Şimdi Ara

Seat İbiza ST 1.0 EcoTSI 110 HP DSG Start/Stop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bu arabadan almayı düşünüyorum da. Yeni bir araba olduğu için internette hiç bilgi yok nerdeyse. Aslında ilk başta 1.2 TSİ alacaktım. Bu arabayı görünce fikrim değişti.

Motor olarak 1.0 görünse de diğer özellikleri çok güzel.

110HP
    200nm ve yakıt olayı da çok iyi. Şehir içinde 5.3lt gösteriyor.

Acaba hiç alan var mı bu araçtan ?

• kücülen motor hacminden yüksek güc cıkarmak demek bu motorların aşınması, bitmesi motor istemesi daha cabuk olucak demek , maliyeti gelecekte tüketiciyi fena vuracak tabi üretici için bunun bir önemi yok daha fazla servis daha fazla daha fazla paraça satışı zaten onlarında işine gelecek
  • alın hoşunuza gittiyse az yakar iyi gider, millet yıllarca gitmeyen benzini içen arabalara bindi. şimdi 1 litre motorları beğenmiyor, duyan da hiç 2 litre motordan inmediler sanacak. TSI motorlar 10 senedir piyasada kendini kanıtlamış motorlar, 1.0 ne kadar yeni olsa da altyapıları aynı, sıkıntısız olacağını düüşünüyorum. Sürekli revize ediliyor, 1.4 tsi da kalkacak 1.5 TSI geliştirilme aşamasında, bence 1.2 de kalkabilir 1.0 oturunca.
  • Gayet güzel alınır binilir sahibinin yüzünü güldürür. Ayrıca 110 hp golfte bile tatminkar deniyorsa ibizayı uçurur resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benim kuzende var motoru çok iyi diyordu 1.0 gibi hiç değilmiş. Yani motordan yana sorun yaşamazsınız ama 50 küsür bin o arabaya verirmiyim bilmiyorum

• 1.0 motor focusu bile götürüyorsa, ibizada hiç bir sorun olmaz. tüketim değerleri de pratikte iyiyse alınır.[DHVideo=]
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboyx

Merhaba arkadaşlar

bu arabadan almayı düşünüyorum da. Yeni bir araba olduğu için internette hiç bilgi yok nerdeyse. Aslında ilk başta 1.2 TSİ alacaktım. Bu arabayı görünce fikrim değişti.

Motor olarak 1.0 görünse de diğer özellikleri çok güzel.

110HP
    200nm ve yakıt olayı da çok iyi. Şehir içinde 5.3lt gösteriyor.

Acaba hiç alan var mı bu araçtan ?

Bende geçtiğimiz aylarda 1.2 TSİ ve 1.0 Tsi ST arasında kalıp fiyatı 7-8 bin TL uygun olduğu için 1.2 yi tercih ettim.
    1.0 motorun verileri gerçekten çok etkileyici. Fakat fabrika tüketim verilerini yakalamak zor.
    Style donanım paketide fiyatına göre oldukça dolu.
    İçerdeki malzeme kalitesi güzel.
    ST lerdeki bagaj hacmi çok iyi ama stationda olsa arka bölüm hb lerdeki ile aynı, yani dar.
    Benim size tavsiyem 2-3 bin daha ekleyip Style Plus donanımlı paketini almanız. Ben almadığıma pişman oldum.

• 1.2 alma imkanın varsa al yoksa 1.0 da adamdır

• bence almışken 1.2 tsi alın 3 silindirli 1.0 daha yeni çıktı ne olduğu belli değil 1.2 ye yazılımla 135 hp 230 nm olarak binebilirsiniz.

• Merhaba bu aracı dün test ettim performans harika, yol tutuşu çok iyi, hizlandiginizi anlamiyorsunuz bile. Yalnız araçta park sensoru kol dayama gibi eksikleri olduğu için nedense sogudum ve Skoda bayisine gittiğimde Fabia yı deneyerek Fabia da karar kildim. Fabianin artilari park sensoru kol dayama tutamaclari gozluk saklama kabi dahil saklama alanlari genis ic hacim ve bagaj, ekranı buyuk. eksileri ise boyutlarindan oturu ruzgar sesi hiz sabitleyici olmamasi vs. Ama İbiza da gayet güzel bir araç bekar olsaydım İbiza alirdim.

• 1.0 SW yok mu manuel olan bana ondan alalım :))
  • Fıstık gibi araba ama ben olsam dizel alırdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ukubat Style Plus diye paket duymadım ben hafta sonu gidecem sorarım. Fabrika verilerini yakalamasam da olur ama 6-7lt yaksa yeterli benim için. 1.2tsi 6.2lt falandı o da 7-8 arası bişey olur. her türlü 1lt daha az yani.

@Rapid Step 1.2 daha ucuz ki diğerinden. ST ler normaline göre 1000tl daha pahalı. ben bagaj kapasitesi için ST alıyorum.

Arabayı kontrol etmiştim dediğiniz gibi bagajı büyük olmasına rağmen arka koltuk diz mesafesi diğeriyle aynı. yapacak bişey yok arka tarafa oğlanı oturtacam. dsg li versiyonuna 54bintl dediler. kampanya indirimi ve bayi indirimi var dediler. henüz net fiyat almadım ama 50bini zorlayacam alabilirsem süper olur.

mvn_ 50bine bu motor dsg li sıfır araç var mı başka ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboyx

@ukubat Style Plus diye paket duymadım ben hafta sonu gidecem sorarım. Fabrika verilerini yakalamasam da olur ama 6-7lt yaksa yeterli benim için. 1.2tsi 6.2lt falandı o da 7-8 arası bişey olur. her türlü 1lt daha az yani.

@Rapid Step 1.2 daha ucuz ki diğerinden. ST ler normaline göre 1000tl daha pahalı. ben bagaj kapasitesi için ST alıyorum.

Arabayı kontrol etmiştim dediğiniz gibi bagajı büyük olmasına rağmen arka koltuk diz mesafesi diğeriyle aynı. yapacak bişey yok arka tarafa oğlanı oturtacam. dsg li versiyonuna 54bintl dediler. kampanya indirimi ve bayi indirimi var dediler. henüz net fiyat almadım ama 50bini zorlayacam alabilirsem süper olur.

mvn_ 50bine bu motor dsg li sıfır araç var mı başka ?

Style Plus opsiyonel olaral araca dahil ediliyor.2600 TL ek ücret ödüyorsunuz.
    Seat'ın sitesinden "araç oluşturucu" bölümüne girierseniz görürsünüz.
    Şu özellikler var Plus pakette;

"Style Plus Paketi"
    (6,5" Dokunmatik Renkli Ekranlı Radyo, CD, MP3 Çalar / USB, Aux-in, SD Kart Girişi / Bluetooth /
    Direksiyondan Kumandalı Ses Sistemi / 4 Hoparlör + 2 Tweeter) + Arka Park Sensörü +
    Elektronik Paket: Yağmur Sensörü + Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası + Otomatik Yanan Farlar +
    Coming Home-Leaving Home Özelliği (Eve Kadar-Araca Kadar İzleme Fonksiyonu) + Katlanabilir Yan Aynalar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.