Şimdi Ara

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
1
Favori
160.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ineversmoke

quote:

Orijinalden alıntı: erincunal
    yok olmadi yine, antivirus programini kaldirdim olmadi, yonetici olarak calistirdim olmadi, olmuyor yani, acaba diyorumki ben bu htc sync nin yanlis surumunu mu yukluyorum bana buradan dogru linki verebilir misiniz? cunku ben htcsync yi calistirdigimda HD2 nin degil baska bir htc modelinin resmi geliyor, bundan kaynaklaniyor olabilir mi?

Farklı bir modelin resminin gelmesi doğal.

Ben de nod32 kullanıyorum.

Onunla ilgili olması pek olası değil.

http://www.htc.com/tr/SupportViewNews.aspx?dl_id=1058&news_id=802

Dosyayı şuradan indirmedin mi?

:) yok hocam sanirim biz bu sorunu çözemeyecegiz :) neyse saglik olsun napalim... son şansim olarak froya yi kaldirip senin kullandigin Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution kuracagim o da olmadi, naş naş wm 6,5 :) ama tam olarak yapacagim sey, froyanin bulundugu sd karti formatlayip kernelli Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution bu sd karta kopyalamak mi? olay bundan mi ibaret yapacagim baska bisey yok degil mi?

• MyPhoneExplorer ile başarısız mı oldun belirtmemişsin.
  • quote:

quote:

quote:

yok olmadi yine, antivirus programini kaldirdim olmadi, yonetici olarak calistirdim olmadi, olmuyor yani, acaba diyorumki ben bu htc sync nin yanlis surumunu mu yukluyorum bana buradan dogru linki verebilir misiniz? cunku ben htcsync yi calistirdigimda HD2 nin degil baska bir htc modelinin resmi geliyor, bundan kaynaklaniyor olabilir mi?

Farklı bir modelin resminin gelmesi doğal.

Ben de nod32 kullanıyorum.

Onunla ilgili olması pek olası değil.

http://www.htc.com/tr/SupportViewNews.aspx?dl_id=1058&news_id=802

Dosyayı şuradan indirmedin mi?

:) yok hocam sanirim biz bu sorunu çözemeyecegiz :) neyse saglik olsun napalim... son şansim olarak froya yi kaldirip senin kullandigin Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution kuracagim o da olmadi, naş naş wm 6,5 :) ama tam olarak yapacagim sey, froyanin bulundugu sd karti formatlayip kernelli Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution bu sd karta kopyalamak mi? olay bundan mi ibaret yapacagim baska bisey yok degil mi?

aynen anlattigim gibi yaptim, sd karti formatladim, Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution klasorunu zipten cikarttim, hastarin_r7_8Alt klasorundeki devs ve readme dosyalari haric android klasorunun icine kopyalayip yeniden baslatip sd karttan calistirdim ama htc siyah ekraninda kaldi tlfon. neyse anlasildi ben wm6,5a geri donucem :) ama nasil yapacam bunu hic bilmiyorum :S

• quote:

Orijinalden alıntı: 1337

MyPhoneExplorer ile başarısız mı oldun belirtmemişsin.

MyPhoneExplorer bir Android SYNC programı
    ben bununla sonuç alıp alamadığınızı sormuştum.

zipten dosyaları çıkarın, Android klasörünün içinde Data.img yok ise cihaz bu dosyayı (yaklaşık 1gb olduğunu düşünürsek) oluşturabilmek için 15-20 dk zaman isteyecektir. bunu kontrol edin siz önce bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 9 Kasım 2010; 20:37:49 >
  • quote:

quote:

MyPhoneExplorer ile başarısız mı oldun belirtmemişsin.

MyPhoneExplorer bir Android SYNC programı
    ben bununla sonuç alıp alamadığınızı sormuştum.

zipten dosyaları çıkarın, Android klasörünün içinde Data.img yok ise cihaz bu dosyayı (yaklaşık 1gb olduğunu düşünürsek) oluşturabilmek için 15-20 dk zaman isteyecektir. bunu kontrol edin siz önce bence...

valla ben MyPhoneExplorer dosyasini benim icin verdigini anlamadim ama yinede yukledim HD2ye fakat senkronizasyon programi oldugunu anlamadim biraz kurcaladim ama senkronizasyon adina bisey bulamadim, pc ile baglantisini nasil saglayacagiz bunu hic bilmiyorum. simdi Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution kurdum gayet duzgun calisiyor cihaz ama maalesef yine senkronizasyon yapamadim. MyPhoneExplorer'i nasil kullanacagimi detayli olarak anlatirsan cok sevinecegim. bide MyPhoneExplorer ile deneyelim belki bukez basarabiliriz.

• @erincunal,

hastarin_r7_8 değil 8.1'i indirmelisin, en günceli o.

İkincisi @1337'nin belirttiği gibi Mdeejay_eVo_Sense içinde iki ayrı data image var, benim kart 2gb olduğu için ben 512 olanı kullandım. Bunu da android dizini içine atman lazım.

Gerçi son mesajına bakınca Mdeejay_eVo_Sense kurulumunu başardığın anlaşılıyor.

Yine telefonu pc ile senkron edemediysen akla usb portun, kablon yada sisteminin güvenliği ile ilgili ihtimallerden başka bir şey gelmiyor.

İlk ikisi donanımsal ikincisi yazılımsal sorun.

Windows'u güvenli kipte açıp bu senkron işini bir dener misin?
  • download linki gerisini halledebilirsin sana güveniyorum

http://www.fjsoft.at/en/downloads.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 9 Kasım 2010; 21:25:43 >
  • quote:

download linki gerisini halledebilirsin sana güveniyorum

oki deneyecegim :D fakat sana bisey soracagim, simdi ben bu Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution kurdum guzel ve hizli calisiyor cihaz ama Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution klasorunun icinde 2 tane data dosyasi vardi biri 512 digeri 1024 ben 1024 olani attim android klasorunun icine ama market uygulamasini calistiriyorum interner var aplikasyonlari gorebiliyorum facebook calisiyor internet explorerdan butun sayfalara girebiliyorum ama market uygulamasindan bir aplikasyon yuklemek istedigimde dosya indirilecek yaziyor ama sonra download unsuccesful iletisi geliyor, yani, marketten uygulama indiremiyorum dolayisiyla turkcelestiremiuyorum :) ne bahtsiz adamim ben ya simd myphoneexploreri deneyecegim bakalim ne olacak :)

• Markette bazen sorun olabiliyor.

Tekrar denediğinde inmeyen uygulamaların ineceğini göreceksin.

Bende de 1-2 defa olmuştu froyo da.
  • quote:

Markette bazen sorun olabiliyor.

myphoneexploreri denedim :) olmuyor verdigi hata su "Telefon ile baglanti saglanamadi socket error : 10061 connection is forcefully rejected" pcye kurdum bunu ama telefonada herhangi bir aplikasyon kuracak miyim cunku usb bagladigimda senkronizasyona dair tek secenek htc sync secenegi, bu yuzden baglanamiyor olabilir miyim?
  • quote:

quote:

myphoneexploreri denedim :) olmuyor verdigi hata su "Telefon ile baglanti saglanamadi socket error : 10061 connection is forcefully rejected" pcye kurdum bunu ama telefonada herhangi bir aplikasyon kuracak miyim cunku usb bagladigimda senkronizasyona dair tek secenek htc sync secenegi, bu yuzden baglanamiyor olabilir miyim?

:) abi guluyorum kendikendime ya sabahtan beri, olayi henuz cozememekle birlikte android isletim sisteminin gunahini aldim, evdeki windows 7 olan pcye kurdum htcsync yi catir catir senkronize etti, lakin benim vista ile senkronize etmem gerek cunku maillerim vistada, vista ile neden senkronize edemedigim konusunda bilgisi olan lutfen yardim etsin... neden vista ile senkronize edemiyorum bu cihazi, nerede yanlis yapiyorum?

• telefonada kuracaksın MyPhoneExplorer ı
    Marketten indirebilirsin. ya da barkod okuyucu yüklediysen şuradan

indirebilirsin.
  • quote:

inmeyen uygulamalarda şunuda kullanabilirsiniz.
    unmoun/mount
    hafıza kartını çıkart/tekrar tak
    seçenekleri mevcut menüde bazen yüklüyorsunuz ama kurulamadı diyor bunu uygulayabilirsiniz. hadi iyi geceler hastayım bayram ağzı dinlenmem lazım
  • quote:

telefonada kuracaksın MyPhoneExplorer ı
    Marketten indirebilirsin. ya da barkod okuyucu yüklediysen şuradan
    />

indirebilirsin.

yok hocam myphone explorera gerek kalmadi :) ben hallettim artik vista ile senkronize edebiliyorum :) Allah'tan azbiraz ingilizcem var :) google'da arattim 32 bit vista ile senkronize olmuyor diye link vermisler 32 bit vista icin driver kaldirdim butun driverlari yukledim yenisini simdi senkronize oldu :) ilginize tesekkur ederim.

• tamamdır hallettiysen problem yok.
    önceden tereddütlerin vardı android e geçmek için
    fakat şu an windowsmobile6.5 e işin düşmezse geri dönmeyi düşünüyor musun?
    hani yazalımda buraya afedersiniz bazı kalın kafalı arkadaşlarımız var anlatamadık gitti bu cihazı 6.5 ile kullanmayın diyoruz dinletemiyoruz.
    adamlar sırf şu rezil 6.5 yüzünden oturup neler yapıyorlar android i tam rayına oturtabilmek için. bizimkilerde eskilerin kocaman kocaman pda larındaki sistemi kullanmaya devam ediyorlar.
    saygılar&sevgiler
  • cihazım hala spl modunda. son çıkan orjinal rom yüklü. üzerinde de "FroyoStone_Sense_V3.2" var çalışıyor. ben bu romun çalıştığını görüp o yüzden bunu indirmiştim. fakat artık orjinal windows mobile rom'un üzrinde her android romu çalışıyor mu? yoksa bu sadece benim yüklediğim "FroyoStone_Sense_V3.2"a özel bir durum mu? gidip xda-developers'tan istediğim android romu indirip yükleyebilir miyim yükleyemez miyim orjinal windows romun üzerine?
  • quote:

tamamdır hallettiysen problem yok.
    hani yazalımda buraya afedersiniz bazı kalın kafalı arkadaşlarımız var anlatamadık gitti bu cihazı 6.5 ile kullanmayın diyoruz dinletemiyoruz.
    adamlar sırf şu rezil 6.5 yüzünden oturup neler yapıyorlar android i tam rayına oturtabilmek için. bizimkilerde eskilerin kocaman kocaman pda larındaki sistemi kullanmaya devam ediyorlar.
    saygılar&sevgiler

yok hocam bu saatten sonra wm 6,5 kullanamam zaten, android hem cok daha hizli hemde sarji daha az yiyor, ustelik uygulama acisindan henuz gelismemis olsada ciddi bir gelecek vaadediyor. ama benim sana 1-2 sorum olacak, simdi wm 6,5 da kullandigim prıgramlardan biri resco file explorerdi, bunun alternativi program bulmaz zor degil android isletim sisteminde fakaaaat lingvosfoft dictionary gibi veritabanini yillardir surekli gelistiren bu firmanin android icin bir aplikasyon cikartmamis olmasi kafami kurcaliyor. Buna benzer bircok program var wm 6,5 ta kullandigim ama androidte alternatifi olmayan programlar. aslinda belki bunlar asilabilir sorunlar olarak gorunuyor simdilik, ama benim uzun sure asamayacagim sorunlardan biri android isletim sistemini wm6,5 kadar detayli kullanamiyor olmam. mesela excel dosyalari olusturamiyorum, outlook maillerimi android ile senkronize edemiyorum 2009 yilina ait maillerimi bile gorebiliyordum wm6,5 kullanirken, ama androidte henuz posta esitlemesi yapamadim, htcsyncde boyle bir secenek yok, sadece takvim ve kisiler var. bunu nasil cozecegim sabahtan beri arastiriyorum. ama yinede herseye ragmen android wm6,5'a 5 basar. en kotu ihtimalle sunu yaparim :) benim microsd kartim 32gb. bitanede 16gblik var :) (bunlari Çin'den ucuz buldum diye aldim zamaninda simdi ise yariyorlar) 32gb olani wm6,5 icin kullanirim 16gbligi ise android. boylesi daha iyi olur sanirim.

• quote:

download linki gerisini halledebilirsin sana güveniyorum

ilgin icin tesekkur ederim :) senkronize isini hallettim ama asil sorun senkronize edememek degilmis :) asil sorun outlook maillerimi android ile esitleyemiyorum. bosuna kastim senkronize edicem diye :(
  • Selamlar;
    Zekilik yapayım dedim ve Mdeejay_eVo_Sense_v._2.3_REVOlution ile Hastarin r8.1 kurdum..
    1- öncelikle vbn rom içerisinden Pin kodu sormayı iptal edecek menüyü bulamadım. sanırım disable edilmiş..
    2- ne zaman makine açılırsa açılsın screensaver gibi android yeşil robotu beliriyor ekranda herhangi bir menü vs girmeye çaıştıkdan 2 sn sonra tekrar bu screensaver geliyor..
    sonuçta kullanamadım :(.
    fikri olan varmı?
  • quote:

quote:

tamamdır hallettiysen problem yok.
    saygılar&sevgiler

yok hocam bu saatten sonra wm 6,5 kullanamam zaten, android hem cok daha hizli hemde sarji daha az yiyor, ustelik uygulama acisindan henuz gelismemis olsada ciddi bir gelecek vaadediyor. ama benim sana 1-2 sorum olacak, simdi wm 6,5 da kullandigim prıgramlardan biri resco file explorerdi, bunun alternativi program bulmaz zor degil android isletim sisteminde fakaaaat lingvosfoft dictionary gibi veritabanini yillardir surekli gelistiren bu firmanin android icin bir aplikasyon cikartmamis olmasi kafami kurcaliyor. Buna benzer bircok program var wm 6,5 ta kullandigim ama androidte alternatifi olmayan programlar. aslinda belki bunlar asilabilir sorunlar olarak gorunuyor simdilik, ama benim uzun sure asamayacagim sorunlardan biri android isletim sistemini wm6,5 kadar detayli kullanamiyor olmam. mesela excel dosyalari olusturamiyorum, outlook maillerimi android ile senkronize edemiyorum 2009 yilina ait maillerimi bile gorebiliyordum wm6,5 kullanirken, ama androidte henuz posta esitlemesi yapamadim, htcsyncde boyle bir secenek yok, sadece takvim ve kisiler var. bunu nasil cozecegim sabahtan beri arastiriyorum. ama yinede herseye ragmen android wm6,5'a 5 basar. en kotu ihtimalle sunu yaparim :) benim microsd kartim 32gb. bitanede 16gblik var :) (bunlari Çin'den ucuz buldum diye aldim zamaninda simdi ise yariyorlar) 32gb olani wm6,5 icin kullanirim 16gbligi ise android. boylesi daha iyi olur sanirim.

excel kullanmak için lisanslı satılan office uygulamaları var. translate içinde google translate :D
    gerçek bi yana kullandıkça kendine göre cihazı şekillendireceksindir. zaten dual boot, ister windows mobile 6.5 kullan ister android şu an için kullanım kısıtlaması yok.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.