Şimdi Ara

Sarı sitedeki sıfırın 1.5 katı fiyattaki ekran kartı ilanlari (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
6.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: türkerrr

forumda satılan karta pahalı dediğimizde sarı siteden araştırma yaptım diyorlar. nasıl işlerine gelirse  

Ne yapsın abisi.
    Hep onlar kar etmesi lazım.herkesi bir şekilde kaziklamasi çakması cukkalamasi lazım.
    Ne yapsın abisi zarar mi etsin...
    Sen zarar et....

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Matrixx7 kullanıcısına yanıt

Ben de geçen sene 300 bin TL ile girecektim. Doların 9 TL olduğu dönemden bahsediyorum. Resmen Allah korumuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıfır gtx 1660 super 3500 tl ye aldım iyi mi ettim kötü mü bilmiyorum. Hepsini çektim.

• Konu uçmuş.

2017 yılı olması lazım rx570 lere 800₺ verdim. Oyun oynamak için miningci bir arkadaştan almıştım.
    Geçen sene mart gibi 2500₺ ye rx570 zor bulduk ve kartlar 3-4 yıllık filan, çoğu mining çıkması. 8 ay kadar mining yapıp yılbaşı elektrik zammından önce sattım. Bu süreçte 25 e yakın rx570, 3-4 adet 3060ti, 3070, 2-3 adet vega64 gibi kartları aldık sattık. Piyasa o zaman çok hızlıydı.

Ben bir işi yaptığım zaman gereken önemi veririm ve epey araştırırım.

Şu andaki mevcut durumdan bahsetmek gerekirse; mining aleminde çalışan gpu ların çok büyük bir kısmı eth kazımı yapıyordu.
    Biz altcoin kazdık, yeni borsalar, yeni yatırımlar derken eth kazmaktan daha kârlı oldu. Ergo kazımı yaparken ve ergo değeri 2-3$ iken günde 20$ a yakın para kazandık. Ergo yükseldi günde 35-40$ gibi değerleri gördük ve sonrasında diğer miningcilerin havuza girmesiyle bu değerler düşmeye başladı.

Şu anda ergo fiyatı aynı mertebelerde ANCAKK
    ergo zorluğu eth kapanışı sonrası öyle bir arttı ki inanamazsınız.

Ergo şu andaki değerinde iken biz 1300mh ile 6-7 ergo çıkarıyorduk bir günde.
    Şu anda 1300mh ile 0.3 ergo çıkarıyorsunuz.
    Zorluk artışı %95 e tekabul ediyor ve ergonun değeri aynı.
    Bunun sebebi eth riglerinin altcoinlere yayılmasıdır. Yani bu zorluk artışı günde 10$ kazanmanız yerine günde 0.5$ kazanmanız demek.

Bundan en çok etkilenen altcoinin ergo olması da kartları yormaması ve cardano ekosisteminde ve binance gibi bir borsaya henüz girmemiş olmasıdır.

Bunun gibi bir çok mineable coinde profit - lere düştü. Hatta mevcut durumda hiçbir coin kâr getirmiyor. Zarar yazıyor.

Ekran kartı alacak arkadaşlara uyarımdır, doların her geçen gün güçlendiği, yeni seri kartların piyasaya sürüleceği ve eth nin mininge daha yeni kapanması sebebiyle bu kartlar daha da ucuzlayacak. Piyasaya kart akacak öyle söyleyeyim.

Nasıl btc 60k iken piyasada kart yoktuysa, şu anda da kart yağacak.

Satıcı arkadaşlara kolaylıklar diliyorum umarım mining zamanında kâr etmişlerdir. Yoksa saç baş yolacakları bir döneme giriyorlar.

• Sıcaklık muhabbetleri dönmüş. Arkadaşlar çok soğuk ve sıcak döngüsüne girmemiş kartlar en iyisidir. Stabil 60-70 derecelerde 7/24 mining yapmış kartlarda sorun olmaz. Ben balkona koymama rağmen camları açmıyordum çünkü sistem durduğunda ankara ayazı yiyip lehimleri çatlamasın diye. Balkonu biraz sıcak tutuyordum.

3-4 sene mining yapılmış 5 kart aldım sadece 1 tanesini tamir ettirme gereği duydum onda da oyun onyardınız ancak mining stabilite işi olduğu için kart sıkıntı çıkarıyordu. 5-6 senelik rx570 lerin nasıl çalıştıklarına inanamazsınız. Asus un en dadik modeli bile bana mısın demedi aylarca, yazın ortasında vs.

Garantili mining çıkması alın, etiket vs sökülmemiş ve furmarkta çok yüksek sıcaklıklara çıkmıyorsa alın geçin keyfinize bakın.

En çok bozulan bileşen FAN. Ya yavaşlar veya direkt durur.

• Atı alan Üsküdar'ı geçti miningçi kardeşlerim.

• ETHW geliyor fazla heveslenmeyin bence. Binance havuzunuda da acti, yarin birgun listeler borsasinda da. Yani maks 2-3ay sonra eski gunlere donebilir.

Gazir fiyatlar dusukken kart lazimsa alin yoksa yine bakarsiniz uzaktan miningciler alirken

• burak_bt kullanıcısına yanıt
    Kendimi teselli şeklim :)) .Dahada düşmesini beklemek lazım yada ne gerek var hazır rtx 4000 seriside yoldayken.

• einhander kullanıcısına yanıt
    Piyasada miningsiz ikinci el kart vardır da denk gelme ihtimalı çok çok düşük. Satıcı ne derse desin kartların miningden çıkma olduğunu varsayarak hareket edeceksiniz.
    Düzgün kullanılmış kart miningde oyundan dhaa az "yaşlanır" bu arada. Kartlardan kar etmenin yolu da düzgün kullanmak olduğundan çok da şeyapmayın yani.

• almayın olum eşşek gibi inecek allahsızlar

sevee seveee 7 8 k ya verecekler o kartları

aralıkta görüşürüz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AREryilmaz kullanıcısına yanıt

İşi bilen saat ve voltaj ayarlarını düzgün yapan biriyse sorun olmaz. Ama artık çoğu miningci bu ayarları biliyordu. Çünkü elektrik tüketimini de çok fazla etkiliyor. 3090 ın oyunda %100 yük altında 350W ı geçiyordu. Mining de çok daha düşük.

Pny 3090 için 10000 e vereyim dedi bir arkadaş ama 4000 serisi 4nm çıkınca kararsız kaldım. 4060 bile DLSS 3 ile yarısı kadar güç tüketimi ile yakalayabilir onu.

• burak_bt kullanıcısına yanıt

Hocam çok duyduk böyle coinleri, hepsi battı. ETHW dediğiniz coinin bir topluluğu bile yok. Eth den tokadı yiyenler için çıkarılmış, yine çıkaran ekibin cebini dolduracak bir coindir.

Mesele heves değil, rakamlarla açıkladık. Eth piyasa değerinde bir coin çıkacak da, mining edilebilecek de... Bence minerlar heveslenmesin. Bu işler ŞU ANDA bitti. Ha parası vardır, elektriği cepten öderim diyordur lafım yok. Biriktirebildikleri kadar biriktirsinler çünkü 3-5 senede bir tavan yaptığı için ilerde voleyi vurma şansları çok yüksek.

• Ethereum Classic 3milyar dolar piyasa değeri ile, EthereumPoW 1.5 milyar piyasa değeri ile şu anda mininge açık. Bakalım Classic i geçebilecek mi

• Bu sirkülasyonu bilmeyen böyle oluyor. 2017 de böyleydi. Kart fiyatları dibi boyladı. Sonrasında eth yükselişe geçti herkes onu kazmaya başladı. Bu bir sene sonra bu sefer etc gibi coinler yukselir onu kazmaya başlarlar. Bu işin sonu yok, önemli olan düşüşü bekleyip kart alabilmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezicioyuncu -- 30 Eylül 2022; 12:32:11 >
  • Mining kartı alınır mı ya alanın aklından şüphe ederim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Alınır hocam. Ben aldım, sattım. Çok nadir olarak sorunla karşılaştım o da mining yaparken. Oyun oynamak için içi açılmamış, açılmışsa da tamir görmediğinden emin olduğunuz sürece ısınma vs problemleri yoksa çatır çatır oyun oynanır.

• İkinci el almayın aldırmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece ekran kartı değil kendi malini bulunmaz hint kumaşı zanneden insanlarımız çok fazla o yüzden böyle insanlarla alışveriş yapmamak lazım.Ben kendi malimi satarsam su fiyata satarım dediğimde arkadaşlar bile "salak misin enayi misin o fiyata verilir mi"diyor.Firsatci değilsen enayi gözüyle bakılıyor ülkeye bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyHill -- 30 Eylül 2022; 15:30:54 >
  • serbest piyasa . zorla aldıran yok. beğenmiyorsan alma . git sıfırını al .

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.