış bir motor.. ben satmak zorundayım ama benimki arabayı beğenmemekten değil düğün sebebinden...

• 1.6 16 valf 105HP lik leonumdan sonra tsi aldım.. Arada çok fark var. Kalkış, hızlanmalar ve tepkiler tsi da çok daha iyi.. Tsi motor 1250 kg lik aracı çok iyi taşıyor ve sürücüye hantallık yaşatmıyor. 102 lik kullanmadım ama bu ağırlığı yaşatır diye düşünüyorum.
  • dostum leonların hepsi 102bg seninki nasıl 105 olmuş yokas yanlışmı biliyorsun
    quote:

Orijinalden alıntı: erulu

1.6 16 valf 105HP lik leonumdan sonra tsi aldım.. Arada çok fark var. Kalkış, hızlanmalar ve tepkiler tsi da çok daha iyi.. Tsi motor 1250 kg lik aracı çok iyi taşıyor ve sürücüye hantallık yaşatmıyor. 102 lik kullanmadım ama bu ağırlığı yaşatır diye düşünüyorum.
  • gecen hafta carsamba günü aldım arfacımı sıfır olarak,ve cok arastırdım 1.6 aldım leonumu..2009 golf satarak aldımkı leonu daha cok begendım su kısacık zamanda. neyse cok arastırdım buraları da okudum satıcıyla servıslerle görustum.1.4tsi mi? 1.6 mı? diye uzatmıycam hemen hemen herkes yazmıs zate..sonucta 1.4 tsi yakıttan cok performası önde olan bır tercıh ve performans ıcın bastıgınız da bu motor yakıyor arkadaslar..bana performans degıl babadan kalma 1.6 olsun ıstedım..cunku 2007 golfumu fsi dı cok cektım belkı sansımaydı..2009 golfu alırken 1.4tsi varken 1.6 aldım ki gayet memnundum sehır ıcı bostancı yeşilköy ev ve işyeri gidiş dönüşümde kullandım ve ortalama km 260 lıra cıvarı yaktım hep..klımalı uzun yollarımdada hıc sıkıntı cekmedım..dıgıtal klıma olması artı bır avantajdır hepınız bıldıgı gıbı yakıtta..şimdi leonum 1.6 kalkıs ve gidişinden golfden cok daha seri bır araç aldıgım için belkide golfun hantallıgına alıstıgım için şimdilik 1.6 dan cok cok memnunum..

• 102 beygir bende var emin olun 102 beygirden daha fazlasını veriyor motor

120 beygirlik civic kullandım hiçbir fark göremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bscol

dostum leonların hepsi 102bg seninki nasıl 105 olmuş yokas yanlışmı biliyorsun
    quote:

Orijinalden alıntı: erulu

1.6 16 valf 105HP lik leonumdan sonra tsi aldım.. Arada çok fark var. Kalkış, hızlanmalar ve tepkiler tsi da çok daha iyi.. Tsi motor 1250 kg lik aracı çok iyi taşıyor ve sürücüye hantallık yaşatmıyor. 102 lik kullanmadım ama bu ağırlığı yaşatır diye düşünüyorum.

2004 model Leon Spirit Bi de yazdım oraya 16 valve diye, 102 likler 8 valve zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erulu -- 21 Ağustos 2009; 14:47:42 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.