Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (315. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.324
Cevap
55
Favori
481.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Triger seti değiştiren arkadaşlar hangi marka kullandınız ve ne kadar işçilik verdiniz?

Aklıma gelenleri ekledim bildirim düşsün diye, tecrübe edenler yardımcı olursa sevinirim, kazıklanmayalım sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi State of Anarchy -- 15 Aralık 2017; 12:6:10 >
  • 2015te değişmiştim markasını hatırlamıyorum

Triger seti, devirdaim pompası, antifriz, bi de bilya vardı şarj dinamosunun olabilir, bunlar değişti işçilik dahil 500 lira vermiştim özel serviste.

Yetkili servis sadece triger seti değişim+ işçilik 1200 istemişti.

• yetkili servis ve ya tanıdık dışarısıda olsa her türlü kazıklanmaya musaitiz hocam

parçalar bölge merkez bailerine gelir ordan alırsın temz olur fiyatıda iki katıdır triger deboda duran eskiyen malı ucuza bölge baisi ufak parçacılara verir sende ordan aldınmı kar ettim zannedersin olay böyle duydum

• State of Anarchy S kullanıcısına yanıt
    bosch car service de degismistim hic bakmadim markasina

• Merhaba arkadaşlar 1.4 tdi cordoba 2005 model 180 binde araçta şöyle bi sıkıntı var 4 5 viteslerde yüklenince gaza p0234 yani basınç değeri aşıldı arızası veriyor malum ustalar hemen turboyu sökelim diyorlar belki başına gelen vardır benim şüphelendiğim wastegate basınç sensörü n75 valfi var mı başına gelen fikir verecek olan satma arifesindeyim

• Arkadaşlar herkese merhaba aracımı satıyorum. İlgilenen arkadaşlar varsa iletişime geçebilirler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-acil-satilik-sahibinden-seat-cordoba-1.4-tdi-signo-519153407/detay/
  • State of Anarchy S kullanıcısına yanıt
    Codoba 2007 1.4tdi triger degisimi hakkinda bilgi;

Gates marka triger seti: 320TL

Gates marka V-Kayışı: 40TL

Graf marka devirdaim: 140TL

V-Kayışı Rulmani: 40TL

Bosch Car Service iscilik: 250TL

Malzemeleri disardan kendim aldim hepsi orijinal toplamda 790TL

Sanayide bir kac dukkan gezdim sadece iscilik olarak 300TL civari fiyat veriyorlar.

Bosch Servisi iscilik + malzeme 900tl fiyat cekti.

Arkadasimin servisi iscilik + malzeme 900 tl dedi. (Tanidiga is yaptirmam)

VW Yetkili servis LENA yi aradim 1900tl dedi.

Bilgilerinize.

• quote:

Orijinalden alıntı: canirtuk

Merhaba arkadaşlar 1.4 tdi cordoba 2005 model 180 binde araçta şöyle bi sıkıntı var 4 5 viteslerde yüklenince gaza p0234 yani basınç değeri aşıldı arızası veriyor malum ustalar hemen turboyu sökelim diyorlar belki başına gelen vardır benim şüphelendiğim wastegate basınç sensörü n75 valfi var mı başına gelen fikir verecek olan satma arifesindeyim

kaputu açtığında sol köşede bi kutu var üzerine 7 adet hortum bağlı o n75 valfi hortumların kutuya girişinde numaraları olucak dibinde zor gözüküyor ışıkla bak n75 üstünde 2 ve 3 nolu hortuma bak

2 no wasgateye 3 no turboya bağlanırsa basınç düşük uyarısı vermiyor

bağlantılar doğrumu kontrol et

turbo değil sorun elletme tamirciler koparmaya çalışıyo seni basit sensör arızası olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musty578 -- 21 Ocak 2018; 11:43:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: korner12

Arkadaşlar herkese merhaba aracımı satıyorum. İlgilenen arkadaşlar varsa iletişime geçebilirler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-acil-satilik-sahibinden-seat-cordoba-1.4-tdi-signo-519153407/detay/

Kaça sattınız bu sıralar cordoba piyasa uçmuş saçma sapan fiyatlar yazanlar var. Yazdıkları fiyata alanda yok. 3-4 ay aynı ilanda duruyor arayan soranda yok bu fiyatlara zaten biraz piyasası az olan araç milletin kafasında sonra galeriye ucuza satmak zorunda kalıyorlar.

Cordoba alacaklar için 2018 Kasko Değerlerin ide vereyim belki almak veya kasko yaptırmak isteyen olursa kaza sonrasında bu tutarları alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie

quote:

Arkadaşlar herkese merhaba aracımı satıyorum. İlgilenen arkadaşlar varsa iletişime geçebilirler.

Kaça sattınız bu sıralar cordoba piyasa uçmuş saçma sapan fiyatlar yazanlar var. Yazdıkları fiyata alanda yok. 3-4 ay aynı ilanda duruyor arayan soranda yok bu fiyatlara zaten biraz piyasası az olan araç milletin kafasında sonra galeriye ucuza satmak zorunda kalıyorlar.

Cordoba alacaklar için 2018 Kasko Değerlerin ide vereyim belki almak veya kasko yaptırmak isteyen olursa kaza sonrasında bu tutarları alırsınız.

verdiğiniz liste 2011 e ait

cordoba piyasası hala fiyat perfonmans palio fiyatlarına bi bak

200 300 binde benzinli araçlara 25 30 istiyorlar cordoba bunlardan üstün.

bende satıyorum 28 e sattığım gibi bir araba alamam bakıyorum 35 e kadar hep pertten toplanmış arabalar hiç düzgün yok yalan söylüyor coğu satıcı boya yok hasar yok diyor ama trameri hasar dolu

bu arada sakına ucuz cordoba almayın fiyatı 27 nin altındakilerin hep motorları sorunlu ben yaptırdım parçası cok pahalı 10 binlira masraf oldu düşünün 22 23 e alıp 35 e gelmesin aldığınız araba dikkatli olun.

alıcılar arıyo beni 23e var diyor ucuz etin yahnisi misali

• quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie

quote:

26.000 ' e sattım hocam çok sürmedi 10 günde satıldı Km'si 275.000'di düşünün yani...

• Beyler Sakarya da yaşayan ve Seat’ı Seven varsa bir PM alabilir miyim?

• Bende ihtiyacım nedeniyle Kasım gibi boyasız değişen siz arka kapının uç kısmında sürtmeden dolayı lokal boyalı Cordobamı satmıştım. 2008 model 1.4 TDİ 137000 km 31.250 satmıştım.

Şimdi borç kısmını hal ettim. Tekrar bir şeyler alayım derken bu saatten sonra aslında 10-12 yaşında arabaya bu kadar bağlamaktansa daha yeni model bir araç bakayım diyorum.

2 seneden fazla cordoba kullandım. Ondan önce leonum vardı. Leondan daha memnundum. Fakat bagaj küçük geliyor diye emanetten cordobaya geçtim. Şimdilik idareten cordoba alayım dedim. Boya olayını geçtim çoğu değişenli veya ağır kazalı gözüküyor. Tabiiki bir ara şirket ve rent car aracı olarak kullanılmış km ile oynanmış araçlar haricinde bulunabilir mi bilmiyorum?

Biraz daha üzerine ekleyip c sınıf araç almak daha mantıklı geliyor. Fiyatlar konusunda herkesin kendi tercihidir bir şey diyemem. Sizde yazmışsınız. Bu yaşta bir araç alıyoruz. Yukarıda fiyat verilmiş en basit triger seti değişimi için 800 masraf yapılacak. Bunun baskı balatanın elden geçmesi lazım. Bu da orijinal parça ve işçilikle 700-800 civarında tutar.

Motor olayına hiç girmedim. En kötü enjektör temizliği yapılsa 500 lirada onu yazın. Bu yaşta ve km aracın turbo bakımı yapılması lazım onun fiyatını yazmayım. Ayrıca cordobaların sıkıntılı kısımları ön takım, rot başları, burçlar ve amortisördür. Süspansiyon sistemi sert olduğu için çukur ve tümseklerden dikkatli geçmezseniz zamanla sıkıntı çıkarırlar. Alırken bunlara da dikkat etmek lazım. Yine motor bölümündeki hortum ve yağ kaçırma yapabilecek bazı yerler var bunları da alırken kontrol etmek lazım.

Ayrıca yaş dolasıyla 10-12 arasında güneş yanığı oluşma olasılığı yüksek araçlardır. Alt kısımlarda koruma kısımları hasar ve sürtme olduysa korozyona uğrama olasılığı başlamış olabilir.

Arka lamba düzeni zamanla bagaj açılıp kapanması nedeniyle buraya gelen kablolar hasar görüp temassızlık yapmaya başlıyor.

Şimdi gelelim fiyat aralığına temizliğine göre 2006-2008 araçlara 26000-35000 arası isteniyor. Bu kadar parayı verince gerçekten uzun süre kullanmak istiyorsanız cebinizde 2000-2500 para bulunması lazım. Ayrıca 35000 çıkınca üzerine biraz ekleyip c sınıfı araç bulunabiliyor.

Yani sizin anlayacağınız kafam biraz karışık seatı seviyorum. 2006-2008 Cordoba mı yoksa C sınıfı bir araç mı almak ya da biraz üzerine katıp yeni model farklı bir araç almak mı daha mantıklı karar veremiyorum.

Bu arada kasko fiyatları 2011 değil güncel sitesinden alınmıştır. 2018 fiyatları Sizde bakabilirsiniz.

Örnek;

Araç Kodu Aracın Markası Arac Tipi Model Bedel
    019244 SEAT CORDOBA STYLANCE 1.4 TDI (80) 2006 26.457,00 ₺

TBS Kasko Değer Listesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laumexs -- 16 Nisan 2018; 12:32:32 >

• Merhabalar,

Aşağıdaki ürünlerden birini kullanan var mı?

https://tr.aliexpress.com/store/product/Replaitz-8Pin-Araba-CD-Adapt-r-Ses-3-5mm-AUX-USB-SD-aray-z-CD-Changer/3152008_32861380139.html

https://tr.aliexpress.com/item/Replaitz-8PIN-12PIN-Araba-Ses-MP3-DC-12-V-USB-AUX-3-5mm-Adapt-r-dijital/32862514384.html

Öncelikle ilk ürünü kullanan varsa usbden kaç parça çalabiliyor, genel olarak memnun musunuz?
    Ayrıca nasıl bir bağlantı yaptınız? Radyonun altındaki boşluğa koymak istiyorum cihazları ama alan çok sıkışık, kabloyu radyoya taktıktan sonra alta indirmek çok kolay gelmedi bana. Ayrıca alttaki boşluğu sökebilirsem arkasında delik açıp sonra tekrar takabilirim diye düşündüm ama o boşluğu nasıl sökerim onu da bilmiyorum.

Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

• 2008 Cordoba stylance aracım var. Kumanda ile kilit açma tuşuna bir kez basınca sadece şoför kapısı açılıyor. Bunu iptal etmek için forımda yazılan şoför kapısını açıp dıştan anahtarı sağa doğru çevirip tüm camlar kapanana kadar beklemek bende işe yaramıyor. Bunun başka yolu var mı?

• Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 gün kadar önce 2004 model benzin/lpg seat ibizam ile aranıza katıldım. Biraz aciliyeti olmakla birlikte debriyaj balatasını değiştirebileceğim güvenilir bir usta tavsiyesine ihtiyacım var İstanbul veya Ankara'da, ilk aklıma gelen yer Bosch car service şu anlık. Ayrıca bir de kaportacıya ihtiyacım var yine tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇayLaK KRaL

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 gün kadar önce 2004 model benzin/lpg seat ibizam ile aranıza katıldım. Biraz aciliyeti olmakla birlikte debriyaj balatasını değiştirebileceğim güvenilir bir usta tavsiyesine ihtiyacım var İstanbul veya Ankara'da, ilk aklıma gelen yer Bosch car service şu anlık. Ayrıca bir de kaportacıya ihtiyacım var yine tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese iyi günler.
    Speedy'ye gidebilirsin. Gayet güzel iş çıkarıyorlar.
  • Aile kullanım amaçlı değişensiz,boyasız,tüpsüz 2004 model Seat Cordoba Stella 1.4 16V marka 68.500Km'de bir araç aldım.

Expertiz yaptrıdım,5664'e sorgulattım araç Orjinal.

Bu araçta nelere dikkat etmeli,motor ile ilgili nelere özen göstermeliyim.

Yardımcı olacaklara teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AliYazıcı

Merhabalar,

Aşağıdaki ürünlerden birini kullanan var mı?

https://tr.aliexpress.com/store/product/Replaitz-8Pin-Araba-CD-Adapt-r-Ses-3-5mm-AUX-USB-SD-aray-z-CD-Changer/3152008_32861380139.html

https://tr.aliexpress.com/item/Replaitz-8PIN-12PIN-Araba-Ses-MP3-DC-12-V-USB-AUX-3-5mm-Adapt-r-dijital/32862514384.html

Öncelikle ilk ürünü kullanan varsa usbden kaç parça çalabiliyor, genel olarak memnun musunuz?
    Ayrıca nasıl bir bağlantı yaptınız? Radyonun altındaki boşluğa koymak istiyorum cihazları ama alan çok sıkışık, kabloyu radyoya taktıktan sonra alta indirmek çok kolay gelmedi bana. Ayrıca alttaki boşluğu sökebilirsem arkasında delik açıp sonra tekrar takabilirim diye düşündüm ama o boşluğu nasıl sökerim onu da bilmiyorum.

Şimdiden teşekkürler, iyi günler.
    Hocam ilk linktekine benzer bir ürün var bende de.Cordoba da Teyp bölümünde ki konsolun en altından çıkarttım aux kablosunu. Hani çakmak girişinin olduğu bölümün arkası var ya o bölümden.

Telefonu takıp keyfime bakıyorum. USB CD gibi dertlerim yok. Navigasyon içinde süper oluyor. Ses açıkken telefon çalar duymazmıyım gibi dertlerim yok.

Yanlız iyi araştır yanlış bir kablo alma.

• 
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.