Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (731. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yeappa

tavsiye edilen 2400mAh Duracell marka pil icin su 2 urune rastladim. Made in yazisi gozukmemekte, hangisi tercih edilmeli arkadaslar?
    .............

@yeappa,
    1. tip genellikle bu ambalajla satılıyor. 2. tipi hiç görmedim.pilin dış ambalajıda farklı. Eğer 2400 mA Duralock ise 5 yıl garantili olanlardan.Bir ihtimal farklı bir ülke imalatı olabilir.. Almadan, görmeden ve incelemeden, bir şey demek mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

tavsiye edilen 2400mAh Duracell marka pil icin su 2 urune rastladim. Made in yazisi gozukmemekte, hangisi tercih edilmeli arkadaslar?
    .............

@yeappa,
    1. tip genellikle bu ambalajla satılıyor. 2. tipi hiç görmedim.pilin dış ambalajıda farklı. Eğer 2400 mA Duralock ise 5 yıl garantili olanlardan.Bir ihtimal farklı bir ülke imalatı olabilir.. Almadan, görmeden ve incelemeden, bir şey demek mümkün değil.

20.71TL olan 1.tip icin ilgili urun sayfasi soyle:
    Duracell DURALOCK Ni-Mh AA Şarjlı Kalem Pil 1,2v 2400mAh (2Li)

11,93 olan 2.tip icin ilgili urun sayfasi soyle:
    Duracell Şarj Edilebilir AA Kalem Pil 2400 mAh 2'li Paket

Aralarinda bir fark oldugu belli, yaklasik 2 kati fiyat var.

Pil tavsiyelerine gore 1950mAH yeterli denildiginden almayi planliyorum, fakat 2400mAH gibi 5 yil garanti ibaresi yok.
    ilgili urun ve sayfasi soyle:

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

Duracell Precharged Ni-Mh AA Şarjlı Kalem Pil 1,2v 1950mAh (2li)

Sarj Cihazi
    Ataba icin 4-5 farkli urun var, tavsiyeniz 508 yonunde mi olur ?

• bipekkan B kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Çok kapsamlı bir cihaz olduğu belli oluyor. Benim gibi, detaylarla ilgilenmeyen birine çok fazla gelir, pili düzgün şarj etsin yeter. Belki farklı türde pil şarj etmek istersem, hepsini tek bir cihazın şarj etmesi iyi olabilir. Ama fiyatından ötürü pek alınası değil, ancak meraklısı alır sanırım. İlerde ucuzlarsa bu tür ürünler düşünülebilir tabi.

İddia dedim, sonuçta Çin ürünü, her şey beklenebilir.
    Yine de dediğini yapacak bir görüntüsü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talbotlago -- 9 Mayıs 2016; 17:19:27 >
  • quote:

quote:

quote:

.............

@yeappa,

20.71TL olan 1.tip icin ilgili urun sayfasi soyle:
    Duracell DURALOCK Ni-Mh AA Şarjlı Kalem Pil 1,2v 2400mAh (2Li)

11,93 olan 2.tip icin ilgili urun sayfasi soyle:
    Duracell Şarj Edilebilir AA Kalem Pil 2400 mAh 2'li Paket

Aralarinda bir fark oldugu belli, yaklasik 2 kati fiyat var.

Pil tavsiyelerine gore 1950mAH yeterli denildiginden almayi planliyorum, fakat 2400mAH gibi 5 yil garanti ibaresi yok.
    ilgili urun ve sayfasi soyle:

Duracell Precharged Ni-Mh AA Şarjlı Kalem Pil 1,2v 1950mAh (2li)

Sarj Cihazi
    Ataba icin 4-5 farkli urun var, tavsiyeniz 508 yonunde mi olur ?

Merhaba 2. linkteki ürünü Nethouse Duracell Resmi Distirbitörlerinden, tabiki daha ucuz satabilir, fiyat zaten indirimli fiyatı normal fiyatı değil. Belkide 2500mah yazan yeni parti satılacağı için stok azaltıyorlar. Yaşadığım yer pil ve elektrik-eloktronik açısından az alternatifli olduğundan her satılan pilin ambalajını inceleyemiyorum. 1950 mah olanı geçen sene Migros da görmüştüm sanki made in Japan yazıyordu ama standart Eneloop 2100 şarj ile ilgisi var mı bilmiyorum. Duracell Türkiye sitesinde 1950 mah pil görmedim şimdiye kadar. Duracell şarjlı pil üreticisi değil pazarlama şirketidir, bu yüzden doğru düzgün bilgi yok sitesinde. Bir de Teknosa.com da satılıyordu ama mağaza da görmedim. Alacağınız pil çok sık şarj ediyorsanız forumdan Samet arkadaştan Duracell gibi Eneloop ucuz versiyonunu değil, orjinal Eneloop alabilirsiniz. Uzun vadede ömür olarak Duracell 2400 mah yi 4 e katlar.
    http://urun.n11.com/sarj-edilebilen-pil/panasonic-eneloop-sarjli-kalem-pil-aa-4lu-paket-yeni-P106114715

Seyrek şarj edecekseniz %50 indirimdeki Duracell 2400 mah daha mantıklı tabiki 24 liraya geliyor 4 adet

5 yıl ömür pazarlama için uydurulmuş bir şey, sitesinde 300 şarj yada 3 yıl hangisi önce gerçekleşirse gibi ibare vardı sanırım. Pil zaten Eneloop Pro'un ucuz versiyonu düzgün şarj aleti kullanılır ve bitik vaziyette beklemez ise 10 yıl da dayanır.

Ataba 508 dışında şarj akımı yüksek olan diğer modelleri tavsiye etmem yurtdışından daha doğru düzgün birşey alabilirsiniz. Araç adaptörü ile kullanmayacaksanız Ataba tavsiye etmem Duracell CEF 14 varken. Bozuk yada uzun süre şarjsız kalmış eski tip pilleri kabul etmeyebilir yeni nesil pillerde sorun olmaz. Kaliteli şarj cihazı marka seçmez:)

http://ru.nkon.nl/charger/nimh.html

http://ru.nkon.nl/charger/multichemistry.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 9 Mayıs 2016; 18:59:49 >
  • Bilgilendirmeniz uzerine piller icin 2450mAH x4 ile Ataba 508 siparisi verdim.
    Duracell CEF 14 icin yorumlarda pil sectigi, yeni pil de olsa sarj etmedigi bilgileri gordum. Vdelta ozelligi var mi bilemedigimden Ataba aldim. Daha az secici gibi duruyor.

Eneloop su an icin butcemi asiyor, 3-6 aylik kullanim sonrasi degerlendirilebilir AAA piller icin.

cok tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeappa -- 9 Mayıs 2016; 21:16:58 >
  • yeappa kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kullanın ama Cef14 te -Delta V var ve pil şeçme olayı yok, yeni pil dedikleri büyük ihtimal ile bayat raf ömrü bitmiş Varta,Gp 2700 mah gibi pillerdir. Benim denediğim 1-3-6-8 yıllık Eneloop, Evolta,Gp üretimi Sony, Eneloop üretimi made in Japan Duracell, 1300mah Rayovac üretimi made in China Duracell pillerde hiç sorun çıkarmadı. Aktif olarak kullanmıyorum tavsiye edebilmek için cihazı 1 hafta arkadaşımdan ödünç almıştım.

Deşarj özelliğine aldanıp eski pilleri canladırır diye alınıyor Ataba, yeni nesil ve kaliteli pillerde bir işe yaramaz, fazla para vermeye değmez.
  • quote:

Bilgilendirmeniz uzerine piller icin 2450mAH x4 ile Ataba 508 siparisi verdim.
    Duracell CEF 14 icin yorumlarda pil sectigi, yeni pil de olsa sarj etmedigi bilgileri gordum. Vdelta ozelligi var mi bilemedigimden Ataba aldim. Daha az secici gibi duruyor.

Eneloop su an icin butcemi asiyor, 3-6 aylik kullanim sonrasi degerlendirilebilir AAA piller icin.

cok tesekkurler.

@yeappa,
    "Duracell CEF 14 icin yorumlarda pil sectigi, yeni pil de olsa sarj etmedigi bilgileri gordum. "
    Nereden çıkarttınız bu yorumu. Bu şarj aleti ile ilgili incelemeyi 1. ve 65. sayfa ilk mesajımda ben yaptım. Ataba 508 yanlış bir seçim değil. Ancak 2 şarj aleti ile aralarında dağlar kadar fark var. Atabanın tek üstünlüğü deşarj fonksiyonun olması. Bu fonksiyonla uzun süre kullanılmış yada uzun süre şarjsız kalmış pillerinizi üst üste şarj deşarj işlemine tutarak eski verimi kadar olmadada kullanılabilir hale getirirsiniz.
    CEF-14' de gelince Bu alet pil yenide olsada şarj etmeme gibi bir durum yok tabi yeni diye aldığınız pil rafta çok uzun seneler beklememiş hücre voltajı 0.9 V hatta 0.7 volt altına düşmemişse.Arızalı yada hücre voltajı açısından CEF-14 daha hassas ve bence bu açıdan çok daha güvenilir.AT-508 ise bu açıdan duruma göre resmen kör. Bazıları töleranslı diyebilir ancak onlarca denememde CEF-14'dün bir şekilde flaş yaparak şarjı kabul etmediği pillerin en az %90' nını AT-908 ve 508 kabul ediyor,hatta bazılarının şarj süreleride makul gibi sürelerde oluyor ancak iş kullanıma gelince 200 mA lik bir akım çekiminde bile pilin foyası ortaya çıkıyor, verim % 70'in altında.
    Yeni aldığım 1900 mA panasonic üretimi 1900 mA "eneloop" ları test ederken CEF-14' dün eğer kullanmayı bilirseniz, bu sınıfta olan temel şarj cihazlarının en azından benim tamamında görmediğim süper bir özelliğini keşfettim. Piller arasında balans şarjı yapabiliyorsunuz. Bu cihazın en öemli özelliği her 2 kanal ayrı ayrı devrelerle müstakil şarj yapabiliyor. Başlangışta 4 pil koyuyorsunuz,Genellikle birbirine yakın verimde piller ise şarj, her 2 kanalda 5-10 dk farkla aynı anda bitiyor, piller arasında verim açısından fark varsa şarj bitim süresi her 2 kanal arasında 20 dk. başlayıp 1-2 saati bulabiliyor. Şarj tamamlandıktan sonra pilleri tamamen soğuyuncaya kadar dinlendiriyorsunuz ve voltajlarını ölçtüğünüzde pillerin voltajlarının farklı olduğunu görüyorsunuz. Voltajları en düşük ve 0.1 V ve daha fazla farklı olanları bir araya getiriyorsunuz, sağ veya sol 2'li kanalda tekrar şarja veriyorsunuz ve işlemi piller arasında piller dinlendirildikten sonra voltajlar eşitlenene kadar tekrarlıyorsunuz. Epey uzun sürüyor ancak özellikle 4 pil kullanan cihazlarda pillerin çabuk boşaldığından şikayet edenler ki aslında pillerin hepsi boşalmıyor 1 veya 2 si erken boşalınca toplam pil voltajı kritik seviye altına düştüğünden eğer kullanılan elektronik cihaz ise çalışmayı durduruyor. Siz pillerin tamamını şarja tuttuğunuzdan bu sorun gittikçe büyüyor.
    Kısaca sırf meraktan aldığım bu şarj cihazını çok sevmeye başladım.
    Eneloop' lara gelince Ekim 2015 üretimi 4'lük paketi ilk açtığımda dikkatimi çeken tek şey pillerin voltajı inanılmaz derece birbirinin aynı gördüm. Her biri boşta 1.334 V tu. 5 ayrı ölçü aletinde bindelik hanelerde ve yük dirençleri doğal olarak farklı AVO' larda da sonuç aynı çıktı. Bunun anlamı şu. Pillerin 4 dününde aynı üretim bandından çıktığını gösterir. Diğer markalarda bunu şimdiye kadar gözlemlemedim. Testte sadece kapasite testi yapabileceğim.
    Bu arada aman dikkat ! Bu pilleri AT-908 ile şarj etmeyin piller aşırı ısınıyor. Zamanında fark ettimden pilleri haşat etmedim. AT-508 deki ısınma makul kabul edilebilir. Elimde Panasonic' e ait şarj cihazı yok ama elimde olan aynı sınıftan mevcutlar içinde CEF-14 en ideal şarj cihazı olduğunu söyleyebilirim. Büyük ihtimalle bu şarj cihazı ile gelen panasonic ve hatta ilk çıkan (2008) GP' Recyko+ ile birlikte gelen 250 mA şarj cihazları (GPAR01GS210BLLIE-EE4) kısaca max. şarj akımı 180-350 mA ile sınırlı cihazlar bu piller için en ideal şarj cihazları.
    http://dl.jehandleiding.nl/new/external_light.php?id=1295963&RDM=64980&brand=GP+BATTERIES&ref=RECYKO%2B+AR01&real_ref=RECYKO%2B+AR01&real_ref_top=RECYKO%2B+AR01&langueM=&key=f72116ec0670a66ba47da33dba220657&security=34e9443d8140d64a7a141b11f6224910&host=manualretriever.com&errorURL=http%3A%2F%2Fmanualretriever.com%2Flect.php%3FID%3D1295963%26lg%3DT%26h%3Dd41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e%26src%3D15&n1=2243&n2=1744&res=2371&modeSC=M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 10 Mayıs 2016; 11:22:56 >
    Hocam öncelikle paylaşılarınız için çok teşekkür ederim okuyoruz bilgileniyoruz. Ancak okudukça kafam karıştı Nikon Coolpix L310 fotoğraf makinemde kullanacağım hem daha çok deşarj-şarj edebileceğim hemde daha uzun süre kullanabileceğim bir pil önerebilir misin? Panasonic eneloop mu Duracell mi ya da sizin önerebileceğiniz neyse kaç Mah? Birde bu pilleri şarj etmek için bir cihaz. CEF14 mü yoksa 45 dakikada şarj edebilen CEF27 mi ya da başka bir cihaz mı?

Şimdiden teşekkür ederim. Emeğinize bilginize sağlık.
  • Cnbrk_88 C kullanıcısına yanıt
    Kardeşim flaş için Eneloop dışında bir şey düşünme bu seti al 5-10 yıl rahat edersin. Ama stokta yok gelince haber veririm, forumdan Samet uygun fiyata satıyordu beklemek istemeyenler için ama bir aksaklık oldu sanırım geçen hafta getirecekti.

http://ru.nkon.nl/charger/nimh/panasonic-eneloop-bq-cc17-advanced-charger-4-aa-eneloop.html

http://urun.n11.com/sarj-kiti/panasonic-eneloop-bq-cc17-advanced-charger-4-aa-eneloop-yeni-P106115514

https://www.youtube.com/watch?v=ZHa_wzljnEo

beklemek istemezsen ve 1 takımdan fazla pile ihtiyacın varsa li-ion pilde şarj ettiği için biraz boyutları büyük olan ve araç şarjı ile çalışabilen Nitecore i4 ile 3 paket Eneloop alabilirsin.

CEF27 yi sonradan gördüm, CEF14 den hızlı şarj etmesi dışında bir fark yok zaten hızlı şarj zararlıdır. Hem şarj cihazına 3 misli para vermiş hemde pilin ömrü 2-3 kat azalmış olacak. Yani 6-9 kat kazıklanmış olacaksınız. Şarj cihazı akımı AA pi için 200-350 ma olursa idealdir maksimum 500 ma olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 10 Mayıs 2016; 20:28:03 >
  • yeappa kullanıcısına yanıt
    İşyerinde kullanmak için 2. Tip olanından sipariş ettim geçen hafta.Paketin arkasında Japonya'da üretilmiştir yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Meow -- 11 Mayıs 2016; 2:47:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SAMET/ kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgi için
  •  Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

Bu ürünleri sipariş vermiştim nkon'dan. dün ulaştı. 20 günde. çok harika ürünler, güzel paketleme. Çok teşekkür ederim volkan alışveriş hakkında paylaştığın bilgiler için. Cömertsin. Allah kazancını bereketli kılsın dürüstlüğün sebebiyle.

Bipekkan'a da ayrıca teşekkür piller hakkında değerli bilgileri için.
  • 3 buçuk 4 yıl önce aldığım 2300lük yeni nesil Energizerlerim de japon malıymış. Bir paketi yeni açtım, sapasağlamlar.

Öte yandan 9-10 yıl önce aldığım eski nesil 2100 vartaları panasonic ile şarj ettim. Bir ay olmuştur sanırım cihazı alalı. Sonra bir kenara bıraktım beklediler. 10 eski nesil varta 2100ün 6sı 1, 2 volt civarı değer vetiyor, 4ü ise 0,5 volt civarı. Ve ilginçtir bu vartalar 3-4 yıldır şarjsız boş unutulmuş durumdaydı.

Eski discman içinde unuttuğum en az 4 senedir boş bekleyen eski nesil 2100lük Sanyolar da bir ay önceki şarj sonrası şu an 1,2 üzerinde değer gösteriyorlar.

Tabii yük altında ne tepki verirler bilemiyorum şu an ama bu pillerin şarj olması bile imkansız olması gerekirken şarj üzeri ay geçtikten sonra 1,2 volt civarı değerler veriyorlar...

• İnce kalem pil olarak 1000lik eski tip gp buldum evde, en az 6-7 sene boş beklemiştir unutuldukları çekmecede, 4ünü de şarj deşarj şarj işlemi yaptım. İkisi dect telefonu açamadı bile. Diğer ikisi ise telefonun 650lik çlmüş pillerinin yerini aldı... İlginç gerçekten, tamamen ölmüş olmalarını beklerdim hele hele hormonlu gplerin, ikisi gömüldü, ikisi zombi oldu dect telefonu kurtardı :)

• Arkadaşlar,
    DH' nin web sayfa düzenimi değişti?dünden bu güne görünüş bir tuhaf sol tarafta 3-4 cm boşluk ilk mesaj sahibinin mesajları ilanlarla karışmış ve bu bölüme giriş bende baya hızlıyken şimdi sümüklü böcek gibi
  • Eneloop Pro için amazonda güzel bir paket var. Tercih edilebilir. Ancak 6$ kargo ekliyor 50$ üzeri alışveriş olmadığı için.

http://www.amazon.com/Panasonic-K-KJ17KHCA4A-Individual-Rechargeable-Batteries/dp/B00JHKSL1O?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=ATVPDKIKX0DER

Edit: Fiş amerikan tip sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezimuse -- 11 Mayıs 2016; 11:54:04 >
  • quote:

Arkadaşlar,
    DH' nin web sayfa düzenimi değişti?dünden bu güne görünüş bir tuhaf sol tarafta 3-4 cm boşluk ilk mesaj sahibinin mesajları ilanlarla karışmış ve bu bölüme giriş bende baya hızlıyken şimdi sümüklü böcek gibi

Hocam burada yazmak yasak ama reklam engelleyici uzantılar var onlardan birini kurup kurtulun yoksa forum o reklamlarla asla çekilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Eneloop Pro için amazonda güzel bir paket var. Tercih edilebilir. Ancak 6$ kargo ekliyor 50$ üzeri alışveriş olmadığı için.

http://www.amazon.com/Panasonic-K-KJ17KHCA4A-Individual-Rechargeable-Batteries/dp/B00JHKSL1O?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=ATVPDKIKX0DER

Edit: Fiş amerikan tip sanırım.

Merhaba Eu Plug Amazon.de sitesinde var ancak Avrupa genelinde kargo çok pahalı. Profesyonel Fotoğrafçı olarak çalışmıyorsanız bu şarj cihazı gereksiz, pahalı ve 1-2 pili hızlı şarj ettiği için zararlıdır. Ancak tepe flaşı gibi devamlı 4 pil şarj edilecek ise kullanılmalı. Ama aynı paraya BQ-CC17+Eneloop set ve 4lü Pro alabilirsiniz. Yada Nitecore i4+Eneloop Pro. ru.nkon.nl yada Samet'in N11 satışını takip ederseniz BQ-CC17 yakında stokta olur. Bu şarj cihazı içinde standart Eneloop var + bir takım Pro alırsınız.

http://www.amazon.de/Panasonic-eneloop-Schnell-Ladeger%C3%A4t-2-500-Ladezyklen/dp/B00KM4D4W0?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

http://www.amazon.de/Panasonic-eneloop-Premium-Ladeger%C3%A4t-1-900-Ladezyklen/dp/B00KM4H4R6?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_sfl_title_2&smid=A3JWKAKR8XB7XF

http://ru.nkon.nl/charger/nimh.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 11 Mayıs 2016; 19:36:02 >
    Çok iyi bir noktaya değinmişsiniz hocam, müstakil şarj özelliğine sahip cihaz kullanmadan önce bende benzer sıkıntılar yaşıyordum piller dengesiz boşalıyordu.
    Mesela 4 pille çalışan bir cihazda 1 2 tanesi aşırı boşalırken diğerleri 1.1v falan oluyordu Klarus CH4S geçtikten sonra böyle bir sorunum kalmadı. pil değiştiğim cihazlar neredeyse artık 2 katı süre dayanır oldu, pillerde artık dengesiz boşalma olmuyor.

Pilden iyi verim almak isteniyorsa birinden birini eksik etmemek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbirol

İyi günlerde kullanın ama Cef14 te -Delta V var ve pil şeçme olayı yok, yeni pil dedikleri büyük ihtimal ile bayat raf ömrü bitmiş Varta,Gp 2700 mah gibi pillerdir. Benim denediğim 1-3-6-8 yıllık Eneloop, Evolta,Gp üretimi Sony, Eneloop üretimi made in Japan Duracell, 1300mah Rayovac üretimi made in China Duracell pillerde hiç sorun çıkarmadı. Aktif olarak kullanmıyorum tavsiye edebilmek için cihazı 1 hafta arkadaşımdan ödünç almıştım.

Deşarj özelliğine aldanıp eski pilleri canladırır diye alınıyor Ataba, yeni nesil ve kaliteli pillerde bir işe yaramaz, fazla para vermeye değmez.

Eneloop ust segment bir urun 4 adet icin 40tl uzeri butcemi asiyordu. Gercekten kaliteli ve isin teknigine ve kitabina uygun bir urun.
    Duracell icin evet desarj ozelligi olmamasi ve fiyati 508 ile esdergerde olmasi sebebiyle tercihimi sekillendirmistim.
  • 
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.