Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HERKESİN KANDİLİ KUTLU OLSUN ALLAH NİCE SENELERE ERDİRSİN.
  • Hah tam dişime göre bir soru (2001 rxt sahibiyim) bagajıma su giriyordu sunroof un deliklerinden tel soktum ve temizledim ön sunroofun hortum uçları ön çamurluğun bittiği yerden biraz geride ama altına yatmadım su dökünce açık sa eğer aktığı yer belli oluyor eğer tıkalıysa arabayı su basabilir.saygılar
    quote:

Orjinalden alıntı: hamsiman

Arkadaşlar ön sanrufun tahliye hortumlarının uçları tam olarak nerede bilen varmı?
  • ikisininde tam açılması gerekir...
    sadece havaya kalkması
    pek normal değil
    quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

biz sana scenic 2 bak demedikmi??????????*

yinede hayırlı olsun

soonroof motoru bozuk.serivse gidip gösterceksin.başka care yok.

• Merhaba Arkadaşlar Bende 2004 RENAULT SCENIC PRİVİLEGE var aracımı yeni aldım bazı sorunlarım var sizden bu konuda yardım talep ediyorum.
    1- Aracımda yolda giderken kasislerden geçerken ön tekerlekler yaylandığında aşırı bir ses geliyor. cırrrrrtt gibi süstme sesi neden olabilir başına gelen varmı? ben ustaya götürdüm ön takımları amortisörleri değiştirdi ses azaldı fakat ama halen geliyor özellikle soğuk havalarda ve sabahları geliyor daha sonra araba ısındıktan sonra ses kesiliyor. Bu ses beni çok rahatsız ediyor kullanırken zevkle kullanamıyorum.

2- Lpg taktırdım önceleri sorun yoktu ama fazla yakıyor gibiydi 1000-1500 km yol yap gel ayar yaparız yakıtı düşer dediler bekliyorum km nin gelmesini benim sorunum sabah çalıştırdıktan sonra giderken lpg ye geçiyor fakat bir süre sonra lpg ekranında kırmızı ışık yanıp sönerek dit dit diye uyarı veriyor arabayı durduruyorum ve tekrar çalıştırıyorum kesiliyor bu bir kaç kez tekrarladıktan sonra düzeliyor bu seounun nerden kanaklandığını bilen varmı? böyle bir sorunla karşılaşan ve yaptıran arkadaşlardan rica ediyorum beni bu konuda aydınlatsınlar lütfen.

3- Bir diğer sorunum sanrufu açıp kapatırken özellikle kapatırken kapatma işlemi yarıyı geçtikten sonra tıkırtı yaparak titreyerek kapanıyor bunun nedeni nedir bilen varmı gres yağ ile rayları yağlasam ses ve titreme kesilirmi bu konuda da beni aydınlatısanız çok sevinirim bu sitede emeği geçen bilgi veren yardımcı olan tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

iyi günler

• arkadaşlar aracıma bu yaz prins marka lpg taktırdım
    fakat geçen gün
    "egzso emisyon kontrol edilmeli" diye bi uyarı verdi
    ve araba aradabir düşük devirde stop ediyor
    acaba lpg ciye gittim baktılar ayarlarda problem yok
    acaba ne olabilir bööle bişi yaşayan varmı aranızda
  • quote:

Orjinalden alıntı: tekne1

arkadaşlar aracıma bu yaz prins marka lpg taktırdım
    fakat geçen gün
    "egzso emisyon kontrol edilmeli" diye bi uyarı verdi
    ve araba aradabir düşük devirde stop ediyor
    acaba lpg ciye gittim baktılar ayarlarda problem yok
    acaba ne olabilir bööle bişi yaşayan varmı aranızda

Üstat senin derdin büyük bir ihtimalle bujilerin ateşleme bobinlerinden kaynaklanıyor olabilir..benim başımada aynı mesaj hatası geldiğinde sorunun bobinlerden kaynaklandığını söylemişlerdi..hatta ben değiştirme yaptığım zaman 3+1 garanti kampanyasından yararlandım..yani bir bobin parasına dördünüde değiştirdiler..sanırım 85 YTL civarında bir masraf gitmişti yaklasık iki ay kadar önce..

• Yeni aldığım eski kasa Scenic aracımda uyduruk bi jant kapağı var.
    Araca neyin yakışacağını tam da bilemiyorum. Deneyimli arkadaşlar fikir verirse sevinirim. Orjinal jant kapağımı yoksa farklı bir seçenekmi daha uygun olur.
  • 3. şıktaki sorun benimde başıma geldi. Serviste gres le yağladılar ama kısa bir süre sonra kapanırken tekrar titremeye başladı.10000 bakımda bu sorunu tekrar ilettim servis görevlisine.Tekrar yağlamışlar.Şuan havaların soğuk olmasından dolayı fazla kullanamadığımdan bir sorun yok gibi ama sanki bana aynı sorunu tekrarlayacak gibi geliyor. Selamlar
    quote:

Orjinalden alıntı: ibrahim çakmak

Merhaba Arkadaşlar Bende 2004 RENAULT SCENIC PRİVİLEGE var aracımı yeni aldım bazı sorunlarım var sizden bu konuda yardım talep ediyorum.
    1- Aracımda yolda giderken kasislerden geçerken ön tekerlekler yaylandığında aşırı bir ses geliyor. cırrrrrtt gibi süstme sesi neden olabilir başına gelen varmı? ben ustaya götürdüm ön takımları amortisörleri değiştirdi ses azaldı fakat ama halen geliyor özellikle soğuk havalarda ve sabahları geliyor daha sonra araba ısındıktan sonra ses kesiliyor. Bu ses beni çok rahatsız ediyor kullanırken zevkle kullanamıyorum.

2- Lpg taktırdım önceleri sorun yoktu ama fazla yakıyor gibiydi 1000-1500 km yol yap gel ayar yaparız yakıtı düşer dediler bekliyorum km nin gelmesini benim sorunum sabah çalıştırdıktan sonra giderken lpg ye geçiyor fakat bir süre sonra lpg ekranında kırmızı ışık yanıp sönerek dit dit diye uyarı veriyor arabayı durduruyorum ve tekrar çalıştırıyorum kesiliyor bu bir kaç kez tekrarladıktan sonra düzeliyor bu seounun nerden kanaklandığını bilen varmı? böyle bir sorunla karşılaşan ve yaptıran arkadaşlardan rica ediyorum beni bu konuda aydınlatsınlar lütfen.

3- Bir diğer sorunum sanrufu açıp kapatırken özellikle kapatırken kapatma işlemi yarıyı geçtikten sonra tıkırtı yaparak titreyerek kapanıyor bunun nedeni nedir bilen varmı gres yağ ile rayları yağlasam ses ve titreme kesilirmi bu konuda da beni aydınlatısanız çok sevinirim bu sitede emeği geçen bilgi veren yardımcı olan tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

iyi günler

• öncelikle üssteki soruma cevap veren tolis arkadaşa selam ilk işim ustaya götürüp baktırmak olcak banada çok mantıklı geldi

ibrahim arkadaşa gelince
    1-sadece sceniclerde (diğer megane larda felan yok) amortisörler lastik bir tamponla gövdeye tutturulmuştur özellikle kışın ve soğuk havalarda veya nemli bölgelerde veya yağmurlu havalarda bu ssesi duyabilirsin diğer zamanlarda bu sesi yapmaz ama önemli olan bunun bi arıza olmaması çinkü bu ses o lastiklerden geliyor ve araba nın motoru biraz ısındıktan sonra lastiklerde ısındığında bu sesi kesiyo, benimde başıma gelmişti özellikle yol üzerindeki setlerden geçerken gacırtı şeklinde ses geliyodu, amortisörleri boşuna değiştirmişsin :(

2- arabanın yazılımına i baktırmanı tavsiye ederim, belki ayarlarının değiştirirsen bir düzelme olabilir (arabanın belli ısı derecesinde tüpe geçmesi veya benzinde tüpe- tüpten benzine geçiş süresinin kısaltılması gibi)

3- o sesi hemen hemen her scenic yapar özellikle sunrooflu araçlarda kullanıcıların sunroof bakımını kendi yapabilmesi lazım, bizim scenic lerde sunroof yarıya kadar geldiğinde önde tozdan ve sinekten korunmak için bir koruma perdesi açılır (yaylı ve otomatik olarak) kapatırkende yarıya geldiğinde bu perdenin yayı kapanana kadar ses yapar bunun nedeni yayın yağsız ve tozlu olmasından dolayı sunroof motorunun zorlanmasıdır. bunu arada bir greslemek özellikle bu aylarda greslemek seni kışa kadar idare eder her dönem bunun yapılmasında yarar vardır. bi parmak gres yağı kullanarak bunu kendine yapabilirsin sanayide ustalar para vermene gerek kalmaz.

quote:

Merhaba Arkadaşlar Bende 2004 RENAULT SCENIC PRİVİLEGE var aracımı yeni aldım bazı sorunlarım var sizden bu konuda yardım talep ediyorum.

iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekne1 -- 23 Mart 2008; 2:43:03 >

• arkadaşlar şimdiye kadar devamlı takip ettim yazdıklarınızı ve arabanın içinden gelen tıkırtı seslerini sizden duydum ve scenic almaktan vazgeçtim şimdi laguna aldım. scenic in genişliği ve ferahlığına sözüm yok ama ben kafaya takarsam o sesleri arabahiç içime sinmezdi. herkes sorunlarını açıkça belirttiği için hepinize teşekkür ederim...
  • benim arabanında fitili çıktı(tekrar)
  • fitil sorunsuz scenic yok gibi
    arkadaşlar bir de
    carbon clear yaptıran oldumu???ankarada???
    aracım 82000 de yaptırsak faydası olurmuuu???
  • arkadaşlar arabamın eksantrik sensörü arızalı çıktı
    fiyatı 300 ytl civarında :(
    yaptırıcam ama inşallah yaptırdıktan sonra arıza tekrarlamaz
  • Fitil demekle cam fitillerindenmi bahsediyorsunuz.Sizin araçla benim araç hemen hemen aynı trafige çıkış tarihli gibi bende bu şekilde sorun yok ama dikkat edeyim bu konudaki ikini şikayetiniz hatırladığım kadarı ile..
  • cam fitilinden bahsediyorum.bütün scenic'lerin ortak sorunuymus bu
  • arkadaşlar bizde diğer forumlar gibi yapsak scenic'imizi renk model sehir vb. olarak belirlesek.bir klüp kursak hamsiman ne dersin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

arkadaşlar bizde diğer forumlar gibi yapsak scenic'imizi renk model sehir vb. olarak belirlesek.bir klüp kursak hamsiman ne dersin?

Olur ben başlangıç yapayım:

2004 ScenicII Dynamic - 1.6 16V - Safir Mavi - Bursa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightbird -- 28 Mart 2008; 17:10:44 >
  • Scenic I 2002 1.6 16 V RXT metalik bakır Eskişehir

2002 olduğuna bakmayın henüz 55.000 km de
  • 2004 RENAULT SCENIC PRİVİLEGE- Safir Mavi - Ankara (Bu arada nightbird kardeş bizim bu arabaların piyasadaki fiyatı nedir ben lpg de taktırdım.)
  • quote:

2004 RENAULT SCENIC PRİVİLEGE- Safir Mavi - Ankara (Bu arada nightbird kardeş bizim bu arabaların piyasadaki fiyatı nedir ben lpg de taktırdım.)

Opsiyonel ozelliğine göre değişiyor. 23 -26 aralığındadır.
    Benim araç için 25 verdiler ama Yeni kasa Scenic çıkana kadar değiştirmeyi düşünmüyorum...
    LPG ye de hiç sıcak bakmıyorum...
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.