Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.646
Cevap
368
Favori
1.941.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: itsme

hoca orada(4 mesaj üstümde) at-998 yokki zaten:)

ben digerlerinin fiyatını verdim ki ya bana kalırsa 998 falan almaya gerekte yok ..nerden cıktı diyeceksin bende 12.5 ytl ye at-508 aldım hem şarj kesme ozelligi hemde deşarj ozelligi var bunun yanında pilleri 4-5 saatte şarj ediyor .. e bundan daha fazla ne lazım anlamadım 1 satte şarj etsin hatta şarj ettigi gibi nerede iseniz size kargolasın falan mı :)

Sevgili itsme,
    Model' e bakmadan "ataba şarj aletlerini bu fiyatlardan daha pahalıya almayın" şeklinde bir ifadeniz olunca bu bir genelleme olur.
    Benim yukarıda bu aletle edindiğim tecrübeyi iyi okumadığınızı düşünüyorum,
    Sizin ihtiyaç sınırınız 2-3 kalemle sınırlı ise, elbette benim diyeceğim olamaz, ancak rapid (Hızlı) şarj konusunda yazdıklarımı ve sahte pilleri ayırd edebilme özelliklerini de dikkate aldığınızda fazladan bir 5-10 lira vermeğe değmez mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: uskan

bipekkan,konu içinden konu çıktı madem,şu AKÜ konusu ilgimi çekti,şöyleki,bende aracımda orijinal aküyü yaklaşık 6 senedir kullanıyorum,ancak şu soğuk günlerde zayıflamaya başladığıda bir gerçek yakında yeni bir akü ihtiyacı doğacak gibi gözüküyor,bu şartlar altında yeni bir akü için nasıl şarz edilmesi gerektiği konusu açıklanırsa,bu konuda bizde bilinçli bir tüketici olarak olaya yaklaşıp,akü satın alırken daha dikkatli oluruz.

Sevgili Uskan,
    Elektronikle ilginiz var mı, yokmu bilmiyorum. Benim uzmanlık alanlarımdan biridir bu konu, Size şimdilik bir link vereceğim, burada akü şarj konusu ile ilgili bir hayli bilgi var, ve bu konu için bir not hazırlayıp ilgili bölümde bir topic açacağım. Konu hem geniş, hem de bu bölümün sınrlarını çok aşar.
    Saygılar....
    Her 2 forumada üye olmanız gerekecek......
    http://www.eproje.com/modules.php?name=News&file=article&sid=627&mode=&order=0&thold=0
    http://www.amatorelektronik.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=30#30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 10 Ocak 2007; 20:42:36 >
  • bipekkan'ın at-998 hakkında verdiği bilgiler mantıklı geldi bende istanbul tahtakalede ithalatçısını buldum.Normalde perakende vermiyorlar ama biraz muhabbetle 1 tane 23.50 ytl ye verdiler.
  • ya demin bi arkadaş araba aküleri ile ilgili bi şeyler yazmış cevap gelmemiş tam.
    hakkaten bu mevzu derin özellikle bipekkan kardeş sen bu işte yemiş yutmuşssun olayı.
    bende yeni bi akü aldım yuasa marka.satıcı çok marşa basma plakaları ölür felan dedi.
    yani şarjı azalınca araba tekrar doldurmuyomu.bide buralar pek fena soğuk bu günlerde.
    -25,-30 falan geceleri.Akünün ömrünü uzun tutmak için arkadaşlar geceleri söküp eve götürüyolarmış.
    Faydası olurmu bizde mi hergün sök tak taşıyacaz koca aküyü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakan49

ya demin bi arkadaş araba aküleri ile ilgili bi şeyler yazmış cevap gelmemiş tam.
    hakkaten bu mevzu derin özellikle bipekkan kardeş sen bu işte yemiş yutmuşssun olayı.
    bende yeni bi akü aldım yuasa marka.satıcı çok marşa basma plakaları ölür felan dedi.
    yani şarjı azalınca araba tekrar doldurmuyomu.bide buralar pek fena soğuk bu günlerde.
    -25,-30 falan geceleri.Akünün ömrünü uzun tutmak için arkadaşlar geceleri söküp eve götürüyolarmış.
    Faydası olurmu bizde mi hergün sök tak taşıyacaz koca aküyü.

Bulunduğunuz kent Erzurum, Kars mı?. Akünün markası Yuasa deyince bu akü sulu değil, Gel' limi yani kuru tip mi? Eğer öyle ise soğuktan sulu kurşun asit aküler gibi etkilenmez, Ancak sürekli yüksek akım veremedikleri için Uzun süreli marş basılması makbul değildir.Bu tip aküler, Şanzımanlı tip marş motoru olan 1997-98 sonrası araçlar için makbuldür. Eğer akünüz kuru tip ise pek içeriye taşımaya değmez, ancak sulu ise soğukta akü asit yoğunluğu düşer ve 1'e yaklaşır bu da su yoğunluğuna yaklaşma demektir. Yani esas neden randıman değil akü elektrolitinin donarak akü kabını PATLATMASIDIR.
    Tabi içeriye taşırsanız yoğunluk düşmez ve sabah taktığınızda anında marş basar,Birde aracınızın huyunu suyunu biliyorsanız keyfiniz gıcırdır.
  • arkadaslar sarjlı piller sonsuza dek sarj edilebilirmi :)

sarjşlı piller sarj makinesi veya pile gore sarj suresi kısalıyor mu?

ve samsungs500 ile verilen digimax sarj cihazı nasıl kac saatte bir cift 2700 mah ni_mh pili doldurur

birde fotonun ayarlarında degişmeyen seyler ne mesela pil türü,video cıkısı ve sat degişebilyormu

lütfen hepsini cevaplarsanız sevinirrim
    dostlar yardım
  • bide bende digimAx rechar geable pil nedir
    gp denilen pil kadar iyimi
    sizce nasıl?
  • quote:

Orjinalden alıntı: amator_foto_7
    arkadaslar sarjlı piller sonsuza dek sarj edilebilirmi :)
    sarjşlı piller sarj makinesi veya pile gore sarj suresi kısalıyor mu?

Hayır edilemez bildiğim kadarıyla şarjlı piller 1500-2000 dolum sayısında oluyor.(yanlışım varsa düzeltiniz)

Diğer sorularına s500 kullanan arkadaşların cevaplaması yerinde olacaktır.

Teknosa dan 30.90 ytl ye 4x2100mAh pil+şarj aleti aldım gayette iyi durum da tavsiyemdir.Casio z120 ile 300 ü aşkın fotoğraf çektim (bu durum ortam a göre değişir flaş pek kullanmadım diyebilirim)

Not:aldığım şarjlı pillerin renkleri yeşile yakın bir önce ki versiyon da ise sarıya yakın ki onlar 1900 mAh.
  • Ahhhh, Ahhhh, Onlardan uzak durun neredeyse yarı yarıya ömürlü çıkabiliyor diye yazmıştım ilk sayfada,MESAJIN BU BÖLÜMÜ MESAJIN YAZILDIĞI TARİHTEN BU YANA BAZI ŞARJ CİHAZ VE PİLLERİNDE OLUŞAN KALİTE DEĞİŞİKLİKLERİ NEDENİYLE KAFA KARIŞIKLIĞI YARATTIĞINDAN TARAFIMDAN KALDIRILMIŞTIR.
    22.08.2012

Rechargeable Battery= Yeniden şarj (Doldurulabilir) edilebilir batarya(Pil) demektir. Aksi belirtilmedikçe bu tip piller 1000 defa şarj edilebilir. bu ortalama bir değerdir. Fabrikasyon hatası olmayan bir pilin ömrünün kısa veya uzun olması:
    1. Sizin şarj bilgi ve yeteneğinize,(Şarjlı piller naziktir, Kibar davranmak gerekir)
    2. Kullandığınız şarj aletinin kalite ve özelliklerine (Akılı-Akılsız)
    3. Kısa devreye maruz kalıp kalmamasına,
    4. Hızlı ve/veya aşırı şarjda uzun süre bırakılıp bırakılmamasına,
    Daha da yazıp kafa karıştırmak istemem, bu 4 madde fazlası ile yeterlidir...

quote:

bide bende digimAx rechar geable pil nedir
    gp denilen pil kadar iyimi
    sizce nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 22 Ağustos 2012; 12:03:43 >
  • merside arkadaslar kısa surede sarj etmek aletten aletemi yoksa pilden pilemi degişiyor
    mesela benim pil 8 saat sarjdan sonra ne kadar dayanır (sadece acık olmak ve flaşsız cekimde)

ayrıca bu illet türkce ama stand by yazıyor bu nedemek?üzgünüm cahilim bu konuda

hor gormeyin beni ve bilgi verin ama cok hırslıyım
    profosyonel olmak istiyorum ve yardımlarınızla olurum umarım
    bende klavuz yok imkanım da yok
    o

o yuzden yardımcı olun
    not=duygu sömürüsü olarak alabilirsiniz....
  • quote:

merside arkadaslar kısa surede sarj etmek aletten aletemi yoksa pilden pilemi degişiyor
    mesela benim pil 8 saat sarjdan sonra ne kadar dayanır (sadece acık olmak ve flaşsız cekimde)

ayrıca bu illet türkce ama stand by yazıyor bu nedemek?üzgünüm cahilim bu konuda

hor gormeyin beni ve bilgi verin ama cok hırslıyım
    profosyonel olmak istiyorum ve yardımlarınızla olurum umarım
    bende klavuz yok imkanım da yok
    o

o yuzden yardımcı olun
    not=duygu sömürüsü olarak alabilirsiniz....

Dur be gözyaşına gerek yok (rol yapma kalk ayağa)

Şarj süresi şarj aletine bağlı takım halinde alırsan gayet iyi performans elde edersin.

Stand by bekleme konumunda çalışıyor diye biliyorum ama umarım yanlış değildir.

Estağfirullah hor görmek kimsenin haddine değildir.
  • prokizya kardes benim pil stand by da iken bitti belleke bişey kaydetmemiştir dimi
    birde benim bellek kardı kingston dediler ama twinMOS diye bir marka cıktı üzerinde class 5 yazıyor bu nasıl bir kart dayanırmı sorun yasarmıyım

batarya ne zaman bozulur ne olursa bozulur
    ve bu makinede ne gibi kronik bir sorun var
    herkeze soruyorum
    lütfen soyleyin
  • SONY KALEM 4'LÜ BLİSTER 2.500 MAH/NH-AA-B4E SARJLI PİL

Fazla güç tüketen; fotoğraf makinesi, mp3 çalar ve cep bilgisayarları için idealdir.
    Alkalin pillere göre 3 kat daha fazla ömre sahiptir.
    Şarj edilebilir ve tekrar kullanılabilir.
    Hem daha ekonomik hem de çevre dostudurlar.

nasıl arkadaslar bu pil alayımmı
    bayada ucuz

SONY 4*AA 2500 MAH ŞARJ EDİLEBİLİR PİL

Adet : 4
    Tipi : AA
    Menşei : İthal

22,90 YTL
    takistle 12 carpı 2 milyon
  • Bana pahalı geldi, ama isim satılyor, Aynı işi 2700 mA/h GP var. 4 adedi 12-14 YTL arası, Yinede siz bilirsiniz.....
    Bir de şu (mA/h) den bahsederken MAH yazmayın. Bunu anlamı başka !

quote:

SONY KALEM 4'LÜ BLİSTER 2.500 MAH/NH-AA-B4E SARJLI PİL .............................

Kingston-TwinMoss,value vb bunlar doğrudan bellek imal eden ve BS Belleklerinde ömür boyu garantili markalardır.Güvenle kullanabilirsiniz. Her şarj edilebilir pil, bağlı olduğu alet çalışmazken de az biraz akım çeker ve ortalama 1 ayda boşalır(Stand-by) Tamamen boşta bekletilirse 3-4 ay içinde boşalır.(İç direnç nedeni ile)
    Bu topicte pilleri nasıl bozulacağını her vesile ile yazdım. Lütfen biraz gerilerde aradığınızı bulacaksınız....

quote:

prokizya kardes benim pil stand by da iken bitti belleke bişey kaydetmemiştir dimi
    birde benim bellek kardı kingston dediler ama twinMOS diye bir marka cıktı üzerinde class 5 yazıyor bu nasıl bir kart dayanırmı sorun yasarmıyım

batarya ne zaman bozulur ne olursa bozulur
    ve bu makinede ne gibi kronik bir sorun var
    herkeze soruyorum
    lütfen soyleyin

• saol bipekkan cok narinsin
    senin yazın icimi rashatlattı
    yarın gidip gp sormaya calısıcam
    ama gp amerkan markası
    ve ben japonlara guveniyorum
    nede olsa o tarafa cekiliyorum:
  • quote:

saol bipekkan cok narinsin
    senin yazın icimi rashatlattı
    yarın gidip gp sormaya calısıcam
    ama gp amerkan markası
    ve ben japonlara guveniyorum
    nede olsa o tarafa cekiliyorum:
    Sevgili amator_foto_7,
    GP markası HONKONG merkezli Golden Peak Group adlı bir elektronik firmalar grubunun imalatıdır. Honkong, Çin egemenliğine geçtiği içinde pilin üstünde Çin Malıdır der. Çin imalatı nedeniyle kaçmanızı gerektirmez. Çok çok iyi kalitede olan mallarıda vardır. Yakında Cherry ile de tanışacağız.... Bakmayın Siz bizim toptancıların yedikleri naneye, en çürük malları toparlayıp toparlayıp milyonculara kaynak yaratırlar. Bizde de özellikle elektrik ve su tesisat malzemelerinde de böyle değilmidir? Meşhur laf, MÜTEAHHİT İŞİ der çıkarız, ne kadar standard dışı mal varsa kullanırlar, anahtar piriz duy vb...vb...Batarya musluk, conta vb.... vbbb...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 13 Ocak 2007; 13:59:25 >
  • dostum gp pil iyi dediniz ama calısma ve saklanma sıcaklıgı yeterince iyi degil aşarsam ne olur ve kısa devre nasıl olur
    soylerseniz sevinirim...

kısaca karsılastıgınız en buyuk sorunlar neler az once gp 5 saatlik sarj cihazı ve 2700 mah nimh pil aldım
    yardım..
  • .............................................................

MESAJIN YAZILDIĞI TARİHTEN BU YANA BAZI ŞARJ CİHAZ VE PİLLERİNDE OLUŞAN KALİTE DEĞİŞİKLİKLERİ NEDENİYLE KAFA KARIŞIKLIĞI YARATTIĞINDAN TARAFIMDAN KALDIRILMIŞTIR.
    22.08.2012

quote:

dostum gp pil iyi dediniz ama calısma ve saklanma sıcaklıgı yeterince iyi degil aşarsam ne olur ve kısa devre nasıl olur
    soylerseniz sevinirim...

kısaca karsılastıgınız en buyuk sorunlar neler az once gp 5 saatlik sarj cihazı ve 2700 mah nimh pil aldım
    yardım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 22 Ağustos 2012; 12:06:39 >
  • cok saol
    kısaca kısa devre nedir desen yeterliydi
    ayrıca mrkutlu arkadas uyarıların icin bravo ama ben seni sikayet etmicem
  • ya arkadaslar gp 2700 mah pil kac foto ile bitiyor flaslı
    soyleyin
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.