Şimdi Ara

SATALLİTE UYDU ALDATMACASI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
7
Favori
16.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle şunu bir düzeltelim; ben 40'lı yaşlarda bir Elektrik Teknikeriyim ve uydularda hobim değil Yazdığın teknik konuları 20 yıl önce işledim ve unuttum. Branşım için gerekli olmayan bilgiler malesef.

Gelelim sadede;

Konunun başından beri senin amacın ""sistem gercekte nasıl işliyor sorusuna cevap bulmak veya cevabı netleştirmek bu konuda teknik anlamda konuyu zenginleştirici bilgi katkısı yapacak birilerini"" bulmaktı diye üst mesajda talebini yazmışsın. Fakat, ben senle dalga geçtim Neden dersen şöyle izah ederim:

Uydu teknolojisi çok karışık bir mimaridir. Bu mimarinin içinde;

+Uzay Mühendisliği
    +Astronomi ve Uzay Bilimleri Mühendisliği
    +Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
    +Fizik Mühendisliği
    +Kimya Mühendisliği

gibi farklı bilim dalları vardır. Diğer dal'ları yazmıyorum bile.

Şimdi sen böyle bir ortamda kalkıpta "" Uydular yoktur, varsa ispat edin, şu teorimi çürütün"" gibi garip isteklerle gelirsen ben seninle dalga geçerim.

Senin komik iddialarını çürütmek için,, benim buraya,, o yukarıda yazdığım mühendislik dallarının,,konu ile alakalı tüm teknik hesaplamaları ve formüllerini buraya dökmem lazım...

Komlo teorisi hazırlamak kolaydır, bir konuyu birbirinden alakasız konularla süsleyip içine biraz formul ekleyip birazda broşür koydunmu MENÜ tamamdır. Mesela Thales Group'un broşürünü eklemek gibi... O broşürü bir konuda, hele hele bu konuda Tez olarakta kullanamayız Antitez olarakta kullanamayız... Yani koplo teorini süslemek için eklediğin diğer saçma ekler gibi kafa karıştırıcı bir sunum.

Yani ortada senin sunduğun saçmalıklarla dolu bir komplo teorisi / tez var!!!

Fakat benim bunun saçmalık olduğunu ispatlamak için sunmam gereken!!!

+Uzay Mühendisliği +Astronomi ve Uzay Bilimleri Mühendisliği +Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği+ Fizik Mühendisliği +Kimya Mühendisliği dökümanları var....

Birde bunları seni ikna etmek için, hiç işim gücüm yok buraya yazacam Oldu Gülüm Öp Beni

Hadi yaptım diyeyim, yani şimdi başlasam yaklaşık 1 yıl filan sürer formüller dökümanlar. Bir yıl sonra sen bana: " Ben o formule inanmıyorum, jet motorunun pervanesi o ivmeyi yapamaz" dersen ben o zaman seni.... nasıl ikna edeceğim. Yani bir jet motoru satın alıp, pratikte al böyle yapıyormu diyeceğim....

Dolayısı ile senin saçma sapan teorilerinle dalga geçmek daha mantıklı geliyor bana.... Ha istersen bu konuyu yukarıdaki mühendislik dallarının forumlarındada açabilirsin. Belki orada öğretmeye hevesli idealist genç arkadaşlar sana yardımcı olur.

• anca dalga gecip kendinizce eglenirsiniz. cevap veremeyecegini zaten biliyorum hatta türksat bile cevap veremez bunuda biliyorum .

arkadaşım ben millet adına konuşuyorum insanlar bazı konularda bilgisiz die onları kandırmak mı lazım ? insanların vergilerini alınterini sömürmenin bir yoluda bu uzay masalları ufo uydular dır. en azından birileri okurda gerçekleri ögrenir die yazıyorum . ki bu yalanın ortaya cıkmasının en önemli yolu gercek bilgidir . 1 kişi ögrense bile bu bir artıdır . sizde çok biliyormuş gibi benle dalga geciyorsunuz . hodri meydan hadi cevap verin

bir örnek vereyim

türksat itü tamsat 3 lüsünün türkiyenin mini uydusu şeklinde lanse ettikleri amatör radyoculara hitap eden bir proje vardı . yalan tabi palavra .. neden

sözde bu mini uydu baikonordan yalandan uzaya gönderildi alt tarafı 4 kg 30 cm x15x15 cm bir dikdörtgen tüp.

http://www.tamsat.org.tr/tr/turk-telsiz-ve-radyo-amatorlerine-yeni-bir-ufuk-aciliyor/

bu projeye ne kadar para harcandı ve bu yalanla kimin cebi doldu ? sahte roket gönderileri yapan sahte uydu simsarlarına bu milletin vergileri peşkeş çekildi mi ?

sonuca bakıyoruz . elde var sıfır bir milletvekili bu konuyla ilgili mecliste bir soru sordu internete bakabilirsiniz

1 tane amatör radyocu bu mini uyduyla iletişim kuramamış. cünkü ufo uydular ın tamamı aldatmacadır ve yalandır . türksatta bir acıklama yapıyor uyduyla iletişim halindeyiz . YALAN

yukardaki resimdeki kel kafalı adam ya bir sahtekar benim vergilerimi çarçur eden sistemin bir parçası veya cahil bir vatandaş. cahilse ordan hemen gitsin.

aynı şey göktürk içinde gecerli günde 2 saat iletişim kuruyormuş yer istasyonuyla sözde cektigi resimlerde ucaklardan cekilen resimler 2.5metre cözünürlükte kamerası varmış . ben cok iyi biliyorum bu kameraların hangi alanlarda hangi ucaklarda kullanıldıgını . adamların veri aldıgı yer svalbard yer istasyonu

herkim dünya dışına bir ufo uydu gönderdik diyorsa palavracıdır . ufoya inanmakla uydulara inanmak aynı şeydir .

bir örnek daha veriyim şu videoyu izleyin komedi ... mizansene bakın bir masa var sırtları dönük 3-5 eleman oturtmuşlar masaya bilgisayarda dünya resmi bendede var google earth dalga mı geciyorsunuz insanlarla

hele konuşan eleman facia... dogumhane önünde bekleyen ana baba gibi heyecanlıymış cocugu olacak gibi seviniyormuş
    https://www.youtube.com/watch?v=zaRdFUl9ezg
    low orbitte 1 yörünge üzerinde saniyede 7 km hızla " istenilen aracı rahatlıkla secebiliyor olacaz"

atma recep din kardeşiyiz

senin bir tane yörüngen var o yörüngenin dışına cıkamazsın hangi aracı takip edicen saniyede 7 km hızla .... sallama

böyle bir uydu yok hepsi yalan ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadence1 -- 10 Ocak 2014; 15:52:13 >

• cadence1 kullanıcısına yanıt
    Bak bu konuda ilgini çekebilir.

şeyh abdulaziz bin baz kimdir.
    https://eksisozluk.com/dunya-duzdur--471664
  • Yıl olmuş 2014 hala Astronomi ve Uzay Bilimleri Mühendisliği diye bir mühendislik olduğunu sananlar var.
  • aerosoldreams kullanıcısına yanıt
    Sen İ.T.Ü Uzay Mühendisliğini okumadınmı dahi çocuk???? Yoksa ben yanlışmı biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Sen İ.T.Ü Uzay Mühendisliğini okumadınmı dahi çocuk???? Yoksa ben yanlışmı biliyorum

Bu yıl bitiyor yavru kurt
  • aerosoldreams kullanıcısına yanıt
    Bitir artık bölüm boşalsın... Bak benim oğlan sırada İ.T.Ü'ye takmış kafayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Bitir artık bölüm boşalsın... Bak benim oğlan sırada İ.T.Ü'ye takmış kafayı

Bitiyor bitiyor merak etme sen :)
  • Alın işte dünyaya taktı şimdide dünya yuvarlak değil diye iddaa ediyor candance1 dostumuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Ne desem bilemedim... Kusuruna Bakmıyorum...Acil şifalar..
  • yaw DH de bu Bölüm de bir Sn.Yönetici yokmu kardşeim,"konu dışı boş muhabbetler" diye Forum da başlıklar var,alın oraya atın bu başlığı ya da silin gitsin,"kafa bulma" başlığımı burası kardeşim
    herif külliyen sallıyor,milleti de enayi yerine koyuyor,siz de bunu okudunuz da acaba ne düşündünüz;işinize gelmeyen benim veya birilerinin msg larını anın da uçuruyorsunuz yeri geldimi,daha da yetmed,
    Ceza bile kesiyorsunuz,"Satıcı Takımı ve avanelerini" de aleni koruyorsunuz,hatta bu uyanıklar şikayet ettimi(işlerine gelmeyen msg ları)onları da siliyorsunuz,yaw silin bu zırva başlığı,burada ne bilgi var
    ne de benzer hiç bir şey var! adamın asabını bozmayın ltf++

Bana bak ritmi bozulmuş tip(cadance ritm algılama demektir) nick in bile faul,yazdıkların provakatif ve külliyen deli saçması,git bunları başka forumlar da yaz belki ilgi çeker

++

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    millete ilkokuldan beri anlatılanları sorgulamak gerekiyor .

bilimsel kanıt deney test etmek sorgulamak bunlar önemli

yıl 2014 olmuş hala ufo uydulara inananlar var

itiraz ediyorsunuz ama boşa .. yazdıklarınızın itirazlarınızın hiç birini ispatlayamayacagınızı biliyorsunuz

o kadar yazdık çizdik soru sorduk cevapların özeti şu

oynamayı bilmeyen gelin yerim dar dermiş .

geminin önce bacası görünür sonra kendi

flat earth teory savunan bilim adamlarıda var sonuçta .. senin fikrin nasıl bir teoriyse buda bir teori

bilim bölümünden banlanmışız fethullahtan beter beddua ederim bak admin yönetici hem uyarmadan nie banlıyorsun ? bide 6 ay banlamış bak .

• quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

millete ilkokuldan beri anlatılanları sorgulamak gerekiyor .

bilimsel kanıt deney test etmek sorgulamak bunlar önemli

yıl 2014 olmuş hala ufo uydulara inananlar var

itiraz ediyorsunuz ama boşa .. yazdıklarınızın itirazlarınızın hiç birini ispatlayamayacagınızı biliyorsunuz

o kadar yazdık çizdik soru sorduk cevapların özeti şu

oynamayı bilmeyen gelin yerim dar dermiş .

geminin önce bacası görünür sonra kendi

flat earth teory savunan bilim adamlarıda var sonuçta .. senin fikrin nasıl bir teoriyse buda bir teori

bilim bölümünden banlanmışız fethullahtan beter beddua ederim bak admin yönetici hem uyarmadan nie banlıyorsun ? bide 6 ay banlamış bak .

Yıl 2014 kafa m.ö. 2014. Sorgulamakmış işine geleni sorgularsın o da işine gelmeyeni sorgulamazsın. Ufoyu savunan kim ufodan kastın ne onu bir de ya da deme sana açıklama yapmak vakit kaybı. Kimse de sana bir şey kanıtlamak zorunda değil. Şartlanmış insana önüne oluk oluk kanıt da sunsak mantıklı açıklamalar da yapsan reddeder. Senin burada sorgulamak gibi bir amacın yok ki. Sorgulamak zaten boyle ucuz bir hareket değil önce bir bilgi birikimi gerekir bu bilgi de kıçtan uydurulan kaynaklar olamaz.
    Kanıt istiyorsan bastır parayı uçak kirala hatta eline kamera da al ki gördüklerine fake bunlar demeyesin. Sen dersin gerçi sende o kapasite var. Uçak kiralamak çok mu pahalı geldi uçak biletleri al aktarmalı olarak dolan ekvator bölgesi olduğu söylenen yerin çevresinde. Bu sefer de dersin burası yuvarlak ama ne malum silindir olmadığı dememen icin bir de kutup bölgelerinden geçmen gerekecek.

Gemi bacası diye dalga geçmişsin de perspektiften falan haberin yok galiba. Zaten derdin sorgulamak olsa ciddiyetin olur saygısızlık etmezsin. Sanki 5 yaşında bir çocukla yazışıyorum gibi hissediyorum.

Bilim kültürden uzaklaştırılman isabet olmuş neyse şu abuk sabuk mesajlarını müsait oldukça bir bir şikayet edicem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar konuyu satellite uydu ile ilgili mevzuların dışına cıkarmayalım .

sky wave sistemin (siz satellite diyorsunuz) çalışma mantıgını mesajlarda belirttim . kısaca sizin uzayda 36000 km de olduguna inandıgınız uydu benim teorimde iyonosfer oluyor . fark bu

bu konuda itirazlarınız varsa

dinliyorum . polemik yapmadan konuşalım
  • Şans eseri bu konuya geldim. Yorum yapmadan duramadım.

Buda mı yalan arkadaş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemka2008 -- 20 Ocak 2014; 3:55:43 >
  • O YALAN İSE BUDA MI YALAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemka2008 -- 20 Ocak 2014; 3:55:01 >
  • cemka2008 C kullanıcısına yanıt
    Çok iyiydi yaw....Amma güldüm sabah sabah
  • cemka2008 C kullanıcısına yanıt
    tabiki yalan degil .. bilim kurgu filmlerine yalan denir mi
  • ortam gergin biraz yumuşatayım dedim.
    Uydu sistemleri ile ilgili size birşey danışabilir miyim?

Uplink uydu yayını yapan çanak anten benzeri çihazların insan sağlığına zararı var mıdır.
    Güvenlik sertifikasında 976 m olan bir uplink sistemi evimin 100m yakınına taşındı 4 tane kocaman anten bu sistemin ne olduğunu
    Btk yazdım güvenlik sertifikası var dediler iplik sistemlerinin sağlığımıza etkileri ne olur
    Bu konuda bilgili olduğunuzu anladım . Ben 2 hafta önce 7 haftalık bebeğim karnımda kaybettim küçük bir oğlum var.
    Bu antenler benim psikolojimi tamamıyla bozdu bu gerçek amam sağlığa zararı nedir
    Bu konuda nereden nasıl bilgi alırım çok çaresizim bir bilginiz var ise paylaşırsanız çok sevinirim. Sistemi gelip kurdular
    Btkya göre henüz çalışmıyor ben nasıl anlarım çalışıp çalışmadığını
    Btk yetkilisi geldi şikayetim üzerine elindeki bir aletle ölçüm yaptı birşey yok dedi . Daha sonra yazısında tesisi kurulmamış dedi .
    Tiyatro gibi ölçüm yaptı sonra öğrendim en az 6 dakika sürmeliyiz ölçüm tiyatro gibiydi yani
    Yetkili kuruma güvenim kalmadı . Şimdiden cevap verirseniz çok teşekür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.