Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.356.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BENDE İSTIYORM BU ARAÇTAN ELİMDE 15 MILYAR VAR HANGİ MODELİNİ ALABILIRIM
  • O paraya 2000-2002 model 1.6 16V Dynamic alabilirsin...
    Tavsiyem sunroof lu bir model tercih et. Bence bu arabanın en can alıcı özelliği bu.
    Sunroof suz modelleri normal Magane gibi geliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: bezirgan

BENDE İSTIYORM BU ARAÇTAN ELİMDE 15 MILYAR VAR HANGİ MODELİNİ ALABILIRIM
  • peki bu modelerin artısı eksisi nedir birde alacagım araba kaç kmyi geçmesin dikkat edecegim unsurlar neler 1999 modeleri alınırmı öneririmisiniz
    quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

O paraya 2000-2002 model 1.6 16V Dynamic alabilirsin...
    Tavsiyem sunroof lu bir model tercih et. Bence bu arabanın en can alıcı özelliği bu.

quote:

• 1998-1999 modeller ilk çıkan kasalar.
    Bence 2000 modelden aşağısını alma. Km olayina gelince, bence arabanin temiz olup olmadigini km si belirlemez. Elbetteki 200.000 gibi 250.000 gibi anormal bir km yi kastetmiyorum. Bu tür km ler kiralik gitmis araclarda olur. Kiralik veya sirket arabasi zaten alinmaz.
    Soyle bir soru sorayim. Surekli sehirici kullanilmis 10.000 km arac mi temizdir, yoksa tek kisi kullanimiyla surekli sehirdisi kullanilmis 30.000 km arac mi?
    Dikkat etmen gereken, arabanin buyuk bir kazasi olmamasi. Kapi saci boyanmis tampon boyanmis onemli degil şasiye varan bir kazası olmasın (özellikle tavan)
    Bir de motorunun ve yürüyen aksamının müzmin bir problemi olmasın...

Saygılar

quote:

peki bu modelerin artısı eksisi nedir birde alacagım araba kaç kmyi geçmesin dikkat edecegim unsurlar neler 1999 modeleri alınırmı öneririmisiniz
    quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

O paraya 2000-2002 model 1.6 16V Dynamic alabilirsin...

quote:

• peki elektronık sorunları oluyormuş bu araçların varmı böyle kronık rahatsızlıkları bu araçların
  • 5 Senedir Scenic kullanıyorum, kronik elekroniksel bir arıza yaşamadım. (ufak tefek şeyler hariç)

Scenic'in kullanmanın en büyük problemi: Bu arabayı kullandıktan sonra başka arabadan zevk alamaman.

quote:

peki elektronık sorunları oluyormuş bu araçların varmı böyle kronık rahatsızlıkları bu araçların
  • Üstad dediğn gibi bu arabaları kullananlar başka bir aracı beğenemezler
  • quote:

peki elektronık sorunları oluyormuş bu araçların varmı böyle kronık rahatsızlıkları bu araçların

Böyle birşey henüz başımıza gelmedi.
    Geçen servis aradı gittik yeni yazılım yüklendi.
    Yola devam anlayacağın
  • arkadaşlar banada bulun temiz bir scenic alayım hadı el birligiyle temiz bir araç bulalım bana
  • Gerçekten harika arabalar..11. arabam scenic..diğer 10 tanesinin bütün izlerini silmeye yetti..gerektende scenic e alışan bir insan bindiği scenicten baska olarak ancak daha yeni bir model scenice biner
  • quote:

Bence düşük bir model scenic alacağına araçtan beklediğin kriterler nelerdir bilmiyorum ama adamlar 19 milyara sıfır araba veriyorlar farklı araçlardan daha yüksek modelli araba alabilirsin 2005-2006 gibi.
  • Arkadaşlar dün aracımın 3 ateşleme bobini bozulmuş aynen 200 kaat istediler özel servis sonra araştırdık ki renolarda bu sık oluyormuş. Sizlerde böyle bir sorun oldumu.
  • Evet aynen benim gibi
    Eski Scenic imi sattıktan sonra başka arabalara bakamadım bile
    Gittim Scenic II aldım. Bundan sonra da Scenic III ler çıkarsa ona geçerim...

quote:

Orjinalden alıntı: tolis

Gerçekten harika arabalar..11. arabam scenic..diğer 10 tanesinin bütün izlerini silmeye yetti..gerektende scenic e alışan bir insan bindiği scenicten baska olarak ancak daha yeni bir model scenice biner
  • Scenic güzel bir araba ya hakkını yememek lazım tabi.
    Renault scenic konusunda baya başarılı oldu.
  • selam dostlarım, bende bugün scenic'li oldum:) 2005 30.000 km de 2008 kasıma kadar garanti sürüyor çok temiz bir araç. Veee ilk arabam olacak. Belki biraz yakıt ekonomisi zayıf ama 3 aydır orta sınıf arabada dewnemediğim kalmadı beni konfor olarak en çok Scenic tatmin etti. 26.500 lira dinamik 1.6 16 valve.
    Bence fiyatta iyi:) Dün izmirde megane hb expression 1.5dci sadece 1050 km araca galeri 30.000 ytl ve 29.500 e indi demek ki kaça almış:( aracın pazarlıklı fiyatı en az 34.000ytl olunca anında vaz geçtim 0 almaktan:) bu arabama garantisi bitince sıralı lpg taktırdım mı 100.000 e kadar binerim yada scenic III çıkınca sermaye yapar onun "o" km sini alırım:) araçta ki tek eksik cd player onunlada ilgili ilgili topicten tavsiyeleri dinleyip bir çözüm bulurum artık.
    Siz tecrübeli arkadaşların başka tavsiyeleri varsa can kulağı ile dinlemek istiyorum.
    Hepinize sevgiler, hayırlı ramazanlar:)

• SLM ARKADAŞLAR.
    ben de 2002 modeli var ama 22 haziranda kaza yaptım anlayacağınız şerit tecavüzü yapan bi kamyoncunun mağduru oldum ve de haliyle yaralandım. (Aracımın sol ön teker kısmından vurdu ve kapı kısmı da hasar görmüştür. Motorda en ufak bişi yoktur.) Ancak bu yaralanmam airbag sayesinde oldu yani airbag açıldı ve direksiyon kapağı hava yastığının açıldığı yer olan o sert kapak sol elimi aldı götürdü. Bileğim, parmaklarım ...üç aydır raporluyum ve yeni bir ameliyat olacağım nasipse bir ay sonra. Bu arada bana çarpan karşı tarafın sigortası ile sanırım mahkemelik olacağız. Neyse; benim sizlerden ricam bu aracın parçalarını en ucuza nasıl temin edebilirim ya da zamanım olmadığı için haliyle BİLECİK küçük yer uğraşamayacağım için bu aracıma talip çıkan olur mu? 6 airbag full+full olanı (deri döşemeli). Aslında satmak istemem ama parçalarını temin edersem de binerim. Çünkü, vazgeçilmez bir otomobil. Herşeyin en üst sınıfına çıkan bir markanın tipi. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. halavurt45@hotmail.com yada 0505 627 1001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BÜLENT155 -- 29 Eylül 2007; 2:05:38 >

• Scenic Severler,

2000-2002 model arası mutlaka OTOMATIK bir scenic almayı düşünüyorum. Sormak istediğim scenic in parca fiyatları nasıldır ve kronik arızaları varmıdır, 2000 model bir aracı alıp 3-4 sene problemsiz kullanabilirmiyim?
    Cevrenizde satmak isteyen olursa haber verirseniz sevinirim, internette ilanlar genelde 16-18 arası ama arayınca 14-15 arası saatıklarını söylüyorlar.
    Bir scenic sever daha aranıza geliyor :-)
  • Arkadaşlar genelde soruluyor. Parça bakım pahalı mı nedir durum diye. 3 gün önce bakım yaptırdım aracıma maliyetleri paylaşayım istedim.

Triger seti 128
    motor kapak conta 52
    aks körük bir adet ve hava filtre 26 ytl
    10 40 yağ ve yağ filtresi benzin filtresi şanzıman yagı
    korna arada bir şişip susuyordu değiştirdim bunlarla beraber işçilik dahil hepsi 420 ytl.
  • BÜLENT155 Kardeşim geçmiş olsun acil şifalar.Haberi okuyunca bende şok oldum bu demektir ki bizimde hava yastığı açılırsa çarpışmadan çok hava yastığının kapağının zararı olacak. Bize şu olayı daha ayrıntılı anlatırmısın böyle bir durumda nelere dikkat edilecek. Ne yapmalıyız.
  • hamsiman dostum eyvallah, Allah razı olsun. Böyle durumda önlem ve tedbir için yapacak bişi yok. Arabaya binmeden önce yatıp kalkıp dua edicez hani derler ya saldım bayıra Mevlam kayıra. İşte öyle. Sözde direksiyon hakimiyetimi kaybetmeyeyim die direksiyonu sıkıca tutmuştum ve çarpmışmadan sonra bile direksiyonu bırakmamışım takii aracı emniyetli bir yere alana kadar. Kaza anında acıyı hissetmedim en azından elimi görene kadar. Bu arada direksiyon kademe ayarım en alt seviyedeydi. Bundan sonra ent üste alıcam. Saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.