Şimdi Ara

Seat İbiza 1.2TSİ mı Dacia Sandero 1.5DCİ mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Şuan 2009 megane 2 benzinli sedan aracım var ancak bekarım %90 tek kullanıyorum ve uzun yola yılda bir kez ya çıkarım ya çıkmam yani c sınıfı sedan araba ihtiyacım yok. birikmiş paramla kredi kullanmadan ufak bir araba almaya niyetlendim. aklıma sandero stepwat ve ibiza yattı. iki aracın da kendine göre artı ve eksileri var.

sandero stepway 1.5 dci :
    +çok az yakıyor,daha geniş iç hacim,piyasası çok daha oturmuş
    -donanım olarak fakir,iç tasarım hiç hoş değil,marka algısı kötü

ibiza 1.2tsi style paket:
    +tasarım olarak çok daha hoş(bana göre tabi ki), donanım olarak daha tatmin edici(hız sabitleyici,led farlar,hill hold vb.) vergi avantajı var
    -dar, yakıt nispeten yüksek, malzeme kalitesinin çok da iyi olmadığı söyleniyor

iki aracada binme,test etme fırsatım olmadı. limitim 45bin TL ancak pazarlıkla ve birkaç bin borçla işi kapatmayı düşünüyorum. bu bütçe dahilinde tavsiyelerinizi bekliyorum.

• İbiza alırdım, ki aldım zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlla sıfır olmayacaksa polo 1.2 tsi da bakabilirsiniz. Ben de şu sıralar araştırmadayım, kalite algısı olarak polo bir tık üstün göründü gözüme. 10.000 km kadar o fiyat aralığında lounge donanımlı pololar var sahibinden com da.
  • ibiza alın derim.arkadaşım 40750ye aldı istanbul-gebze arasını akıcı trafikte 4,5 ortalama ile gitti.
  • Test etmeden araç almayın derim. Genç bekar biri için Ibizia, Polo, Fabia,Fiesta daha uygun.
  • Geçenlerde aileye ibiza 1.2 tsi style almıştık.Ben çok beğendim.Yakıt olarak ortalama 6-7 litre arasında yakar. İbizayı tavsiye ederim.
  • test etme fırsatım olmadı henüz ama ikisine de gidip test sürüşü istiyicem.

@Beetle Juice
    hocam ikinci ele hiç güvenim yok. birde polo sıfırı 53bin-ibiza 47bin üstüne birde seat pazarlığa daha yatkın vw de hiç yok. aşağı yukarı aynı donanım-aynı motorlu arabaya 5 bin fazla vermeyi pek içim elvermiyor. kabul ediyorum polo daha kalitelidir bi itirazım yok ama genede polo pek sıcak gelmiyor bu sebepten.

@Denim_Blue
    hocam aracın hacmi nasıl sizce. ben kilolu bi insanım ibizaya inme binme beni yorarmı sizce birde arkama oturan çok sıkışır mı acaba? dacia ya bir kez yolcu olarak bindim hiç fena değildi. ölçülerine baktım 30cm daha geniş 8cm daha yüksek bir araba. acaba ibiza ufak gelir mi ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.ozan -- 13 Haziran 2016; 11:56:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.ozan

test etme fırsatım olmadı henüz ama ikisine de gidip test sürüşü istiyicem.

@Beetle Juice
    hocam ikinci ele hiç güvenim yok. birde polo sıfırı 53bin-ibiza 47bin üstüne birde seat pazarlığa daha yatkın vw de hiç yok. aşağı yukarı aynı donanım-aynı motorlu arabaya 5 bin fazla vermeyi pek içim elvermiyor. kabul ediyorum polo daha kalitelidir bi itirazım yok ama genede polo pek sıcak gelmiyor bu sebepten.

@Denim_Blue
    hocam aracın hacmi nasıl sizce. ben kilolu bi insanım ibizaya inme binme beni yorarmı sizce birde arkama oturan çok sıkışır mı acaba? dacia ya bir kez yolcu olarak bindim hiç fena değildi. ölçülerine baktım 30cm daha geniş 8cm daha yüksek bir araba. acaba ibiza ufak gelir mi ne dersiniz?

Zaten dediğim gibi hocam, sıfır değil de ikinci el o fiyatlarda bulunabilir. Mesela ben şu arabayı çok beğendim tabi gidip bakmak lazım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-memur-dan-5000-km-surus-konfor-paketi-ve-metalik-renk-garantili-307398598/detay

Bunun da rengi çok hoşuma gitti.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-vw-polo-ozel-renk-4500-km-de-307417974/detay

• Dağ taş köy kamp av cart curt olayları varsa sandero memnun eder ..az yakmasıyla gidişiylede memnun eder .. uzun yolda 90 la gidilirse 3.6 ortalama 110 gidilirse 4.0 litre ortalamayla gezersin..15 krş ..son 700 km lik şehir içi ekonomik kullanım 4.5 ile geziyorum İstanbul da .. ibiza olsa bunun kadar gezemem .. gezemedikten sonra araba merso olsa ne olur ...3 yıl oldu bakım harici servise uğramadım ...3 senede araç dökülür diyen bebeler var .benim araç tam 3 yıl oldu hala ilk günki gibi ...ayrıca ibiza akrabamda var hem alçak hem dar olduğundan arabaya girmek çıkmak bile dert ...daciadan çok dar ...yol tutuşu daciadan çok iyi yalnız sonuçta alçak araç ...süspansiyonları daha konforlu seatın ...iç plastik birazdaha iyi ...genel manada ben dacia alırım ..kullanım kolaylıkları dağ taş gidebilmesi ekonomik olmasından dolayı ..Birde benim bahsettiğim stepway olan yüksek model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat8361 -- 13 Haziran 2016; 12:11:13 >
  • Kendini kanıtlamış dizel motoru için Sandero, geri kalan herşey için İbiza seçilir ki 1.2 tsi motor da çok güzel motordur. Ben sadece benzinliyi sevmiyorum.
  • İbiza

• quote:

Orijinalden alıntı: c.ozan

test etme fırsatım olmadı henüz ama ikisine de gidip test sürüşü istiyicem.

@Beetle Juice

@Denim_Blue

Sandero'yu sadece dizel motoru için alıyorlar. Geri kalanı 5 para etmez bir teneke yığını. Güvenlik müvenlik hak getire zaten. Ama derseniz az yaksın, dağa bayıra vurunca sıkıntı çıkarmasın, o zaman Dacia. Yoksa gerisi için İbiza.

Hacmi bana yetiyor, 1,78 boyum var aşağı yukarı sıkıntı çıkarmıyor. Arka için, genellikle çocuklar kullandığından sıkıntı olmuyor ama arkası dar. Bagajı ise günlük bir kullanıma uygun, fakat Lpg ile bagaj ciddi manada küçülüyor. Onun haricinde arkada kimse oturmayacaksa yeter diye düşünüyorum. Fakat yine de bir test edin, diz mesafesi, baş mesafesine bakın.

• madem gençsin bekarsın yılların daçyacısı olarak ibiza al derim kendine yazık etme,bi kişiyi kurtarsak kardır .
    sadece motora 50 bin verilmez,dizel alacaksanda başka markalara bak bence.sandero denilen araç şahinin dizel takılmış hali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.