Şimdi Ara

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
1
Favori
160.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • usta ben yine titresimle ilgili yaziyom o dedigin yer secili ama yok olmuyor tlf komple titresime aldigimda titriyor sesle birlikte olmuyor
  • spl version 3.03 evet son romu yukledim eskisinden iyi ama ahim sahim bir fark yok sp

eski romu yuklesem spl versiyonu da eskiye donermi acaba? yardimlarinizi bekliyorum. tesekkurler
    aşağıya ekran görüntüsünü de koyuyorum.

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu_tu -- 31 Ekim 2010; 14:21:45 >
  • ben orjinal rom hiç kullanmadığım için bilemedim, öncelikle haklısın yeni güncelleme ile birlikte HD2 ye SPL 3.03 yükleniyor.
    yalnız 3.03 SPL versiyon henüz HardSPL 1, 2, 3 ile uyumlu değil. yani mevcut HSPL programları 3.03 ile çalışmayacaktır.

Bunun için yapmamız gerekenler

1- HTC nin kendi web sitesindeki ROM UPDATE bölümüne giriyoruz (buyrun bu linktekini indirin *tıkla) ardından cihazın seri numarasını girerek cihazımız için yayınlanan *eski orjinal ROM u bilgisayarımıza indiriyoruz.

2- ROM u arşivden çıkarın. "RUU_signed.nbh" arşivden çıkan dosyanın adı bu. Bu dosyanın adını LEOIMG.nbh olarak değiştirelim.

3-
    a)Hafıza kartındaki bilgileri yedekleyin. çünkü biçimlendirmemiz lazım. FAT32 ile hafıza kartını biçimlendirdikten sonra
    (bunun için hafıza kartını telefondan çıkarıp bilgisayarınızdaki kart okuyucuya takmalısınız. daha sonra bilgisayarım> geçerli disk adı: (örnek G:) sürücüsüne sağ tıklayıp biçimlendir i seçin. veya Cihazınızla da yapabilirsiniz bunun için size gerekli olan uygulama "FormatSD")
    b)LEOIMG.nbh dosyasını biçimlendirdiğimiz hafıza kartına kopyalayın (bundan başka dosya olmasın hafıza kartında)
    c) Cihazı kapatın. ardından cihazı açarken volume down tuşuna basılı tutun ve cihazı açma/kapama düğmesi ile çalıştırın(3 renkli bootloader ekranına girme)
    d) Yeni ROM yüklemeye başlayacaktır. kısa bir süre bekledikten sonra yükleme tamamlandığına dair bir yazı çıkacak. Yükleme tamamlanınca cihazın pilini çıkarıp takın
    e) cihazı yeniden başlattığınızda kurulum gerçekleşecek

4- tüm işlemler bittiğinde cihazın batarya kapağının altındaki hard reset tuşunu kullanarak resetleyin. (kırmızı tuş)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 31 Ekim 2010; 15:21:53 >

• Dostum @1337

Htc sitesinden indirilen roomlar exe dosyaları olmuyor mu, ben 2 defa indirmiştim ikisi de exe formatında kurulum dosyalarıydı?

Bir de spl upgrade sonrası örneğin senin paylaştığın android rom telde gerçekten çalışmıyor mu?

Ben, hspl işleminin custom rom yükleme adına kullanıcılara tavsiye edildiğini sanıyordum.

Custom değil orjinal rom kullananlar doğru radio rom telefonlarına yüklü ise sd card da androidi kullanabilmeliler diyor insan mantık olarak.
  • ineversmoke un edindiği bilgilere göre son çıkan rom update i ile beraber custom rom a ihtiyaç duymadan android sd karttan calısmaya uygun hale getırılmıs
    kendisi bunları deneyip sonuçları bize bildirecek bizde ona göre ana başlığa bu bilgiyi ekleyebileceğiz. eline sağlık şimdiden
    ben orjinal rom kullanmıyorum cihazda yeterince stabil, sil herşeyi baştan yükle sıkıldık artık yine de custom rom ile ilgili bilgiler kalacak yüklemek isteyenler için.
    şu NAND ROM lar çıksada şu başlığı kapatsak artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 31 Ekim 2010; 18:47:59 >

• Ben en son romu telefona kurdum. Hspl zaten olmadı.
    Daha sonra bir kaç kere denememe rağmen burada anlatılan androidi kuramadım.
  • HTC HD2 Android rom çalışmaları son hızla giderken LEO’ya Android’in kurulumda büyük rolü olan Cotullanın Twitter hesabında NAND kurulumu ile ilgili çalışmaların iyi olduğu ve yakında ilk NAND’a Android ROM yayınlacağını açıkladı.

Youtube’de HTC HD2’de Nandtan çalışan Androidde ait videolar yayınlanmaya başlamış. Henüz indirilmesi için herhangi bir link veya sayfa bulunmamakla beraber Cottulla’nın web sitesinde şifre korumalı olarak test amaçlı kısıtlı bir grup tarafından denenmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zfemx -- 31 Ekim 2010; 21:28:22 >
  • sağol zfemx bende takip ediyorum net bi bilgi sahibi olmasakda çıktığında muhteşem olacak diye umut ediyorum
  • Ayrıca cotulla windows phone 7 nin DarkForcesTeam tarafından çıkarılabileceğinide belirtti. forumdan bir arkadaşımız 1 hafta içinde çıkacağını söyledi bakalım. 1 ay içinde çıksa yine iyidir. HD2 lerinden memnun olmayıpta satan kesim pişman olacak. hatta şimdilerde bile pişman olan çok.
  • arkadaşlar
    ben telefon defterimi hala aktaramadım...
    detaylı olarak anlatacak birisi varmı..
    bide androidi ara sıra açabiliyorumm her zaman açılmıyor neden acaba
  • Selamlar;
    yaklaşık 30dk da kuruldu gerçekten süper bi anlatım yapmışsınız..
    Yaşadığım birkaç problem var bilmiyorum sizlerinde başına geldimi:
    1- Mp3 çalarken, hem Android içindeki player hemde winamp 'de ara ara kesilmeler oluyor. Hafıza kartını değiştirdim biraz düzeldi ama halen devam ediyor...
    2- video dosyalarında belirgin bir atlama olmamasına rağmen ara ara bazı karelerin atlandığını hissedebiliyorsunuz.
    3- Mp4 oynatan stabil bir program ben bulamadım önerebileceğiniz varmıdır?
    4- Bazen gelen aramalarda cevapla'ya basmanıza rağmen telefon açımıyor ve anlıyorsunuz ki çakılacak ve çakılıyor..
    5- Şebeke sinyali çekmiyor gözüküyor ama denemek için telefonu aradığınızda çalıyor..
    Ama tüm bunlara rağmen inanılmaz hızlı ve WM6.5 'a göre karşılaştırılmayacak kadar stabil..
    Yorumlarınızı rica ediyorum..
    Teşekkürler..
  • Evet arkadaşlar.

@1337 arkadaşımın söylediği gibi dün gece htc'nin yayınladığı son resmi güncel romu telefonuma kurdum.

Ardından da sorunsuz androidi.

Şu an custom romla kullanıdğım gibi orjinal romla kullanıyorum androidi.

Güncel roma geçmek isteyip, androidden uzak kalmaktan endişe duyan varsa endişeye mahal yok, dont panik :)

Yeni romla ilgili düşüncelerimi de hd2 sorular başlığına yazacağım, burada kısaca söyleyeceğim daha stabil buldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zfemx
    HTC HD2 Android rom çalışmaları son hızla giderken LEO’ya Android’in kurulumda büyük rolü olan Cotullanın Twitter hesabında NAND kurulumu ile ilgili çalışmaların iyi olduğu ve yakında ilk NAND’a Android ROM yayınlacağını açıkladı.

Süper haber.

quote:

Orijinalden alıntı: efsaneyeniden

arkadaşlar

Wm de iken Windows Mobile Aygıt Merkezi aracılığı ile rehberinizi outlock ile eşitleyebilirsiniz.

Ardından androide geçip, htc sync ile outlock'la telefonu eşitlediğinizde rehberiniz androide aktarılır.

• Ben de deneyimleri mi aktarayım.

Söylenenleri ve en son güncellemeleri takip edince herşey oldu sonra dün akşam bir problem çıktı. Android load ederken mavi ekran ve uzun süre sonra load bitiyor, bir zil sesi değiştirilemiyor. Bir süre sonra konuşamaz da oldum. Sıfır dan başladım, adım adım kontrol ettim, türkçeleştirince zil sesleri yok olduğunu görünce ben de ingilizce kullanmaya karar verdim kurtardım.
    En son WM 6.5 rom süper, Turkcelluygulamapazarı ndan ürün ekledim, igo8 o kadar.

Selamlar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttandoan

Selamlar;
    yaklaşık 30dk da kuruldu gerçekten süper bi anlatım yapmışsınız..
    Yaşadığım birkaç problem var bilmiyorum sizlerinde başına geldimi:
    1- Mp3 çalarken, hem Android içindeki player hemde winamp 'de ara ara kesilmeler oluyor. Hafıza kartını değiştirdim biraz düzeldi ama halen devam ediyor...
    2- video dosyalarında belirgin bir atlama olmamasına rağmen ara ara bazı karelerin atlandığını hissedebiliyorsunuz.
    3- Mp4 oynatan stabil bir program ben bulamadım önerebileceğiniz varmıdır?
    4- Bazen gelen aramalarda cevapla'ya basmanıza rağmen telefon açımıyor ve anlıyorsunuz ki çakılacak ve çakılıyor..
    5- Şebeke sinyali çekmiyor gözüküyor ama denemek için telefonu aradığınızda çalıyor..
    Ama tüm bunlara rağmen inanılmaz hızlı ve WM6.5 'a göre karşılaştırılmayacak kadar stabil..
    Yorumlarınızı rica ediyorum..
    Teşekkürler..

1- mp3 stuttering diyolar bu olaya ben daha önceki güncellemede bunların dediğini harfiyen yaptım fakat aynı devam edince kaldırdım. bu işlemler dikkat gerektirir uygulamak isteyen varsa buyursun. işe yaradığını söyleyen kişiler var.
    LINK
    2- hd2 için çıkan ilk sd karttan yürütülen android romları görseydin şu anki haline şükrederdin
    3-meridian player i bir deneyebilirsin. (aklımda bu var)
    4- yüklediğiniz rom da batarya tasarrufu yapma için telefon kullanılmadığı durumlarda işlemci hızı 1ghz den 245mhz seviyelerine çekiliyor. bu nedenle telefona ilk cevap vereceğiniz zaman biraz gecikme oluyor. mdeejay revolution rom u deneyebilirsin. bu rom u calıstırmadan önce windows mobile da PIN sorgulamasını disable etmen gerekli. şu an kullandığın android rom da set cpu programını kullanıp ayarları> performance a çekersen de hemen cevap verecektir tahminim
    5- -

• quote:

Orijinalden alıntı: efsaneyeniden

arkadaşlar

wm6.5 deki numaralarınızı, android e aktarma detaylı olarak anlatıldı ana başlıkta

ben tüm adımları takip ederek arkadaşıma yükledim bugün sorunsuz bir şekilde kullanıyor, ah keşke benim başımada gelse şu ara sıra açılmama sorunu da bir çaresine baksak.
    üzgünüm ki kullanıcı hatasından kaynaklanıyor gibi geldi bu tarz şikayetler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke

Evet arkadaşlar.

@1337 arkadaşımın söylediği gibi dün gece htc'nin yayınladığı son resmi güncel romu telefonuma kurdum.

Güncel roma geçmek isteyip, androidden uzak kalmaktan endişe duyan varsa endişeye mahal yok, dont panik :)

Yeni romla ilgili düşüncelerimi de hd2 sorular başlığına yazacağım, burada kısaca söyleyeceğim daha stabil buldum.

Ben de sizin gibi son romu yükledim.
    Ancak android i bir türlü kuramadım. Önce clrad.exe ye daha sonra haret.exe ye tıklıyorum, sonra siyah zemin üzerine htc yazısı geliyor, yarım saat, bir saat geçmesine rağmen bu şekilde kalıyor. Bataryayı çıkarıp tekrar aynı işlemi yapmama rağmen hep aynı şey oluyor. Başka androidlerle de denememe rağmen hep bu şekilde oluyor. Androidi bir türlü kuramadım yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: bayugur

Ben de sizin gibi son romu yükledim.
    Ancak android i bir türlü kuramadım. Önce clrad.exe ye daha sonra haret.exe ye tıklıyorum, sonra siyah zemin üzerine htc yazısı geliyor, yarım saat, bir saat geçmesine rağmen bu şekilde kalıyor. Bataryayı çıkarıp tekrar aynı işlemi yapmama rağmen hep aynı şey oluyor. Başka androidlerle de denememe rağmen hep bu şekilde oluyor. Androidi bir türlü kuramadım yani.

Telefonunuzdaki radio rom nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke

Evet arkadaşlar.

ineversmoke
    Orjinal rom update ini yaptıktan sonra , cihazında SPL:3.03.0000 ile birlikte , radio rom ununda android e uyumlu olduğu belirtilen radio romlardan biri cihazında mevcut iken
    hafıza kartına atıp çalıştırdığın android rom sorunsuz çalışıyor yani doğru mu?

• radyo rom 2.15.50.14

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayugur -- 1 Kasım 2010; 23:43:55 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.