Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cevabınız için teşekkür ederim,ayrıca ortalama km ye baktım30 km olarak gördüm,çok durkak yaptığım için böyle oldu sanırım ,ya ilk olarak bu araba çok yapıyor imajına kapılmıştım ama öyle değil sanırım...
  • Benim sorunumdan yasayan yokmu desene araba bozuldu herhalde hemen ustaya gotureyim
  • Scenicimin ön sol cam krikosu bozuldu. Orjinaline 600 YTL civarı dediler, daha sonra ise italyan malı bir cam krikosu takıldı 170+KDV ye + 40 YTL işçilik aldılar. (Ankara da bozulduğu için mecburen bir reno servisine gittim). 2001 Scenic i olan bir tanıdığımda 650 YTL ye değiştirmiş serviste. Başka bir Arkadaşın yeni kasa scenicte de 2 arka cam krikosu değişmiş (garanti kapsamında). Acaba başka bu tür sorun yaşan arkadaşlar var mı.
  • Benimde sag cam dugmesinde tutukluk var basinca algilamiyor ugrastiriyor degistirmeyi dusundum ama tumu icin 100ytl istediler vaz gectim
  • Bu arada ayni sorundan bahsedicektim bende.Garanti kapsamindayken arabayi servise cagirdilar butun krikolari degistirdiler ayrica arka emniyet kemerlerinide degistirdiler sorun varmis zaten o parcalarda butun arabalari servise cagirmislardi sende gitmismiydin bu konu icin
    quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

Scenicimin ön sol cam krikosu bozuldu. Orjinaline 600 YTL civarı dediler, daha sonra ise italyan malı bir cam krikosu takıldı 170+KDV ye + 40 YTL işçilik aldılar. (Ankara da bozulduğu için mecburen bir reno servisine gittim). 2001 Scenic i olan bir tanıdığımda 650 YTL ye değiştirmiş serviste. Başka bir Arkadaşın yeni kasa scenicte de 2 arka cam krikosu değişmiş (garanti kapsamında). Acaba başka bu tür sorun yaşan arkadaşlar var mı.
  • benim scenic eski kasa zaten 1 yıllık garanti süresi vardı o zamanlar. Daha sonra da servise gitmedim ama serviste arayıp şu tür bir sorun var diye servise de çağırmadı. Yurtdışında böyle bir sorun olduğunda sadece garanti içindekileri değil tümünü çağırıyorlar benim bildiğim.Sizin araç yeni kasa, daha önceki mesajımda da yazdığım gibi yeni kasa olan bir arkadaşın 2 arka cam krikosunu değiştirdiler, emniyet kemerlerine de bir işlem uyguladılar demişti. İşin en ilginci ben bu arabada çok fazla camla da oynamıyorum. Araba 5 yıllık olmasına rağmen çok az cam açıp kapatırım. Daha önceki Tempra SX de klima olmadığı için bir yolculukta bile l5-10 kez cam açar kapatırdım 9 yıl boyunca tık bile dememişti cam krikosu.
  • cam krıkosu bu renodan nefret ettırdı benı benımde scenıc ın arka camlarının ıkısınınde cam krıkosu bozuldu .allahtan bu işten anlayan uzman bı tanıdıgım sayesın de 650 ytl vermek ten kurtuldum ve ıkısını sadece 50 ytl ye tamır ettı.eger bu konuda problemı olan arkadas varsa yonlendırebılırım .
  • Demek ki bizim Sceniclerin cam krikoları biraz fazla duygusal. Ruh halleri ile fazla oynamamak gerekiyor. Bu günden tezi yok arka camlarıın kilidini aktif hale getirelim ki çocuklar zırt pırt açıp bizim sinirimizi bozmasınlar
  • ya arkadaşlar ben yeni sceniclerde el freni yok diye biliyorum.otomatik falanmış galiba.tam da bilgim yok.öyle duyunca merak ettim.birisi anlatabilirse sevinirim.teşekkürler...
  • Yok canim sende o kadarda degik el freni var ama sadece dugme diyebilecegimiz bir aparat car ordan otamatik hallediyor
    quote:

Orjinalden alıntı: furkang

ya arkadaşlar ben yeni sceniclerde el freni yok diye biliyorum.otomatik falanmış galiba.tam da bilgim yok.öyle duyunca merak ettim.birisi anlatabilirse sevinirim.teşekkürler...
  • el fireni var ,böyle bildiğimiz tarz ön iki koltuğun arasında değil,sol tarafta çekiyorsun .Ayrıca farklı bir özelliğide kalkış yapacağın zaman el firenini indirmek gibi bi derdin yok ,hatta dik rampalarda filan çok iyi bişey ,yani el firenini çektin,sonra 1. vitese tak ve kalk el fireni otomatik olarak senin kalkış isteğini biliyor ve el firenini devre dışı bırakıyor ve bu ön ekrandada uyarı olarak yazıyor,çok hoş bir özellik...
  • arkadaşlar scenic privelege de iç yada dış denetimli alarm varmı? birde broşürde arka cam perdesi olduğu yazılı fakat ben arabamda bulamadım
  • Alarm yok malasef. Cam perdesi arka kapı camlarına paralel kapı içinde rulo olarak duruyor .Yani yukarı doğru kaldırmak için bir tutamağı var. O tutamağı yukarı doğru kaldırıp üst kısıma sabitliyosun. Görmemen imkansız .Dikkatli bakarsan mutlaka görürsün.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 06snn66

Alarm yok malasef. Cam perdesi arka kapı camlarına paralel kapı içinde rulo olarak duruyor .Yani yukarı doğru kaldırmak için bir tutamağı var. O tutamağı yukarı doğru kaldırıp üst kısıma sabitliyosun. Görmemen imkansız .Dikkatli bakarsan mutlaka görürsün.

arkadas sanırım arka cam için soruyor..arka kapılardakini seninde dediğin gibi görmemek imkansız..
  • Arkadaşlar Merhaba.
    Ben şu clio II Hb kullanıyorum.Ama artık sizler gibi arabamı biraz büyütmenin zamanı geldiğini düşünüyorum.
    Scenic çok beğeniyorum.Almak istediğim 2004-2005-2006 Scenic II 1.6 16 V Dyn. modeli.Birde artık mutlaka cam tavan ve xenon farları olsun istiyorum.
    Beni ; araçlarınızın yakıt sarfiyat durumları ne civarda,bakımları ne kadara mal oluyor gibi konularda aydınlatırsanız çok sevinirim.
  • Arka cam perdesini, bagaj kapağı olarak algıladınız herhalde.
    Kastedilen arka cam perdesi arka kapılardadır... Bagaj kapağındaki camda böyle bir perde yoktur...

quote:

Orjinalden alıntı: farma72

arkadaşlar scenic privelege de iç yada dış denetimli alarm varmı? birde broşürde arka cam perdesi olduğu yazılı fakat ben arabamda bulamadım
  • Böyle bir araç kullanacaksanız, km deki yakıt tüketimine çok takılmayın, alın ve keyfini sürün.
    Ben oturup ne kadar yakıyor diye hesaplamam ama yol bilgisayarındaki verdiği veriye göre;
    Şehirdışı 100km de 7-7,5lt.
    Şehir içi 100km de 9,5 - 10 lt benzin yakıyor...

Bu verilerin hiçbiri sağlıklı değildir.
    Ben 100km yi çoğunlukla yokuş yukarı çıkarım çok yakarım, siz 100km yi çoğunlukla yokuş aşağı inersiniz az yakarsınız.
    Nereden nereye giderken hesapladığınız önemlidir. Bir ortalaması mutlaka vardır ama bu tür hesaplara takılmayın derim..

quote:

Orjinalden alıntı: efemertmetin

Arkadaşlar Merhaba.
    Ben şu clio II Hb kullanıyorum.Ama artık sizler gibi arabamı biraz büyütmenin zamanı geldiğini düşünüyorum.
    Scenic çok beğeniyorum.Almak istediğim 2004-2005-2006 Scenic II 1.6 16 V Dyn. modeli.Birde artık mutlaka cam tavan ve xenon farları olsun istiyorum.
    Beni ; araçlarınızın yakıt sarfiyat durumları ne civarda,bakımları ne kadara mal oluyor gibi konularda aydınlatırsanız çok sevinirim.

• bende 2007 model scenic sportway var tıkırtılardan bıktım aracı satmayı düşünüyorum. yok mu şu tıkırtıların çaresi
  • Var tabiki, olmaz mı?
    Öncelikle yumuşak lastik kullan,
    Yolun uzasa da, düzgün asfaltlı güzergahları tercih et,
    Biraz da müziğin sesini açarsan ne tıkırtı kalır ne gürültü

Şaka bir yana bu tür seslere takıldıkça daha çok sinir bozar, bence artıları, eksilerinden fazla bir araç
    Her arabanın kendine göre problemi vardır.

Selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: excerius

bende 2007 model scenic sportway var tıkırtılardan bıktım aracı satmayı düşünüyorum. yok mu şu tıkırtıların çaresi

• arkadaşlar arka yan camlarda ki perdeleri elbette gördüm,yalnız benim anlatmaya çalıştığım konu bagaj kapağında ki camda perde olup olmadığı idi.zira bana verilen broşür de olsun,renault un resmi sitesinde olsun aynen şu cümle yazıyor''arka ve arka yan camlarda perde'' ...üstelik bayide ki grand scenic te bu perde var idi,ama scenic olmadığı için o zaman kıyaslayamamıştım...
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.