Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.355.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • karoserde mühürlenmiş olan şasi numarasından bahsediyorum. Ruhsattaki numarayla karşılaştırıyorlar muayenede.
    quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

quote:

Orjinalden alıntı: zekpet

Arkadaşlar Merhaba.
    2 hafta önce scenic 2001 rxt bva aldım. Aracı muayeneye soktuğumda ŞASİ NUMARASI nerede dediler. Ancak şasinin üzerinde mühürlenmiş numarayı bulamadım. Aracı servise götürdüm ancak onlar da bulamadılar.

Bu modeli kullanan arkadaşlar acil yardım edin. ŞASİ NUMARASI NEREDEEEE?

ruhsatta yazması lazım.
  • Renault'un bütün modellerinde koltuk sorunu var.Bir müddet gıcırdıyor sonra kendi kendine geçiyor.Çok aptal birşey gıcık olup duruyorsunuz.
  • arkadaşlar nerelerdesiniz
    malesef çok zayıf kalıyoruz........
    ne sorulara cevap yazıyorsunuz
    ne de soru yazıyorsunuz
    bu gidişle kapanır scenic topiği
    yok sa artık scenic sevmiyor musunuz...............???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????/
  • ben birsürü soru sordum fikir belirttim.ama sallayan yok.arkadaşlar lütfen biraz daha sorulara açık olalım.
  • karoserde mühürlenmiş olan şasi numarasından bahsediyorum. Ruhsattaki numarayla karşılaştırıyorlar muayenede.

satın aldığın adama sorman lazımdı.boyattıysa gitmiş olabilir.üzgünüm...
  • ben bir organizyon yapabiliriz diye düşünüyorum arkadaşlar scenic severlere özel. bir tarih belirleyelim.ve orada olalım.Ne dersiniz?
  • slm arkadaşlar...

aradığım scenic 2000 veya 2001 model

SORULARIM

1- arasında donanım olarak bir fark varmı?
    2- her scenin 2 sunroof'lumu?
    3- her scenic elektrikli sunroof'lumu?
    4- yol bilgisayarının özellikleri nelerdir?
    5- kullanan aradaşlar LPG'li ve Benzinli şehir içi ve şehir dışı ne yakıyor?(1,6 motor)
    6- 2000 veya 2001 model 1.6 Scenic motorlu taşıtlar vergisi ne kadardır?
    7- 2000 veya 2001 1.6 RXT 4 hava yastığı,ABS,yol bilgisayarı,LPG,klima,4 cam otomatik vs.vs.... özellikleri olan bir Scenic ortalama ne kadardır?
    8- ciddi ciddi bu arabaya niyetlendim çevrenizde satan varsa yardımcı olabilirmisiniz?

teşekkürler...
    sabırla bekliyorum cevapları...
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

ben bir organizyon yapabiliriz diye düşünüyorum arkadaşlar scenic severlere özel. bir tarih belirleyelim.ve orada olalım.Ne dersiniz?

Serdar kardeşim. Sen git biz geliriz. Ama mutlaka bekle bizi.
  • O buluşma olayı o kadar kolay değil.Çalışan var çalışmayan var herkesin zamanının olacağını zannetmiyorum ama denemeye değer.
    Bende ehliyetimi aldığımda sizlere katılırım =)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafakemalkaya

slm arkadaşlar...

aradığım scenic 2000 veya 2001 model

SORULARIM

1- arasında donanım olarak bir fark varmı?
    2- her scenin 2 sunroof'lumu?
    3- her scenic elektrikli sunroof'lumu?
    4- yol bilgisayarının özellikleri nelerdir?
    5- kullanan aradaşlar LPG'li ve Benzinli şehir içi ve şehir dışı ne yakıyor?(1,6 motor)
    6- 2000 veya 2001 model 1.6 Scenic motorlu taşıtlar vergisi ne kadardır?
    7- 2000 veya 2001 1.6 RXT 4 hava yastığı,ABS,yol bilgisayarı,LPG,klima,4 cam otomatik vs.vs.... özellikleri olan bir Scenic ortalama ne kadardır?
    8- ciddi ciddi bu arabaya niyetlendim çevrenizde satan varsa yardımcı olabilirmisiniz?

teşekkürler...
    sabırla bekliyorum cevapları...

1. 2000 ve 2001 modeller aynı kasadır, donanım farkı aynı modelde bile vardır.
    2. Sunrooflu olan olan her Scenic (1998-2003) 2 sunroofludur. Ya yoktur varsa da 2 sunroofludur.
    3. 1998-1999 Scenicler manuel sunroofludur. 2000-2003 önler elektrikli, arkalar manueldir. 2004-2008 de tek sunroof vardır(Auto) arka camdır( skydoom)
    4. Yol bilgisayarında anlık tüketim, kalan benzin, servis km.si, ortalama tüketim, ortalama hız, tüketilen benzin lt.si ve arıza anında arıza bilgisi(akü zayıf, fren diskleri, yağ seviyesi düşük vs.) vardır.
    5. Benzin tüketimini hiç takip edip, hiç çetele tutmadım ama benzinli 1.6 modelde şehiriçi 9-10 sehirlerarası 7-8 tükettiğini söylüyorlar.
    6. 100+100 civarı birşeydir.
    7. 14.000-16.000 arası temizliğine göre değişir.
    8. otomax, araba.com, sahibinden.com gibi sitelerde bol bol bulabilirsin...

Umarım yardımcı olabilmişimdir...
  • teşekkür ederim...

birde arabanın bakımları kaç kilometrede bir ne olur alacağım araçta nelere dikkat etmeliyim bilgilendirirseniz sevinirim...

saygılarımla...
  • Aracın şase numarası kaputu açınca sana göre sol üst taraftaki fitilin altında kalıyor fitili elinle kaldır ve orası tozlu ise temizle.
  • Serdar, şu scenicçiler listesini bizahmet yapsanda kimde ne var nerede oturuyor bilelim. Belki iltişimler güçlenir diyaloglar artar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafakemalkaya

teşekkür ederim...

birde arabanın bakımları kaç kilometrede bir ne olur alacağım araçta nelere dikkat etmeliyim bilgilendirirseniz sevinirim...

saygılarımla...

Ben 10.000 km de bakımlarını yaptırıyorum. Ufak çaplı da olsa gözden geçirmekte fayda var.
    Can taşıyoruz herşeyden önce evladımızı taşıyoruz
    Ama önemli bakımları 30.000 ve 60.000
    Bunlar ağır bakımlar, ortalama 500-600 YTL gibi bakım masrafı tutar.
    Nelere dikkat etmelisin;
    Standart araçlar için geçerli olan her konu bunnun içinde geçerli ama Scenic lere özgü birkaç müzmin sorunu varmı diye bakmakta fayda var.
    Örneğin almayı düşündüğünüz 2000-2001 kasalarda bagaja su alma sorunu, Genelde su tahliye borularının tıkanmasından kaynaklı ve atamadığı suyu bagaja yönlendiriyor. Bagaj halısına ve stepne yuvasına bakarsanız, su alıp almadığını anlarsınız.
    Sunroof motorunu kontrol edin hem pahalıdır, hemde millet olarak kullanmayı bilmediğimizden aç-kapa aç-kapa çabuk bozarız
    Koltuklardan ses gelip gelmediğini kontrol edin, özellikle arka koltuklardan ses şikayeti oldukça fazla.
    Bunlar çözülmeyecek sorunlar değil ama alırken bakarsanız, sonradan üzülmezsiniz.

Selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: zekpet

Arkadaşlar Merhaba.
    2 hafta önce scenic 2001 rxt bva aldım. Aracı muayeneye soktuğumda ŞASİ NUMARASI nerede dediler. Ancak şasinin üzerinde mühürlenmiş numarayı bulamadım. Aracı servise götürdüm ancak onlar da bulamadılar.

Bu modeli kullanan arkadaşlar acil yardım edin. ŞASİ NUMARASI NEREDEEEE?

2002 rxt de şasi numarası stepne bölümünde yazıyor sizinkindede orada olabilir, stepneyi çıkartmanız gerekiyor görmek için
  • arkadaşlar bana bilgilerinizi pm atarsanız liste halinde
    yazarım.bu arada bu buluşma fikri isteyenler içindi. istemeyenler laf atmasın
  • 1.nightbird 2004 ScenicII Dynamic – 1,6 16V - Safir Mavi - Bursa
    2.kir-pi Scenic I 2002 1.6 16 V RXT metalik bakır Eskişehir
    3.İbrahim ç. 2004 RENAULT SCENIC PRİVİLEGE- Safir Mavi
    4.serdar1646 2007 grand scenic 1.5 dci privelege açılır tavan bursa fırtına grisi
    5.nungor scenic
    6.tekne 1 2005 model SCENIC II Privilege ateş kırmızısı - ANKARA
    7.hamsiman 1.6 dynamic bozkır yeşili 2003 balıkesir merkez
    8.atcmurat 2004 scenic 2 otomatik 1.6 privilege
    9.ilker3838 2001 SCENİC RXT 1.6 16V ANKARA
    10.tolis 2004 scenic privilege bva Denizli
    11.zekpet scenic 2001 rxt bva
    12.06snn66 2007 RENAULT SCENIC PRİVİLEGE+ 1.5 DCİ 100 BG
    13.alize 2002 scenic rxe 1.6
    14.sedat75 2001 Scenic RXT
    15.tamay_aytam ???????????????
    16.bilgecik 2007 grand scenic istanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar1646 -- 26 Nisan 2008; 22:58:58 >
  • arkadaşlar megan 2006 scenic II aracım var serviste ön silecekler 90 ytl. dediler nerden buluruz bunun yan sanayisini bilen varmı ??? ayrıca hiçbir sitede bizim araca göre yedek parça bulamadım site bilen varmı???
  • Herkese bende 4 Nisan itibariylen Scenic severler arasına katıldım. 2001 model Megane Scenic RXT aldım. Ancak aldığım şahıs orjinal teybinin bozulması nedeniyle değiştirerek bir mp3 çalar takmış. Malumunuz olduğu üzere direksiyon kumandası ve panel göstergesi çalışmıyor. Araştırmalarım neticesi bu modele sadece kaset çalar takılabilirmiş. bu yüzden 2001 model scenic'e uyacak, elindekini değiştirmek isteyen ya da bildiği bir yerde bu teyipten varsa ve de bana bilgi verirse çok sevinirim. şimdiden ilgilenenlere çok teşekkürler, tekrar görüşmek üzere....
  • sedat75 sende eklendin
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.