Şimdi Ara

ŞARJDAYKEN PİL DÜZEYİNNİ SABİTLEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araştırdığım kadarıyla laptopları prize takılı kullanırken pilin tamamen dolmaması, belli bir düzeye ayarlanması gerektiği söyleniyor mesela %60 gibi. Bilgisayarım HP 15-cb001nt bunu nasıl ayarlayabilirim?

• UP
  • UP
  • Merak ettim ben de bi up da benden
  • BIOS içinde ayarı var.
  • öyle bir ayar yapmanıza gerek yok eskıdendi . Bataryalar lion pilli artık sizinkide liondur.şarjda dursun şarj olunca otomatik kesiyor zaten
  • Bataryaların belli bir kullanım ömrü vardır bunu arttiramazsiniz yani pcyi full 220vde kullansanizda kullanmasanizda o batarya hakkı rahmetine kavuscak. Ortalama 500 sarjdan sonra pil ömrü ,%30 azalır buda toplamda 1500 devir demektir. Hergun kullan şarj et yapsan 5 yil batarya omru demektir. Yapılan araştırmalara göre lionlar doldur kullan sonra tekrar dolduru seviyorlar. Hiçbir zaman ,,%100 şarj edip laptop kapanana kadar kullanmamak gerek diyorlar. Aralık %90-%30 arası. Bu bataryayi daha verimli hale getiriyo. Ben yeni yeni bu şekilde kullanmaya basladim bakalim nekadar doğru ne kadar yanlis bir uygulama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Bana da %100 yap takılı halde kalsın, haftada bir kez şarjı kullan %30a düşünce tekrar tak dediler onu deniyorum.

• %100 şarj etmek iyi değil işte dilersen arastirabilirsin kulaktan dolma bilgilere ben guvenmiyorum. Şarj aralığı dediğim gibi 90-30 arası kullanıyorum artık ben. %100 bu yöntem doğrudur diyemiyoruz dene yanil şeklinde öğreniyoruz. Ama uzun yıllar deneylerim sonucu batarya ömrünü uzatamiyosunuz. Kısaca özet geciyim kendi yaşadığım olaydir. 2 yakın arkadas aynı gün aynı marka model laptop ben şarj et kullan şeklinde kullandım arkadaşım bataryayi çıkarıp sadece 220 de kullaniyodu. Ihtiyacı olduğu zaman bataryayi takardi. Sonuç ikimizin bataryası da yıllar sonra yalan oldu artık şarj ttutmamaya basladi. Umarım beni anlamışsındır.

• benim laptop açıkken şarj olmuyor.kapatınca çok iyi şarj oluyor.Neden böyle bir hata oldu?anlayanınız var mı?
  • fgum1905 kullanıcısına yanıt
    Şarj aleti yeterli gücü veremiyor olabilir. Aynı volt ve amper değerinde başka bir şarj aletiyle deneyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.