Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (758. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 756757758759760
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokhandolmaci

Elinde test sonuçları varmı hangi bilgiye dayanarak bunları yazıyosun samsung dediğin firma pil olayı düzünden duymuşsundur milyonlarca zarar etti bu yıl note serisinde patlama olayları çıktı biliyosun.

Biz pillerimizi testlere sokarak kendimizde kullanıp sonuçlarını gördükten sonra bu bilgileri paylaşıyoruz. Lütfen deneyip görmediğiniz ürünler için olumsuz yorumlar yapmayın

Evet, laboratuvar ortamındaki testlere tam olarak güvenmediğim için 2 kişi, 2 pilli 2 modda yaklaşık 8 çift farklı pili dönüşümlü olarak kullanarak performanslarını 8-9 aydır test ediyorum. Performansı en zayıf olan, kapasitesi en düşük olan ve yine kapasite kaybı en fazla olan piller Efest ve AWT markalı olanlardır. Diğer 4 büyük markanın pillerinde %10-15 kapasite kaybı dışında sorun çıkaran yada bozulan olmadı. Bu tür uyduruk markalar kendisi üretim yapmıyor, e-sigara pili ayağına milleti öpüyorlar. Zaten performans ve kaliteleri vasat bari koruma devresi gibi farklı birşey yapsalar güvenliği ön planda tutanlar için tercih edilebilir.

Verdiğim tabloyu incelersen Dünya çapında otorite olarak kabul edilen ve tarafsızlığıyla takdir edilen Mooch'un testleridir. Kendim de gözlemlediğim gibi kapasitesi yüksek piller içinde en güçlü piller sırasıyla belki adını bile duymadığın Sony VTC5A ve Sanyo UR18650NSX dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhandolmaci

Elinde test sonuçları varmı hangi bilgiye dayanarak bunları yazıyosun samsung dediğin firma pil olayı düzünden duymuşsundur milyonlarca zarar etti bu yıl note serisinde patlama olayları çıktı biliyosun.

Biz pillerimizi testlere sokarak kendimizde kullanıp sonuçlarını gördükten sonra bu bilgileri paylaşıyoruz. Lütfen deneyip görmediğiniz ürünler için olumsuz yorumlar yapmayın

Evet Samsung 20 miyar Dolar zarar etti o telefondan. 2 farklı tedarikçiden temin edilen telefondaki pile göre Samsung 18650 pile yorum yapan ön yargılı birine laf anlatmak boşa zaman ve vakit kaybıdır ama yinede her kapasitede insana bir kez şans vermek gerekiyor. Samsung yada diğer kaliteli firmaların ürettiği 18650 pili keskin yada sivri bir cisimle delmedikçe, kısa devre yaptırmadıkça, aşırı ısınmamasına dikkat ettikten ve dandik yada arızalı şarj cihazı kullanmadıktan sonra hiçbir sıkıntı olmaz. Saygılarımla
    https://www.imrbatteries.com/content/samsung_30Q.pdf

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 1 Mart 2017; 1:13:11 >
  • Aslında dünyada 3-5 belki bilmediğimiz bir o kadar daha üretici Li-Ion pil üretiyor ve bazı fason firmalarda bu firmalardan, istedikleri özelliklere göre imalat yaptırıp bazılarıda hücrelere koruma devreleride ekleyerek kendi markalarında satıyorlar.Bazen bu firmalar kendi web sayfalarında markalarında kullanılan hücrelerin menşeini,markasını ve tipinide belirtiyorlar.Bir çoğuda dandik ve artık piyasada satılamayan düşük kapasiteli hücrelere yeni kılıf geçirip satıyor veya daha küçük çapta düşük kapasiteli pilleri 18650 kılıfı içine tıkıp boşlukları civatadan tutun hertürlü ıvır zıvırla doldurup yada aşağıda 2. sırada verdiğim linkteki gibi akla hayale gelmedik sahtekarlıklara başvuruyor. İlk linkte dünya piyasında bulunabilen Li-Ion pillerin bazılarının karşılaştırılmaları yapılmış.Sayfa üstündeki linklerden istediğiniz incelemelere ulaşabilirsiniz.http://lygte-info.dk/review/batteries2012/Common18650comparator.phphttp://lygte-info.dk/info/batteryDisassemblyUltraFire%20UK.htmlhttp://lygte-info.dk/info/batteryDisassembly5000mAh%20UK.htmlhttp://lygte-info.dk/review/batteries2012/GTL%2018650%205000mAh%20%28Blue%29%20UK.html
    Korumalı olduğu söylenen üstünde yazan değere göre çok düşük kapasiteli ve korumasız,olaması gerekenden eksik havaladırma delikleri olan baştan sona riskli bir pile örnek,http://lygte-info.dk/review/batteries2012/UltraFire%20TR18650%205000mAh%20%28Blue%29%20UK.htmlhttps://batterybro.com/blogs/18650-wholesale-battery-reviews/30828867-is-it-a-fake-18650-battery-featuring-the-samsung-25rhttps://batterybro.com/blogs/18650-wholesale-battery-reviews/104619270-can-you-identify-the-fake-lg-hg2-18650-battery
    Tek tek test edilen 2016 imalatı Li-Ion piller:http://lygte-info.dk/review/batteries2012/Common18650IndividualTest%20UK.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 1 Mart 2017; 12:53:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Orijinalden alıntı: LittleThings

quote:

quote:

quote:

piller sağlamsa yapar fakat dp piller çabuk bozuluyor büyük ihtimal flaş yaparak reddeder

Hocam hangi marka pilleri önerirsiniz bu cihaz icin?

yeni nesil pilleri kullanabilirsiniz gp recyko+, duracell duralock halkalı seri, eneloop, bu serilerden alabilirsiniz
    http://www.hepsiburada.com/energizer-e17-9986-sarjli-2300-mah-aa-kalem-pil-2li-blister-sarj-edilmis-p-OFISENER9986

bu ürün nasıldır hocam?

Buda alınabilir fakat fiyat bakımından duracell daha mantıklı.

Sıralama isterseniz
    1. eneloop
    2. duracell
    3. fujitsu
    3. gp recyko
    4. energizer

Buna göre değerlendirin

Hocam benim 3,5 yaşında çocuğum var, Elimizde çok fazla pilli oyuncak var ve şarjlı pil ihtiyacım daha da arttı
    Sizin tavsiyenize göre en iyi marka Eneloop imiş
    PANASONIC ENELOOP ŞARJLI PİL 4x AAA 2100 ŞARJ
    Nasıldır tavsiye eder misiniz? Alayım mı? Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 2 Mart 2017; 20:21:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

piller sağlamsa yapar fakat dp piller çabuk bozuluyor büyük ihtimal flaş yaparak reddeder

yeni nesil pilleri kullanabilirsiniz gp recyko+, duracell duralock halkalı seri, eneloop, bu serilerden alabilirsiniz
    http://www.hepsiburada.com/energizer-e17-9986-sarjli-2300-mah-aa-kalem-pil-2li-blister-sarj-edilmis-p-OFISENER9986

bu ürün nasıldır hocam?

Sıralama isterseniz
    1. eneloop
    2. duracell
    3. fujitsu
    3. gp recyko
    4. energizer

Buna göre değerlendirin

Hocam benim 3,5 yaşında çocuğum var, Elimizde çok fazla pilli oyuncak var ve şarjlı pil ihtiyacım daha da arttı

üstüne alabileceğiniz pil yok zaten alabilirsiniz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu ürün nasıldır hocam?

Sıralama isterseniz
    1. eneloop
    2. duracell
    3. fujitsu
    3. gp recyko
    4. energizer

Buna göre değerlendirin

üstüne alabileceğiniz pil yok zaten alabilirsiniz

Sağol hocam sipariş vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miralge

quote:

Orijinalden alıntı: Miralge

Piller orjinal kutusundaydı 2ad AA + 2ad AAA + şarj cihazı
    AAA piller şarj oldu kırmızı ışık yeşile döndü ,

AA piller şarj olmuyor kırmızı ışık yanıp sönüyor, ne yapılabilir

mevcut AA piller ömrünü tamamlamış, ,
    aşağıdaki resimdeki pilleri önerirmisiniz ? bu şarj makinesi ile sorun çıkartabilir mi ?

GP ReCyko 4+2 2100 mAh Şarjlı AA Kalem Pil

recyco pillerin eski -yeni durumu var mı?

Dostum kusura bakma birşey sorucam aynı şarj aleti ve içinde 2adet 2700 lük pil olan gp marka cihazı teknosadan aldım sıfır kutu ilk açan bendim ama bir aksilik var pilleri şarja taktım neredeyse 10 saat olacak halen kırmızı ışık yanıp sönüyor bir türlü yeşil olmadı acaba pillerdemi bir sıkıntı var cihazdamı yoksa ilk dolum olduğundan mı bu kadar uzun sürdü ne yapmamı önerirsiniz kutuda 5saat sarj süresi yazıyor
  • merhaba. aselsan cobra telsizin pillerini daha yüksek kapasiteli pillerle değiştirdim ama bu sefer de şarj etmiyor.

eski piller: 1.2volt 600mah x 4 AAA
    yeni piller: 1.2volt 850mah x 4 AAA

şarj aleti 2 adet telsizi aynı anda şarj edebiliyor. yani toplamda 2x4= 8 AAA pil. üzerinde yazan:

output: 9V 500mA 4.5VA

sizce sarj adaptörünü mü değiştirmem gerekli?
  • Kullanım klavuzlarındda şu bilgiler yer alan iki adet bisiklet ön ve arka lambası var:

moon lx 760: lityum ion battery 3.6v 3200 mah

moon shield: lityum polimer battery 3.7v 700 mah

3200 mah pile sahip olanın adaptörü var. onunla şarj oluyor. adaptörde output 5v---700mA yazıyor.

ikinci lamba ise usb den şarj oluyor. ama ben usb den değil adaptörle şarj etmek istiyorum. bu durumda adaptörün üzerinde ne yazmalı? Örneğin samsung telefonlara ait bir şarj cihazı var üzerinde, 5.0v----1.0A yazıyor. Bununla şarj edebilir miyim? Ya da ilk lambanın şarj cihazıyla?

Yine Samsung fast charge power bank var bir adet. Üzerinde resim 1. deki bilgiler yer alıyor. Bunu şarj ederken hangi değerlere sahip şarj cihazı kullanmalıyım? Samsung s7 edge e ait 2. resimde bilgileri yer alan şarj cihazı uygun mudur?

Son olarak Sony sbh54 bluetooth kulaklı var. 3. resim. Teknik bir veri yok kitapçığında. Kitapçığı şurada:http://support.sonymobile.com/gb/stereobluetoothheadsetsbh54/supportDocumentation/

Sadece orjinal sony şarj cihazı kullanın ya da bilgisayarın usb girişine takın deniyor. Yanında orjinal şarj cihazı gelmedi. öyle bir şey satılmıyor birlikte. bunu nasıl bir şarj cihazıyla şarj edebilirim? yukarıda sözünü ettiğim samsung s7 edgein şarj cihazı uygun mudur?

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 6 Mart 2017; 10:4:1 >
  • SAMET/ kullanıcısına yanıt
    merhabalar,

bu pilleri ve şarj aletini nereden uygun fiyata ve güvenli olarak satın alabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper

merhabalar,

bu pilleri ve şarj aletini nereden uygun fiyata ve güvenli olarak satın alabilirim?

Gitti gidiyor ve N11 üzerinden temin edebilirsiniz

Yurtdışından almak isterseniz
    https://ru.nkon.nl/
  • Öncelikle bisiklet fenerlerinizin adaptörü ile her ikisini de şarj yapabilirsiniz, Aynı adaptörle (5v---700mA olan) Sony sbh54 bluetooth kulaklığınızı da şarj yapabilirsiniz.
    Veya bu üçünü samsung telefonlara ait bir şarj cihazı olan üzerinde, 5.0v----1.0A yazan cihazla da şarj yapabilirsiniz hiçbir sakınca yok.

Samsung fast charge power bankınızı, Samsung s7 edge e ait 2. resimde bilgileri yer alan şarj cihazı ile tam uyumlu şarj edebilirsiniz
  • arkadaşlar yardıma ihitiyacım var bilgisi olan varsa yardımcı olsun ne yapmam lazım bir kaç gün önce aşağıda linkteki ürünü teknosadan GP mini şarj aleti ve içinde 2adet AA 2700 lük pil dahil 27tl aldım sıfır ambalajdan çıkardım pilleri doğru taktığıma eminim ama aletin led ışını kırmızı yanıp sönmeye başladı taktığım andan itibaren yaklaşık 10-14 saat geçti ama bir türlü yeşil ışık yanmadı hesapta 5 saatte şarj yazıyor neyse sonra bir elektrikçiye gittim pilleri ve aleti gösterdim başka bir pil taktık alette kırımızı ışık sabit yanmaya başladı ve şarj ettiğini gördük benim pilleri ölçtü hiçbir hareket yok pillerin ölmüş dedi ve yeni alınmış kullanılmamış pil nasıl ölür dedim rafta uzun yıllar beklemekten dedi varmı böyle birşey acaba yapılabilecek birşey yokmu ürünün fatursı duruyor ama paketi attığım için teknosa ürünü iade alırmı bilemedim ne yapcağımı yoksa 2adet yeni pil alıp aleti kullanmaya devam edeyim aldığım ürün linki
    http://www.teknosa.com/urunler/130070465/gp-mini-quick-powerbank-2aa2700-mah-sarj-cihazi
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokırık

arkadaşlar yardıma ihitiyacım var bilgisi olan varsa yardımcı olsun ne yapmam lazım bir kaç gün önce aşağıda linkteki ürünü teknosadan GP mini şarj aleti ve içinde 2adet AA 2700 lük pil dahil 27tl aldım sıfır ambalajdan çıkardım pilleri doğru taktığıma eminim ama aletin led ışını kırmızı yanıp sönmeye başladı taktığım andan itibaren yaklaşık 10-14 saat geçti ama bir türlü yeşil ışık yanmadı hesapta 5 saatte şarj yazıyor neyse sonra bir elektrikçiye gittim pilleri ve aleti gösterdim başka bir pil taktık alette kırımızı ışık sabit yanmaya başladı ve şarj ettiğini gördük benim pilleri ölçtü hiçbir hareket yok pillerin ölmüş dedi ve yeni alınmış kullanılmamış pil nasıl ölür dedim rafta uzun yıllar beklemekten dedi varmı böyle birşey acaba yapılabilecek birşey yokmu ürünün fatursı duruyor ama paketi attığım için teknosa ürünü iade alırmı bilemedim ne yapcağımı yoksa 2adet yeni pil alıp aleti kullanmaya devam edeyim aldığım ürün linki
    http://www.teknosa.com/urunler/130070465/gp-mini-quick-powerbank-2aa2700-mah-sarj-cihazi

Keşke almadan önce buraya göz atsaydınız, almış olduğunuz piller tarihi eser niteliğinde şarjını koruyamayan pillerden. sağlam çıksa mucize olurdu.
    En azından aynı markanın yeni nesillerinden recyko serisi alsaymışınız
  • quote:

Öncelikle bisiklet fenerlerinizin adaptörü ile her ikisini de şarj yapabilirsiniz, Aynı adaptörle (5v---700mA olan) Sony sbh54 bluetooth kulaklığınızı da şarj yapabilirsiniz.
    Veya bu üçünü samsung telefonlara ait bir şarj cihazı olan üzerinde, 5.0v----1.0A yazan cihazla da şarj yapabilirsiniz hiçbir sakınca yok.

Samsung fast charge power bankınızı, Samsung s7 edge e ait 2. resimde bilgileri yer alan şarj cihazı ile tam uyumlu şarj edebilirsiniz

O halde bisiklet ön farının şarj ciyazıyla arka lambayı da şarj edeceğim.

SBH54 için 1.0A yazan eski model bir samsung şarj cihazını kullanacağım.

Power bank için de s7 edge in şarj cihazını kullanacağım.

Bili için çok teşekkürler.

Peki bunun genel geçer bir kuralı nedir?

Yani, "Üzerinde şu değerler yazan bir ürün, yine üzerinde şu değerler yazan ya da şu değer aralığında bir güç üreten bir şarj cihazıyla şarj edilebilir."
  • SAMET/ kullanıcısına yanıt
    doğru hocam foruma bakmak aklıma gelmedi hatta böyle birşeyle karşılaşacağımda aklıma gelmedi teknosa ürünü geri alırmı bilemiyorum paketi açıldı cihazda sıkıntı yok ama piller bu durumda hiç uğraşmadan yeni recyko pilmi alsam 2adet
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebayusuff

quote:

Öncelikle bisiklet fenerlerinizin adaptörü ile her ikisini de şarj yapabilirsiniz, Aynı adaptörle (5v---700mA olan) Sony sbh54 bluetooth kulaklığınızı da şarj yapabilirsiniz.

Yani, "Üzerinde şu değerler yazan bir ürün, yine üzerinde şu değerler yazan ya da şu değer aralığında bir güç üreten bir şarj cihazıyla şarj edilebilir."

Size şöyle açıklayım şarj cihazları universal oldular, sabit 5v klasik şarj cihazları ve Qualcomm 2.0 3.0 değişken akımlar verebilen hızlı şarj cihazları olarak fark var sadece.
    Düşük akım veren şarj cihazı ile telefonu ve power bankınızı da şarj yapabilirsiniz ama süre kat kat uzar fakat yine zarar vermez.

Sahip olduğunuz s7 ve powerbanınız Qualcomm 2.0 hızlı şarj standardını kullanmaktadır tam verimle kullanmak için Qualcomm 2.0 veya 3.0 standardını kullanan herhangi bir şarj cihazı ile tam verimle şarj yapabilirsiniz.

Peki Qualcomm sertifikalı hızlı şarj cihazı ile bluetooth kulaklık şarj edilmez mi? tabii ki şarj edebilirsiniz kalitesini markasını kanıtlamış cihazlar akım sınırlayıcısına sahiptir o yüzden zarar verme ihtimaliniz yok.
    Örneğin bende samsung hm1100 ve Samsung Level U Bluetooth Kulaklık var her ikisinide note 5 hızlı şarj cihazı ile şarj yapıyorum sorun olmuyor.

Fakat bisiklet feneri gibi akım sınırlayıcısından emin olmadığımız cihazlarda paket içinden çıkan şarj cihazı gücünü esas alarak fazla üzerine çıkmamakta fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebayusuff

quote:

@ebayusuff,
    Son bir yıllık deneyimlerime dayanarak yazıyorum. 5 V çıkışlı olmak şartıyla her türlü USB charger olarak adlandırılan şarj cihazları ile, her türlü Li-Ion pilleri şarj edebilirsiniz.Ancak şarj cihazları asla 500mA kapasitesinde olmamalı(Üstünde yazan max akım değeri)Bunun farkında olmadan 3 adet powerbankımın kontrol devrelerini bozdum.Olay bu tip 500 mA ' lik şarj cihazlarında akım sınırlama devreleri ya yok yada çok basit.İlk önce 5 Volt devresi bozuluyor ve powerbank'lara oldukça serbest bir şekilde 10-13 volt arası gerilim geliyor. Bu gerilimde powerbank devrelerini kısa devre ediyor,çıkış alamıyorsunuz.Bu arada kısa bir süre sonra adaptörde tümüyle elden çıkıyor. Bu nedenle şarj cihazı en az 1 amper daha iyisi 2-3 amper olmalı ve olabildiğince CE ve FCC sertifikalı olmalı.Benim Powerbank'ları deve eden şarj cihazı 2. linkte 2. sırada olan dandik 5 TL ye A101,BİM gib yerlerden aldığım uyduruk şarj cihazları."USB Power Supply #2"http://www.lygte-info.dk/info/indexUSB%20UK.htmlhttp://www.lygte-info.dk/info/usbPowerSupplyTest%20UK.html
    Elinizdeki 2 nolu fotograftaki şarj cihazı büyük ihtimalle FAKE ve incelemesi aşağıda:http://lygte-info.dk/review/USBpower%20Samsung%20ETA-U90EWE%20UK.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 6 Mart 2017; 17:34:33 >
  • teknokırık kullanıcısına yanıt
    Teknosa iade alır mı bilemem şansınızı deneyin en azından yeni seri başka ürün alma farkını teklif edin. emin olun iade eden sırf bu konuda onlarca kişi oldu. şarjını koruyan yeni seri almanızda fayda var.
    eneloop, gp recyko+, duracell duralock halkalı seri, energizer seçeneklerinden birini tercih etmeniz iyi olacaktır
  • quote:

Teknosa iade alır mı bilemem şansınızı deneyin en azından yeni seri başka ürün alma farkını teklif edin. emin olun iade eden sırf bu konuda onlarca kişi oldu. şarjını koruyan yeni seri almanızda fayda var.
    eneloop, gp recyko+, duracell duralock halkalı seri, energizer seçeneklerinden birini tercih etmeniz iyi olacaktır

Aynen katılıyorum
  • 
Sayfa: önceki 756757758759760
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.