Şimdi Ara

Şarjlı Dikey Süpürge Tavsiye (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.037
Cevap
152
Favori
357.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında Queen Oueen F20 Digital Pro Animal diye bir model var ancak garanti vb çok bilinen bir makine değil. Hem 1C'den uygun fiyatlı hem de led ve fırçası var gibi görünüyor.
    Ancak ben de 1C alacak gibiyim.
  • Xiaomi Handheld 1C' yi bayadır takip ediyordum. Amazon bu sabah 1407 liraya sattı, aldım. Halı için olan başlığı da dün AliExpress'ten indirim ve kuponla $37'a aldım. Memnun kalmayı umuyorum, ikisi için de deneyimlerimi paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bf5 -- 25 Ağustos 2020; 23:34:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bf5

Xiaomi Handheld 1C' yi bayadır takip ediyordum. Amazon bu sabah 1407 liraya sattı, aldım. Halı için olan başlığı da dün AliExpress'ten indirim ve kuponla $37'a aldım. Memnun kalmayı umuyorum, ikisi için de deneyimlerimi paylaşacağım.
    Halı için aldığınız başlığın linki atabilirmisiniz, ben de almayı düşünüyorum. Uyumluluğunu nasıl kontrol ettiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: noogard

Bcs61113 modelini aldık. Çok memnunum, standı da duvara monteledim supurgeyi standa oturtunca sarj olmaya başlıyacak şekilde bir dizayn yapmışlar zaten.
    Merhaba hocam, kaç gündür şarjlı süpürge arayışında ve araştırmasındayım. Gerçekten çetrefilli bir hal almaya başladı bu iş. Çin markalarının performansı üst düzey ama garanti konusu dahada ötesi batarya ömrü insanın canını sıkıyor. Philips te aynı şekilde bataryadan ve halı üzerinde başlığın çok konforlu hareket etmemesi sebebiyle can sıkıyor. Derken bosch lara denk geldim. Pilinin değiştirilebilir olması ve bunun için servisle uğraşmayacak olmak çok mantıklı. Ama bunlarla ilgili, özellikle emiş güçlerine dair bilgi bulamadım. Düşük modda performansının nasıl olduğu konusunda tereddütteyim. Siz almışsınız bir değerlendirme yapma imkanınız var mı acaba? Halı da ve sert yüzeylerde çekişi nasıl? Batarya dedikleri kadar performans veriyor mu? Teşekkür ederim şimdiden.

• zeky_41 Z kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba, makine öncelikle sessiz çalışıyor, sessiz çalıştığı için acaba iyi çekmiyor mu diye düşünmüştüm ilk başta ama performansından gayet memnunum. Normal modda bile her şeyi çekiyor, halıları biz yeni aldık bilirsiniz yeni halılarda tüylenme çok olur sık sık süpürmek gerekir gayet güzel süpürdü halıları hatta o kadar iyi süpürdü ki haznesi kısa sürede doldu tekrar boşalttık. Turbo modu açtıgınız zaman ise gücü gerçekten hissediyorsunuz ses artıyor tabi ama çok daha iyi çekiyor. Bana sorarsanız normal mod bile evdeki ihtiyacın %99 unu karşılar. Sert zemin için normal mod fazlasıyla kafi, zorlu halılar için belki turbo gerekebilir zaman zaman

Biz iki süpürge aldık bir adet normal elektrikli süpürge bir de bu süpürgeyi aldık mutfak ve hızlıca süpürülecek şeyler için. Tüm evi baştan aşağı bu süpürgeyle süpürmedik o yüzden sarj süresi hakkında net bir yorum yapamayacağım. Eski evde sarjlı başka bir süpürge kullanıyorduk bataryası ömrünü tamamladığı için makine çöp olmuş durumda, o açıdan bunun bataryasının evrensel bir bataryayla kolay değiştiriliyor oluşu büyük avantaj.

Ben uzak doğu markası almak istemedim Xiaomi büyük bir marka kabul ediyorum ama ürettikleri ürünlerin ömrü 2 sene(şahsi düşüncemdir katılmayan arkadaşlar olacaktır, saygı duyarım). Ama bosch, rowenta, tefal vb. markaları alıp sorunsuz 10 yıl kullanırsınız talihsizlik yaşamazsanız, yaşarsanız da servis ağı iyi. Umarım yardımcı olabilmişimdir

• quote:

Orijinalden alıntı: noogard

Hocam Merhaba, makine öncelikle sessiz çalışıyor, sessiz çalıştığı için acaba iyi çekmiyor mu diye düşünmüştüm ilk başta ama performansından gayet memnunum. Normal modda bile her şeyi çekiyor, halıları biz yeni aldık bilirsiniz yeni halılarda tüylenme çok olur sık sık süpürmek gerekir gayet güzel süpürdü halıları hatta o kadar iyi süpürdü ki haznesi kısa sürede doldu tekrar boşalttık. Turbo modu açtıgınız zaman ise gücü gerçekten hissediyorsunuz ses artıyor tabi ama çok daha iyi çekiyor. Bana sorarsanız normal mod bile evdeki ihtiyacın %99 unu karşılar. Sert zemin için normal mod fazlasıyla kafi, zorlu halılar için belki turbo gerekebilir zaman zaman

Biz iki süpürge aldık bir adet normal elektrikli süpürge bir de bu süpürgeyi aldık mutfak ve hızlıca süpürülecek şeyler için. Tüm evi baştan aşağı bu süpürgeyle süpürmedik o yüzden sarj süresi hakkında net bir yorum yapamayacağım. Eski evde sarjlı başka bir süpürge kullanıyorduk bataryası ömrünü tamamladığı için makine çöp olmuş durumda, o açıdan bunun bataryasının evrensel bir bataryayla kolay değiştiriliyor oluşu büyük avantaj.

Ben uzak doğu markası almak istemedim Xiaomi büyük bir marka kabul ediyorum ama ürettikleri ürünlerin ömrü 2 sene(şahsi düşüncemdir katılmayan arkadaşlar olacaktır, saygı duyarım). Ama bosch, rowenta, tefal vb. markaları alıp sorunsuz 10 yıl kullanırsınız talihsizlik yaşamazsanız, yaşarsanız da servis ağı iyi. Umarım yardımcı olabilmişimdir
    Hocam zahmet edip uzun uzun yazdığınız için teşekkür ederim. Aydınlatıcı oldu cevabınız benim için.

Kullanıcı yorumlarında normal moddaki performansı konusunda bir mutabakat yok, dediğiniz gibi sesi de az çıktığı için yada zorlu halılarda deniyorlarsa tatmin etmeyebilir. Ki bizdeki halılarda çok uzun tüylü değil, normal ev halısı. Ama hem çocuk olduğu için etrafı hızlıca almak hem de evi genel olarak temizlemek için bakıyoruz bu süpürgelere.

Batarya avantajından dolayı bosch a yönelecek gibiyim, çokta alternatif yok zaten. Arçelik ten bahsetmiş arkadaşlar ama başlığı sağa sola dönmüyormuş hiç kullanışlı gelmedi bana.

Gözüme serie 8 bosch kestirdim, 2 tane batarya ve hızlı şarj cihazını yanında veriyorlar. Hızlı şarj yarım saatte %70-80 dolduruyormus yanılmıyorsam ama baya sesli çalışıyor deniliyor. Ayrıca serie 8 de normal modun çekişi %30 iyileştirilmiş olduğu yazıyor bosch un sitesinde. Eşimle düşünüp karar vereceğiz artık.

Alırsam foruma dönüş yaparım, konunun biraz canlanması lazım bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Günaydın

Bugün Endüstri Radyo'da ülkemizde ev ve servis robotlarının tarihçesi, gelişimi ve geleceği hakkında bir söyleşim olacak.

Saat 14:05'te başlayacağız, beklerim.

Online dinlemek isteyenler için canlı yayın linki:
    https://radyo.stendustri.com.tr
    ENDUSTRI RADYO

Radyodan dinlemek isteyenler için frekanslar:
    İstanbul, Kocaeli, Yalova: 105.8
    İzmir, Manisa: 102.8
    Bursa: 106.7
    Balıkesir: 106.6
    Sakarya: 102.0
    Konya: 95.4

Dijital platformlar:
    Spotify, iTunes, Soundcloud

Şarjlı Dikey Süpürge Tavsiye

• 6-7 sene elektrolüx ergorapido kullandık. Led aydınlatması ergonomik yapısı hem el hem dikey süpürge olarak kullanılması 21volt li-ion bataryası, döner başlık olması vb iyidi. Süper bir çekim gücü olmasa da pratik ve iş gören bir süpürgeydi. Bu tip aletler için uzun sayılabilecek bir süre dayandı. Şarjı da 10-15 dakika civarından 7-8 dakikalara düşmüştü.
    Üstelik pek kibar davranmadık iyice dolmadan pek temizlenendi bile.
    Bir ay önce süpürge çalışmamaya başladı. Servis batarya bitmiştir dedi 700 liradan başlar dedi. Bunun üzerine pilleri kendim değiştirmek için makineyi açtım içini temizledim pilleri ölçtüm sağlamdı. Başka güç kaynağı vb denedim arızanın kontrol kartında olduğunu tespit ettim. Pil olsa değiştirebilirdim ama kartta sorun olduğu için başka makine almaya karar verdim.
    Xiaomi Robot süpürgem, akıllı kamera, telefon vb. birçok cihazımız var markaya güvenim var, bugüne kadar xiaomi ürünlerinde sıkıntı yaşamadım. Ayrıca olumlu yorumlardan 1c el süpürgesi siparişi verdim.
    Ancak makineyi beğendiğimi söyleyemem.
    Tamam şarj ve güç iyi lakin makinede ergonomi problemleri var. O yuvarlak başlık çok saçma olmuş. Şöyle bir süpürge yapıp döner halı başlığı koymamak xiaomiye yakışmamış. Silindir başlık sert zeminlerde idare eder lakin halılarda iyi performans vermiyor. Bazı yorumlarda belirtildiği üzere bu başlık örnek vemrek gerekirse pirinç, mercimek vb büyüklüğündeki taneli kırıntıları sağa sola fırlatabiliyor. Shaggy halımız yok, evde çoğu yer parke ve granit karo, kalan bütün halılar kısa ve orta tüylü buna rağmen beğenmedim.
    Makinenin başlığı her yöne rahat hareket ediyor ancak bütün ağırlık motor yüzünden bileğe bindiği için sürmek zor. Özellikle hanımların daha çok zorlanacağını düşünüyorum.
    Bazı halılarda silindir başlık yüzünden adeta peşinden koşturan bir durum oluyor.
    Toz haznesi yine bazı yorumlarda olduğu gibi sıkışıyor, tozlar kendiliğinden dökülmüyor.
    1. kademesi ses açısıdan çok başarılı.
    Toplamda yine de bir el süpürgesinden ziyade ağır bir oyucak havası veriyor.
    1500 TL bandında garatisi şaibeli olan uzak doğu bir süpürgeden daha fazlasını beklerdim. Buna bir de halı başlığı alsak zaten fiyatı 2000 TL'yi bulacak.
    Amazondan aldım ama daha önce denemiş olsam bu makineyi almazdım. Roventa, hoover, arçelik veya yine elektrolüx tercih edebilirdim.
    Alacak olanara nacizane kullaım tecrübesi olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedeefendi_ -- 2 Eylül 2020; 15:55:56 >

• ebangelia E kullanıcısına yanıt
    Kod icin çok mu geç kaldık acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Frdrygt

Kod icin çok mu geç kaldık acaba?
    Bu mesajdan sonraki mesajlara hızlıca bir göz gezdirseniz 4 ay kadar geç kaldığınızı görürdünüz aslında.

• zeky_41 Z kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Seri 8 i deneme imkânınız oldu mu?
    Bir yorumda ağır olduğu yazılmış.
    Bosch sitesindeki bilgi;
    Ağırlık (turbo başlık ile kullanıma hazır hali): 2.9 kg

Seri 6 için ağırlık 2.3kg.

Dyson v11 de 2.97kgymis.

2.9kg el, bilek yoran bir ağırlık mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dedeefendi_ kullanıcısına yanıt
    servis hariç pilleri değiştirme diye önlem almışlar, algılamıyormuş. iyiki pil değişimi yapmamışsın.

• xiaomi handheld 1c gibi sürekli şarj aparatında kaldığı için pile zarar vermezmi bu durum merak ediyorum. pilli tüm aletler için dolduktan sonra çok bırakmayın fişi çekin yada pil %10 altına inmeden şarja takın denir pil sağlığı için. bu cihazlarda donanım pili koruyormu merak ediyorum 🤔

• codred kullanıcısına yanıt
    Eski piller öyleydi deniyor

• merhaba arkadaşlar şarjlı el süpürgesi bakıyorum.
    Xiaomi Youmi Handheld modeli ilgimi çekti. 1700 TL civarı bir fiyat görüyorum şuanda.
    Sizce nasıl tercih edilir mi ? Bu fiyat bandında onu alacağına bunu al diyebileceğiniz ürünler nelerdir ?
  • PyRRhiC P kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum. Robotun giremediği yerler, merdivenler ve koltuklardaki kedi tüyleri için. Halı başlığı yok, ama benim ihtiyacım yok.
    Başka bir model ile kıyaslayamam. Şikayetim yok.

• sülen S kullanıcısına yanıt
    Halı başlığı yok derken halıları bu alet ile süpüremez miyim ?
    Yada bu halı başlığı sonradan temin edilebiliyor mu ?
    Halıları almıyormuş evet. Benim halılarım çok kısa tüylü olduğu için sorun çıkmıyor ama zaten halıları robot temizliyor. Uyumlu halı başlığı başka bir markanın varmış. Onu alıyorlarmış.

Aliexpressten dreame marka alıyorlarmış

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.