Şimdi Ara

SCP Containment Breach (ANA KONU) v1.0 Çıktı!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
8.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  SCP Containment Breach (ANA KONU) v1.0 Çıktı!

SÜREKLİ YENİLENECEKTİR!

İlk tam sürüm geldi!
    Bu sürümle ilgili bilgi almak için(İngilizce) : http://www.scpcbgame.com/changelist.txt

SCP Containment Breach. Şu anda (1.0) sürümünde olan, boyutu Megabaytlarla ölçülmesine rağmen dünyanın en sıkı korku - gerilim oyunlarından biri olan, grafik üzerine değil de yapay zekaya yoğunlaşılmış muhteşem oyun. Son sürümlerde grafik olarak da muazzam ilerlemeler var...

Tür: Korku
    Yaş sınırı: 13+ (benim tavsiyemdir)
    Fiyat: Ücretsiz
    Yapımcı: Bağımsız yapımcılar
    Platform : PC
    Sistem gereksinimleri: Herhangi bir sistem yetecektir diye düşünüyorum. Yine de işlemci üzerindeki GPU'larla hafif kasma olabilir.

İndirmek İçin Link (Orjinal sitesidir):
    www.scpcbgame.com

Herkes**in oynamasını isterim. Hatta şu ana kadar oynamadıysanız, kesinlikle çok şey kaçırmışsınız demektir.

Resimde görülen oyunun en başındaki düşmanımızdır. Betondan yapılma bir canavardır, çok hızlıdır, son derece tehlikelidir, ve insanların boynunu kırmayı sever(Siteden alıntı). Size başlarken bir tüyo vereyim: O yaratığın kod adı SCP - 173 . Euclid düzey koruma altında, yani hareketleri tahmin edilemiyor ve karşı koyması zor. Ancak onun da bir zayıf noktası var, ona bakıldığı sürece hareket edemiyor.Bu da oyun boyunca neredeyse her an işinize yarayan bir durum. Çünkü mahlukatın nereden ne zaman nasıl belireceği belli değil. En baştaki turuncu adamlarla birlikte hücresini temizlemeye gidiyorsunuz. Ne oluyorsa orada oluyor. Bu arada SCP-173'ten sadece bir tane var zannetmeyin, onlarca, yüzlerce var. Oyunun başı için bu kadar bilgi yeterli.

YARARLI BİLGİLER

-SCP-096 ile göz temasından kaçının. 0.7.3'le birlikte ayaklarına bakmanızda sorun kalmadı.

-Oyun boyunca envanterinizi iyi değerlendirin, gazların içinden geçerken gaz maskenizi takın.

-Piller bazı materyalleri çalıştırmak için.

-Evraklardan işinize yaramayanları bırakın, yerine daha değerli şeyleri almaya çalışın.

-Giriş kartları bulmaya çalışın(Level 1'den Level 5'e kadar.)

-Gözünüzü kırpmıyorsunuz diye SCP-173 hareket etmiyor zannetmeyin. Arkanızı dönerseniz ya da 173 ekranda görünmeyecek şekilde hareket ederseniz de size saldırır.

-Maintanence Tunnel'da, bazı kapılar var ve tıkladığınızda "It seems locked" yazıyor. Bunlar asansör kapısı. Yani bastığınızda asansör size üst kattan geliyor. O süreyi hesaba katmanız lazım. Kapı da o yüzden bize kitli olarak görünüyor. Tuşa basın ve bekleyin.

-Askerler size ateş edecektir. Uzak durun 2-3 kurşunda gidiyorsunuz ve adamlar attıklarını vuruyor. Yeni versiyonlarda kurşun geçirmez yelek eklendi. Ayrıca first aid kit'lerle kendinizi iyileştirebiliyorsunuz.

-SCP-914'e girdiğinizde (ortasında buton olan devasa makinenin olduğu oda), Intake kısmına istediğiniz eşyayı koyuyorsunuz. Output'tan da geri alıyorsunuz. Bu da kullanma kılavuzu: http://scpcontainmentbreach.wikia.com/wiki/SCP-914

KONTROL TUŞLARI

- MOUSE : Etrafa bakmanızı sağlar. "El" işaretleri çıkınca sol tuş ile kontrol etmenizi sağlar. Envanterden çift tıkladığınızda seçtiğiniz objeyi ele getirir (maskede yüze takar/ pilleri aletlere yerleştirir (sürükleyip bırakarak) )
    - W,A,S,D : Yürümek için tuşlardır.
    - SPACEBAR : İSTEMLİ göz kırpmak içindir. Kendinizi güvende hissettiğinizde ya da taktiksel amaçlarla bilinçli göz kırpmak içindir.
    - SOL SHIFT: Koşmak içindir. Alttaki çubuklu bara göre koşarsınız. O koşma sürenizi belirler.
    - TAB : Envanter için.
    - F1 : Oyunu bulunduğunuz noktada kaydeder.
    - F3 : Konsolu açar. Godmode vs. içindir. Ben tavsiye etmiyorum. O zaman hiç anlamı kalmıyor. Bütün zevk de bitiyor. ***

Temel Başlangıç Kılavuzu:

-> Videodaki yazım hataları için özür dilerim.

Anlayamadığınız, yapamadığınız merak ettiğiniz bir şey olursa bu konuya yazarsınız. Ben de en kısa zamanda cevap vermeye çalışırım.

İMZA

[center][image]https://store.donanimhaber.com/a1/8a/84/a18a846169ed951f06a100c308898268.jpg[/image] 
    [url=http://forum.donanimhaber.com/m_66457978/tm.htm][b]SCP Containment Breach[/b][/url]
    [/center]

*** yine de hileleri ve bazı kodları vereyim dedim. zorda kalırsanız diye. 

ingilizce olarak tamamı [link=http://scpcontainmentbreach.wikia.com/wiki/Console_Commands][b]BURADA[/b][/link]
    ben içinden bir kısmını seçip buraya yazdım.

F3'e bastıktan sonra;
    godmode on -> god mode açar, scp-173'ten etkilenmezsiniz, scp-106 sizi kendi boyutuna sokabilir, tabutun kamera görüntüsünden etkilenirsiniz.
    noclip on -> 3 boyutlu olarak her yere gitmenizi sağlar, kapıları açmanıza gerek kalmaz, şifreli kapılardan geçersiniz. kısaca sizi bağlayan bir şey kalmaz.
    disable 173 -> SCP-173'ü kaldırır (Oyunun başındaki beton yaratık.).
    disable 106 -> SCP-106'yı kaldırır (Yaşlı adam/Old man, diye geçer. Sizi kendi boyutuna çeker.).
    status -> durumu ekrana yazar.
    teleport -> belli odalara gitmenizi sağlar. (Komutlar için [link=http://scpcontainmentbreach.wikia.com/wiki/Console_Commands#List_of_Room_Names]link[/link] .)
    173 speed ... -> noktalı yere SCP-173'ün ilerlemesini istediğiniz hızı yazılabilirsiniz.
    wireframe on -> çizgi görünüme geçer. ben sevmedim. autocad'dan çıkma gibi oluyor.
    spawn xxx -> 106, 173, 049, mtf v.b. SCP numaraları girerek onların yanınıza konmasını sağlayabilirsiniz. ([link=http://scpcontainmentbreach.wikia.com/wiki/Console_Commands#List_of_NPCs]link[/link])
    spawnitem -> "level x keycard", "blue first aid kit" gibi kodlarla item yaratmanızı sağlıyor.([link=http://scpcontainmentbreach.wikia.com/wiki/Console_Commands#List_of_Item_Names]link[/link])

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Autobus2010 -- 1 Ağustos 2014; 19:19:34 >

• oha imzaya bak.
  • kötü mü olmuş ?

Edit: Tamam büyük olmuşmuş. Bilmiyordum imza kurallarını. Artık yeni imza uyuyor olmalı. Hem daha düzgün duruyor, derli toplu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Autobus2010 -- 4 Ekim 2012; 17:08:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneyelim bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

deneyelim bakalım

emin ol pişman olmayacaksın.
    başlarda sıkıcı gelebiliyor, bana da olmuştu. ama sonra bu korkuyu düzenli olarak yaşamak için neredeyse her gün oynuyorum. bağımlılık yaptı neredeyse
  • yahu koskoca forumda hiç mi kimse yok SCPCB oynayan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moni35

çok güzel videoymuş da oyunun eski versiyonu mu ki bu? 0.3.2'de öyle açıklama yazıları vs. yok. merdiveni de sonradan scp 087-b kod adıyla mini oyun şeklinde çıkardılar. gerçi merdivenlinin sonuna gelemedim daha. bir yerde sıkılıp bıraktım. öbür videoların da güzelmiş bu arada, SCP CB'nin yeni versiyonuna bir video çekersen hem insanlar daha iyi anlar oyunu hem de taktik verirsin.http://www.scpcbgame.com/SCP%20-%20Containment%20Breach%20v0.3.2.zip bu adresten indirebilirsin yeni versiyonu.
    Saygılar.

dipnot: diğer oyunları da oynayacağım youtube hesabındaki. korkunca benzeyenler var aralarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Autobus2010 -- 4 Ekim 2012; 16:51:46 >

• Başlangıç için video destekli bir giriş sahnesi kaydettim. En temel şeylerin hepsini içeriyor (eğer herhangi bir şey unutmadıysam.)

Video üst mesaja eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Autobus2010 -- 3 Ekim 2012; 19:08:25 >
  • konuyu arada sırada yeni bilgiler geldikçe güncelle işte
  • Bu oyuna bayılıyorum ya
  • Akşam saatleriydi youtube da gördüm bir hevesle indirip oyuna başladım. Oyubu yarım saat oynadıktan sonra deyim yerindeyse paçadan akıyordu nerdeyse valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Alp -- 18 Ekim 2012; 22:04:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayınalpbey

Akşam saatleriydi youtube da gördüm bir hevesle indirip oyuna başladım. Oyubu yarım saat oynadıktan sonra deyim yerindeyse paçadan akıyordu nerdeyse valla

bana da öyle olmuştu ilk oynadığımda. YouTube'dan izleyip başlayınca tüm korku oyunları öyle.
  • Şu konuyu biraz öne çıkaralım oynamayan kalmasın oyunun 0.5.1 versiyonu çok güzel olmuş.
  • 0.6.4 çıktı konuyu güncelleyeceğim tekrar
  • kendi sitesine erişemediğim için takip etmek biraz zor oluyor. o yüzden biraz gecikmeli haberdar olabilirsiniz.
  • En iyi korku oyunlarindan , slender var tabiki

• onlarca editin ardından fark ettiğim şey konunun yanlış başlıkta olduğu
  • Oynamayı düşünmekteyim umarım hala bedavadır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.