Şimdi Ara

SD-MMC MİNİ SD KART SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
2
Favori
288.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba,
    Bende Hiper marka bir harici bir kart okuyucu var. micro sd kartı taktığım anda okuyor fakat adapterli veya adaptersiz olarak ta ayrı girişlerde 2 gb lık m2 kartımı taktığımda görmüyor neden olabilir ?
  • Arabamdaki jvc avx900 da kullanmak için 8 gb sandisk sdhc hafıza kartı aldım.Ancak içine mùzik atamadım.yazmaya karşı korumalı uyarısı verdi.ntfs yapıncada avx900 görmüyor.arabada nasıl kullanabilirim yardımcı olabilecek varmı acaba?
  • Ya Arkadaşlar Ben Yeni Kart Okuyucu Aldım.Sadece Tekli. Tekli dediğim mikro kartı girişi var oraya sokuyosun.onun dışında bi parçayla takmıyosun.usbb şeklinde takıyorum. donanım yükleniyor. yüklenmiştir kullanılmaya hazırdır diyor. bilgisayarımda çıkarılabilir disk olarak gözüküyor ama içine girilmiyor. Lütfen f sürücüsüne disk yerleştirin diyor. Biçimlendirme ye ttıkladıgımdada aynı hatayı veriyor.Napabiliirim acaba.
  • aynı sorun bende de oldu sanırım kart okuyucu arızalı....
  • Rexpo marka kart okuyucusunu yeni aldım, compact flash kartı sorunsuz okuyor ama SD kartlarda kilitsiz olduğu halde hep yazma koruması var diyor, 3 farklı kartla denedim aynı, sorun kartlarda değil. Okuyucunun Sd kart okuma bölümünde sorun olabilir mi?
  • Arkadaşlar benim sorunum biraz karışık şöyleki elimde 2gb micro sd kart var 6500 slide'da kullanıyorum sorunşu telefon kartı görüyor tamam eyvallah ama mesela foto veya video çektiğimde dosya açılamıyor hatası veriyor kısacası çekmiyor videodada aynı format attım hem pc'de hemde telefonda ama olmuyor şöyle bir durum daha var mesela pc'den karta bir dosya attığımda müzik veya resim farketmez telefona taktığımda kartı telefon görüyor yani dosyaları açıyor ama gel görki diyelimki telefonun hafızasındaki bir müziği veya resim,video hafıza kartına taşıdığımda kart dosya üzerinde soru işareti çıkıyor desteklemiyor diyor çok enteresan bir durum söz konusu bir türlü anlamadım gitti telefonada format attım başka telefondada denedim olmuyor ama pc'ye takınca sorun yok içine dosya rahatlıkla yükleniyor kart bozuk diyecem ama ozaman pc'de nasıl çalışıyor lütfen yardım edin sizce sorun ne olabilir...

Haa buarada söylemeyi unuttum telefon hafızasındaki dosyayı kartta açmıyor dedimya tekrar karttaki dosyayı telefona yüklediğimde dosya türü desteklenmiyor diyor umarım sorunumu anlayabilmişinizdir şimdiden teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edifers -- 9 Aralık 2011; 23:27:10 >

• arkadaşlar benim de micro sd kart sorunum var. 2 tane micro sd kart aldım. biri 4gb biri 8 gb. kartları telefonlar görüyor, laptop görmüyor. kart okuyucuyla görmedi. başka bir laptopa taktım o da görmedi. diski biçimlendirin diyor. ama biçimlendiremiyor. sonra kartı görmüyor. disk yerleştirin diyor

bugün başka bir arkadaşın laptopuna taktım onda gördü ve açtı
    bilgisayarın kart sürücüsünde sorun vardır diye acer'ın sitesinden kart sürücüsünü yükledim yine çözülmedi

var mı bir önerisi olan ???

• bilgisayarım bağlı olan kart okuyucu kartı taktığım da okuyor gibi gösteriyor kart okuyucunun ışığı yanı söüyür çalışıyor ama kartları açmı yor yardım edermianiz
  • yardım edin!

arkadaşlar bende printerime adapterle takıorm kardımı ama taktığım an printer error veriyor ışıklar yanıyor sonuor baştan açın aleti diyor ne yapcam?bu arada printer markası hp photosmart c4280

şimdiden teşekkürler...

• acilen yardıma ihtiyacım var..Nikon D 5000 için kendinde gelen orjinal 4gb hafıza kartı çekimlerde sorunsuz kayıt aldı .Çekim bitti makinadan çıkarttım her zamanki okuttuğum kart okuyucuya taktım.Yaklaşık iki saat önce okuyordu içinden daha önceki çekilen fotoları kestim pc ye yapıştırdım içinde bi tanede foto kalmıştı..Şimdi kartı takınca okumuyo kart bozuk veri kaybı oldu diyo kartı çıkarıyorum Nikona geri takıyorum fotoğrafların hepsi duruyo çalışmaları kaybetmeden bu sorunu halletmem lazım.Yani no format...Ara kablomda kayıp aksi gibi.Öneriniz biçimlendirme harici ne olabilir...
  • arkadaşlar bende çin malı U58- Model yaşlılar için üretilmiş bir telefon var ama telefona hafıza kartını takınca telefon açılmıyor..birde bu telefonda usb girişi filan yok,hafıza kartı bu durumda ne işe yarar onun içine müzik filan nasıl atılabilirki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SİYAHSANCAKLI

arkadaşlar bende çin malı U58- Model yaşlılar için üretilmiş bir telefon var ama telefona hafıza kartını takınca telefon açılmıyor..birde bu telefonda usb girişi filan yok,hafıza kartı bu durumda ne işe yarar onun içine müzik filan nasıl atılabilirki..

Telefonda bluetooth varsa o şekilde veri aktarılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

quote:

arkadaşlar bende çin malı U58- Model yaşlılar için üretilmiş bir telefon var ama telefona hafıza kartını takınca telefon açılmıyor..birde bu telefonda usb girişi filan yok,hafıza kartı bu durumda ne işe yarar onun içine müzik filan nasıl atılabilirki..

Hayır Telefon bu bluetooth filan yok özellikleri aşağıdaki gibi..
    ayrıca hafıza kartının ne işe yaradığınıda anlamadım,sanırım içersine yüklenecek müzik içeriklerini telefondan dinlmek için olsa gerek..

SD-MMC MİNİ SD KART SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ

http://www.ebay.com/itm/Unlocked-Large-Key-SOS-Big-Button-FONT-Mobile-Phone-Elderly-Senior-Citizen?item=330683402724&cmd=ViewItem&_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D7419577349445840146

Model : U58
    U58
    Flash Lamp:
    YES
    SOS Number :
    YES
    FM Radio :
    YES
    Music Player:
    Mp3
    Carrier :
    Unlocked
    Frequency:
    GSM 850/ 900/ 1800/ 1900MHZ
    SIM Slot :
    Single SIM
    Languages :
    English, French, Spanish, Polish,Italian, Germany, Bahasa Indonesia,Dutch,Turkey, Portuguese, Russian,etc.
    Talk Time :
    60-100 Minutes
    Standby Time :
    60-80 Hours
    Card Slot :
    Micro SD Card (Max 8GB)
    Dimensions :
    108*49*14mm
    Weight :
    110g (with battery)
    Messaging :
    SMS
    Phone Book :
    Depends on the memory
    User Profiles :
    General / Meeting / Outdoor / Indoor / Headset
    Other Features :
    Alarm / Audio Player / Calculator / File Manager

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06ensar -- 1 Nisan 2012; 22:57:48 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

quote:

Hayır Telefon bu bluetooth filan yok özellikleri aşağıdaki gibi..
    ayrıca hafıza kartının ne işe yaradığınıda anlamadım,sanırım içersine yüklenecek müzik içeriklerini telefondan dinlmek için olsa gerek..

SD-MMC MİNİ SD KART SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ

http://www.ebay.com/itm/Unlocked-Large-Key-SOS-Big-Button-FONT-Mobile-Phone-Elderly-Senior-Citizen?item=330683402724&cmd=ViewItem&_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D7419577349445840146

Model : U58
    U58
    Flash Lamp:
    YES
    SOS Number :
    YES
    FM Radio :
    YES
    Music Player:
    Mp3
    Carrier :
    Unlocked
    Frequency:
    GSM 850/ 900/ 1800/ 1900MHZ
    SIM Slot :
    Single SIM
    Languages :
    English, French, Spanish, Polish,Italian, Germany, Bahasa Indonesia,Dutch,Turkey, Portuguese, Russian,etc.
    Talk Time :
    60-100 Minutes
    Standby Time :
    60-80 Hours
    Card Slot :
    Micro SD Card (Max 8GB)
    Dimensions :
    108*49*14mm
    Weight :
    110g (with battery)
    Messaging :
    SMS
    Phone Book :
    Depends on the memory
    User Profiles :
    General / Meeting / Outdoor / Indoor / Headset
    Other Features :
    Alarm / Audio Player / Calculator / File Manager

Faydalı bir alet, güzel düşünmüşler. Özelliklerine baktım, 8 gb'a kadar Micro SD kart destekliyormuş. Genelde telefonların fabrika verilerinde yazan kart desteğinin en fazla yarısını takmak gerekir. Yani 4 gb veya daha iyisi 2 gb Micro SD kart takmak lazım.

Telefonda hafıza kartını kullanabilecek pek bir şey yok. Olsa olsa music player için şarkı yüklenir. Bir de belki biriken fazla SMS'leri karta atıyordur.

Bağlantı girişi yok demişsiniz. Karta herhangi bir şey yüklemek isterseniz şundan kullanabilirsiniz;

http://www.gold.com.tr/U134449/S-link-Sl-a36-Sd-mmc-tf-Card-Reader

Kart takınca açılmamasının bir çok sebebi olabilir. Kart başka cihazlarda çalışıyor mu? Bir virüs taraması yapın, sonra format atın. Olmazsa başka bir kartla deneyin. Bu arada telefonun desteklediği kart türü olan Micro SD taktığınızı farzediyorum. Birkaç çeşit kart var çünkü.

• Merhaba,

Size başarı ile sonuca ulaşmış yöntemimi söylüyorum.

Olay: oblio nav max 7 inç lik cihazıma aldığım team marka 16 gb lık micro sd hc kartın pc tarafından görülmesi , içerisine hertürlü şeyin atılabilmesi fakat navi cihazı tarafından görülmemesi..
    (daha önce görüyordu. çeşitli araçlara sokup çıkarıp, farklı format programları ile formatladıktan sonra görmedi)
    Yapılanlar: sd cart adaptörü ve sd kart okuyabilen toshiba laptopta fat32 olarak formatladım. cihaz gördü.
    Not: 2 adet toshiba laptopum var. 1. sinde (daha eski olan modelde) yaptım olmadı. 2. sinde 1 defada ve defalarca tekrar yaptım hep pozitif sonuç aldım (daha yeni bir model)

Sorun çözüldü.

Selamlar
  • Durup dururken SD Cardım diskin biçimlendirmeniz gerek hatası verdi. Biçimlendirme denediğimde başarısız oldu.
    İçindeki verileri kurtarmam lazım. Nasıl halledebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Durup dururken SD Cardım diskin biçimlendirmeniz gerek hatası verdi. Biçimlendirme denediğimde başarısız oldu.
    İçindeki verileri kurtarmam lazım. Nasıl halledebilirim?

Biraz zor gibi internette sd card recovery yazılımları var ama zannetmiyorum geri geleceğini Allah bilir içinde hangi ülkede çektiğin resimler var
  • Google Runtime programı ile sd card taki verileri kurtarabiliyorum ama şansa bak dün yaptığım çekimleri buhar olup uçmuş
  • Arkadaşlar telefonum lg optimus 3d. Normalde 32 gb kart destekliyor olması lazım.bugün 32 gb sdhc kart aldım.clas 10.üzerndeki de 4 gb lik sdhc idi normalde.neyse kartı taktım ve gördü.kapasitesi falan göründü.fakat sonradan kartı görmedi bir daha.biçimlendireyim dedim,o seçenek de aktif değil.ne yaptıysam görmedi.önceki kartı takıyorum görüyor sorunsuz ama bunu ilk taktığımda görmesine rağmen şimdi görmüyor.lütfen yardım arkadaşlar.o kadar da para verdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim çinden aldığım 32gb sd kartım var,fat32 de çalışıyordu ntfs yapıyım dedim,format attıktan sonra tel ve bilgisayar görmez oldu ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.