Şimdi Ara

Schengen vizesi hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben ilk kez bu işlere girişeceğim o yüzden bir çok sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim

1) İtalyaya başvuru yapmak istiyorum. Bu aralar başvurularda sıkıntı yaşayan red alan çok var mı?

2) Planladığım rota napoli-roma-basel her bir şehirde 2 gece kalmayı planlıyorum. Ayrıca hesabımda hostel,uçak, sss gibi vize öncesi ücretler hariç 20k civarı bir para göstereceğim. Hem maaş hesabı hem birikim yaptığım 2.hesabım var. Ancak şuan 20 k civarında değilim. Vize başvuru öncesi parayı ne zaman hesaba koyayım da başvuruyu yapayım?

3) Seyahat amacı ve detaylı seyahat programını içeren dilekçe nasıl yazmalıyım?

4) idata firmasının schengen vizesi için gereken evrakların içinde schengen vize başvuru formu formu var ve ayrıca 37.maddesi ve son sayfadaki imza kutucuğu imzalı olmalı diyor. Formu indirip baktım en fazla 32 madde var. Ne yapmalıyım?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• 4. formu indirip bakmayın ordan bir siteye yönleniriyor idata , o siteden online bilgileri girin (son basamakta referans soruyor hiçbir davetiye yoksa oteli seçin ona göre yeni sekme açılacak) daha sonra size doldurulmuş halinin pdfi inecek

2. son anda yüklü para atma hesabına bunun için sıkıntı diyorlar , ufak ufak şimdiden yükle ordan harca vs hesapta hareketlilik olsun. Daha sağlıklı olur gibi. Para farklı hesaplardaysa 2 hesabın dökümünü ekleyin ya da

1.Ben de şuan almanyadan yanıt bekliyorum ve çevreden duyduğum , interrail grubundaki paylaşımlardan izlenimim vs. biraz zorluk çıkardıkları yönünde. daha önce 3-4 vizesi olan birisinin red aldığını gördüm:/

• Monsieur Vincent kullanıcısına yanıt
    Hocam söylediğiniz online bilgiler almanya için. Benim seçtiğim italya ve başvuru formu pdf şeklinde mevcut

• sam112 S kullanıcısına yanıt

Yazıcıdan yazdırıp dolduracaksınız. Başvuru formunu ne yapacağım diyene ilk defa rastlıyorum. :)

• cleanton kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anladınız. İdata italya için başvuru evrak listesi var. Bu evrak listesinin içinde schengen vize başvuru formunu istiyor. Parantez içinde bir link var ve başvuru formuna yönlediriyor pdf halinde. Elbetteki çıkarıp dolduracağım. Ancak bu başvuru formunun yanındaki açıklamada diyor ki “başvuru formunun 37. Maddesine ve sayfa sonu kutucuğuna olmak üzere 2 tane imza atılmalı” bende forma baktığımda sadece 32 madde ve başka yazılar yazıyor.

ben almanyadan önce yunanistana başvuracaktım onda da öyle bir ekran çıkmıştı, artık herkeste böyle oldu diye düşündüm pardon.

• Monsieur Vincent kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam

Siz formu doldurun. Zaten teslim etmeye gittiğinizde eksikleri onlar tamamlıyor.

Siz formu doldurun. Zaten teslim etmeye gittiğinizde eksikleri onlar tamamlıyor.

Başvuru sırasında size imzalamanız için ek evraklar verecekler. O evraklarda 37. madde olmalı.

• cleanton kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• Merhaba hocam, öncelikle baya sıkıntılı bir dönemde başvuruyorsunuz.

1) Bu aralar vizelerde sıkıntı yaşayan çok fazla insan var hatta tüzel kişiler bile büyük sıkıntılar yaşıyor. Ret alma olasılığınız çok yüksek.

2) Mümkün olduğunca öncesinden (3-4 ay) hesabınıza para koymanızı öneririm. Çok fazla kişi sırf başvuru için hesabına para koyuyor ve artık buna göz yummuyorlar.

3) Dilekçe konusunda kesin bir şey söyleyip sizi yanlış yönlendirmek istemem ama orada yapacaklarınızı, kalacağınız yerleri, dönüşünüzü vs. her şeyi detaylı bir şekilde yazmanızı tavsiye ederim.

4) 37.Madde ibaresi İngilizce Başvuru formu baz alınarak yazılmış oraya, siz Türkçe formu dolduracağınız için Türkçe formda yer alan imza yerlerini imzalamanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 12 Ağustos 2022; 18:59:14 >
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim peki belirttiğim rakam yeterli olur mu sizce

Rica ederim hocam. 20.000 TL gibi bir rakam gösterecekseniz 1.100€ gibi bir şey yapıyor, kesin bir şey diyemem ama bana çok düşük geldi.

• iDoctor kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.