Şimdi Ara

Seat İbiza 2017 Yeni Kasa Hk (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.099
Cevap
25
Favori
110.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevap için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackosman

quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

Orijinalden alıntı: jackosman

Bir ihtimal cep telefonunuz ile bluetooth bağlantısı kesilmiş olabilir ama tamamen fikir yürütüyorum. Önceden bir hatırlatma yapıyordu anahtarı kontaktan çektiğinde, onu kapattım ben ayarlardan. Anlık bir şeyse çok da kafaya takılacak bir şey değildir diye tahmin ediyorum.

Asıl bizim arabalarda sevmediğim şey şu yan çıtalar .Bir de sol silecek kiri de oraya biriktiriyor, görüş açım direkt sıfır .Çok korkutuyor beni birini göremez de çarparım diye . Silecekleri değiştirsem çözer miyim acaba ya da vagcom ile açısını arttırabiliyor muyuz merak içerisindeyim.

Ufak bir hatırlatma; amman otobanda giderken dur şuradan benzin alayım bari diyip benzinliğe girme olayına dikkat ! Bu senaryo bütün turbolu araçlar için felaket niteliğinde. Hemen pompalara girmeyin, benzinlikte illa ki vardır, sakin bir yerde bir iki dakika aracın turbosunun devrini düşürün ondan sonra kontağı kapatırsınız . Aman buna çok dikkat !

hava cok ama cok sicaktir otobanda yol almisinjzdir minimum 1 saat arabayi kapatmadan once 1 dakika fan icin beklersiniz anlarim. ama turbo zaten 2000 devir altinda calismiyor.. siz 90 kmden pat diye 0 kmye yani duramayacaginiza gore yavaslerken coktan turbo kapanmis olur. aracin ilk calistirilmasi olmayacagindanda bir sorun teskil edecegini dusunmuyorum..

fakat 90la giderken frenlere asildik durduk kontagi kapattik.. 10 saniye icerisinde oluyorsa butun bunlar dediklerinizde hakli olabilirsiniz ama yinede oncesinde yapilan yaglamanin turboyu koruyacagi kanaatindeyim.. yeni araclarda turbo yagsiz kalmis bozuldu diye bir sikayet henuz okumadim..

ilk calistirmada sabahlari bende 1 dakika beklerim.. gun icerisinde uygulamam..

O sizin bileceğiniz iş ;) Bir şey diyemem .

İncelemeniz için turbo rehberi ;)

@catil Çok geçmiş olsun hocam . Nedir, hangi parçaymış bu ? Kronik olmasın Allah muhafaza ... Gelişmeler için isterseniz yeni konu açın ... ya da buradan mutlaka bizi bilgilendirin ... Çok çok çok geçmiş olsun. Doğuş oto'nun yanıtına göre Tüketici Hakem Heyeti ile bir iletişimde bulunmanızı tavsiye edebilirim . Ama ne olursa olsun burayı bilgilendirin gün be gün...

Araclar start stoplu oldugundan anahtari cikarmadan zaten kendi kendi kapatiyor motor

• Bugun luleburgaz yolunda e5 te giderken koy yolundan cikar ustu acik kasali kamyonetten beyaz plastik kasalar yola uctu ortalama 80 90 arasi giderken mecbur uzerinden gecmek zorunda kaldim. Hic onlem almayan surucu hemen geri donus yapip kacti yoldan. Sonra baktigimda plakanin altindaki panjur izgara kirilmisti..

Fazla bir zarar yokta simdi bunun icin ne yapabilirim. Ne kadara patlar tamir olurmu parcasi yok hic yola dagilmistir. Yenisi ne kadara olur birde tirnakli bir parcadir heralde tamponu sokmeden cikip takilirmi

Seat İbiza 2017 Yeni Kasa Hk Seat İbiza 2017 Yeni Kasa Hk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mbiwa -- 10 Şubat 2018; 22:37:49 >

• Mbiwa M kullanıcısına yanıt
    Hocam çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. İyi ki Front Assist sensörü zarar görmemiş, çok masraflı olurdu sanırım. Umarım tamiri mümkündür.

Bi fikir vermesi açısından eski kasa ön panjur fiyatlarına şöyle bi baktım yan sanayiler 200 TL, orjinal parçalar 400 TL civarı. İşciliği de eklersek servisin fiyatı haliyle biraz daha yüksek olacaktır hem yeni kasa oldugu için parçalar stoklarında olmayabilir, siparişin gelmesi için biraz bekletebilirler. Montajı nasıl olur tam bilemiyorum ama tamponun sökülmesine gerek olacağını sanmıyorum. Mümkünse kaskodan mini onarımla tamir ettirmeye çalışın bence. Değişim biraz masraflı olabilir.

• Teşekürler. Front Assist sensörüde yerinden cıkmıstı tekrar taktım bir sorunu yok allahtan. Sensörde kapalı bir kutu Harddisk gibi bir parça, kablo ile araca bağlı olduğundan düşmemiş Panjurdaki yere getirdiğimde tık etti oturdu yerine.
  • Böck kullanıcısına yanıt
    Hocam hala düşünüyosanız 2017 model 75 hp Style pakette 25000 TL /12 taksit sıfır faiz kampanyası yapmışlar. Biraz daha cazip hale geldi sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Hocam hala düşünüyosanız 2017 model 75 hp Style pakette 25000 TL /12 taksit sıfır faiz kampanyası yapmışlar. Biraz daha cazip hale geldi sanırım.

Valla hocam almak çok istiyordum gidip baktım çok da beğendim aracı. Ama bi kaç ödeme yaptım, sonra arabaya para ayarlayamadım. Kendimi de sıkmak istemedim 1 sene beklerim rahatça alırım dedim en son. Ama tahminlerim diyor ki seney sonu bu araça 85 bin olur ben de kafamı duvarlara vururum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mbiwa

Bugun luleburgaz yolunda e5 te giderken koy yolundan cikar ustu acik kasali kamyonetten beyaz plastik kasalar yola uctu ortalama 80 90 arasi giderken mecbur uzerinden gecmek zorunda kaldim. Hic onlem almayan surucu hemen geri donus yapip kacti yoldan. Sonra baktigimda plakanin altindaki panjur izgara kirilmisti..

Fazla bir zarar yokta simdi bunun icin ne yapabilirim. Ne kadara patlar tamir olurmu parcasi yok hic yola dagilmistir. Yenisi ne kadara olur birde tirnakli bir parcadir heralde tamponu sokmeden cikip takilirmi

Cok gecmis olsun hocam.

• Arkadaslar kapi ici lastikler yani fitillerde(aracin kasasina monte yumusak havali fitiller)yer yer catlamalar mevcut.catlamalar her kapida yok.bu catlamalar kucukte olsa ilerde buyuyebilecegini varsayarak bir servise gostersem mi acaba?sizlerden ricam sizlerde kendi araclarinizda bunu kontrol eder misiniz?yoksa beni araca ozgu bir sikinti olmasin.

• Lastiklere ne kadar hava basiyorsunuz etikete gore on 33 arka 31. Gosteriyor ama hic memnun degilim on 35 arka 33 yaptim biraz daha iyi gibi siz kac basiyorsunuz havayi

• OXMOXTOX O kullanıcısına yanıt
    Hocam akşam biraz baktım çatlak göremedim.

34-32 basıyorum hocam. Çoğu zaman yalnız kullandığım için yetiyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mbiwa

Bugun luleburgaz yolunda e5 te giderken koy yolundan cikar ustu acik kasali kamyonetten beyaz plastik kasalar yola uctu ortalama 80 90 arasi giderken mecbur uzerinden gecmek zorunda kaldim. Hic onlem almayan surucu hemen geri donus yapip kacti yoldan. Sonra baktigimda plakanin altindaki panjur izgara kirilmisti..

Bu arada parçanın fiyatı 182 tl yetkili serviste . Ayrıca söküp takmaya 160 tl işçilik + kdv istediler vermedim. Biraz uğraştım kendim taktım cokta zor değildi 30 dakikada hallettim.

Gecmis olsun. Maalesef kucuk parcalara bile fahis fiyatlar istiyor servisler. Piyasada parcasi olmayinca yapacak bir sey de yok ne yazik ki. Ucuz atlatmissiniz yine de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Hocam akşam biraz baktım çatlak göremedim.

Demekki benim aracimda sikinti var.servise gitmem gerek.

• Herkese selamlar bende 1 aralık 2017 tarihinde 1.0 ecotsi style prineos gri full led ile aranıza katıldım.
    Arabada fazla ekstra donanım olmadığından yaptırmak istediğim bazı aksesuarlar var.
    Aracına daha önce kol dayama taktıran oldumu.Yaptırdıysa fiyatı ve nerde yaptırdığı bilgisini paylaşabilir misiniz?
  • forzacimbom_ F kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun hocam. Ben de kol dayama için beklemedeyim fakat henüz orjinal aksesuarlar gelmedi diye biliyorum. Şuana kadar aldığım tek aksesuar bagaj havuzu oldu.

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    Hocam gelse de 750 den asagi olmaz bayilerde. Arka park sensorune 650 diyorlar saka gibi sadece sesli uyari fabrikadan gelen gibi de degil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • herkese selamlar ben de bugün beyaz fr alarak aranıza katıldım salı günü aracı alacağım bayiden. ilk arabam olacak gerçekten içim sinerek aldım görüntü ve teknik olarak beni yıllarca tatmin edecek bir araba.
  • Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bundan 1 ay önce ben kayseri aykan bayine sorduğumda var dediler 310 tl fiyat istemişlerdi. ama gidip bakmadım sizce orjinal parçamıdır? Yetkili servis replika yapmaz sanırım?
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.