Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teçrübeler için teşk. Bende direksiyonu alt seviyede tutuyorum daha rahat hakimiyet olmakta şimdi güvenlik için yukarımı kaldıracağız. O kapak her hava yastığı çıkınca kopuyormu onu orda turtan bir menteşe falan yokmuymuş.
  • Buna benze bir durum Hyundai era da oldu . Kaza anında patlayan airbag ten çıkan gaz arkadaşın sol elinde yanıklara neden oldu
  • http://www.sahibinden.com/index.php?a=1002&b=4565838 bu model nasıldır en son ne kadar eder birde yakıt oranları nasıldır şehir içinde ne yakar şehir dişinda ne yakar
  • Tavsiyem, tercihiniz otomatikten yana olmasın.
    Manuele göre daha çok yakar, şanzuman parçası çok pahalıdır, sorun çıkma ihtimali çok yüksektir vs...
    otomatik vites sizin için olmazsa olmaz ise başka markalara yönelin. (AUDI, HONDA) gibi.

Selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: bezirgan

http://www.sahibinden.com/index.php?a=1002&b=4565838 bu model nasıldır en son ne kadar eder birde yakıt oranları nasıldır şehir içinde ne yakar şehir dişinda ne yakar

• Scenic Severler Merhaba,
    Ben 2001 Opel Astra Elegance Otomatik kullanıyorum.
    Aracımdan son derece memnunum ama değişik arabalara binmeyi seviyorum.
    Şimdiye kadar hiç 0 km aracım olmadı. Hep ikinci el.
    ...
    Dün yolda bir Hyundai Tuscon gördüm. İnceleyeyim dedim.
    Tuscon dan yaklaşık 2 saatte vazgeçtim. Tabi Kia Sorentodan da.
    Otomatik araba almam lazım. VW Touareg almaya para yetmez.
    Toyota Verso inceledim. Fena değil gibi.
    Sonra Honda CRV lere baktım. Yeni kasaları güzel ama pahalı geldi.
    İkinci elleri 50bin YTL lerde.
    ...
    Bugün gelirken yolda otomatik Scenic II gördüm.
    Otomatik seçeneği olduğunu bilmiyordum.
    Yaklaşık 6 saattir incelemedeyim.
    Bu forum sayesinde ısındım baya.
    Gerçi bu ses geliyor uyarıları biraz rahatsız etti ama hala sıcak bakıyorum.
    Şimdi sizlerden 0 km. 2. el arasında bir değerlendirme yapmanızı rica ediyorum.
    Bir de ben bu Renault un sitesinden araç donanımlarını anlayamadım.
    Hangi donanım paketlerini önerirsiniz?

Teşekkürler.

Kazasız sürüşler.
    İyi Bayramlar.

• KAÇ KM BAKIMI BU BAHSETTİĞİN FİYAT
  • Yaklaşık 5 aydır Grand Scenic II DCİ kullanıyorum yakıt ve performansından,oldukça memnunum yaklaşık 1500 kg olan araçtan 1500 diesel motor ile bu kadar performansta beklememekteydim.Rahatlık ve ekonomi bol yer (gerek oturacak gerek yükleyecek) için tercih ettim çok memnunum.
  • rte rxt modelrının yakıt şehır içi ve şehir dışında yakıt mıktarlatrı nasıldır
  • MERHABA ARKADASLAR BENDE DE 1 SENEDEN BERİ 2000 MODEL SCENİC VAR.1.6 RXT BVA MODELİ EN FULL OLANI COK MEMNUNUM ARACIMDAN.
  • Araçları zavoli veya diğer markadan tüplü olan arkadaşlar tüplü kullanım süreci içersinde enjektörler veya diğer donanımlarınızda bir arıza yada farklılık oluştumu? Ben bir senedir kullanıyorum zavoli enektörlerde arıza olabileceği söylendi. Bilgileri paylaşalım...
  • 1.6 Scenic lerdeki ateşleme bobini problemi tüm K4M kodlu reno motorlarında mı var yoksa Sceniclere has bir olay mı? 50.000 km deki 2002 RXT Scenicimin şimdiye kadar değişik zamanlarda (ilki 30.000 li bir km de) 3 bobinini değiştirmek zorunda kaldım. Bu problemi yaşayan başka bir arkadaş var mı?
  • Eğer düzgün kullanırsanız şehir içi 9-9.5/lt 100 km (iş yeri yakın 3.5 km daha önce benzer şartlarda 7 km yol yapıyordum o zaman 8 lt civarıydı), şehirdışı 6.5/7 lt/100 km klima açık (max 120 genellikle 100-110 km/h). Birde klima açıkken hava sıcaklığı arttıkça benim arabanın yakıt tüketimi artıyor. 45 derece sıcakta giderken bir keresinde 8/lt/100 km yakmıştım aracın içi 23-24 derecedeydi.
    quote:

Orjinalden alıntı: bezirgan

rte rxt modelrının yakıt şehır içi ve şehir dışında yakıt mıktarlatrı nasıldır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 21 Ekim 2007; 16:11:49 >
  • arkadaş benim yazımı okumadın galiba aynı derdi topiğe taşıdım başka varmı yokmu öğrenelim diye.
  • arkadaşlar,

benim scenic 2003 dynamic bva.

ama maalesef kaset çalarlı radyo mevcut.

piyasada satılam CD çalarlar çok sırıtıyor arabada.

benim gibi arkadaşlar cd çalar desteği için ne gibi bir yöntem buldu acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasusxx1975

arkadaşlar,

FM modulatör kullanmayı düşünebilirsin mesela. Ben kullanıyorum ve memnunum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

quote:

arkadaşlar,

FM modulatör kullanmayı düşünebilirsin mesela. Ben kullanıyorum ve memnunum.

biraz açabilir misin dostum.

fm modülatör nedir? neredem alınır? cd çalıyor değil mi bu alet?
  • quote:

ebay den veya gittigidiyordan fm transmitter diye arattir, bulursun.
    CD çalmıyor, Flash diskini arabada mp3 playera dönüştürüyor. Arabanın radyosundan diniyorsun.

Selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

quote:

ebay den veya gittigidiyordan fm transmitter diye arattir, bulursun.
    CD çalmıyor, Flash diskini arabada mp3 playera dönüştürüyor. Arabanın radyosundan diniyorsun.

Selamlar

ilginize çok teşekkürler.
  • Arkadaşım buraya da bakabilirsin.
    http://www.hepsiburada.com/department.aspx?CategoryID=258076

Ben Eskişehir' de yaşıyorum. Burada frekans kargaşası sorunu yok. Rahatlıkla kullanıyorum. Ancak İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde frekans kargaşası olduğu için belki çok iyi sonuç vermeyebilir. 1 GB belleğe 16-17 saatlik şarkı yükleyebiliyorsun. MP3 zaten kaliteli bir format CD çalar ile uğraşmaya veya CD çalarlı bir radyo almana gerek yok oldukça ekonomik fiyata kendi radyondan müzik dinleyebiliyorsun.
  • isin asli bende 6 cd calar olmasina ragmen bu is canimi sikmaya basladi bende boyle birsey almayi dusunuyorum at ipoda calsin istedigin gibi ama ankarada sorun yaratirmi onu dusunuyorum her frekansda bir radyo var bos yer bulmak zor olucak bir sorun olurmuki acaba

Bu arada kaskosu olanlar icin kucuk bir hatirlatma eger aracinizda cizik kucuk darbeler camda catlak yada tamponda ufak delinme vs.. gibi hasarlar varsa bircok kasko firmasi autoking diye bir yerle anlasmis ucretsiz ve kaskonuzu bozmadan yapiyorlar ucretsiz mini onarim diye geciyor.Benim kapida ufak bir cizik vardi hos durmuyordu gittim yaptirdim normalde para versem ne kadar olurdu dedim 350 dediler... eee bende baya mini onarim olmus dedim kendi kendime.Bilgisi olmayanlarin ilgisine

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.