Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracınızı güle güle kullanmanızı temenni ederiz.

Saygılarımızla

quote:

Orjinalden alıntı: tatungLPG olayı her ne marka olursa olsun markadan ziyade takan ellerin mahareti derim.Ankarada renault servisleri dahil bir çok yerle yüz yüze görüşerek ustaları tanımaya çalıştım.Kafama yatan brc a2 mühendislik bayisi mocanotogaz ı uygun gördüm ve taktırttım.Düğmeyi nereye koyduklarını unuttum bile :) gez dolaş ara araştır işçilik olarak hangisi sana uygun geliyorsa oraya gir taktırt.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozcanaydin

Tekrar merhaba arkadaşlar, bir fikri olan var mı? Araç sahibi haber bekliyorda.

Bir arkadaşımda 2003 model, 2000 motor, RXI, 60000 km. 'de, 4 lastik sıfır (michelin energy), yeni tüp takılmış (atiker), fıstık yeşili bir scenic var. Bir de trigger için 100.000 'de değişir diyor, benim okuduğum kadarıyla 60.000 olması lazım. Fiyata 17350 diyor. Sizce uygun mudur? Görüşlerinizi bekliyorum.

aRKADAŞIM BENDE rxı 2001 MODELİ VAR ARAÇ OLARAK TAVSİYE EDERİM ÇOK GÜZEL BİR ARAÇ HER YÖNÜYLE TATMİN EDECEĞİNE EMİNİM. Triger kesinlikle 60 bin km de değişir yada 60 bin dolmazsa 5 yılda bir değişir. Sadece fordlar var (focus, modeo) 120 binde değişen. Araç olarak tavsiye ederim tüpüde varmış lastikler de yeniymiş(bende aynı lastikleri kullanıyorum memnunum) herşey güzel uygun. Fakat fayat olarak birşey diyemeyecem ama şuda bir gerçekki 17 bin liraya o özelliklere sahip hiç bir araba bulamazsın. Karar senin iyice kontrol ettir temizzse içinede sinerse hiç durma al derim. (Vergisini biliyorsundur 2 X 394 lira)

İyi Geceler dilerim.

• http://www.sahibinden.com/son_fiyat_temiz_toyota-92WQQaXQQ13070093WQQpXQQdisplayitem

Arkadaşlar elimdeki bu aracımı verip Scenic I. rütuşlu kasa 1.6 (Tercihen LPG) manuel vitesli bir araçla takas düşünüyorum. Aracım hakkında yazdığım bilgilerin altına imzamı atarım. Bana yardımcı olabilecek arkadaşlar arıyorum.

daha önce yazdığım takas konusu olmadı. Arayı bulamadık. Hayırlısı
  • Makyajlı kasa haricinde Scenic II aracında ESP olan var ise, tuş vasıtasıyla açıp kapatmak suretiyle göstergede çıkan 'ESP Devre Dışı' (Veya devrede..) resmini koyması mümkün mü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

Makyajlı kasa haricinde Scenic II aracında ESP olan var ise, tuş vasıtasıyla açıp kapatmak suretiyle göstergede çıkan 'ESP Devre Dışı' (Veya devrede..) resmini koyması mümkün mü?

Öğle arasında fırsat bulabilirsem, resmi çeker koyarım.

Uyarı aynen şöyle yazıyor
    "ESP ASR devre dışı / devrede"
  • Merhaba arkadaşlar,
    Pazar günü arabamı çalıştırdığımda radyonunu açılmadığını farkettim, radyoyu incelediğimde radyo kodunun silindiğini gördüm. Pazartesi Renault servisini aradım daha önce şase numarasını verdiğinizde size radyo kodunu söylüyorlardı. 212 4672727 Acarlar otomotivden Cemal bey ve 4446247 Reno maisten Özcan bey muhakkak servie giderek sorunun çözülebileceğini söylediler. Bu kadar basit işlem için neden servise gitmem gerektiğini sorduğumda güvenlik nedeniyle olduğunu beyan ettiler. Aracın anahtar kodunu istedim sanki bana güvenlik nedenini bahane ediyorlar. İnsanların zamanının ya çok olduğunu düşünüyorlar yada aptal olduğunu. Düşündümde insanları kazıklamaktan acaba Renault servisleri sinekmi avlamaya başladı, bu kadar basit işlemler için insanları uğraştırıyorlar. Bende vazgeçtim radyo çalmasada olur ama fransaya yazacağım bakalım sonuç ne olacak.
    Siz siz olun sakın gerekli notları muhakkak bir tarafa yazın yoksa benim gibi uğraşırsınız. Zamanınız bolsa ona birşey diyemem tabiiki.
    Aracım Renault-Megane-Scenic 2000 Rxt.
    Hoşça ve mutlu kalın.

• quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

quote:

Makyajlı kasa haricinde Scenic II aracında ESP olan var ise, tuş vasıtasıyla açıp kapatmak suretiyle göstergede çıkan 'ESP Devre Dışı' (Veya devrede..) resmini koyması mümkün mü?

2.0 litrelerde var, makyajlılarda opsiyonel olarak vardı 2004-2006 arası Scenic 1.6'da var mı? Merak ediyorum

• Arkadaşlar herkese merhaba... Benim 2002 1.6 Dyn. Full Scenic aracım var. Acaba ASR ve ESP var mı merak ediyorum.
  • Bu arada araç otomatik vites
  • DEĞERLİ SCENİC SEVER DOSTLAR ÇOK SEVDİĞİM ARACIMI İSTEMEDİĞİM SEBEPLERDEN DOLAYI SATMAK ZORUNDAYIM İLGİLENEN ARKADAŞLAR VARSA GÖRÜŞÜRÜZ

http://www.sahibinden.com/cok_temiz_23000_km_de_sahibinden-13WQQaXQQ15095777WQQpXQQdisplayitem
  • quote:

Orjinalden alıntı: elteks

Merhaba arkadaşlar,
    Pazar günü arabamı çalıştırdığımda radyonunu açılmadığını farkettim, radyoyu incelediğimde radyo kodunun silindiğini gördüm. Pazartesi Renault servisini aradım daha önce şase numarasını verdiğinizde size radyo kodunu söylüyorlardı. 212 4672727 Acarlar otomotivden Cemal bey ve 4446247 Reno maisten Özcan bey muhakkak servie giderek sorunun çözülebileceğini söylediler. Bu kadar basit işlem için neden servise gitmem gerektiğini sorduğumda güvenlik nedeniyle olduğunu beyan ettiler. Aracın anahtar kodunu istedim sanki bana güvenlik nedenini bahane ediyorlar. İnsanların zamanının ya çok olduğunu düşünüyorlar yada aptal olduğunu. Düşündümde insanları kazıklamaktan acaba Renault servisleri sinekmi avlamaya başladı, bu kadar basit işlemler için insanları uğraştırıyorlar. Bende vazgeçtim radyo çalmasada olur ama fransaya yazacağım bakalım sonuç ne olacak.
    Siz siz olun sakın gerekli notları muhakkak bir tarafa yazın yoksa benim gibi uğraşırsınız. Zamanınız bolsa ona birşey diyemem tabiiki.
    Aracım Renault-Megane-Scenic 2000 Rxt.
    Hoşça ve mutlu kalın.

S.A. Arkadaşım bir de şöyle düşün, Ola ki senin aracından birisi teybini çaldı ve sattı yada kendi aracına taktı. Bu durumlara karşı servis işi garantiye almış oluyor. Her önüne gelene telefonla teyp şifresi verseler hırsızlara gün doğar ..

• Selamlar.. İstanbul Bodrum yolculuğunu tamamladım. İstanbuldan bodruma gidiş yol bilgisayarına göre ortalama 8.2 l. yaktı. Ancak benziciden aldığım benzine göre hesaplarsam, 8.0 L. yakmış. Acaba yol bilgisayarı mı yanılıyor. Yoksa pmpacının depoyu bir önceki gibi tam doldurmamasından mı kaynaklanıyor onu bilmiyorum. Bir daha depoyu fullediğimde belli olacak. (dönüşte) 2000 cc motor, Klima açık, Otom.vites, 3 kişi ve full bagaj için bence normal. Siz ne dersiniz ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Clio98

Selamlar.. İstanbul Bodrum yolculuğunu tamamladım. İstanbuldan bodruma gidiş yol bilgisayarına göre ortalama 8.2 l. yaktı. Ancak benziciden aldığım benzine göre hesaplarsam, 8.0 L. yakmış. Acaba yol bilgisayarı mı yanılıyor. Yoksa pmpacının depoyu bir önceki gibi tam doldurmamasından mı kaynaklanıyor onu bilmiyorum. Bir daha depoyu fullediğimde belli olacak. (dönüşte) 2000 cc motor, Klima açık, Otom.vites, 3 kişi ve full bagaj için bence normal. Siz ne dersiniz ?

Muhtemelen fazla hız yapmışsınızdır onun için çok çıkmıştır, benzxinci pompa atınca düz hesap olsun diye ilk küsüratsız rakamda bırakmış olabilir, ayrıca yol bilgisayarı tam doğru söyleyecek diye bişey yok mesela ben 2 kez 3000 km için ölçtüm benimki %5 az gösteriyor şimdi artık yakıt hesaplarken yol bilgisayarı verisine %5 ekliyorum ben kampanyalar nedeniyle neredeyse hiç fullemediğim içinde tekrar tam olarak ölçme şansım yok

• Herkese merhabalar, 2004 scenic II dynamique otm,sunrooflu 50000de araç ile 21.500 e el sıkışmak üzereyim sizce fiyat uygunmudur? Dynamique ile privilage arasındaki fark anladığım kadarı ile cruise control,yarı deri koltuk başka far varmı? Birde forumda lpg hakkında yorumları okudum bir önceki arabam peugeot 306 1.8 xr ve bugün sattığım aracım 2008 subaru impreza 1.5 awd idi, her ikisinde lpg uygulaması yaptırdım maslak otosanayide ve alacağım scenicede mutlaka yaptıracağım,boxer motorlu olan subaruda bile lpg yada benzin arası ne çekişte ne seste hiç bir anlamda fark olmadı tek fark kmde 350 ykr öderken benzine, lpgde 160 ykr ödedim,scenic gibi normal 16V motorlu bir aracı bence benzinde kullanmak yazık
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

quote:

2.0 litrelerde var, makyajlılarda opsiyonel olarak vardı 2004-2006 arası Scenic 1.6'da var mı? Merak ediyorum

Benim araç 2004 Dynamic 1.6 full paket
    ESP ve ASR var.
    Resim çekip koymaya fırsat bulamadım ma merakınızı gidermek için bilgi vereyim dedim..

• quote:

Orjinalden alıntı: panti

Arkadaşlar herkese merhaba... Benim 2002 1.6 Dyn. Full Scenic aracım var. Acaba ASR ve ESP var mı merak ediyorum.

Eski kasa olan 2002 lerin en full modelinde bile ESP yok bildiğim kadarıyla.... ASR olabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: airikarus

Herkese merhabalar, 2004 scenic II dynamique otm,sunrooflu 50000de araç ile 21.500 e el sıkışmak üzereyim sizce fiyat uygunmudur? Dynamique ile privilage arasındaki fark anladığım kadarı ile cruise control,yarı deri koltuk başka far varmı? Birde forumda lpg hakkında yorumları okudum bir önceki arabam peugeot 306 1.8 xr ve bugün sattığım aracım 2008 subaru impreza 1.5 awd idi, her ikisinde lpg uygulaması yaptırdım maslak otosanayide ve alacağım scenicede mutlaka yaptıracağım,boxer motorlu olan subaruda bile lpg yada benzin arası ne çekişte ne seste hiç bir anlamda fark olmadı tek fark kmde 350 ykr öderken benzine, lpgde 160 ykr ödedim,scenic gibi normal 16V motorlu bir aracı bence benzinde kullanmak yazık

Privilege ile Dynamic arasında temel bir kaç fark var.
    Deri koltuk seçeneği sadece privilege de var kapı iç döşemelerde farklar var, privilege kapısında ayrı bir kapaklı cep var.
    Jant lar farklı, koltuk ısıtma var vs. vs.

Dynamic de opsiyona göre cruise control, yağmur sensörü, park sensörü, zenon far, 6 airbag, 4 kolon 2 twiter var.
    Bunlar dynamic de opsiyon olarak varken privilege de (bazıları) standard olarak var.

Benim araç Dynamic olmasına rağmen cruise control var, tekno paket olduğundan ilave kolonlar ve koltuk altı CD changer var.
    İklim paketi olduğundan ESP ASR, yağmur sensörü Zenon far var. Bunların olmadığı Privilege modelleri de var.

• DEĞERLİ SCENİC SEVER DOSTLAR ÇOK SEVDİĞİM ARACIMI İSTEMEDİĞİM SEBEPLERDEN DOLAYI SATMAK ZORUNDAYIM İLGİLENEN ARKADAŞLAR VARSA GÖRÜŞÜRÜZ

http://www.sahibinden.com/cok_temiz_23000_km_de_sahibinden-13WQQaXQQ15095777WQQpXQQdisplayitem
  • tum arkadaslara selamlar..
    clio98 arkadasla sanirim ayni tarihlerde istanbul-bodrum-istanbul yapmisiz..
    Yolculuk esnasinda yasadigim birkac sorunla ilgili goruslerinizi almak istiyorum.. (araba scenic 2 2004 dyn)
    istanbul-izmir arasi hersey normal seyrinde gidiyordu..8 aylik bebegimiz oldugu icin 22 dereceye ayarlanmis otomatik moddaki klima gayet basarili sogutuyor ve tuketim ortalamada 7.0 lt gosteriyordu..zaten surat olarak 100 km uzerine cikmam pek..
    izmiri gectikten sonra birde arabada bir kasilma sezmeye basladim..sanki cekis dustu gibi oldu..yol bilgisayarini anlik tuketime alip kontrol ettigimde tuketimin artmis oldugunu gordumki zaten ortalamada 10-15 km icinde 7.1 sonra 7.2 ye cikti.. birsure bu sekilde devam etti araba..sonra normala dondu..sonra tekrar kasildi ..bu sekilde bodruma ulastim..ortalama tuketim 7.5 lt olarak gerceklesti.. keyfimiz bozulmasin diye hic uzerinde durmadim..kalacagimiz otelin otoparkina parkettim ve 4 gun boyunca gorusmadim kendisiyle :)
    Donus yoluna yine ayni sorunla basladik.. biraz ilerleyince farkettimki bu sorun aninda klimada fazla sogutmuyor..hatta bir ara fan hizini en ust seviyeye getirmeme ragmen yeterince uflemedigini gordum..soguklugunda sorun yok gibiydi..ama fan az ufluyordu.. yolu bu sekil bazen dusuk cekis bol yakis bazen hersey normal tamamladik..donuste tum yakit ortalamsi 7.6 lt gorundu..sanirim ortalamada %10 gibi fazla yakmis..(arabam otomatik)
    bu sorunun kaynagi ne olabilir..neler bakima tabi tutulmali sizce?

• LPG taktırdığım için küçük stepneye geçecem,
    bu nedenle sıfır "Continental Conti Premium Contact 2 - 205/55/16 91H"
    lastiğimi satmak istiyorum almak isteyen olursa bana PMden ulaşsın.
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.