DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM
12.963
Cevap
145
Favori
1.182.012
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Megane >> SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      30 Mesaj
      02 Nisan 2008 14:06:51
      2003 model Scenic Dynamic 1,6 almak üzereyim.
      Araç 47000 km'de ve 22500YTL.
      Fiyat nasıl ve aracı incelerken özellikle dikkat etmem gereken noktalar var mı?
      Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
      |
      |

Gökhan Güngör

Narlıdere İZMİR

05423701969
    • Yarbay
      3638 Mesaj
      02 Nisan 2008 19:08:57
      Arkadaşım fiyat biraz pahalı gibi geldi, 2003 dynamic ler güzel arabadır deri koltuk, 6 hava yastığı, otomatik klima var diye biliyorum, bizim kasların en kronik sorunu ateşleme bobinleridir, bunun dışında arka koltuklardan ve ön göğüsten tıkırtılar gelebilir, cam krikolarında sorun olabilir,basit görünen bazı ayrıntılar için serviste çok para istenebilir o yüzden camların tamamını ve sunroof ları iyi kontrol et, onun dışında ikinci el araba alınırkenki genel ilkeler geçerli.
      |
      |

• Onbaşı
      20 Mesaj
      02 Nisan 2008 21:46:22
      arkadaşlar 2008 SCENİC II privilage dci 100 HP. açılır tavan aracımı iş kurma sebebi ile satmak durumundayım. satmayı düşündüğüm fiyat 43000 ytl olup 4 adet pirelli sotto zero kar lastiği hediye edilecektir. ilgilenenler 0 505 329 10 95- 0532 725 55 25
      serdar karataş
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      02 Nisan 2008 22:35:01
      Merhaba Sevgili Scenic Sever arkadaşlarımız.
      2003 model dinamic 1.6 16 V 120000 km de otomatık arabam var.
      Otomatik şanzumanın bakım ve yağ değişimi hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum .
      Hepinize sevgi ve esenlikler dilerim.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Teğmen
      235 Mesaj
      02 Nisan 2008 22:39:40 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

Alıntıları Göster

nolldu yaww içeri sumu doldu
      getir şu aracınıda bandırmada deneyelim

Ön değilde arka sanruftan aldı. İlerde öndende bir sorun olur mutlaka. Şu an yalova esen köyde seminerdeyiz. Bi ara geleceğiz. Daha L200 denemedik.
      |
      |

• Teğmen
      235 Mesaj
      02 Nisan 2008 22:43:20 Konu Sahibi
      Arkadaşlar klüp olayını çok iyi diyorsunuzda ben fazla uğraşamam okul işi baya uğraştırıyor. Yapacak gönüllü varsa desteklerim.

1.6 dynamiq bozkır yeşili 2003 balıkesir merkez
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      02 Nisan 2008 23:19:40
      MERHABALAR
      benim 2004 scenic 2 otomatik 1.6 pri aracım var
      alırken oldukça araştırma yaptım
      bagaj ve kullanım olarak çok rahat
      kıyaslama olmaz ama benim daha önce corsa 2001 1.4 vardı
      scenic daha ağır bir araç ve tüketimi yüksek
      hızlanma olarakta büyük beklentilere girmememe rağmen gayet tatminkar
      tabii ki clio yada corsa gibi beklentileriniz olmasın
      düz vites scenic kullanmadım ama otomatik çok rahat ve iç hacmi görüş açısı diğer araçlarla kıyaslanmaz bence aracın bir içine girin
      selamlar
      quote:

Orjinalden alıntı: hellock

Arkadaşlar merhabalar,

2 gün önce Eskişehir yolundaki Renault'a giderek ailedeki çok eskimiş iki aracı değiştirme kararı aldık. 1996 Laguna ve 1998 Clio...

Laguna I Laguna III ile değişecek ve bununla ilgili test izlenimlerimi foruma yazdım.. (merak edenler için)

Bende evleneceğim için Clioyu elden çıkartıp Bir Scenic almak istiyorum. Bununla ilgili bir sorum olacak sizlere. İlgilenirseniz teşekkür ederim.

Öncelikle söylemeliyimki (forumda genelde tartışması yapılıyor) tercihim 1.6 Benzinli. Dizel düşünmüyor o yüzden hiç bu konuya girmeyelim.

Arkadaşlar, 1.6 Benzinli Scenic Previlage oldukça hoşuma gitti.
      Biliyorum bu bir aile arabası ve hız için tasarlanmamış. Benim kararsızlığım şanzıman seçiminde.
      Gönlüm otomatikden yana.. cruise control + otomatik şanzıman uzun yolda inanılmaz rahat olur.

ama beni endişelendiren performansa ne kadar yansır. 1.6 manuel test verilerinde 0/100km 12.5 iken (çokda iyi değil) otomatik de 0/100km 14.3 saniye.
      Otomatik kullananların fikirlerine ve görüşlerine ihtiyacım var. Yokuşta nasıl, kamyon otobüs sollarken nasıl. Keşke manuel alsaydım dediğiniz oldumu. Dediğim gibi esasen gönlüm otomatikden yana ama çok negatiflik yaratıyorsa birdaha düşünebilirim...

Teşekkürler...
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      02 Nisan 2008 23:45:11
      Merhabalar
      öncelikle ikizler hayırlı olsun
      ben de bir ikiz babasıyım
      araç ile ilgili araştırınca en uygunu scenic oldu
      hem bagaj olarak hemde arka üçlüde anne ve bebekler rahat seyahat edilebiliyor
      pusetler bagajda kalabiliyor ve bagajda yer kalıyor
      içi gerçekten ferah ve bebekleri koltuğa oturturken ve koltuktan alırken hiç zorlanmıyosun
      aracın güvenlik seviyesi üst düzeyde ve yol tutuşu gerçekten iyi
      yakıt tüketimi fazla ama bu da aracın ağırlığıyla alakalı
      benim daha önce corsa vardı 2001 model
      mecburen scenic e geçtim ancak gerek kullanım gerekse ihtiyaçları karşılaması açısında memnunum
      ancak ikinci el alıcksanız iyi kontrol ettirin ve muhakak yol testi yapın
      selamlar

quote]Orjinalden alıntı: secomen34

arkadaşlar clio sahibiyim.ikiz bebeklerim olduğu için arabamı değiştirip scenic almayı düşünüyorum.malüm bagaj ihtiyacı fazla oluyor.yanlız dün birşey dikkatimi çekti.internetten iki tane 2004 model scenic 2 ilanına baktım.bu araçlardan bir tanesinin arka kapıdaki kelebek camı diğerine göre büyüktü...(daha önceden de bir sürü ilana bakmıştım ama dikkat etmemiştim)...dolayısıyla bagajıda büyüktür diye düşündüm.acaba bu scenicin hangi modeli bilgi verebilirseniz sevinirim

|
      |

• Onbaşı
      24 Mesaj
      03 Nisan 2008 08:27:04
      Tekne1 hocam peki kasislerden gelen sesi nasıl kestiniz yoksa halen devam ediyormu o bölgeye gres yağ sürsek olurmu ne yapmalıyım
      |
      |

2004 Scenic II Priv. 1.6 16V BVA (Safir Mavi) /ANKARA
      2001 Honda Civic 1.6 İES 120Bg. (Metalik Gri) /ANKARA
    • Onbaşı
      21 Mesaj
      03 Nisan 2008 09:55:40
      hocam o sesler kendiliğinden gitti yani havalar ısınınca
      ama bu aralar sabahları yapıyo yani aracın motoro ısısı yükselince veya havalar iyileşince keser
      kışın yine aynı olcak, açıkçası çözümünü bulmak gibi bi gayretimde olmadı, ama araştırabiliriz...
      |
      |

• Yarbay
      3638 Mesaj
      03 Nisan 2008 11:07:36
      Üçüzleri olan (2,5 yaşında) çok yakın bir arkadaşım var, biri focus diğeri scenic II olmak üzere 2 araçları var, kızlar focusa binmeyi reddediyomuş bana çok ilginç geldi. Sanırım Scenicin arka koltuklarında iken etrafı rahatça görebildikleri için daha fazla seviyorlar.
      |
      |

• Onbaşı
      24 Mesaj
      03 Nisan 2008 12:54:38
      * Tekne1 hocam sen bu sorunu nerden öğrendin? yani sesin amotisör lastklerinden geldiğini kim söyledi. Servisinden mi öğrendin? çözüm için lastikleri söksek olurmu çok gereklimidir acaba??

* Birde arka orta koltuk gıcırdıyor hafif sallanıyor bununla ilgili bir çözüm varmı başına gelen ve kedisi çözüm üreten arkadaşlardan yardım istiyorum.

* Arkadaşlar bir sorum daha olacak dikiz aynasından sabahları ve aksam karanlıkta ses artıyor fanlardan olabileceği söylenmişti sizin başınıza böyle bir durum geldimi fanları temizletsem olurmu ne yapmalıyım veya sizin araçlarınızdan böyle bir ses geliyormu çözüm bulan arkadaşlardan yardım istiyorum.
      |
      |

• Yarbay
      3638 Mesaj
      03 Nisan 2008 13:45:50
      Otobüs gibi ferah araba, otobüslerinde koltuklarından sesler geliyor diye bu arka koltuklardan gelen sesleri takmıyorum Sonuçta koltuklar sabit değil tek tek hareket edebilmesi ve sökülmesi gerekiyor bu tür koltukların tamamı ses yapar diye düşünüyorum.
      |
      |

• Binbaşı
      1511 Mesaj
      03 Nisan 2008 18:47:05
      ya aranızda yazacak gönüllü yokmu? kir-pi sen yazsan olmazmı?
      |
      |

• Yarbay
      3638 Mesaj
      03 Nisan 2008 20:41:01
      quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

ya aranızda yazacak gönüllü yokmu? kir-pi sen yazsan olmazmı?

Hocam neyi yazmamızı istiyorsun anlayamadım?
      |
      |

• Yüzbaşı
      932 Mesaj
      04 Nisan 2008 08:46:56
      quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

Alıntıları Göster

Hocam neyi yazmamızı istiyorsun anlayamadım?

Scenic kullanıcılarının listesini...
      Hangi üye hangi model, renk, yıl vs. Scenic kullanıyor gibi
      |
      |

"yapan kadar, bilip susan da suçlu..."
    • Yüzbaşı
      418 Mesaj
      04 Nisan 2008 09:38:59
      KARDEŞ DİKİZ AYNASINDAN SES GELME MESELESİNİ ANLAMADIM.
      Bİ DE YENİ ARABA DAN ARKA KOLTUKTAN NASIL SES GELİR..
      PEK AKLIMA YATMADI....

quote:

Orjinalden alıntı: ibrahim çakmak

* Tekne1 hocam sen bu sorunu nerden öğrendin? yani sesin amotisör lastklerinden geldiğini kim söyledi. Servisinden mi öğrendin? çözüm için lastikleri söksek olurmu çok gereklimidir acaba??

* Birde arka orta koltuk gıcırdıyor hafif sallanıyor bununla ilgili bir çözüm varmı başına gelen ve kedisi çözüm üreten arkadaşlardan yardım istiyorum.

* Arkadaşlar bir sorum daha olacak dikiz aynasından sabahları ve aksam karanlıkta ses artıyor fanlardan olabileceği söylenmişti sizin başınıza böyle bir durum geldimi fanları temizletsem olurmu ne yapmalıyım veya sizin araçlarınızdan böyle bir ses geliyormu çözüm bulan arkadaşlardan yardım istiyorum.

|
      |

VARLIĞIMLA MUTLU OLMAYANI
      YOKLUĞUMLA TERBİYE EDERİM. . .
      PEUGEUT 307 SW
      ATİKER - MALATYA
    • Onbaşı
      24 Mesaj
      04 Nisan 2008 12:52:49
      ilker3838 hocam aynadan akşam hava kararmaya başlayınca dızzzzzzzzzzz diye bir ses geliyor fanlardan olabileceği söylenmişti bu fanların fiyatlarını bilern varmı daha önce başına gelipte yaptıran varmı acaba?

Birde hocam arka orta koltuktan hafif sallanma sesi geliyor gıcır gıcır diye bu sesi nasıl kesecem bilmiyorum??
      |
      |

• Binbaşı
      1511 Mesaj
      04 Nisan 2008 18:44:42
      ya söyleyin kim yazacak listeyi ben yazamam
      |
      |

• Yarbay
      7124 Mesaj
      04 Nisan 2008 19:52:39
      2004 SCENİC II privilage
      bunda arka kapılarda ve arka tarafta hoparlör olmuyormu?
      cd çalar standart değilmi?
      bu privilage en üst versiyon değilmi?
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.