Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (208. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.355.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben zaten almadan önce scenic topiğini okumuştum, hatta bu topicte msjlarım da vardır ( zaymins hatırlar... )

yalnız istediğim konularda güncel bilgiler gerekiyor bana ( servis-fiyat, vb. gibi)

bu nedenle görüş soruyorum...

quote:

Orjinalden alıntı: PETUTA

Araçlar hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın. Bu forumda ki 103 sayfayı okuyun SCENİC konusunda master yapmış kadar olursunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kocaballi

Sana da hayırlı olsun aynı günlerde almış olduk...

bende de lastikler bitik, hatta daha dün akşam aracı teslim aldım yolda lastik patladı, hayatımda ilkkez lastik değiştirdim. sonra lastikçiye gidip yaptırıp yerine taktırdım.

sabah bi baktım haydaaa yine aynı lastik cortlamış, sabah sabah bir daha lastik değiştirdim, bir başladım pir başladım yanii, bu gidişle lastikçi olacam...

ben ankarada;
    dunlop SP3000A latik sordum........170 tl dediler
    G.year NCT-5 dedikleri lastik ise...180 tl

peşin veya kk tek çekime....

ayrıca LPG konusunda kullanım ve servis/usta tavsiyesine de ihtiyacım var.....

quote:

Orjinalden alıntı: korkut39

Hepinize selamlar artık bizde scenic li olduk hep istediğim araba idi. Aile genişleyince almakta şart oldu. Scenic II 1.6 Dyn ateş kırmızı 2004 model bu arada lastikler bitik ne tavsiye edersiniz

2 ay önce petlas elgance modelini aldım (bendeki scenic 14 jant) jant özelliğine göre sitesinden bakıp araştırabilirsin.Kullanıcı olarak kesinlikle hiç bir şikayetim yok şiddetle tavsiye ederim.
    LPG olayı her ne marka olursa olsun markadan ziyade takan ellerin mahareti derim.Ankarada renault servisleri dahil bir çok yerle yüz yüze görüşerek ustaları tanımaya çalıştım.Kafama yatan brc a2 mühendislik bayisi mocanotogaz ı uygun gördüm ve taktırttım.Düğmeyi nereye koyduklarını unuttum bile :) gez dolaş ara araştır işçilik olarak hangisi sana uygun geliyorsa oraya gir taktırt.
  • Lastik için;

45-50 bin km ve daha fazla kullanmak istiyorsanız

1- Continental Premium Contact 2 - Lastix.com'da 170 TL'ye düşmüş, alabileceğiniz en iyi lastik diyebilirim.. Normalde 200-210 civarında.. Biraz reklam yapar gibi oldu ama kaçırmamanız için söylüyorum..

2- Michelin Pilot Primacy - 200 civarında

Pahalı olmasın, idare etsin diyorsanız;

1- Dunlop Sp Sport 3000a veya 9000

2- Hankook Ventus Prime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio -- 2 Temmuz 2009; 15:35:39 >
  • benim Jant 16lık bu nedenle fiyat yükseliyor tabii ki...
    LPG için MOCAN ile bende görüştüm, oraya taktırma durumu olacak sanırım.

quote:

Orjinalden alıntı: tatung
    2 ay önce petlas elgance modelini aldım (bendeki scenic 14 jant) jant özelliğine göre sitesinden bakıp araştırabilirsin.Kullanıcı olarak kesinlikle hiç bir şikayetim yok şiddetle tavsiye ederim.
    LPG olayı her ne marka olursa olsun markadan ziyade takan ellerin mahareti derim.Ankarada renault servisleri dahil bir çok yerle yüz yüze görüşerek ustaları tanımaya çalıştım.Kafama yatan brc a2 mühendislik bayisi mocanotogaz ı uygun gördüm ve taktırttım.Düğmeyi nereye koyduklarını unuttum bile :) gez dolaş ara araştır işçilik olarak hangisi sana uygun geliyorsa oraya gir taktırt.

Sevgili Tubo;
    Öncelikle daha önceden beni scenicle ilgili olarak aydınlattığın bilgi verdiğin için tşkler..
    Gördün işte sonunda bende scenikçi oldum :)

yukarıda da yazdığım gibi Lastik fiyatlarını görünce dudağım uçukladı, 14" fiestadan sonra :)

Continental'e bende burda 170 tl fiyat aldım zaten, ayrıca taktır-söktür ve taşıma derdim olmaz, ama nexen alabilirim,
    LPG'de taktıracağım+kasko vb. diğer masrafları da düşününce mali durum konusunda içeri kaçmaya başladım.

hayırlısı olsun artık...

quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

Lastik için;

45-50 bin km ve daha fazla kullanmak istiyorsanız

1- Continental Premium Contact 2 - Lastix.com'da 170 TL'ye düşmüş, alabileceğiniz en iyi lastik diyebilirim.. Normalde 200-210 civarında.. Biraz reklam yapar gibi oldu ama kaçırmamanız için söylüyorum..

2- Michelin Pilot Primacy - 200 civarında

Pahalı olmasın, idare etsin diyorsanız;

1- Dunlop Sp Sport 3000a veya 9000

2- Hankook Ventus Prime
  • Bende petlas'tan memnunum, uygun fiyatlı lastik için düşünebilir, 16" fiyatına bakabilirsiniz... Benimki 185/65/15 takım fiyatı 380 tl verdim 1 ay önce.
  • Yeni scenic alan arkadaşların araçları hayırlı olsun güle güle kullansınlar, ben lastik olarak michelin energy saver kullanıyorum memnunum
  • Lastik olarak kesinlikle Bridgestone ER 300 almanızı öneririm. Avrupada çeşitli lastik testlerinde 1 .ci gelmiş bir lastik. Şu an piyasaın en pahallısı da o. Ben Clio'da kullanıyorum. Tek kelimeyle mükmemmel. Dün Carrefour'da gördüm, 205/55 R16 'nin Bridgestone ER 300 olarak fiyatı 250 TL idi. x4 = 1000 TL. Ama en iyi lastik şu an bu..
  • S.A Arkadaşlar. Bu gün klimayı gösterdim şükür fazla bir fiyat tutumadı. Klimada gaz kalmamış çalıştırılmağı için olan gazda çökmüş 200 g gaz kalmış onu genleştirdiler 250 g olgu kalanını da 800 ya da 900 g a tamamladılar şimdi canavar gibi çalışıyor. 50 kağıt sıkışmış onu aldılar . 20 günde bir en az 15- 20 dakika çalıştırmamı da sıkı sıkı tenbih ettiler.

Benim aracı almadan 1 ay önce Michelin enerji saver (Tam yazılışını hatırlamıyorum) almış eleman fişi ve garanti belgelerinide verdi 4 ünü 800 Tl ye almış gayet mennunum tavsiye ederim.( 195/60/15).

İyi Geceler Dilerim.
  • http://www.sahibinden.com/astsubaydan_cok_temiz-31WQQaXQQ14589274WQQpXQQdisplayitem
    arkadaşlar ilandaki araçla ilgileniyorum arkadaş esp var yazmıs ama bu versiyon ve modelde esp varmı?varsada tuşu falan nerde oluyor?bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim fiyat olarakta nasıl sizce teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attila24 -- 3 Temmuz 2009; 1:36:53 >
  • yeni araç alanlara hayırlı olsun..
    alacaklara hayırlısı olsun..

yeni lastik alacaklara.. michelin energy saver 195/65/15 145x4....
    dunlop ve continental tecrübelerimden sonra bu lastiği beğendim.

bir iki enteresanlığı daha paylaşayım..
    arabayı uzun yol için bir yakınıma verdim..
    gitmeden 3-5 gün öncesinde km, yi sıfırladım.. geldiğinde benzin dahil yakıt sarfiyat ölçümü.. 115 ykr/km..
  • Ha birde eksoz ilk susturucu girişinden kırılmış... sağlam bir işçilikle kaynak yaptırdım.. 20 ytl
    bu arada ekzos kırık iken birde hava filtresine giren boruyu yerinden çıkartmıştım..
    arabanın sesini duymanız lazım.. turbolu zebellah motorlu birşey gibi olmuştu..
    zannedersiniz tank geliyor...

neyseki şimdi ses mes yok..
    zannedersiniz kit geliyor.. maykıl nayt mıyım neyim.
  • arkadaşlar son günlerde aranızda triger kayışı takımı vs. değiştiren oldumu 98 model rxt 2000 tahmini ne kadar tutar bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.dün akşam seyir halinde iken birden stop etti bıraktım olduğu yere sabah servisi çağırdım triger dedi.
  • Geçmiş olsun 700 ile 1000 arası tutacaktır ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrahdincer

Geçmiş olsun 700 ile 1000 arası tutacaktır ;)

Saolasın benim anlamadığım 80 binde değiştirdiğim triger 110 binde daha 1.5 senesi dolmadan nasıl kopar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tatung

quote:

Saolasın benim anlamadığım 80 binde değiştirdiğim triger 110 binde daha 1.5 senesi dolmadan nasıl kopar?

geçmiş olsun, seyir halinde iken koptuysa inşallah motora bir zarar vermemiştir yoksa size çok pahalıya patlar, tiger işi
    ince işçiliktir az gerersiniz atar çok gerersiniz bu sefer çabucak kopuverir o nedenle trigeri mutlka çok güvendiğiniz bir yere yoksada servise değiştirtiniz
  • quote:

Ben 15 gün önce Serviste değiştirdim. 615 TL tuttu. Ama bendeki 2004 model Scenic II 2.0 16V BVA. modeli.
    Bazı arkadaşlar servisi tercihe etmese de belli işleri serviste yaptırmaya yemin ettim. Zaten bir deyiş vardır; Eli sıkıyla eli açığın harcı aynı yola çıkar derler. Bazı işlemleri serviste yaptırmak en iyisi. Bunlardan birisi de Triggeri serviste değiştirmek mesela.

30 binde kopan trigger kayışı muhtemelen yan sanayi olarak takılmıştır.

Size bir kaç anımı anlatayım.

3 Ay önce Clio 1.6 8V aracımımn triggerini tanıdığım bir ustaya değiştirdim. Usta sente atlatmış.. Allahtan motor 8V ordan yırttık yoks 16V'lerde affetmiyormuş.

Aynı ustaya Fren balatalarını de değiştirttim Önceden de tembih ettim. Orjinal balata tak diye. Çünki Fren balataları orjinal olanla olmayan arsına çok büyük fark var. Bana balataların ambalaj kutusunu ve etiketini gösterip orjinal abi bunlar dedi.. Bende ona piyasada çok fazla taklit mal olduğunu her yere güvenilmeyeceğini söyledim .. neyse. Aracı 5-6 ay kullandım frenler çok kötü.. En sonunda bir iş için servise gitmiştim ve fren balatalarını değitirmelerini istedim. Balatalar daha sökülürken yere iki parça düştüler balata ve onu tutan demir parça ayrı ayrı... Çakma fren balatasıymış anlayacağınız...

Benzer şekilde bir kere de debriya değiştirmiştim dışarda (askerden yeni gelmiştim va param azdı) onun da sonunda şanzımanı tutan saplama vidaları yoldan toplamıştım. Adam ucuz işçilik olsun diye küçük çocuları çalıştırıyordu yapacakları iş o kadardı :(

Sonuçta ben bu arabaya çoluk cocuğumla, biniyorum. güvenlik en önce gelir. Benzer şekilde lastiklerime de çok önem veririm. Diş derinliği yeterli bile olsa sertleştiği için en fazla 50 binde bir 4 lastiğimi mutlaka değiştiririm.
  • herkeze selamlar iyi sürüşler dilerim. kendimin 2002 model 39000 de sceniği var. eşimede almak istiyorum 2004 2006 arası az km yapmış temiz bir sceniği olup satmak isteyenler varsa irtibata geçmelerini rica ederim. hayırlı sürüşler dilerim.
  • aradığım araç otomatik vites 2004 2006 az km yapmış temiz bir araçtır . tekrar iyi günler dilerim
  • Herkeze merhaba,
    Yaklaşık 2 senedir bende scenic sahibiyim. Fakat son aylarda sıkıntıları iyice arttı. Arac 2000 model ve 170.000 kmde.
    Otomatik şanzıman iyice bozluldu, Rampaları çıkarken uygun vitese almıyor, yani 3. vitese geçmesi gerekirken 4 ile çıkmaya çalışoyor takii araç iyice yavaşlayana kadar.
    Çok fazla geri kaçırıyor ve ileri viteseten geriye aldığımda ani hoplama hareketi yapıyor.
    Bununlarla ilgili bir otomatik vitesci buldum 1500 ytl ile 2500 ytl arasında tutacağını söylüyor. net fiyatın ancak şanzımanı söktüğünde ortaya çıkacakmış ki buda 2500 ytl istiyeceği anlamına gelir.
    diğer sorunum marşa bastığımda takur tukur sesler gelmesi , ve araç boşta iken ani gaza bastığımda tak dye bir ses gelmesi. bunuda servise sordum 1000 ytl civarı tutacağını, ve yine otomatik vitesci gibi net fiyat olmadığını, net fiyatın söküm işlemi yapılavağı zaman ortaya çıkaracağını söyledi.
    diğer problemim arka amartisörlerdenden gelen sesler. bunalrıda değiştirmek istiyorum.
    Motor içinde değişmesi gereken herşeyi değiştireceğim bujiler falan filan.
    Aracımı bu güne kadar servis dışında bir yere götürmedim fakat yaprıracağım bu işlemler serviste çok pahallı olaağı için dışarıda özel servise yada sizin önereceğiniz bir ustaya yaptırmak sitiyorum.
    Bu özel servisler yada ustalar gerekli parçaları size satıyormu yoksa size gerekli mazleme lsitesini verip bunları teminmi edin diyor.
    İstanbul avrupa yakasına önerceğiniz, işçiliği iyi olan, kazıklamayan, bir saatlik bir işe 100 ytl gibi işçilik parası istemeyen, gereksiz parça değiştirelim demeyen bir yer önerirmisiniz.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: maviay34

aradığım araç otomatik vites 2004 2006 az km yapmış temiz bir araçtır . tekrar iyi günler dilerim

Mesaj atılamıyor, o yüzden buradan yazıyorum

Benim aracım;

http://www.sahibinden.com/scenic_1_6_privilege_otm_64_000km_de_bakimli_-_fiyat_dustu!!-92WQQaXQQ15001755WQQpXQQdisplayitem

Dilerseniz görüşebiliriz. Zaten forumda da aracımla ilgili az çok bilgiye sahip olan arkadaşlar var.
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.