Şimdi Ara

Şarjın Aniden Düşmesi Normal Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
51.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu telefonda başıma gelen garip şeylerden birisi de şarjın aniden düşmesi sorunu. örneğin bugün mobileuncletools ile gps ayarlaması yaptım ve sonrasında telefonu yeniden başlatmam gerekti ve %55 olan şarj, telefon yeniden başladığında %23 gösteriyordu.

bu olay birkaç defa başıma geldi. acaba hakkaten şarjım normalde yüzde 20'lerdeydi de telefonu yeniden başlatınca mı aklı başına geldi yoksa %55'ten hakkatende birdenbire %20'lere düştü. acaba bir problem mi var yoksa normal midir bu durumlar. görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• Galiba herkeste var :-(
  • Bende öyle bir sorun yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xyoline

Bende öyle bir sorun yok?
    bende de öyle bir sorun yok
  • Arada benim Xperia Z'de de oluyor. Mesela şarj %97 iken kapatıp açtığımda %82 oluyor. Telefon rootlu ise batarya kalibrasyonu yap değilse ise bilmiyorum açıkçası yalandan konuşmayayım. Ama açıkçası çok taktığım da söylenemez çok nadir oluyor bu.
  • Doğrusu benimde pek taktığım söylenemez ama nedenini merak ediyorum. Peki kalibrasyon için bir program var mıdır yoksa başka bir yöntemi mi var?
  • Normal degil sanirim pilde sorun var yeni pil almayi deneyin
  • Çok güzel moral verdin hocam sağol :)
  • Bataryaniz şişmiştir yenisini almaniz gerekir
  • Benim telefonum günde 5 kere açılıp kapandı en fazla %10 düştü.
  • Hmm o zaman bizim bataryaları neyi var.:'( bir anda şarj düşüyor yeniden başlatmalar ile ama %14 de de uzun süre kalıyor yani toplam sürede değişen pek bir şey olmuyor
  • redsmoke R kullanıcısına yanıt
    Bu sorun bazı discoverylerde oluyor. Normalde bu batarya sorununa işarettir ama discoverydeki durum biraz daha farklı.

Aynı şey benim başıma birkaç defa geldi, battery calibration yaptım, romu değiştirdim ama bu olay değişmedi. Fark ettiyseniz her zaman olmuyor, çok nadir denk gelir ve %50-55 civarından %20-23 gibi bir şeye düşer.(%30larda %70-80lerde deneyin olmaz)

Fakat dikkat edin daha sonra şarjınız çok uzun gidiyor(Normal %20lerdeki gibi değil)
    Böyle bir durum olduğunda özellikle inceledim.Kapatıp açınca şarjım %20ye düşmüştü, biraz internet ve oyunla %14e düştü, daha sonra yarım saat oyun oynadım parlaklığı sona getirdim müzik açtım kamerayı çalıştırdım ve 1 saat boyunca %14te kaldı. Baktım ki azalmıyor, parlaklığı ve ayarları normale aldım ve yattım. Telefon 8 saat açıktı ve kalkınca 2 saat civarı kullandım %13e indi. Sonrası normal devam etti ;)

Kalibrasyonla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama 2-3 defa kalibrasyon yapmama rağmen düzelmedi.

• TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim cevap için. evet bende de tam olarak bu şekilde oluyor. sanırım dert edilecek bir durum yok gibi gözüküyor ortada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redsmoke

teşekkür ederim cevap için. evet bende de tam olarak bu şekilde oluyor. sanırım dert edilecek bir durum yok gibi gözüküyor ortada.
    s2'de de oluyor aynısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

Bu sorun bazı discoverylerde oluyor. Normalde bu batarya sorununa işarettir ama discoverydeki durum biraz daha farklı.

Aynı şey benim başıma birkaç defa geldi, battery calibration yaptım, romu değiştirdim ama bu olay değişmedi. Fark ettiyseniz her zaman olmuyor, çok nadir denk gelir ve %50-55 civarından %20-23 gibi bir şeye düşer.(%30larda %70-80lerde deneyin olmaz)

Fakat dikkat edin daha sonra şarjınız çok uzun gidiyor(Normal %20lerdeki gibi değil)
    Böyle bir durum olduğunda özellikle inceledim.Kapatıp açınca şarjım %20ye düşmüştü, biraz internet ve oyunla %14e düştü, daha sonra yarım saat oyun oynadım parlaklığı sona getirdim müzik açtım kamerayı çalıştırdım ve 1 saat boyunca %14te kaldı. Baktım ki azalmıyor, parlaklığı ve ayarları normale aldım ve yattım. Telefon 8 saat açıktı ve kalkınca 2 saat civarı kullandım %13e indi. Sonrası normal devam etti ;)

Kalibrasyonla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama 2-3 defa kalibrasyon yapmama rağmen düzelmedi.

Bendedw öyle oluyo ama açıp kapamayo dwnemedim

• Ben de az önce yaşaduım bu sorunu discoveryde. Şarj %54 iken kapattım açtım %13'e inmiş. 10 Dadikadır gezerken de %11'e indi. Bakalım ne zaman bitecek
  • Aç kapa düzelir
  • redsmoke R kullanıcısına yanıt
    Eğer Herhangi Root İzni Gerektiren Bir Battery Safer Kullanıyorsan KESINLIKLE ARZA O ONU SILIP UNROOT SONRA YENIDEN ROOT ATABILIRSIN Eğer yoksa Normal samsung Sisteminde Bulunan Güç tasarufu açıksa kapat-Kapalıysa aç Arza gidecektir yine olmuyorsa telefondaki Battery Progresivi Bozmussun Demektir Her Model İçin Sabit 200TL Onu Degistirecen Artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @Pro Android -- 27 Haziran 2015; 8:17:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @Pro Android

Eğer Herhangi Root İzni Gerektiren Bir Battery Safer Kullanıyorsan KESINLIKLE ARZA O ONU SILIP UNROOT SONRA YENIDEN ROOT ATABILIRSIN Eğer yoksa Normal samsung Sisteminde Bulunan Güç tasarufu açıksa kapat-Kapalıysa aç Arza gidecektir yine olmuyorsa telefondaki Battery Progresivi Bozmussun Demektir Her Model İçin Sabit 200TL Onu Degistirecen Artık

bende güç tasarrufu 1 yıldır açık onu kapatırsam bu batarya sorunu gidicek mi şimdi ?
  • Bende de discovery air var. Dediğiniz gibi ama bende şarj hızlı azalıyo. yüzde 50 ise hızlıca yüzde 20 lere falan iniyo tabi herzaman olmuyo
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.