Şimdi Ara

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
1
Favori
160.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ttandoan

1337 hızlı cevapların ve yanıtların için teşekkürler.. geç gelmesi önemli değil.
    Eğer forum üyeliğinde benim değiştirebileceğim birşeyler varsa söylersen sevinirim.. Hd2 yi sevmeme arefesinde bu kadar seveceğim hiç aklıma gelmezdi :)..
    img dosyası ile ilgili açıklaman yeterli. Fakat rom konusunda bir geçiş yapmaya değermi onuda yazabilirsen sevinirim. 3-4 uygulama aynı anda açık iken kitlenme gibi bir problem yaşadım 1-2 kere.. Mdeejay_eVo_Sense_v._2.3_REVOlution bunu çözermi?.
    FroyoStone Sense - V3.2 'nin görünümü hoşuma gidiyor her hangi bir rom değişikliğinde bu arayüzü kaybedecekmiyiz? Birde tema seçimi ve özelleştirmesi gibi bir opsiyonumuz varmı?. mesela ana ekranda alttaki o eğik başlangıç çubuğu çok hoş Mdeejay_eVo_Sense_v._2.3_REVOlution nun screenshot larını pek beyenmedim..
    Home tuşuna basınca 7 tane tab geliyor bunların sayısını düşürmek gibi..
    çok kıl tüy sordum kusra bakma :)..

Şunları yapabilirsin. Kerneli güncelleyebilirsin
    Şu adresten ( LINK ) Hastarin R8 i indirin (son güncel kernel bu hastarin in çıkardığı) başka kernellerde var fakat ben bunu başarılı buldum. önceki versiyonlarınıda deneyebilirsin. tek yapman gereken hafıza kartını bilgisayara takmak ve şu an kullandığın rom klasörünün içindeki dosyalarla yerlerini değiştirmek. bunu yapmadan önce her ihtimale karşı yedeklemeni al baktın başarısız bir işlem yaptın olduğu gibi geri kopyalarsın olur biter. Bu versiyonda SetCPU uygulamasını kullanmayın. cihazınızda SetCPU uygulaması yüklü ise hastarin R8 kerneline güncelleme yaptıktan sonra bu uygulamayı cihazımızdan silmemiz gerekiyor. buna dikkat edelim. ROM işinede gelince, gerekli yedeklemeni yap ve yeni indirdiğin romları dene, denemekten zarar gelmez stabil ve az güç tüketen bir rom harmanlamaya çalış kendince. memnun kaldığın noktada ise kullanmaya devam et. iyi eğlenceler

• quote:

Orijinalden alıntı: mu_tu

1337 hocam çok teşekkür ediyorum dün gece baya bi uğraltım ama sonunda hallettim eski roma döndüm önce sonra spl 1.42 ye döndü ve hspl yi yapabildim. şimdi kurcalıyorum androidi hakkaten karttan çalışmasına rağmen hızlı bi sistem. senden ricam bildiğin kullandığın güzel android romları söylemen arasıra değişikilk iyi olur.

Buradaki (LINK) ROM ları kontrol edebilirsin. forumda yazdıklarımıda okuyun. tekrar tekrar aynı şeylere cevap vermek zorunda kalıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bayugur

Sonunda Mdeejay_eVo_Sense_v._2.3_REVOlution kurabildim.
    spl 3.03.

Çok güzel bayugur, sonunda başarılı olduğuna gerçekten çok sevindim
    Bende şu aralar bunu kullanıyorum, tavsiyem Kernel i update etmen böylece <5mA gibi bir güç tüketimi ile bataryan saatte yaklaşık %1 gidiyor. (2G + Data OFF)
    Güç tüketimini görmek ve log altına almak için CurrentWidget uygulamasını marketten indirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Tuğrul
    arkadaşlar hd2 almayı düşünüyorum da... android wimo7 için hız stabilite için normal hd2 yimi tavsiye edersiniz yoksa tmobile hd2 yi tavsiye edersiniz?

Arkadaslar hd2 Alicam ama düz mü yoksa tmoblile mı karar veremedim siz hangisini tavsiye edersiniz tmobilenin yazılım destegi sorunu var mı mesela winmo7 i destekliyecek mı nand rom tmobilenin icinde çıkacak mi
  • Ömer Tuğrul
    bu soruların garanti bir cevabı olmadığı için cevap veremiyorum fakat NAND çıkarsa TMOUS HD2 kullanıcılarıda bundan yararlanacaktır. ayrım olacağını hiç zannetmiyorum.
    windows phone 7 olayına gelincede işin orası şimdilik muamma sana net bir şekilde kimse birşey söyleyemez bu konular hakkında.
    TMOUS HD2 ler daha fazla RAM e (576MB) daha fazla NAND Flash hafızaya (1GB) sahiptir. yani donanımsal bir eksikliği yok fazlası var. boyutu sadece 1cm e yakın daha uzun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337

quote:

Orijinalden alıntı: ttandoan

1337 hızlı cevapların ve yanıtların için teşekkürler.. geç gelmesi önemli değil.
    Eğer forum üyeliğinde benim değiştirebileceğim birşeyler varsa söylersen sevinirim.. Hd2 yi sevmeme arefesinde bu kadar seveceğim hiç aklıma gelmezdi :)..
    img dosyası ile ilgili açıklaman yeterli. Fakat rom konusunda bir geçiş yapmaya değermi onuda yazabilirsen sevinirim. 3-4 uygulama aynı anda açık iken kitlenme gibi bir problem yaşadım 1-2 kere.. Mdeejay_eVo_Sense_v._2.3_REVOlution bunu çözermi?.
    FroyoStone Sense - V3.2 'nin görünümü hoşuma gidiyor her hangi bir rom değişikliğinde bu arayüzü kaybedecekmiyiz? Birde tema seçimi ve özelleştirmesi gibi bir opsiyonumuz varmı?. mesela ana ekranda alttaki o eğik başlangıç çubuğu çok hoş Mdeejay_eVo_Sense_v._2.3_REVOlution nun screenshot larını pek beyenmedim..
    Home tuşuna basınca 7 tane tab geliyor bunların sayısını düşürmek gibi..
    çok kıl tüy sordum kusra bakma :)..

Şunları yapabilirsin. Kerneli güncelleyebilirsin
    Şu adresten ( LINK ) Hastarin R8 i indirin (son güncel kernel bu hastarin in çıkardığı) başka kernellerde var fakat ben bunu başarılı buldum. önceki versiyonlarınıda deneyebilirsin. tek yapman gereken hafıza kartını bilgisayara takmak ve şu an kullandığın rom klasörünün içindeki dosyalarla yerlerini değiştirmek. bunu yapmadan önce her ihtimale karşı yedeklemeni al baktın başarısız bir işlem yaptın olduğu gibi geri kopyalarsın olur biter. Bu versiyonda SetCPU uygulamasını kullanmayın. cihazınızda SetCPU uygulaması yüklü ise hastarin R8 kerneline güncelleme yaptıktan sonra bu uygulamayı cihazımızdan silmemiz gerekiyor. buna dikkat edelim. ROM işinede gelince, gerekli yedeklemeni yap ve yeni indirdiğin romları dene, denemekten zarar gelmez stabil ve az güç tüketen bir rom harmanlamaya çalış kendince. memnun kaldığın noktada ise kullanmaya devam et. iyi eğlenceler

Burda bahsettiğiniz linktekileri indirdim ve karta kopyaladım. şu anda sistem çalışıyor. ama doğru yaptığımı yani hastarin 8 in doğru yüklendiğini nasıl anlayabilirim?

• Current widget i indirdim. benimki 160-200mA arası gözüküyor. ama kablosuz açık ondandır.
  • yeni kernelin dosyalarını eskisiyle değiştirdikten sonra tekrar Android i çalıştırabildiyseniz zaten işleminiz başarıyla sonuçlandı demektir.
    CurrentWidget ta Log tutun 5dk ya bir kayıt altına alsın böylece arada sırada bakar ona göre sisteminizin batarya tüketimi hakkında fikir edinebilirsiniz.
    boş bir vaktimde işime yarayan güzel uygulamaları açıklamalı bir şekilde yazmayı planlıyorum ama inanın şu an eriniyorum. bunun yerine şu etkileşimi kullanabiliriz
    sevgili hemşerim şu siteye (LINK) göz atarsanız birçok faydalı uygulama bulabilirsiniz.

• quote:

yeni kernelin dosyalarını eskisiyle değiştirdikten sonra tekrar Android i çalıştırabildiyseniz zaten işleminiz başarıyla sonuçlandı demektir.
    CurrentWidget ta Log tutun 5dk ya bir kayıt altına alsın böylece arada sırada bakar ona göre sisteminizin batarya tüketimi hakkında fikir edinebilirsiniz.
    boş bir vaktimde işime yarayan güzel uygulamaları açıklamalı bir şekilde yazmayı planlıyorum ama inanın şu an eriniyorum. bunun yerine şu etkileşimi kullanabiliriz
    sevgili hemşerim şu siteye (LINK) göz atarsanız birçok faydalı uygulama bulabilirsiniz.

o zaman işlem başarılıdır
    siteye de bakıyorum hocam

• arkadaşlar eski android sürümüyle yenisi arasındaki data img boyut farkı neden bu kadar fazla?
  • Benim anladığım kadarı ile Data.img yi şu an kullandığımız hafıza kartı üzerinden çalışan Android ROM lar cihaz hafızası olarak görüyor.
    Siz Data.img hariç diğer kalan Android ROM dosyalarını hafıza kartına atıp Android i çalıştırmaya başlar iseniz Data.img yi default olarak 1 GB kendi oluşturuyor (bu biraz uzun sürüyor 20dk ya yakın)
    256MB olması aslında hiçde avantajlı değil çünkü bu WindowsMobile6.5 gibi 3,5 tane uygulama yükleyince hantallaşan kitlenmelere sebebiyet veren bir sistem değil. 100 tane uygulama yüklediğinizi düşünün hafızanızın dolması canınızı sıkacaktır.
    Backup programlarıyla aktarabiliyoruz gerçi ama 512MB ideal diye düşünüyorum.
  • hmm anladım üstad sağolasın peki onu 512 ye düşürmenin bi yolu varmı 2 gb lık hafıza kart var bende şimdilikte o yuzden:)
  • Şu linkteki Android ROM un içerisinde 1GB ve 512MB Data.img mevcut. bunlardan birini kullanabilirsin kendi ROM unda
    LINK
  • üstad dün gece saat 2.30 civarında android kurdum vbn rom ile froyostone 3.2 kernel r8 bugün saat 13.30 telefonu hiç kullanmama rağman şarjı bitti :S bi yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topsakalc -- 7 Kasım 2010; 14:02:38 >
  • ustad ben de şu an en yeni custom rom olan 3.03.0000 var ben android i direk hafıza kartına atarak ve yeni bir radio versiyonu yükleyerek andoidi kullana bilirmiyim yoksa 3.03.0000 lük custom romu tekrardan 1.66.468.1 custom roma cevip ilk sayfada yaptığın gibimi yapmalıyım ben sadece bunu merak ediyorum eğer şimdiki custom rom a bir radio versiyonu atıp androidi hafıza kartına atıp çalıstıra biliyorsam hemen yapıp artık android kullanmak istiyorum :D sonradan fark ettim radio versiyonunuzu 2.15.50.14 bu radio versiyonu yapa bilirsiniz demişsiniz bende baktım radio versionum 3.03.0000 custom romunu yükledikten sonra zaten2.15.50.14 version radio rom kurulmuş bende anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bsrs -- 7 Kasım 2010; 14:08:19 >
  • topsakalc, bir terslik var
    bende şu an 20 saat olmuş şarjtan çıkaralı evdeyim diye telefonu pek kullanmadım hala %65 var.
    windows mobile 6.5 uçuş modunda değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 7 Kasım 2010; 16:51:47 >
  • ben güncellenen orjinal rom'un üzerine kurdum. sorunsuz kullanıyorum. market'de sorunsuz çalışıyor hiç bir problem yok. yalnız fazla ısınıyor bu konuda neler yapabilirim?

bir de windows mobile'a linkteki uygulamayı kurdum. fakat açılışta sormuyor hangisinden başlatılsın diye? onu nasıl ayarlayabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: g4n

ben güncellenen orjinal rom'un üzerine kurdum. sorunsuz kullanıyorum. market'de sorunsuz çalışıyor hiç bir problem yok. yalnız fazla ısınıyor bu konuda neler yapabilirim?

bir de windows mobile'a linkteki uygulamayı kurdum. fakat açılışta sormuyor hangisinden başlatılsın diye? onu nasıl ayarlayabilirim?

Exceller Multiple bootloader uygulamasını çalıştırdıktan sonra hangisini seçecekseniz onun altındaki Autoboot u işaretleyin. Timer ida istediğiniz zamana getirin 3-5-10 kaç sn de otomatik başlatmasını istiyorsanız artık. Fazla ısınıyor derken

• quote:

Exceller boot seçimi programı resimde görüldüğü gibi siz bu ayarları yaptıktan sonra

otomatık olarak hafıza kartının içindeki "Android" klasörünün içinden başlatmaya ayarlı

forumu okuyun lütfen aynı şeyleri tekrar tekrar ayrı sayfalarda yazıyorum banada yasssık

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.