Şimdi Ara

Sarayda iftar yemegi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
15.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sarayda iftar yemegi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adoring Fan -- 19 Haziran 2017; 9:45:41 >
  • Halkı açken kendisi yok yatan devlet yöneticisine Allah lanet etsin diye bir sözü vardı ya hz Muhammed s.av. in, ya da hz Omerin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Şimdi aşağıda atacağım gibi düşünme kabiliyeti olmayan seçmenlerin olsa.. Seni peygamber, mehdi gibi görseler sende bu avellerin sırtından istediğini yapmaz mısın?

Soru : Orucu ilk hangi şehir açar

Cevap : Ankara, çünkü cumhurbaşkanı başbakanımız var büyük adamlar bekler mi?

Memleketin hali bu... Gülelim'mi ağlayalım'mı?

• Manisada askerler zehirlensin yoğun bakıma taşınsın hemde göstermemek için paldır küldür kacaksarayda ziyafet ceksin bazilarida ne diyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Şimdi aşağıda atacağım gibi düşünme kabiliyeti olmayan seçmenlerin olsa.. Seni peygamber, mehdi gibi görseler sende bu avellerin sırtından istediğini yapmaz mısın?

Soru : Orucu ilk hangi şehir açar

Cevap : Ankara, çünkü cumhurbaşkanı başbakanımız var büyük adamlar bekler mi?

ilk ve son olarak hangi sehrin orucunu acmasi degil de . salladiklari sehirler icin uydurduklari nedenler çok ilginç..

• sarayda verilmesi yoksa iftar yemeği verilmesimi zorunuza gitti ha eskiden verilmez kadeh tokuşturuldu dert bumu.
  • çok güzel çok hoş. bence aşçı sayısı yetersiz daha da alsınlar yesinler içsinler. bu millete bu yakışır!
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boldrex -- 8 Temmuz 2017; 21:26:35 >
  • ingiliz kralı viii. edward istanbul'a atatürk'ü ziyarete geldiği zaman, atatürk kendisine bir akşam ziyafeti vermişti. ziyafetten önce:

- bana ingiltere sarayında verilen ziyafetler ne şekilde olur, onu bilen birisini yahut bir aşçı bulunuz!... dedi.

sonunda ingiliz sofra merasimini bilen bir kişiden öğrenerek sofrayı o şekilde düzene koydular... akşam kral sofraya oturunca kendisini kral sarayında zannederek memnun oldu. atatürk'e dönerek:

- sizi tebrik eder ve size teşekkür ederim. kendimi ingiltere'de zannettim, diyerek memnuniyetini bildirdi.

sofraya hep türk garsonlar hizmet etmekte idi. bunlardan bir tanesi heyecanlanarak, elindeki büyük bir tabakla birdenbire yere yuvarlandı. yemekler de halılara dağıldı. misafirler utançlarından kıpkırmızı kesildiler. fakat atatürk kral'a eğilerek:

- bu millete her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretemedim, der.

• quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPapyon

ingiliz kralı viii. edward istanbul'a atatürk'ü ziyarete geldiği zaman, atatürk kendisine bir akşam ziyafeti vermişti. ziyafetten önce:

- bana ingiltere sarayında verilen ziyafetler ne şekilde olur, onu bilen birisini yahut bir aşçı bulunuz!... dedi.

sonunda ingiliz sofra merasimini bilen bir kişiden öğrenerek sofrayı o şekilde düzene koydular... akşam kral sofraya oturunca kendisini kral sarayında zannederek memnun oldu. atatürk'e dönerek:

- sizi tebrik eder ve size teşekkür ederim. kendimi ingiltere'de zannettim, diyerek memnuniyetini bildirdi.

sofraya hep türk garsonlar hizmet etmekte idi. bunlardan bir tanesi heyecanlanarak, elindeki büyük bir tabakla birdenbire yere yuvarlandı. yemekler de halılara dağıldı. misafirler utançlarından kıpkırmızı kesildiler. fakat atatürk kral'a eğilerek:

- bu millete her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretemedim, der.

+1 ama artık öğrenmişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 19 Haziran 2017; 17:40:12 >

• Anası da yesin,
    babası da yesin,
    Yesin anam yesin,
    Canikosu yesin...
  • Bu dunyada kım benım hakkımı yıyorsa yavvamıda yesın
  • aktroller yazacak bir şey bulamamış konuya.
  • "Saray"da iftar. Başlık herşeyi açıklıyor zaten.
  • Arap krallarından neyimiz eksik. Bide arap kıyafetlerini giyseler tam olacakmış.

• Ne kadar da muazzam açın, yoksulun halinden anlıyorlar değil mi ?
  • Kimileri böyle saraylarda iftar açar kimileride belediye çadırında soğuk çorba ile iftarını açar işin ilginç tarafı ise o çadırda iftarını açanların çoğu sarayda iftarını açanlara oy vermiştir...

• Sorsan halkın sarayı ama bırak içine girmeyi kapının önünden bile geçirmezler gariban halkı

• quote:

Orijinalden alıntı: V-for-vandetta

Sorsan halkın sarayı ama bırak içine girmeyi kapının önünden bile geçirmezler gariban halkı

Git bakalım sokuyorlar mı sokmuyorlarmı halka açık bir yer gitmeden iftira atma
  • o zaman ülke için yapılan ülkeye ait olan herşey haram yada israf ? valla beyinleriniz pırıl pırıl ya
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.