Şimdi Ara

Scirocco veya Polo GTi (GTI Alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
12.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 hafta ıcınde scirocco veya polo gti alıyorum.
    Tavsiye ettıgınız arabalar varmıdır acaba ilan olarak
    Sımdı bakarken bu ılandakı aracı gordum:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-modifiye-scirocco-2011-full-53525022/detay/?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-4-kapili-polo-gti-1-4-tsi-dsg-hatasiz-2100km-de-52066495/detay/?

Fıyatı bana uygun geldı fakat herhangı bı sorunu mu var mı dıye dusunuyorum...

Edit : Scirocco yerine Polo GTI'ya dondum 1 hafta ıcınde alıcam ınsallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgndgn2 -- 19 Temmuz 2011; 21:06:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dgndgn2

Merhabalar...
    1 hafta ıcınde scirocco alıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-modifiye-scirocco-2011-full-53525022/detay/?

İkinci elmi sifirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Merhabalar...
    1 hafta ıcınde scirocco alıyorum.

İkinci elmi sifirmi
    Sıfır degılde maxımum 10k km'de 2010 veya 2011 oncelıklı scirocco...

• quote:

Polo gti derim
  • quote:

Alıntıları Göster
    Yerinizde olsam 5-10 daha koyup RCZ alırdım. Viraj delisi bir coupe. Üstelik hem pist zamanlarında hem 0-100 hızlanmalarında Scirocco'dan önde.

Tabii bence tip olarak da önde ama göreceli olduğu için bir şey demiyorum tabii ki. 5-10 daha koyabilme imkanınız varsa RCZ öneririm. Onun dışında Scirocco'yu da beğendiyseniz, temizini bulursunuz zaten düşündüğünüz miktara. Hayırlı olsun demek düşer bize.

• quote:

quote:

Polo gti derim

İkisi arasındayım zaten albenisi oldugu ıcın scirocco bır adım onde fakat aradakı 12 ila 15000 Tl arasında fıyat farkı yuzunden polo gti'da dusunuyorum.
    Rcz'ye gelınce test ettım aracı hıc bır sekılde memnun kalmadım tamam tip olarak harika fakat performans olarak maalesef o fıyatları haketmıyorum ki ben takıntı derecede iç dizayn hastalıgı var
  • quote:

quote:

quote:

Polo gti derim

İkisi arasındayım zaten albenisi oldugu ıcın scirocco bır adım onde fakat aradakı 12 ila 15000 Tl arasında fıyat farkı yuzunden polo gti'da dusunuyorum.
    Rcz'ye gelınce test ettım aracı hıc bır sekılde memnun kalmadım tamam tip olarak harika fakat performans olarak maalesef o fıyatları haketmıyorum ki ben takıntı derecede iç dizayn hastalıgı var

Anladım. Sonuçta içinize sinen aracı almanız sizin için daha iyi olur, aklınızda kalmaz. Performans olarak yukarıda da RCZ'nin, Scirocco'dan daha üstün olduğunu belirtsem de size o hissi verememiş demek ki

Ayrıca Türkiye'de var mı bilmiyorum ama navigasyonla birlikte alırsanız içi de gayet güzel oluyor, örnek fotoğraf koyayım;

• quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

quote:

quote:

quote:

Polo gti derim

Anladım. Sonuçta içinize sinen aracı almanız sizin için daha iyi olur, aklınızda kalmaz. Performans olarak yukarıda da RCZ'nin, Scirocco'dan daha üstün olduğunu belirtsem de size o hissi verememiş demek ki

Ayrıca Türkiye'de var mı bilmiyorum ama navigasyonla birlikte alırsanız içi de gayet güzel oluyor, örnek fotoğraf koyayım;

Alıntıları Göster
    Valla rcz hem performans olarak hemde o sacma salak 307 dashboarduyla ınanın secenekler arasında bıle degıl :)

Polo gti'ya donuyorum 50.000 lıra, scirocco ıle arasında 15000tl fark var mınımum... Sımdı dusundumde o fıyat farkını benzıne verırım daha ıyı hemde daha ıyı performans alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SieGeRRR

Yerinizde olsam 5-10 daha koyup RCZ alırdım. Viraj delisi bir coupe. Üstelik hem pist zamanlarında hem 0-100 hızlanmalarında Scirocco'dan önde.

Tabii bence tip olarak da önde ama göreceli olduğu için bir şey demiyorum tabii ki. 5-10 daha koyabilme imkanınız varsa RCZ öneririm. Onun dışında Scirocco'yu da beğendiyseniz, temizini bulursunuz zaten düşündüğünüz miktara. Hayırlı olsun demek düşer bize.

Aynen RCZ ye bugün bindim hayran kaldım virajlarda banamısın demiyor kanat sayesinde sanırım yapışıyor yere vites geçişleri biraz daha yumuşak olsa daha iyi olabilirdi ama olsun

RX-8 den sonra bu sınıfta alınacak en iyi araç bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Losangelos

quote:

Orijinalden alıntı: SieGeRRR

Aynen RCZ ye bugün bindim hayran kaldım virajlarda banamısın demiyor kanat sayesinde sanırım yapışıyor yere vites geçişleri biraz daha yumuşak olsa daha iyi olabilirdi ama olsun

RX-8 den sonra bu sınıfta alınacak en iyi araç bence

Alıntıları Göster
    ilandaki polo gti forumdan ömerf nin araç galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

Alıntıları Göster
    RCZ gerçekten hoş ve alımlı bir araç. Hem içi, hem de dışı konusu geçen iki araca göre de daha şık. Özellikle iç mekan konusunda konusu geçen iki araca da fark atıyor.

Ayrıca param yetiyorsa hiç düşünmez ve vw'nin bu iki modeli arasından Scirocco'yu tercih ederdim.
  • Gönül RCZ al diyor
    İçimden bir ses ne diye 5-10 daha vereceksin Şirokko al diye bağırıyor ama
    Mantığım al kardeşim Polo GTI Şirokko alacagin paranin 5-10 neyse cebine kalsin koy benzini vur pedalin dibine 180 hp gücünü çıkar diyor.

Bu arada kafani karistirdiysam kusuruma bakma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar.

Gönül RCZ al diyor
    Mantığım al kardeşim Polo GTI Şirokko alacagin paranin 5-10 neyse cebine kalsin koy benzini vur pedalin dibine 180 hp gücünü çıkar diyor.

Bir ışıktan diğerine yürüyen biriyseniz gti alın derim fakat biraz görüntüm ağırlığım olsun derseniz bence rocco.Polo bu konuda çok yetersiz nihayetinde çok küçük B sınıfı araç.160lık kırmızı bir rocco alıp Revo yazılımla binmek daha iyi olur kanımca

• quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

Alıntıları Göster
    .

yanlış mesaj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_jackalll -- 16 Temmuz 2011; 11:54:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Warrıor Sako

Evet araç benim aracım ilandaki

Scirocco polo'ya göre daha fazla göze çarpan bir araç.

Fakat amaç performanssa polo gti sciroccodan önde özellikle hızlanmalarda.Polo'nun sürerken verdiği hisde Gti adına yakışır scirocco çokda farklı bir kullanım tarzını sahip değil gti'ya göre.

polo gti testlere göre 0-100:6.7 saniye 0-200:29-30 saniye civarında.

Yanlış anlaşılmasın fakat arabadan anlayan adamda dönüp bakar polo gti'ya.Çok scirocco sahibi dikizlemiştir aracımı ışıklardaSciroccoya kıyasla yollarda çok daha az GTİ görebilirsiniz.

Ben araçtan çok memnunum "malesef" satmam gerekiyor ailevi nedenlerden dolayı.Aracı alırken 4-5 yıl kullanıyorum diyordum fakat hayatın ne getirceğide belli olmuyor.

Kısacası aracı görünüşü için alıyorsan scirocco daha fazla göze batan,daha çekici bir araba çoğu insana göre.Benim fikrime göre yollarda o kadar fazla scirocco varki artık o farklılığı kalmadı.

Yakıt konusunda ikiside sakin kullanırsan az yakıyor polo gti 100kg daha hafif olmasından dolayı daha az yaktığı bir gerçek. şehirdışı 100km civarı hızlarda 5lt civarı tüketimi var.Şuanki ortalamam 7.5lt/100km istanbulda kullanıyorum aracı e-5,tem gibi yollarda trafiğede giriyorum,açık yollardada ilerliyorum.Bu yollarda dizel aracım 6.5lt civarı ortalama tüketimim oluyordu.Bence gti performansına göre komik bir tüketime sahip.

Hangisini alırsan al memnun olucaksın diğerinde aklın kesinlikle kalmıyacaktır.

Scirocco daha pahalı tabi sıfır olsun yada 2.el olsun.Polo'yu daha ucuza alabilceğin kesin.

Seçimin ne olursa olsun hayırlı olsun.

Birde scirocco sahipleri yanlış anlamasın fakat scirocco malesef tabiri caize "apaçi" arabası oldu.Neden bilmiyorum fakat benim gözlediğim birşey bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerf -- 16 Temmuz 2011; 12:13:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: omerf

quote:

Orijinalden alıntı: Warrıor Sako

Evet araç benim aracım ilandaki

Scirocco polo'ya göre daha fazla göze çarpan bir araç.

Fakat amaç performanssa polo gti sciroccodan önde özellikle hızlanmalarda.Polo'nun sürerken verdiği hisde Gti adına yakışır scirocco çokda farklı bir kullanım tarzını sahip değil gti'ya göre.

polo gti testlere göre 0-100:6.7 saniye 0-200:29-30 saniye civarında.

Yanlış anlaşılmasın fakat arabadan anlayan adamda dönüp bakar polo gti'ya.Çok scirocco sahibi dikizlemiştir aracımı ışıklardaSciroccoya kıyasla yollarda çok daha az GTİ görebilirsiniz.

Ben araçtan çok memnunum "malesef" satmam gerekiyor ailevi nedenlerden dolayı.Aracı alırken 4-5 yıl kullanıyorum diyordum fakat hayatın ne getirceğide belli olmuyor.

Kısacası aracı görünüşü için alıyorsan scirocco daha fazla göze batan,daha çekici bir araba çoğu insana göre.Benim fikrime göre yollarda o kadar fazla scirocco varki artık o farklılığı kalmadı.

Yakıt konusunda ikiside sakin kullanırsan az yakıyor polo gti 100kg daha hafif olmasından dolayı daha az yaktığı bir gerçek. şehirdışı 100km civarı hızlarda 5lt civarı tüketimi var.Şuanki ortalamam 7.5lt/100km istanbulda kullanıyorum aracı e-5,tem gibi yollarda trafiğede giriyorum,açık yollardada ilerliyorum.Bu yollarda dizel aracım 6.5lt civarı ortalama tüketimim oluyordu.Bence gti performansına göre komik bir tüketime sahip.

Hangisini alırsan al memnun olucaksın diğerinde aklın kesinlikle kalmıyacaktır.

Scirocco daha pahalı tabi sıfır olsun yada 2.el olsun.Polo'yu daha ucuza alabilceğin kesin.

Seçimin ne olursa olsun hayırlı olsun.

Birde scirocco sahipleri yanlış anlamasın fakat scirocco malesef tabiri caize "apaçi" arabası oldu.Neden bilmiyorum fakat benim gözlediğim birşey bu.

Alıntıları Göster
    Bence test sürüşü yapmadan kesinlikle karar vermeyin ama Scirocco bariz polodan birçok +'sı var iç genişliği olarak konfor bakımından ama genede biraz düşünülerek verilmesi gereken bir karar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar.

Gönül RCZ al diyor

2.el Peugeout 207 RC al.. 30 bin liraya, tozunu attırırsın yolların.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TüplüveÖfkeli -- 16 Temmuz 2011; 13:14:37 >
  • quote:

Merhabalar...
    1 hafta ıcınde scirocco veya polo gti alıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-4-kapili-polo-gti-1-4-tsi-dsg-hatasiz-2100km-de-52066495/detay/?

Edit : Scirocco yerine Polo GTI'ya dondum 1 hafta ıcınde alıcam ınsallah...

Öncelikle iki aracı da kullanma imkanı bulduğumu belirtmek isterim. Polo GTI gerçekten performans olarak inanılmaz bir araç. Tam bir süpriz makinası. Ancak en nihayetinde estetik olarak bir polo olmaktan kurtulamıyor. İçindeki rezalet koltuklar ve sürüş pozisyonu Scirocco'nun yanında çok basit kalıyor. Dış tasarım olarak da Scirocco apayrı bir yerde. Polo GTI onun yanında sanayide güzelce yapılmış dizel polodan farklı durmuyor. 40.000tl civarı paralara Polo alınabilir ancak daha fazlasını haketmiyor.

Sürüş deneyimlerine gelirsek, Polo çok büyük bir fark olmasa da daha hızlı gidiyor gibi hissettiriyor. Ancak Sciroco sanki yola daha oturuyor, daha rijit gidiyor. Bunun oturma pozisyonu ve koltukların desteği ile ilgili olabileceğini düşünüyorum. Scirocco daha yavaş olmasına rağmen ABT chip ile harika bir performans oyuncağına dönüştürülebilir.

Açıkçası Polo GTI'ın tek suçu Polo olmaktan kurtulamaması. Scirocco aradaki 10.000tl civarındaki farkı özellikle estetik öğelerden dolayı hakediyor diye düşünüyorum.
    Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

Fiyat olarak uygun bir araç ancak özellikle Polo GTI'dan daha hızlı olduğunu düşünmüyorum. DSG'nin hızı ve konforu da cabası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muccio

quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

Fiyat olarak uygun bir araç ancak özellikle Polo GTI'dan daha hızlı olduğunu düşünmüyorum. DSG'nin hızı ve konforu da cabası.

Alıntıları Göster
    Scirocco ilerde klasik olabilir. Polo'dan daha mantıklı sanki.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.