Şimdi Ara

Sayısal 237'ncisi (yufas) | Soru&Cevap | ÖZEL DERS (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
50
Favori
9.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Biz ilk başladığımızda tyt yoktu ygs olarak başladık :) İlk tyt denemelerim ortalama 90-95 civarı geliyordu ama konu eksiklerim vardı. Ve bu netlerim denemeden denemeye degisiyordu. Eksikleri kapattıkça arttı netler. Umarım istediğin gibi olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dgd1 D kullanıcısına yanıt
    Bu tamamen kişiden kişiye değişen bir durum. Ben defterden çalışmayı sevmiyorum. Kitaplar rengarenk, resimli ve müfredati daha iyi takip ettiği için oradan çalışmak daha iyi ve kolay geliyordu. Ama sene sonunda elime bir defter aldım. Elimdeki tüm konu anlatımlarını tarayıp eksik olduğum yerleri not almıştım tüm tyt-ayt 25-30 sayfa tutmuştu. Son gunlerde sadece o deftere bakmıştım. Ama dediğim gibi bu çok kişisel bir durum.

• uçankeko kullanıcısına yanıt
    Temel Düzey için ne kadar temel biraz daha açar mısın? Dört işlem yapamayacak kadar mi?

• Elward kullanıcısına yanıt
    AYT Kimya olimpiyattaj dolayı biliyordum.

AYT Fizik 12. sınıfın ilk dönemi hallettim.

AYT Biyoloji 12. sınıfın ikinci dönemi hallettim.

Acil Mat'in TYT'si gereksiz zordu ben çözmedim hatta gördüğüm soruları da genelde çözemiyordum. AYT'si biraz da alınabilir boyutta ama yine de zaman kaybı olabilecek sorular oluyordu. Zor sorular çözmektense konuya hakim olmak artık çok daha önemli.

Yapsaydım dediğim şey geometriyi 11'de halletseydim dedim bir aralar. Ama sınav tam benlik mantik, cizim üzerine gelince gerek kalmadı :) Teoremler, formüller, soru kalıpları falan çok yıldırmıştı beni.

İyi ki yapmışım dediğim Tarih konularını sene başında 1 kere baştan sonra okumakti. Sonra bir daha bakmaya vaktim olmadı çünkü. Kafam o konuda rahat oldu yani.

Son soru güzelmiş aklıma geldikçe yazarım ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: yufas

Temel Düzey için ne kadar temel biraz daha açar mısın? Dört işlem yapamayacak kadar mi?
    Matematikte antrenmanlarla mat 1i bitirdim az uz temelim oluştu diye düşünüyorum diğer dersler 0

• Abi sence nasıl ilerleyeyim son durum olarak şöyleyim;

TYT Matematik bitti sayılır problemler kaldı bi onu da fasiküllerden ilerleticem zaten
    TYT Fen'i bu ay bitirip AYT Fen ile birlikte götürüp AYT Matematiğe de artık başlayayım diyorum. Hedef ilk 3000. Ne önerirsin? Sistemimi kurdum artık bu arada.
  • Hocam bir sorum daha olcak şuan ben birey b geo,345 tyt mat ve birey beyaz kapak türkçe çözüyorum bunları bitirip fene başlamayı düşünüyorum yoksa bunlarla beraber mi devam ediyim

• 12 ye geçtim ve tyt de 90 yapıyorum 33 civarı Türkçe 33 civarı mat 15 civarı sosyal 10 civarında fen netim var babam Türkçe öğretmeni dil bilgisinden genellikle yanlışlarım babamla dil bilgisini halletmeyi planlıyorum fen de netim hep kimyadan gidiyor fizik biyoloji 1-2 yanlış olsa da kimya netim 1-2 yi geçmiyor 11 konularından matım tam fizik manyetizma eksik kimya nerdeyse 0 biyolojide o kadar eksik yok ama yer yer eksikler var sence durumum nasıl bu sene gideceğim dershane tüm ayt konularını ve bazı tyt konularını işleyecek geçen senede aynısını yaptılar başarısı belli bir dershane iyi de bir lisede okuyorum sence durumum nasıl şuan da ilk 2-3 bin için tavsiyelerin neler bazen bir özgüven geliyor yaparım diyorum bazen zorlaya zorlaya 6-7 k yapıcam gibime geliyor şimdiden teşekkürler (Sayısalim)

Antrenmanlarla mat ve geo set olarak tamamen bitirmeni öneririm. Üzerine de UcDortBes'in soru bankalarını çözersin. Fen derslerinde de Karekök'ün sıfır serisi iyidir. Oradan temel oluşturup. Palme soru bankası çözersin üstüne. Bunların yanında denemelerle ve birazcık da dilbilgisi çalışması yaptığın taktirde iyi bir sonuç geleceğine inanıyorum.
  • j0kk J kullanıcısına yanıt
    Evet güzel bir program. AYT Fen ve AYT Matematik devam ederken genel tyt denemeleri yap haftada en az 1 tane. Orada eksiklerini belirleyip onların üzerine soru bankalarından soru çözebilirsin. AYT konuları da bittikten sonra genel ayt denemeleri de yapmayı ihmal etme. Genel denemeler sıkıcı gelebiliyor bazen, bölüm denemeleri de alabilirsin.
  • Elward kullanıcısına yanıt
    Bence bunları bitirip kendine tyt mat bölüm denemesi alıp fene öyle başlayabilirsin. Fen'i ilerletirken aynı zamanda tyt mat ve geoyu unutmamış olursun ve eksiklerini görüp onlar üzerine tekrar soru çözmüş olursun.
  • bestzedDH B kullanıcısına yanıt
    Durumun gayet iyi. Sene sonuna kadar da çok daha iyi olur gibi duruyor. Ben bu sıralarda ayt kimya hariç senin kadar konularım tam değildi. Özgüven iyidir :) Bol bol deneme çözüp eksiklerin üzerine git her zaman. Bildiğin konudan soru çözmenin çok bir katkısı yok. Hayırlısıyla başarırsın umarım :) Kolay gelsin.
  • yufas Y kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de mezunum kimya biyo tam fizik çok eksik mat da tam geo eksik sizin eylül ayında konular ne alemde idi

• quote:

Antrenmanlarla mat ve geo set olarak tamamen bitirmeni öneririm. Üzerine de UcDortBes'in soru bankalarını çözersin. Fen derslerinde de Karekök'ün sıfır serisi iyidir. Oradan temel oluşturup. Palme soru bankası çözersin üstüne. Bunların yanında denemelerle ve birazcık da dilbilgisi çalışması yaptığın taktirde iyi bir sonuç geleceğine inanıyorum.
    Antrenmanlarla geometri 1i bugün aldım. Elimde analitik yks türkçe tyt soru bankası ve paragraf hız soruları iş görür mü birde fen geometri ve matematik için temelden anlatan youtube kanalları hangileri. Son olarak daha önce çalışma programı hazırlamadım nasıl bir program hazırlamamı önerirsiniz

Hocam çalışma programı senin kendi eksiklerine, hedeflerine ve ders çalışabilme kapasitene bağlı olarak kendin ayarlaman gereken bir şey. Diğer her şeyi bir kenara bırakıp sadece kendini tartarak bir program oluşturabileceğine eminim. Dediğin kitapları ben de kullandım ikisi de çok güzel kitaplar. YouTube kanalı olarak maalesef temelden alan kanal araştırmadim hiç :/

• Mezuntipci M kullanıcısına yanıt
    Eylül ayında konu olarak tyt bölümünü geometri, cografya, felsefe ve din hariç bitirmiştim. Bitirmistimden kastim her konuyu bir kere dikkatlice okuyup üstüne ortalama 3-4 test çözmek. Ayt kısmına Eylül ayından sonra başlayip unutmamak için arada tyt test ve denemesi çözüyordum.

• Hocam sizce matematikten ben tyt karekökü de bitirdim bunun üzerine 345 mi alayım yoksa acil yayınları mı ne öneririsiniz? Siz tytde matematiği ne kadar sürede çözdünüz? Son sorumda fazla oluyor ama sizin gibi derece yapmak isteyen birisi ve ortalama üstü birisine hangi kaynakları tavsiye edersiniz? Cevaplarsanız sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Eylül ayında konu olarak tyt bölümünü geometri, cografya, felsefe ve din hariç bitirmiştim. Bitirmistimden kastim her konuyu bir kere dikkatlice okuyup üstüne ortalama 3-4 test çözmek. Ayt kısmına Eylül ayından sonra başlayip unutmamak için arada tyt test ve denemesi çözüyordum.
    Anladım hocam çok teşekkürler

• yufas Y kullanıcısına yanıt
    Hocam benim en büyük eksiğim (artı da sayılır) çok çabuk motive ve demotive oluyorum öncelikle çok teşekkür ederim ilk bine girebilir miyim bilmiyorum övünmek için demiyorum yanınızda övünülmez zaten başarınız ortada ama kendimi gayet zeki buluyorum umarım başaracağım sizden de gazi aldım bir miktar teşekkür ederim tekrar izinizdeyim

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.