Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (863. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: gladio81
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 861862863864865
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dasarum D kullanıcısına yanıt
    Çok şanşlısınız üçte bri fiyatına almışsınız resmen,çinden alsanız 400 küsura maloluyor ptt vegisi vs.Güle güle kullanın arkadaşım..

• derin07 D kullanıcısına yanıt
    Sağolun. Fiyatı uygun görünce tereddüt etmiştim hatta açıkçası önce havale sonra kargo ilk defa yaptığım için "muhtemelen para gitti" diye düşündüm. Ancak satıcı ile WhatsApp yazışması güven verdi. Sizin katkınız için de tekrar teşekkürler. Ben bu foruma bakmamış olsam I4 cihazla kör topal devam ediyor olacaktım.

• Sevindim güle güle kullanın,ama bir şey itiraf edeyim netten bir çok şey alırım sahibinden de ama ne yalan söyleyeyim 420-440 bandında çinden mal edebileceğim bir şeyi 150 liraya almazdım,ya parayı gönderip çi boş paket alacağım yada hiç gelmeyecek,en iyisi de bozuktur bu cihaz diye bu işe hiç girmezdim dostum.Sizinkisi iyi cesaret,karşıdaki ne saik ile o fiyata sattı bilinmez tabi,siz güle güle kullanınız..

• Dedim ya ben de ilk defa "önce para sonra kargo" bir alışveriş yaptım. Letgo ilanlarında frekans ölçerden, osiloskoptan, seramik cımbıza kadar çok geniş bir yelpaze var ve fiyatları çok makul. Belli ki gönlü tok bir esnaf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 11 Mayıs 2021; 13:0:31 >
  • Vallahi arkadaşım gönlü tokluk konusu için bir şey diyemem,hani kullanılmışı olsa bile 250 lira istese bir çok talibi olacak bir şeyi neden 150 liraya verdi ben düşündüm..Hele münferit bir şahıs değilde benzer ticaret yapan esnaf dükkan olmasına,şaşırdım diyemeyeceğim.Ama düşündürdü..Neyse aklınızı bulandırmayım,güle güle kullanın..

• Acaba sahte ürün olabilir mi? Evet bunu ben de düşündüm ancak hem şarj/deşarj hem de pilleri fulledikten sonra ölçü aleti ile yaptığım ölçümlerde şarj ekranındaki voltaj değerlerini birebir gördüm, slotlar arası geçişler, display, current vs değişimleri de sorunsuz. Şarj ettiği pilleri taktığım cihazlar günlerdir çalışıyor.

İncelemelerde fan sesinden söz ediliyordu, kulağımı dayayınca zor duyulan bir sesi var ve nadiren ısınırsa devreye giriyor.

Ez cümle bu cihaz çakma ise de çok başarılı yapmışlar. Ancak orijinal/çakma farkını tespit edebileceğim bir yöntem varsa yazarsanız da aklım bulanmaz sorun etmeyin.  Şarjlı Piller Hakkında Her Şey 

• Çakması yok bildiğim,ben de kullandım bir yıl öncesine kadar..

• Lityum piller için nitecore d2 almıştım. Ayrıca ataba var ama tüm pilleri nitecore ile şarj ediyorum. Bu şarj aleti nasıldır? Li-on olmayan pilleri ataba ile mi şarj etsem?

•  Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
     Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

Herkese iyi bayramlar arkadaşlar resimde görülen ni mh 2700 aa ve yine ni mh 1000 aaa reckyo pillerin için bir şarj cihazı tavsiye edermisiniz konuyu biraz okudum ama.bu konuda çok bilgisisizim bir üstadın tavsiye üzerine alış yapacagim şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: herhangi1i

Herkese iyi bayramlar arkadaşlar resimde görülen ni mh 2700 aa ve yine ni mh 1000 aaa reckyo pillerin için bir şarj cihazı tavsiye edermisiniz konuyu biraz okudum ama.bu konuda çok bilgisisizim bir üstadın tavsiye üzerine alış yapacagim şimdiden teşekkür ederim

İyi bayramlar.

Bu konuda üstat değilim ancak konu sahibi bana Duracell CEF14 tavsiye etmişti. Ben de aynı pilleri aynı şarj aletiyle iki yıldan fazladır kullanıyorum.

CEF14'ten daha iyileri var elbette ama bu f/p ürünü orta seviye bir şarj aleti, sizi üzmez.

• Çok teşekkür ederim bende çok üst sınıf bir cihaz istemiyorum işimiz görülsün yeter aynı pillerle 2+ yıl tecrübe etmiş biri oldugunuza göre bende çok büyük ihtimal cef 14 alırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkesin bayramı mübarek olsun.

Elimde 2 adet şarj cihazı var.Merak ettiğim pilleri tam şarj etmek için ne kadar süre gerekiyor?

Mesala 2× (2.8 v) - 220 MA ne demek?Tek bir pile vereceği akım mı yoksa 2 adet pile vereceği akım mı?

Merak ettiğim şarjlı piller tam doluyken kaç volt veriyorlar?Benim gözlemlediğim en fazla 1.31 v gördüm?

Son olarak elimdeki 2400 mha piller şuan 1.26 V veriyorlar şarj etmek istiyorum.Micron cihaz ile ne kadar şarjda tutmam gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 15 Mayıs 2021; 19:15:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Akşamüstü saat 7 de taktım varta olan cihaza , hepsi saat 11 itibariyle 1.45 volt olmuşlar.Ancak epey ısınmışlar , niye ısınıyorlar , zararı var mıdır?ısınmamaları için ne yapabilirim?

• Biraz arka sayfaları okusanız sorduklarınızın çoğunun cevabı olduğunu göreceksiniz..

• derin07 D kullanıcısına yanıt
    arka sayfa dediğin mobilde 873 sayfa var hocam.Çok zor ve uzun şeyler sorduğumu sanmıyorum.İlk mesajda da göremedim.

• meeb kullanıcısına yanıt
    bu konuda bilgilendirebilecek üstad var mıdır?😁

• micron tamir gormus sanki. tam bos pili varta 9-10 saatte doldurur. ustunde yazmis zaten 7 saat boyunca 480ma verecen yani toplam 7x480=3360 ma vereceksin. varta 350 ma veriyosa 3360/350=9.6saat dolacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfunak -- 23 Mayıs 2021; 23:30:41 >
  • Uzun zamandır80-85 lira altına inmemişti ihtiyacı olan indirimi değerlendirebilir  Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derin07 -- 23 Mayıs 2021; 23:36:36 >
  • tayfunak T kullanıcısına yanıt
    ilginize teşekkür ederim hocam.Evet uçları kırıldı bende kablolu yaptım ama çalışıyor sağlam epeyde eskidir sanırsam 2005 te aldım.

2× (2.8 v) - 220 MA ne demek?Tek bir pile vereceği akım mı yoksa 2 adet pile vereceği akım mı?

En çok bunu öğrenmek istiyorum hocam.Pil başına 110 mha mı?

Birde varta ile çok ısınıyor pilleri dışı kabarıyor normal midir zararı var mıdır bilmiyorum ama ben micron u kullanmak istiyorum.

Son olarak şarjı piller boş olduğunda ve tam dolu olduğunda kaç volt değer gösteriyorlar?

teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 861862863864865
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.