Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (862. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Mecenginer , Mecenginer
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.660
Cevap
366
Favori
1.943.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 860861862863864
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Liitokala önerdik bir çok kere makul fiyatlara var ve iyi cihazlar diye.. Galiba sakalımız yok..

• Evet önceki sayfalarda Liitokala gördüm ancak 400, 500, 500S, 600 modelleri olduğu ve farklı fiyatları olduğu için, ayrıca I4 seviyesinde ancak ısınma sorunu olmayan hangisi bilgim olmadığı için buradan sordum. Önerdiğiniz cihazı ve uygun fiyatlı linkini paylaşırsanız sevinirim.

Ağırlıklı olarak 950-1000 mAh AAA piller ve arada AA tip pil şarj amaçlı. 9V, C,D tip şarj olması şart değil.

Teşekkürler.

• Bence mantıklı olan 500S diğerleri eski 3-4 yıllık cihazlar 600 ise gereksiz daha yüksek amperli,link.vermek etik olmaz arattıracaksınız sahibinden ve letgoo adlı sitelerde..Kolay gelsin..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Teşekkür ederim. I4 ürün iadem onaylanınca önerdiğiniz yerlerden 500S satın alacağım.

Son bir soru, test modunda deşarj ve şarj olan arızalı Ni-Cd pillerin kurtulma şansları oluyor mu? Elimde çok sayıda AA pil var.

• Pillerin kaç yıllık olduğu,0.90 v altında ne kadar kalıp kalmadığı,çok ısınıp ısınmadığı kimyanın bozulup bozulmadığı o kadar çok faktör var ki,bir de pil alırken çok yüksek mha yerine ortalama örneğin 2000-2100 gibi bir guruptan ve iyi bir markadan almanızı öneririm.Verilecek üç beş kuruş uzun süre sıkıntısız şarjda zaten geriye ödenecektir.Kolay gelsin şimdiden..

• Bu konuda fazla bilgi yokken bir çokları gibi oyuncakların pil masrafı yüzünden girmiştim bu şarjlı pil dünyasına.  

Artık sizlerin tavsiyesi ile hareket edeceğim.

Teşekkürler.

• Selamlar arkadaşlar GP recyko pro AA Boy 4 adet hb da 72.90 TL fiyat nasıl iyi mi?Piyasayı bilmediğimizden ucuz mu pahalı mı anlayamadık? Uygun mu fiyat?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 1 Mayıs 2021; 23:24:59 >
  • İki ay önce 60 liraya almıştım,ama baktım hakikaten kargo dahil ise en iyi fiyat,amazonda da prime üye iseniz 80 TL

• derin07 D kullanıcısına yanıt
    Şimdi baktım tekrar kargo bedava.

• O zaman en iyi fiyat görünüyor..

• dr112 kullanıcısına yanıt

Amazondan 65 liraya almışım 16 Nisan'da. Fiyat normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tommy Shelby

Amazondan 65 liraya almışım 16 Nisan'da. Fiyat normal

Ben bir de C boy bakıyorum.Elimizdeki varta C boyların randımanı düştü.Yaklaşık 8 senedir kullanıyoruz.Ama bir çiftimiz var ki ilk günkü randımanında devam ediyor C boy Gp üstünde 3300 ma yazıyordu galiba.Vartalar doluyken bile birkaç gün sonra şarjında eksilme oluyor.Gp de böyle bir durum hala yok aynı yıl sayısına rağmen.Duracelimiz hiç yok o nasıldır bilmiyorum.liitokala 500s e yakışacak bir C boy almamız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 2 Mayıs 2021; 1:42:45 >
  • C boy kullanmadığım için tecrübeye dayalı bir şey yazmam mümkün değil,tanıdık,güvenilir markaların iyi olan serilerinden mümkün olduğunca yakın tarihli seçmek daha fazla şansla hareket etmek olur gibi..

• Anlık yüksek akım talebi gibi bir zaruriyet yoksa şayet, bu zamanda C ve D boy pil almak pek mantıklı olmayacaktır. Ki C ve D boy pillerin de kendi içinde dönüştürücü mantığında olup olmadığı zannımca şaibelidir. O yüzden AA pilleri C ve D'ye dönüştüren adaptörler kullanmak daha makul duruyor. Çünkü bu boy piller neredeyse tedavülden kalktı. Hatta C boy piller, AA piller ile aynı yüksekliğe sahip olduğu için dışına kağıt bant ya da benzeri bir şey sarılarak kalınlaştırılabilir. İnternette bu dönüştürücülerin içine tek pil alanı ya da 2-3 pili kendi içinde paralel bağlayan çeşitleri satılıyor ancak fiyatlar pek uygun gelmedi. Çoğu satıcı kargo dahil fiyatı ile satıyor. Hal böyle olunca 1 plastik parçasına 15-20 lira vermek pek mantıklı durmuyor. Ki zaten en az bir çift kullanacağımızı varsayarsak nerdeyse pil parasına geliyor. Olurda bir milyoncu gibi yerlerde 3-5 liraya denk gelirse alınabilir. İhtiyacım olmamasına rağmen olurda lazım olursa diye uygun fiyata bulursam almayı düşünüyorum. Yapıları basit olduğundan çevresinde 3D yazıcı olan bile rahatlıkla basabilir.

Hatta şuraya kısacık bir video ekleyeyim.

@dr112

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdbLogcat -- 2 Mayıs 2021; 19:36:54 >
  • Dostlar merhaba, Elimde Duracell CEF80 pil şarj aleti var. CEF14 almalı miyim, Yoksa CEF80 idare eder mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Teşekkür ederim. I4 ürün iadem onaylanınca önerdiğiniz yerlerden 500S satın alacağım.

Son bir soru, test modunda deşarj ve şarj olan arızalı Ni-Cd pillerin kurtulma şansları oluyor mu? Elimde çok sayıda AA pil var.

İadem hesaba geçince ikinci el sitesinde 500S için yola çıkıp sıfır ve uygun fiyatlı OPUS BT-C3100 buldum.

500S bilmem ama I4 ile arasında gündüz gece kadar fark var. I4 ün şarj etmeye çalışırken el değmeyecek kadar ısınan üstelik 2 saat boyunca tam şarj olmayan pilleri ılınmadan şarj etti. Üstüne 3-4 yıldır yatan 800 mA AA pilleri canlandırdı. Adamlar yapmış abi dedirten bir cihaz.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 10 Mayıs 2021; 22:55:37 >
  • dasarum D kullanıcısına yanıt
    Önceki postlarıma bakarsanız en iyi iki cihazdan ilki için opus ikincisi Lii 500S dediğimi göreceksiniz ancak artan fiyatlara göre opus 400 TL yi geldi çinden gelme maliyeti bu nedenle Lii 500S daha fiyat performans bir cihaz yanlız fiyatı son zamanlarda bizim için çok..İkinci el kaça aldınız güle güle kullanın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derin07 -- 10 Mayıs 2021; 23:1:52 >
    Selamlar opus u yurt dışından getirmek kargo vergi dahil 430 TL ye maloluyor.Türkiyede bulmak zor.Sıfır satışı yok.Yurtdışından getirmek 2 aya yakın sürer ayrıca kırılma riski var.Garantisi yok.Litookala
    yurdumuzda bulunabiliyor.Sıfırı da bulunabiliyor.Bence opus a bu kadar riske değmez.Bence derin hocam haklıdır.Fiyat performans herşey litoola 500s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 10 Mayıs 2021; 23:23:31 >
    Evet o mesajlarınızı hatırlıyorum. Sizin mesajınız sonrası YouTube videolarını izlemiştim. 150 TL'ya aldım. Cihazın kutusu kontrol amaçlı açılmış, adaptör kablosunun bandı bile açılmamıştı. Biraz kullanılmış bile olsa bu fiyat uygun sanırım. Tüm özellikleri sorunsuz çalışıyor. Ençok da ısınma yaparsa devreye giren fanın anında soğutmasına çok menun oldum.

Hem bilgilendirmeniz hem de iyi dilekler için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 11 Mayıs 2021; 2:30:14 >
  • Alicqnn A kullanıcısına yanıt

pil katili. kalem pili 2A, ince pili 1A ile şarj ederim diyor. bence kesinlikle cef14 alın. pillerinizin ömrü uzun olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 860861862863864
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.