Şimdi Ara

SATALLİTE UYDU ALDATMACASI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
7
Favori
16.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    btk ne derece sağlığa zararı olduğunu bilecek durumda değil , kaldı ki bunun otoriteleri bile bilemez çünkü belli başlı durumların sağlık açısından zararı olduğunun anlaşılması belli bir süre geçmesi ve bu konuda araştırmaların periyodik yapılmasıyla mümkün , tıpkı cep telefonlarının belli bir zararının olduğunun kesin söylenememesi gibi , en iyisi mümkün olduğunca uzak durmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chabra

Uydu sistemleri ile ilgili size birşey danışabilir miyim?

Uplink uydu yayını yapan çanak anten benzeri çihazların insan sağlığına zararı var mıdır.
    Güvenlik sertifikasında 976 m olan bir uplink sistemi evimin 100m yakınına taşındı 4 tane kocaman anten bu sistemin ne olduğunu
    Btk yazdım güvenlik sertifikası var dediler iplik sistemlerinin sağlığımıza etkileri ne olur
    Bu konuda bilgili olduğunuzu anladım . Ben 2 hafta önce 7 haftalık bebeğim karnımda kaybettim küçük bir oğlum var.
    Bu antenler benim psikolojimi tamamıyla bozdu bu gerçek amam sağlığa zararı nedir
    Bu konuda nereden nasıl bilgi alırım çok çaresizim bir bilginiz var ise paylaşırsanız çok sevinirim. Sistemi gelip kurdular
    Btkya göre henüz çalışmıyor ben nasıl anlarım çalışıp çalışmadığını
    Btk yetkilisi geldi şikayetim üzerine elindeki bir aletle ölçüm yaptı birşey yok dedi . Daha sonra yazısında tesisi kurulmamış dedi .
    Tiyatro gibi ölçüm yaptı sonra öğrendim en az 6 dakika sürmeliyiz ölçüm tiyatro gibiydi yani
    Yetkili kuruma güvenim kalmadı . Şimdiden cevap verirseniz çok teşekür ederim.

radyasyon yayar başka bi zararı olmaz

• Bir Elektronik Mühendisi olarak bu konu çok ilginç geldi, sallamanın da bu kadarı oluyormuş demekki diye düşündüm.

Tek bir açıdan bakmak yeterli, hadi bu koca bir yalan olsun, bu yalanı yer istasyonunda çalışanlar özellikle mühendisler neden fark edemiyor? Ankara Gölbaşı Turksat kontrol istasyonunda uyduyu neden hep yörüngede tutmaya uğraşıyorlar, yörüngeden çıkınca yayın gidiyor, ayarlayınca geliyor halbuki uplink ve downlink araç ve cihazlarında hiçbir değişiklik yokken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cadence1 kullanıcısına yanıt
    Rüyalar gerçek olsa, gözümün teoricisi! .

Turksat tanıtım kanalındaki adamı dinlememişsin, orada yyörüngede tutmaya çalıştıklarını anlatıyor. Salla babam salla cahil çok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoktur

quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

iddia lı bir teori ... aslında iddialı olan" uzayda olmayan" uyduların 35700 kmde 1 günde 42000 km de her gün yol aldıgının söylenmesi.

uzayda olduguna inandıgın uyduların muhteşemliği sebebiyle olağanüstü tasarımları sebebiyle bu milyonlarca frekans gönderildiği gibi birbirine karışmadan geri geliyor diyorsun . ama bunun bir yer istasyonundan yapılmasını hayret olarak niteliyorsun .

evdeki "uydu alıcım " 8-9 yıllık sıfır almıştım. türksat 1c hala duruyor yazılım güncellemesi yapmadım . 1c 1996 dan beri hergün 42000km yol yaparak dünyanın çevresinde dönüyor ve ben tv izliyorum . bitmeyen bir enerjisi var güneş panelleri o kadar muhteşem tasarlanmış ki 45 derece ısıda performans düşüklüğü göstermesine ideal calışma ortamı 25 derece olmasına ragmen uzayın 100 lerce derece sıcagında ve eksi ısılarda calışabiliyor ve bu müthiş cihazlar öyle aküler kullanıyorki nerdeyse 20 yıl olacak hiç performans kaybetmemiş . bu akülerden bende istiyorum ve 20 yıllık bir yakıt bu yakıt deposunu hiç gördünmü ? uzay ortamında van allenin dışında güneş rüzgarları ve radyasyon ortamıyla cebelleşip bozulmamasıda olağanüstü tasarımlarından kaynaklanıyor olsa gerek

lnb veya canagın 1 cm hareketi sinyalleri ıskalaması ile bu sinyallerin uzaydaki olmayan uydulardan geldiğini ispatlamış oldun . üzerinde yaşadıgın gezegene ait kurallarla atmosferin içinde yaktıgın ateşle güneşi kıyaslaman ise ilginç . uzayın vakum oldugu konusunda farklı bir görüş fikir duymadım ?

global haberleşme sistemi nin nasıl çalıştıgına yönelik bazı yazdıkların . kompleks bir yapı tam olarak teknik bir açıklama yapabilmek için uzman olmak gerekir . muhteşem buldugun sky wave sinyallerini top gibi sektirerek yayın verilmiyor . iyonosfer ile ilgili yapılan çalışmalar gizlidir bu konudaki gercekler sadece sistemin yürümesini saglayan unsurlar tarafından bilinir .

sinyaller hangi bölgelerden nasıl gönderilir . o bölgelerdeki iyonosfer elektron yoğunlukları hangi seviyededir . global iyonosfer günlük gece gündüz haftalık aylık yıllık mevsimsel degişmeleri hakkında araştırma ve verilerin olması gerek . hangi tip sinyal güçlendirici anfileri kullanıyorlar ne tip high gain antenler kullanılıyor mesela space ball yada radomes denilen zımnırtılar ?

“Elektrik enerjisinin boşlukta bir yerden başka bir yere iletilebilmesi için ortamın kırılması, iyonlaşması, plazma denilen hale dönüşmesi gerekir. Böylece ortam tıpkı elektrik telinin elektriği ilettiği şekilde elektriği iletecektir.” TESLA

Marconi radyo yayını yaparken Tesla'nın patentini aldığı sistemi kullanıyordu ve çalışmasını Tesla'nın araştırmalarına dayandırmıştı.
    marconi ingiltere kanada arasında kablosuz iletişimi ilk defa sagladı . 1901 de bu iletişim sky wave yayının başlangıcı olmuştur ve günümüzde "satallite yalanı" adı altında kullanılmaktadır

sinyallerin gönderildiği bölgelerden 1 tanesi afrika 1980 li yıllar muhtemelen . kamyondan indirilen uydu

SATALLİTE UYDU ALDATMACASI

birisi dicekki uplink canlı yayın aracı .. ok ama sinyali "uzaya olmayan uyduya" değil ingiltereye sky wave olarak gönderiyor

örneğin size yeni nesil bir uydu

arien roketle yalandan gönderilmiş propergol solide denilen yakıtla sallıyorlar millet bilmiyor nasıl olsa

önce uydu 100-250 km arası irtifada transfer orbite gönderilir sonrada 35000 km geo orbite yolculuk eder ? nasıl sorusuna cevap veren yok cünkü yalan . yada verilen nasa esa cevapları komedi

eutelsat ın bu 2 resminde uyduların farklı boyutlarda olması nı gözlerimdeki bozukluğa baglayıp astrium da esa elbisesi giymiş 2 elemanın yakıt tanklarını kontrol mizansenini geçip birkaç yorumyapayım.

bu uyduların gercek oldugunu kabul edelim .

belliki göstermelik olarak uzaya gittikleri söylenen uydular tropikal bölgelerde calışacagı için güneş panelleri ile donatılmış.
    içerisinde bulunan ku x ka band elektronik devreler sinyal yükseltecleri anfiler vs daha yeni nesil modülasyon hd yayınlar için tasarlanmış olabilir.

uzaya gitmiyor dünyamızın içindeler en fazla 8-9000 km uzaktalar muhtemelen . google earth stratejik öneme sahip bu bölgeleri ya bulutla kaplamıştır yada resimlerin üzerinde oynama yaparak yok etmiştir hiç şüpheniz olmasın

Google Earth'ten silinmiştir diyorsun da o fotoğraflar nasıl çekiliyor?

Asrın KAPAĞI

• sadece ilk sayfanın yarısını okudum kafam karıştı
    herşey iyide

uydu diye birşey yokta
    neden çıkıp delinin biri açıklamamış
    neden sır tutulmuş bilmem nereden nereye atlamalı tv sinyalleri
    bi yalan uydurulmuş 150 senedir hep aynı yalan
    olurmu yahu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

sadece ilk sayfanın yarısını okudum kafam karıştı
    herşey iyide

uydu diye birşey yokta
    olurmu yahu?

insanoğlunun mantığı hep aynı doğrultuda calışıyor ne yazıkki . örnegin sen

neden bir konunun acıklığa kavuşması için delinin birine ihtiyac duyuyorsun ? neden sorgulamıyorsun neden araştırmıyorsun ? düşünmek herkesin kolaylıkla yapabilecegi bir eylem degil mi

sana 1 soru

uçak yolculuğu yaptın mı ? evetse en yüksek irtifa 12 km dir . uçakların nie 50 km irtifada uçamadıgını biliyormusun ? eger bilmiyorsan araştırmalısın !!!

insanın ürettiği füzeler havayı iterek hareket sağlar uçaklarda aynı şekilde motorlar havayı iter kanatlarla kuş misali ..

gökyüzünde 50 km de hava yoksa doğal olarak itme saglayamayacagın için o irtifada uçamıyorsun sebeplerden biri bu .... roketler nasıl hava olmaksızın hareket saglayabilir gökyüzünün 50 km irtifasında ? SAĞLAYAMAZ

bu çıkarımı yapman için İQ nun 100 olması yada prof. olman gerekmiyor

basit bir mantık demi ...

insanoğlu 100 km de uçamıyorken nasıl olursa 35.700 km ye uydu gönderir buuble teleskopunu 600 km ye gönderir veya iss ile 400 kmde uçtugunu söyler ? KÜLLİYYEN YALAN bilim kurgu hikayesi

bilim dışı kesinlikle ... hava yoksa hareket yoktur bu kadar basit

inside man filmi bir soygun hikayesini anlatır . filmin başlarında neden banka soyuyorum sorusuna şu cevabı verir inside man ? cünkü yapabiliyorum

insiderlar insanları kandırabiliyorlar evet bunu yapabiliyorlar bunada big secret diyorlar

kafanızdaki virüsleri temizleyemiyorum cünkü uzun yıllar bu yalanlar size işlendi kurguyu gercek zannediyorsunuz . ve asla bu kurgunun gercek oldugu konusunda şüpheniz yok . farklı bir görüşe bir şans vermiyorsunuz

bu mantıkdışı yalanları anlamak için yukardaki örnek bile yeterli .. yıl 2015 100 km irtifada uçamayan insanoğlu why ?

neden !!! madem teknolojinize bu kadar güveniyornuz virgin galactic NİE PATLADI ÇÜNKÜ 100 km irtifada uçamazlar hava yoksa harekette yoktur gökte ..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

sadece ilk sayfanın yarısını okudum kafam karıştı
    herşey iyide

uydu diye birşey yokta
    olurmu yahu?

insanoğlunun mantığı hep aynı doğrultuda calışıyor ne yazıkki . örnegin sen

neden bir konunun acıklığa kavuşması için delinin birine ihtiyac duyuyorsun ? neden sorgulamıyorsun neden araştırmıyorsun ? düşünmek herkesin kolaylıkla yapabilecegi bir eylem degil mi

sana 1 soru

uçak yolculuğu yaptın mı ? evetse en yüksek irtifa 12 km dir . uçakların nie 50 km irtifada uçamadıgını biliyormusun ? eger bilmiyorsan araştırmalısın !!!

insanın ürettiği füzeler havayı iterek hareket sağlar uçaklarda aynı şekilde motorlar havayı iter kanatlarla kuş misali ..

gökyüzünde 50 km de hava yoksa doğal olarak itme saglayamayacagın için o irtifada uçamıyorsun sebeplerden biri bu .... roketler nasıl hava olmaksızın hareket saglayabilir gökyüzünün 50 km irtifasında ? SAĞLAYAMAZ

bu çıkarımı yapman için İQ nun 100 olması yada prof. olman gerekmiyor

basit bir mantık demi ...

insanoğlu 100 km de uçamıyorken nasıl olursa 35.700 km ye uydu gönderir buuble teleskopunu 600 km ye gönderir veya iss ile 400 kmde uçtugunu söyler ? KÜLLİYYEN YALAN bilim kurgu hikayesi

bilim dışı kesinlikle ... hava yoksa hareket yoktur bu kadar basit

inside man filmi bir soygun hikayesini anlatır . filmin başlarında neden banka soyuyorum sorusuna şu cevabı verir inside man ? cünkü yapabiliyorum

insiderlar insanları kandırabiliyorlar evet bunu yapabiliyorlar bunada big secret diyorlar

kafanızdaki virüsleri temizleyemiyorum cünkü uzun yıllar bu yalanlar size işlendi kurguyu gercek zannediyorsunuz . ve asla bu kurgunun gercek oldugu konusunda şüpheniz yok . farklı bir görüşe bir şans vermiyorsunuz

bu mantıkdışı yalanları anlamak için yukardaki örnek bile yeterli .. yıl 2015 100 km irtifada uçamayan insanoğlu why ?

neden !!! madem teknolojinize bu kadar güveniyornuz virgin galactic NİE PATLADI ÇÜNKÜ 100 km irtifada uçamazlar hava yoksa harekette yoktur gökte ..

bak sorduğum soru çok basit

Eger uydular, uzaya gitmeler gelmeler vs. bilmem neler bu güne kadar hiç olmadıysa ama varmış gibi gösterildiyse sebebi nedir?
    başından beri neden gizlenmiştir?
    nasıl bu sır açığa çıkmamıştır

benim merak ettiğim bu

havanın çekiciliği
    roketin iticiliği
    ucağın yüksekliği
    uydunun karaya uzaklığı mesafesini
    yörüngede nasıl durduğunu
    güney yarım kurede neler olup bittiğini
    vs. bu konuları ilgili müh.ler araştırsın
    bu yaştan sonra kafa yormam gereken başka konular var :)

• youtube da düz dünya belgesellerini izlerken buraya geldi açıkcası kafama yattı bencede ne dünya yuvarlak nede uydular var devam cadence arkadaşım.
  • nasıl yani dünya öküzün boynızunun üstünde değilmiymiş,
    eee ddpremler nasıl oluyor o zaman..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mutfaktan çekmeyen wifi sinyaline gıcık olanlar
    15tl lnb ve 35 tl alıcı ile uzaydan görüntü
    alıyoruz dendiğinde inanırsınızda
    halkbandı telsizlerle atmosferin
    izin veriği saatlerde dünyanın
    uzak köşeleriyle konuşan arkadaşlarında
    olduğu elit bir forumda bazı şeylerin
    tartışılmadan size söylendiği şekilde
    tartışmasız doğru olmasını istersiniz
    Bırakalımda konuşulsun belki bir
    fikir sahibi oluruz bu tartışmalar yeni değil
    Aya 2017 olmuş 2.kez giden yok arkadaşlar...
  • İyonosferi kullanıyor olsak verdiğin ornekteki gibi hala telsizle haberleşiyor olurduk.

Bilmediğiniz şey şu; termosfere yapay uydu yerleştirme fikri gelişen haberleşme teknolojilerinin daha verimli ve kaliteli sinyallere ihtiyaç duymasından doğmuştur.

İyonosferdeki elektron yükü yansıtılan dalgalarda sinyal güç kayıpları ve yüksek gürültüye sebep olur. Bu da bozuk veri iletimi demektir. Günümüz iletişim araçlarının ne kadar az gürültü istediğini ise az çok tahmin ediyorsunuzdur.
  • Cirrus- kullanıcısına yanıt
    haberleşme sadece iyonosfer üzerinden gercekleşmiyor . bu konu satellite ile ilgili oldugu için daha çok ionospher üzerinde duruldu .. anladın

sonuçta evinde tv izlerken muhtemelen hd uydu alıcın çanak antene bağlı ? demi

bu çanaklar belli bir açıyla göğe bakıyor .. bu sistemin çalışma mantığını anlattık basitçe ..

bulutların elektrik yüklü hava oldugunu düşün .. karanlık bulutlar toplandıgında o bölgede + - elektronların çrpıştıgını görüyon demi .. gökgürültüsüyle açıln koridorda toprağa yıldırım düşüyor . veya şimşekler oluşuyor

tv yayınlarında kırılmalar oluşuyor radio dalgaları kırıldıgı için sinyal bozuluyor

radio dalgaları iyonosfer dışına çıkamaz geri yansır .. uydu denilen şey bu zaten ..
    sana ücretsiz canlı yayın nasıl yapacağını yazacam şindi ..

canlı yayın araclarında bulunan bazı cihazlara ihtiyacın var evinde benzer bir sistem kurabilirsin ...

turksatta bir ton kaçak kanal var örnegin .. eger uydu olsaydı kaçak kanal olmazdı

http://www.haber7.com/televizyon/haber/1976590-turksat-17-korsan-kanala-karsi-3-maymun

nie böyle durum sence ????

cünkü uydu die bişey yok .. vazgectim yazacaklarımı topluma zarar verecek yayınlarda yapılabilir ..

42 derece doğuda boş bir frekans bulacan ve gerekli hardwarelere sahipsek ; evimdeki uydu alıcısından yayın yaptıgın frekansı taratarak bulacam 12 666 v 2222

örnegin bir şifreli maç yayınını platform üyeliğinden evde izlerken bu yayını milyonlarla paylaşmak mümkün bu şekilde .

yayının nerden yapıldıgını bulabilirlermi ? mümkün

yayın frekansını bozabilirler mi ? mümkün

belkide bulamazlar

• cadence1 hocam şimdi Türksat 5-6 tane uydu fırlattım diyor ve tanesi 300-400 milyon dolar. Vatandaşı kandırıp yalan mı konuşuyorlar ve bu yalansa bu milyon milyon dolarlar nereye gidiyor?
  • simcell S kullanıcısına yanıt
    bu sihir veya illüzyon PARA YAPMA düzeneği ... uluslararası ekonomileri kontrol eden şirketlere gidiyor .

zaten dikkat edersen sadece tvden 5 dakka uyduruk bir roket fırlatma görüntüsü izletirler .. bu sahtekarların ; bazı ülkelerde kontrol ettikleri sözde uydu gönderi platformları var fransız guyanası abd rusya baikonor vesaire ...

örnegin tesla motorun finansmanını alan musk bu sahte roket düzmecesiyle saglamış nasa üzerinden yazılanlara göre .. sonuçta ; nasa devlet kurumu ve halkın vergileri belli kişilere bu düzmecelerle aktrılıyor . çoğu ülkede bu şekilde işler düzenek .

tv izliyorsundur bende eski bir hd olmayan turksat 1c yazan uydu alıcı var . halen kullanıyorum degişen bir tek şey var hd kameralar ve görüntü çözünürlüğü .. aynı kanalları 10 yıl öncede izliyorduk .. sadece hardwareler gelişti

bilgisayar kullanıyordum p2 400 ve bx intel anakart favori 2 limdi şindide dual core bir laptop kullanıyorum

mobil iletişim daha çok gelişti vesaire .. aynı altyapı kullanılıyor sonuçta ..

sen hd uydu alıcısına terfi etmekle vede yayıncı şirketler donanımlarını yenilemişse zaten güncelleme yapılmıştır ..

ya yalan konuşuyorlar bu vergilerden toplanan paralar başka bir yatırıma gidiyor veya birilerine aktarılıyor içerde .. veya uluslararası uydu pazarlamacı sahtekarlara gidiyor . bu konu ciddi bir şekilde uzmanlar tarafından arastırılmalı diyecemde uzman bilgili kişi yok piyasada .. veya gercegi bilenler konuşmuyor

• Tamam da kaçak yayından bahsedilen rtuk lisansi. Türksattan izinsiz yayın yapmak değil. Bir kac kanal yasal boşluklardan faydalanarak turksattan yayın yapmış o kadar. Rtuk türksata bunları kapat demiş. Turksattan izinsiz 1 byte bile yayın yapamazlar.

İyonosfer yansımasının verimsizliginden bahsetmiştik. Bunun dışında diğer katmanları da istenen şekilde kullanamazsınız. Sadece belirli şart ve zamanda düşük band yayın mümkün olur. Günde bir kaç saat uyduruktan pal yayını almak gibi vs.

Günümüzde artık belli bir katmanda sinyalleri belli bir acıyla odaklayacak yapay yansıtıcılar şarttır. Diğer yöntemler artık işimize yaramaz. Ya böyle, ya da sık aralıklı karasal istasyonlar yapılmalı. Olmadı kabloyla ileteceksiniz.

Uydu filan yok demek tam bir çılgınlık. Komploları severim, bazıları gerçekten mantıklıdır ama sizinkinin herhangi bir temeli yok. Eğer bir sekilde imkânınız olursa golbasindaki türksat'a gidip ne yaptıklarını bir görün derim.

asıl senin yazdıklarının temeli yok ..

sen gölbaşı turksata gittin mi ? napıyorlar yaz bakayım !!! anlat

gelelim yazdıklarına .. rtuk lisansı olmadan nasıl yayın yapıyorsun ? zaten lisans dediğin şey yayın izni degil mi ? lisanssız nasıl hemide sözde uydudan yayın yapıyorsun

şöyle bir argüman komik ama --> birkaç kanal yasal boşluktan faydalandı .

millet milyon dolarları birkac kanal dediğin bal tv gibi yüzlerce çöp kanal turksatı işgal etsin die mi vermiş

turksatta işe yarar en fazla 30 kanal var epi topu şifresiz .. geri kalanı çöp

• quote:

bu sihir veya illüzyon PARA YAPMA düzeneği ... uluslararası ekonomileri kontrol eden şirketlere gidiyor .

zaten dikkat edersen sadece tvden 5 dakka uyduruk bir roket fırlatma görüntüsü izletirler .. bu sahtekarların ; bazı ülkelerde kontrol ettikleri sözde uydu gönderi platformları var fransız guyanası abd rusya baikonor vesaire ...

örnegin tesla motorun finansmanını alan musk bu sahte roket düzmecesiyle saglamış nasa üzerinden yazılanlara göre .. sonuçta ; nasa devlet kurumu ve halkın vergileri belli kişilere bu düzmecelerle aktrılıyor . çoğu ülkede bu şekilde işler düzenek .

tv izliyorsundur bende eski bir hd olmayan turksat 1c yazan uydu alıcı var . halen kullanıyorum degişen bir tek şey var hd kameralar ve görüntü çözünürlüğü .. aynı kanalları 10 yıl öncede izliyorduk .. sadece hardwareler gelişti

bilgisayar kullanıyordum p2 400 ve bx intel anakart favori 2 limdi şindide dual core bir laptop kullanıyorum

mobil iletişim daha çok gelişti vesaire .. aynı altyapı kullanılıyor sonuçta ..

sen hd uydu alıcısına terfi etmekle vede yayıncı şirketler donanımlarını yenilemişse zaten güncelleme yapılmıştır ..

ya yalan konuşuyorlar bu vergilerden toplanan paralar başka bir yatırıma gidiyor veya birilerine aktarılıyor içerde .. veya uluslararası uydu pazarlamacı sahtekarlara gidiyor . bu konu ciddi bir şekilde uzmanlar tarafından arastırılmalı diyecemde uzman bilgili kişi yok piyasada .. veya gercegi bilenler konuşmuyor

Çok enteresan geldi yazdıklarınız. Eğer anlattıklarınız doğru ise Türksat'a ayrılan milyar milyar dolarların hesabı sorulmalı. Devlet gerçeği bilmiyor bu bu işe milyar dolarlar harcıyorsa o zaman hesabını sormalı yok devlette işin içinde ve uydu atıyoruz diye vatandaştan para topluyorlarsa o zaman vatandaş olarak bizlet hesap sormalıyız.

Şimdi Türksat biz 5A'yı kendimiz yapıp uzaya göndereceğiz diyor. Bu şartlar altında gerçeği biliyorlar gibi bir durum anlıyorum veya Türksat'ı da kandırıyorlar.

• Of ya

Ne kadar cahil insanlar varmış meğer

İmkan olsa sınav yapıp düşük puanlı geri zekalıları sürmek ya da karantinaya almak gerek
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.