Şimdi Ara

Sattığım cep telefonu bozuk çıkmış.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bundan 1 ay önce a7 2018 model telefon sattım. Kutu faturası yok. Bir belge düzenlemedik. Ben satarken sorunu yoktu. Adam 1 ay sonra aradı dokunmatigi basmıyor diyor. Geri almak zorunda mıyım. Bir sıkıntı gelir mi başıma.

• Merhaba

Satarken alıcı detaylı kontrol etti mi ? Ve siz satarken herhangi bir sorun yok ise daha sonradan ortaya çıkan bir durum ise yere düşmüş olabilir bunu sizde bilemezsiniz. Bence vicdanen sorun yok . Ayrıca 1 ay geçmiş yani.

• aradan 1 ay geçmiş olay bitmiştir almak zorunda değilsin

• ömerim55 kullanıcısına yanıt
    Aradan bir ay geçmiş kontrol ederek almış sonuçta kaç senelik telefon bu riski alamayan sıfır alsın
  • mürsel melih çalkaya M kullanıcısına yanıt
    Cihazi kontrol etti alırken.
  • kontrol ederek almış sonuçta, sende bu bir ay içinde cihazın başına ne geldiğini bilemezsin.

• Cihazın bir kusuru olup da söylemediysen burada sen suçlu oluyorsun. Adam orada ne kadar ayrıntılı kontrol edebilir ki? Haliyle orada göremedi ama kullandıkça sorun olduğunu farkettiyse ve sen bu sorunun olduğunu bildiğin halde karşı tarafa bunu söylemediysen malın kusurunu gizlemiş sayılırsın ve ayıplı mal satmış oluyorsun.
  • Cihazda gizli kusur varsa ve bunu alıcıya söylemediyseniz bu alış veriş ahlaklı alış veriş olmaz. Şayet cihaz sağlam ise alıcı da detaylı kontrol yaptıysa ve aradan da 1 ay geçince arızası olduğunu söylüyorsa geri almak zorunluluğunuzun olduğunu sanmıyorum, belki alıcı taraf cihazı kendisi bozdu iade etmek istiyor yani kötü niyetli davranıyor nereden bilebilirim.

• Hocam dokunmatik arızası gizli kusur olamaz. Hani flash Rom veya Gsm çipi gizli arıza olabilir ama dokunmatik eline aldığı andan itibaren ilk muhatap olduğu parça olduğu için 1 ay boyunca gözden kaçması mümkün değil. Ayrıca alırken alıcı kontrol etti diyorsunuz. Yani sizden yana bir sıkıntı görmüyorum.

Bu arada aynı model bende de var. Kaça sattınız? Özelden de yazabilirsiniz.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    1500e verdim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.