Şimdi Ara

Satın almayın Sahiplenin. Lütfen üst konu olsun. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
3.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • up... Ayrıca yönetim köpeklerini kısırlaştırmak yerine, sırf yavrularını satmak için çiftleştirmeye eş arayanlarında mesajlarını konularını silmeli.
  • nasıl bir ülkeyiz biz? "hayvansever"imiz bile hayvan düşmanı. önce yavru olacak illa der, yavru buluruz, kendi cinsi çok belliymiş gibi,(türkiyede yaşayan insanların gen haritasını görse napacak acaba) cins köpek diye tutturur, onuda buluruz, bu sefer secere ister, anasını babasını, dedesini sorar, kendi seceresi bile iki nesilden geriye gidemezken, bilemezken. Çözüm ne bilmiyorum ama sorunun kaynağı vicdan ve ahlak. Bu topraklarda etik, ahlak, vicdan, sorumluluk, dürüstlük ne zaman önemli olmuşki zaten. tam tersi üçkağıtçı övülmüş, ahlaksız övülmüş. tipik ortadoğu lağımı işte.

http://haberci.ajanspress.com.tr/padphoto/50299811/1/0216937e-7bc2-e411-b67d-001a6465f174

• Seneye eve çıkınca yavru bir köpek sahiplenmek istiyorum. Ancak boyutu beagle gibi orta boy olmalı. Türleri tam bilmediğimden büyüyünce son hali nasıl olur bilemeyeceğim. Nasıl bir yol izlemeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • köpek sahiplenmeye çalışıyorum ama insanlar bir cins, sahıplenmek ıcın nette arıyorum mesaj atıyorum ne cevap veren var ne bişiy madem sahıplendırmek ıstemıyosunuz nıe ugrastırıyosunuz adamı al kendın besle ılan verıyorlar bırde
  • quote:

Orijinalden alıntı: DnzIrmk

"Up"lanmalı bu konu.

aynen upluyorum konuyu.

sahiplenmeyide boşverin,
    hayvan sevgisi diye duyar kasanlar sokaklarda kedi köpeğin önüne bir tas su koyup, ağaçlara elektrik direklerine sahipsiz hayvanlara su verin diye afişler asmaz. =)

eğer gerçekten hayvan sevginiz varsa barınak barınak gezmektense, sokakta ilk gördüğünüz kedi veya köpeği veya başka bir canlıyı evinize alıp besleyin =)

haydi kalın sağlıcakla =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camlicaibrahim -- 27 Eylül 2016; 4:29:43 >
  • camlicaibrahim kullanıcısına yanıt
    Diğer konularım ve mesajlarım altında istediğiniz kadar saçmalayın ama bu konuyu kirletmeyin lütfen. Benim imkanım var, sokaktan 2 köpek sahiplendim, biri 10 senedir diğeri 2 senedir bende. Sürekli olarakta geçici yuva olarak doğum yapmış yada yaralı kedi misafir ediyorum. Sokak hayvanlarını toplayıp kısırlaştırma, veteriner gibi yardımlarda bulunuyorum ve tabiki, suyunu ve yemeğini veriyorum. Benim imkanım bu, diğer bir kişinin imkanı sadece bir kap su vermek olabilir. Sizin gibi hayvanlara yardım etmek yerine, oturduğu yerden laf üretenler yüzünden hayvanseverlere gına geldi artık. Kedi sahipleniriz sokaktan, "gidin evsiz insanlara yardım edin hayvana edeceğinize" derler, bir kap su veririz, "su vereceğinize evinize alın" derler. anca konuşun, eleştirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DnzIrmk

Diğer konularım ve mesajlarım altında istediğiniz kadar saçmalayın ama bu konuyu kirletmeyin lütfen. Benim imkanım var, sokaktan 2 köpek sahiplendim, biri 10 senedir diğeri 2 senedir bende. Sürekli olarakta geçici yuva olarak doğum yapmış yada yaralı kedi misafir ediyorum. Sokak hayvanlarını toplayıp kısırlaştırma, veteriner gibi yardımlarda bulunuyorum ve tabiki, suyunu ve yemeğini veriyorum. Benim imkanım bu, diğer bir kişinin imkanı sadece bir kap su vermek olabilir. Sizin gibi hayvanlara yardım etmek yerine, oturduğu yerden laf üretenler yüzünden hayvanseverlere gına geldi artık. Kedi sahipleniriz sokaktan, "gidin evsiz insanlara yardım edin hayvana edeceğinize" derler, bir kap su veririz, "su vereceğinize evinize alın" derler. anca konuşun, eleştirin.

sizin gibi hayvanlara yardım etmek herkesin yapacağı iş değil.
    ama yazdıklarınız çok çelişkili şeyler.
    gerçekten sokak hayvanlarını alıp veterinere götürüyorsanız diyecek birşey yok tebrikler.
    ayrıca benim sokak hayvanlarıyla bir sorunum yok, yardım etmek zorundada değilim.
    yukarıdaki yazımı ulu orta her yerde ortaya çıkıp sokak hayvanlarına su verin diyen arkadaşlara yazdım.

adam 3000 liralık secereli köpeği alıp evde besleyip, dışarıdaki hayvanlara su vermekten bahsedenler duyar kasanlara diyorum. üstünüze alınır veya alınmazsınız bu sizin sorununuz...

• Evsiz insanlar ile sokak hayvanları arasında bir fark yoktur...
    ama sen evsiz insanları düşünmeden sadece hayvanlara yardım etmeyi seçiyorsan egolarını tatmin ediyorsundur...

doğayı seviyorsanız evsiz insanlarıda fakirleride seveceksiniz! yoksa yazdıklarınız ciddiyetsiz şeyler oluyor =)
    eğer evinizde bilmem ne ırkı cins bir köpek besleyip sokak hayvanlarına yardım edin diye kendinizi paralıyorsanız amacınız bellidir =)
    dediğim gibi gerçekten sokak hayvanlarını seven gidip yollara ağaçlara yazılar yazmaz. adam gibi sokaktan ilk alacağı hayvanı besler.

birde şu var kedi köpeği hayvan olarak görüp diğer doğadaki canlıları hiçe sayanlar var =) onlar zaten riyakar =)

egolarınız ön planda olduğu için fikirleriniz ortada ve bu konu işlemez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hybrid_İbrahim -- 27 Eylül 2016; 21:59:05 >
  • up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende kuş sahiplenmek istiyorum nasıl sahiplenebilirim
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.