Şimdi Ara

Scarface: The World Is Yours Türkçe Yama Çıktı(swathack)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
8.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun eski ama vice city devrinin kült oyunlarindan senaryosu sağlam ve kesinlikle hakediyor türkçe yamayi ve asi script ile Windows 10 a uyumlu şekilde çalışıyor. Modern pc ler de.

Oyunda çok çeşitli olaylar ve hikayeler var sokak da ayrı diyaloglar yan görevler mevcut.Underrated oyunlardan.Müzikleri de efsane.Ayrıca Nexus mod da remastered mod yapıldı dokular sesler geliştirildi.

Modern makinalarda windows 10 üzerinde sorunsuz oynamak için şurdakileri yapmak ve indirmek gerekiyor;

Edit:Türkçe yama çıktı teşekkürler swathack ve emeği geçen diğer arkadaşlar.Link;

Yama swathack e aittir.

Edit:Sorunsuz çözünürlük remastered mod türkçe yama gibi oyunu modern pc lerde sorunsuz oynamak için videoda ki açıklama kısmındaki linkten oyunu indirin ve videoda ki adımları yapın.Ve yama sokak diyaloglarını türkçe yapmıyor sadece ana görevler türkçedir.Çünkü swathack arkadaşımız da dosyaların çok karışık ve gömülü olduğu ve sokak diyalogları nerede oldugunu bulamadı.Ama ana görevler tamamen türkçedir.

https://forum.donanimhaber.com/scarface-the-world-is-yours-swat--149163922

Buda Remastered Videosu Nexus ta mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 4 Haziran 2021; 19:15:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgisayar başında boş vaktim vardı ve '0' adlı dosyanın tamamını başta Amazon Translate olmak üzere çok az bile olsa Google Translate aracılığı ile çevirdim. en fazla 2,3 cümlede azıcık anlam bozukluğu oldu, o da test yapılarak halledilir. claude adlı arkadaş da yardım ederse en fazla 2,3 güne biter bu çeviri.

• Godfather 2 çevirisi yapan arkadaşlara Youtube'dan yazmıştım fakat olumlu cevap vermemişlerdi. Buradan görüp belki yapımına başlayabilirler.

• Argeause kullanıcısına yanıt

Oyunun normal hali modern makinalarda oynanmiyordu ve el bacak kollar birbirine giriyordu ama son 1 yıldır herhangi bir başlatici olmadan sadece gta da ki gibi asi script ile sorunsuz modern makinalarda oynanabiliyor hemde kasma donma hata olmadan.İsteyene linki de atarım.Üstelik Nexus ta remastered yapılmış onu da kurdum kaplamalar sesler hd oluyor.Yüzde 90 i .

Bende çevrilmesi ni bu sebeplerden gerekli buluyorum.Ama zor çünkü eski ve değer verilmeyen bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 12 Mayıs 2021; 13:4:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu oyun Godfather oyunundan daha iyi duruyor, keşke bunu çevirselerdi. Tabi bu benim naçizane fikrim.

• claudecan kullanıcısına yanıt

biraz inceledim. dil dosyaları oyunun ana dizinindeki cement.rcf içerisinde ki textbible kasörünün içinde bulunan p3d uzantılı bu dosyalar diye düşünüyorum

buradaki p3d dosyalarının içindeki metin dosyalarını a çıkarttım.

deneme amaçlı bir kaç metni çevirdim. tekrar sırasıyla dosyaları birbirinin içine gömdüm. deneme yaptım ama oyun içi metinlerde bir değişiklik olmuyor. küçük bir ayrıntıyı yanlış yapıyor olabilirim. Zaten oyun eski, daha fazla kendimi meşgul etmek istemediğim için vazgeçtim.

• Öncelikle ilgilendiğin için sağol.O program ile dosyaları oyunun olduğu yere extract yapıp o şeklide oyuna gömüyorusunuz.Tekrardan programla içine değil o tüm dosyaları oyunun dizinine çıkartıp yapıcaksınız.Program öyle.Yani tek yapılacak program ile tüm dosyaları oyunun kurulu olduğu dizine çıkartmak.Ama tüm dosyaları extract yapıcaksınız sadece bu kadar yanlız exctract yapınca cement rcf yi silmeniz gerekiyor.yoksa mod olmuyor

Ayrıca patch 01 de de aynı text dosyaları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 12 Mayıs 2021; 16:36:26 >

yanlış anladıysam düzeltin.

rcf dosyalarını devre dışı bırakıp extract ettiğimiz dosyalar ile oyunu çalıştıracağız.

bu yöntem aklıma gelmemişti.

ben extract ededilen dosyaları düzenledikten sonra tekrar rcf dosyasına import edip denedim.

ayrıca haklısınız fark etmemiştim patch01 dosyasının içinde de aynı dosyalar mevcut

muhtemelen oyun burada ki dosyaları kullanıyor.

edit:

evet denedim. tahmin ettiğim gibi patch01 dosyasının içinden alıyor yazıları.

patch01 dosyasını sildiğim zaman oyun haliyle cement.rcf içindeki daha önce düzenlediğim textbible içinden aldı metinleri

işe yarıyor. teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat -- 12 Mayıs 2021; 18:39:56 >
  • Öncelikle teşekkürler ilgilendiğiniz için.Olur veya olmaz canınız sağolsun.Öncelikle oyunun youtube linki verdiğim linkte 1.02 en güncel sorunsuz sürümü ve içerisinde modern yani günümüz pc lerinde bugsuz oynayacağımız asi dosyası da mevcut.Olurda oyunda kafa bacak hatası animasyon glitch yasarsanız diye linki attım.

Öncelikle program ile dosyaların tamamını çıkarıyoruz (extract) yazan yere, oyunun kurulu dizinine çıkarıyoruz. Çıkardıktan sonra hangi dosyaları çıkardıysak örneğin patch01 çıkarmadan sonra onu siliyoruz ki çıkarılan dosyaları oyun görsün.Aksi halde çıkarılmamış rcf dosyasını oyun algılıyor. Ve dil dosyaları oyunun çıkartılmamış hali ile yapılabiliyorsa önce programla çevirip daha sonra çıkartmak gerekebilir.Çünkü dosya rcf leri sadece okuyabiliyor sanırım.Ama çıakrdıtan sonrakı text leri açabiliyorsanız gereği yok tabi.

Edit:Ben teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 12 Mayıs 2021; 18:47:28 >

Ben teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. dediğiniz linkten oyunu indireceğim.

evet archive explorer sadece çıkarma yapıyor. ama farklı bir yöntem ile tekrar paketlenebiliyor.

şuan shenmue çevirisini yapıyorum. bittikten sonra bu oyunun çevirisine geçebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat -- 12 Mayıs 2021; 19:27:55 >
  • Çok teşekkür ederim.Olursa veya olmaz ise de.Sağolun.Ayrıca remastered kurmanızı da tavsiye ederim onun üzerinden tr yama olursa çok iyi olur dokular yenilendi çünkü.

https://www.nexusmods.com/scarfacetheworldisyours/mods/6

• zamanında çok zevk alarak oynamıştım. verdiğin youtube linkinden

Andre's Complete Edition of Scarface The World Is Yours PC.rar dosyasını indiriyorum.

nexus sitesinden de

Scarface Remastered Project 2.-beta Kaboom Release-6-2-3-beta-1607760096.rar dosyasını indiriyorum

peki. silentpach'e gerek var mı?

• Evet var modern pc ler yani günümüz pc leri için.Remastered de de arşivle dosyaları çıkarıp dediği 3 dosyayı siliyorsun.cement.rcf, sound1.rcf, sound2,rcf

remastered cok iyi yüzde 90 ı yenilenmiş kaplamalar ve silah sesleri de öyle palmiyeler de yenilenmiş. Gelecek versiyon da araçların dokularınıda değiştireceklermiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 12 Mayıs 2021; 19:49:21 >
  • patch01 dosyasındaki textbible içindeki dosyaları düzenleyince sorunsuz çeviri yapılabiliyor. tekrar paketlemede de sorun olmuyor.

• Benim bilgisayar biraz eski, remastered sürümünü kullanmasam Türkçe yama için bir problem olmaz değil mi?

• Yamayı yapacak arkadaşa şimdiden kolay gelsin. İyi çalışmalar

Desteğin için teşekkür ederim @claudecan kardeşim.

tüm işlemleri uyguladım. remastered gerçekten güzel bir mod olmuş.

türkçe yamasını translate olarak yapacağım.

ş, ı ve ğ türkçe karakterler desteklenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat -- 12 Mayıs 2021; 20:45:42 >

• Rica ederim,nasıl istersen çevir sorun değil anlayacak kadar olsun yeterli zaten kardeşim.Ş ve i desteklememesi sorun değil ya anlaşılır zaten.Ha birde enb mod u kurdum istersen atıyım çok iyi oldu renkler.4k sanal çözünürlükter oynamanı tavsiye ederim

enb modu

https://www.mediafire.com/file/njvdt2lc8484x8m/scar_enb_by_claudecan.rar/file

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 12 Mayıs 2021; 23:3:39 >
  • Argeause kullanıcısına yanıt

Kurmanı tavsiye ederim kasma yapmaz.Yukarda youtube indrime linki verdim hem mod hem oyunun nasıl ibdirip kurulacağı ile ilgili onu indir çünkü o paylaşılan son sürüm hatasız ve asi dosyasını da oyuna atman gerekir hatasız oynamak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 12 Mayıs 2021; 23:5:10 >
  • enb modu ve remastered ile detaylı görmek için resim e tıklayın oyun vice city nin modlu hali gibi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 12 Mayıs 2021; 23:7:51 >
  • Scarface: The World Is Yours Türkçe Yama Çıktı(swathack) türkçe karakter desteğini de bizzat kendim yaptım Scarface: The World Is Yours Türkçe Yama Çıktı(swathack) 

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.