Şimdi Ara

SAR değeri nedir? Zararları nelerdir? (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
422
Cevap
12
Favori
275.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnternette yazılan değerler saçma sapan, inanma. Çoğu yanlış yazılmış. Değiştirebileceğin modelleri yaz buraya ben bakarım. Ama iPhone 3GS öneririm. Mesela BlackBerry modellerinin de SAR değerleri oldukça yüksek.
  • Hocam su an icin iphone benim icin luks diyebilirim :) yani e71 i ikinci elden satarsam degeri cok dusuyor max 300 e gider oda garantisi oldugu icin.ya satip 300 tl lik sar degeri dusuk tel almam lazim yada kafa kafaya takas edip biraz daha degerli birsey almam lazim. Onun disinda marka benim icin bu saatten sonra cok onemli degil acikcasi. 3g si olsun, wifi si olsun internete girebileyim yeter mesela samsung un dengi telefonlari ile takas yapabilirim ama telefon isinden pek anlamadigim icin modellerini pek bilmiyorum acikcasi.
  • Peki head sar ve body sar nedir? Bir kafa diğeri vücudu ifade ediyor. Fark nedir
  • -65 dbm diyor xperia arc telimde. bu kac sar a tekabul ediyor?
  • 8 yildir kullaniyorum,her yilda duzenli olarak check-up yaptiriyorum. Herseyim olmasi gereken gibi cikiyor,turp gibiyim masallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecenin2

bu SAR olayı düşünüldüğü gibi olmayabilir.ben biraz araştırdım.yani diyelimki cep telefonun az çektiği bir alanda telefon maximum güç harcar ve en yüksek radyasyon yayar çünkü bunu oluşturabilecek yeterli pil gücü vardır.fakat bunun aksine pil gücü tükenmesin diye sar değerini sınırlandırmak o alandaki konuşma kalitesini düşürür.bunun dışında baz istasyonu yakınındaki alanlarda tüm cep telefonları yaklaşık aynı sar değerini oluşturur.yani sar değeri telefonun gücünü gösteriyor olabilir.fakat insan sağlığı için bunu üreticiler sınırlandırmak zorunda.diğer taraftan ise tüketicilerede beğendirmek var.çin malları ise tahminim heryerde aynı sar değerini yayar :)) sar değeri değişik iki telefonum var biri SE w880i 1.45 diğeri nokia 1112i 0.9 bunlarla televizyonun veya radyonun yanında konuşurken hani şu bilindik ses oluşturan manyetik etki hemen hemen aynı hatta sar değeri düşük olan daha bile fazla ses çıkartıyor.ben böyle düşündüm yanılmış olabilirim...

bahsettiğiniz 2 telefonada aynı operatörün simini takıp çekimin az olduğu uç noktalarda testler yapın. sar değerinin çekime etkisi nedir ? buna bakarak testimize birde çin malı telefonu eklersek galiba herkesin öğrenmek istediği bu değeri yaklaşık olarak tahmin edebiliriz....

• çok yararlı bir konu
  • arkadaslar sımdı ben 0.70 sar degerı olan bır model var.yenı bır tel alacam model cok hosuma gıttı ama sar degerı 1.43 bu cokmu fark eder yada cok mu buyuk hata yapmıs olurum.gunde 20 dakka ya konusurum ya konusmam.ama tel yanımdan ayrılmaz.okudukca kafamna takıldı bu.sızce cokmu hata yapmıs olurum ya.yardım edrsenız sevınırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk666

arkadaslar sımdı ben 0.70 sar degerı olan bır model var.yenı bır tel alacam model cok hosuma gıttı ama sar degerı 1.43 bu cokmu fark eder yada cok mu buyuk hata yapmıs olurum.gunde 20 dakka ya konusurum ya konusmam.ama tel yanımdan ayrılmaz.okudukca kafamna takıldı bu.sızce cokmu hata yapmıs olurum ya.yardım edrsenız sevınırım.

sar değeri 1.69 cihaz kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim: sar değeri 1 in altındaki cihazları tercih edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

arkadaslar sımdı ben 0.70 sar degerı olan bır model var.yenı bır tel alacam model cok hosuma gıttı ama sar degerı 1.43 bu cokmu fark eder yada cok mu buyuk hata yapmıs olurum.gunde 20 dakka ya konusurum ya konusmam.ama tel yanımdan ayrılmaz.okudukca kafamna takıldı bu.sızce cokmu hata yapmıs olurum ya.yardım edrsenız sevınırım.

sar değeri 1.69 cihaz kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim: sar değeri 1 in altındaki cihazları tercih edin

yapma ya alette cok hosuma gıtmıstı.alma dıosun yanı:) keske okumasaydımsu yazıları ya sar degerı nedır bılmezdım .okudum ıcıme kurt dustu:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

yapma ya alette cok hosuma gıtmıstı.alma dıosun yanı:) keske okumasaydımsu yazıları ya sar degerı nedır bılmezdım .okudum ıcıme kurt dustu:)

4yıldır nokia symbianlı telefonlarını kullandım sar değerleri 1.5nin üstündeydi. sabah aklkınca baş ağrısı olurdu elimden düşmezdi. şimdi sar değeri 0.8 olan modele geçtim ne baş ağrısı ne de rahatsızlık hissediyorum

• Ben bu sar değeri muhabbetine gerçekten inanıyorum. Sar değeri düşük telefon tercih etmekl lazım.
    Peki firmaların bu değerleri gerçekçi mi? örneğin samsung un yeni modellerin sar değeri düşük gibi
    ama benim içimde ona karşı bile şüphe var.
    Birde 3g modemlerin sar değeri ve zararları nedir. Şayet 3g modem sar değeri muhabbeti var ise
    yüksekse, cep telefonunda yüz kat daha zararlı olması lazım. Ya Rab zor bir çağa girdik.
    Millet kanserden dökülüyor. Başımı alıp Anadolunun bir ilçesine gitsem bağım bahçem olsa.
    Kanser kapı da beyler.
  • haklısın bırader ya valla bende bılmıodum onceden bu sar olayını.okudukca telefondan tıksınır oldum yaw:)malum bu devırde elımız ayagımız oldu artık.bı banyoya onunla gırmıyoruz.
  • Arkadaşlar SAR değerini yanlış anlıyorsunuz. Kısaca SAR değeri yani cep telefonu ışınları mikrodalga fırınlar gibi iyonize etmeyen radyo dalgalarıdır. Bu ışınlar da hücrede tepkimeye girerek ısınmalarına sebep olurlar tıpkı mikrodalgada yemek ısıttığımız gibi.

Cel telefonlarının yaydığı dalgalar zararli DEĞİLDİR. Telefonda 1 saat sohbet ederseniz beyin hücreleriniz ısınarak tahribata uğrar ve DNA'larını bozar. DNA'sı bozuk hücre demek kanserli olmaya aday hücre demektir.

Şimdi burdan çıkacak sonuç olabildiğince düşük SAR değerine sahip telefon almaya çalışmaktan önce telefonda konuşma süremizi en kısa seviyede tutmaktır. Uzun konuşacaksak eğer KULAKLIK kullanmalıyız.

1w/kg den yüksek SAR değerli telefonlar diğerlerine göre daha zararlıdır diye bir şey yok. Eğer insan sağlığına zararı olsaydı WHO, FCC gibi kurumlar satışına izin vermezdi.

Kısaca anlatabildiysem ne mutlu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hemen üstte arkadasın açıklaması guzel olmuş. Ben Meizu MX almayı düşünüyorum. HTC Sensation XE'm vardı gecen hafta sattım. Samsung S2- Meizu MX- Htc ( önerebileceginiz bir Yüksek modeli olabilir) arasında kararsızım.. Tavsiyesi olan var mıdır? En düşük SAR degerleri bildigim kadarıyla Samsunglarda var.
  • herşey tehlkeli aslında pc telefonun on katı radyasyon yayıyor televizyonda o şekilde mikrodalga fırın hepsinin 10 katı daha da çok ama sıkıntı etmeyin insanız elbet bir gün ölücez ama radyasyondan değil ecelimiz geldiği zaman ya araba çarpar yada yerler buz vardır ayağımız kayar yada veletin biri muz kabuğu atar hiç boktan ölürüz pisi pisine :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

Arkadaşlar SAR değerini yanlış anlıyorsunuz. Kısaca SAR değeri yani cep telefonu ışınları mikrodalga fırınlar gibi iyonize etmeyen radyo dalgalarıdır. Bu ışınlar da hücrede tepkimeye girerek ısınmalarına sebep olurlar tıpkı mikrodalgada yemek ısıttığımız gibi.

Cel telefonlarının yaydığı dalgalar zararli DEĞİLDİR. Telefonda 1 saat sohbet ederseniz beyin hücreleriniz ısınarak tahribata uğrar ve DNA'larını bozar. DNA'sı bozuk hücre demek kanserli olmaya aday hücre demektir.

Şimdi burdan çıkacak sonuç olabildiğince düşük SAR değerine sahip telefon almaya çalışmaktan önce telefonda konuşma süremizi en kısa seviyede tutmaktır. Uzun konuşacaksak eğer KULAKLIK kullanmalıyız.

1w/kg den yüksek SAR değerli telefonlar diğerlerine göre daha zararlıdır diye bir şey yok. Eğer insan sağlığına zararı olsaydı WHO, FCC gibi kurumlar satışına izin vermezdi.

kardeş yeni telefon almak istiyorum sar değeri 1 in üstünde telefonla neredeyse hiç konuşan biri değilim ancak 3g ile internete baya girerim bana zararı ne olur yardımcı olursan sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yozif28

quote:

Arkadaşlar SAR değerini yanlış anlıyorsunuz. Kısaca SAR değeri yani cep telefonu ışınları mikrodalga fırınlar gibi iyonize etmeyen radyo dalgalarıdır. Bu ışınlar da hücrede tepkimeye girerek ısınmalarına sebep olurlar tıpkı mikrodalgada yemek ısıttığımız gibi.

kardeş yeni telefon almak istiyorum sar değeri 1 in üstünde telefonla neredeyse hiç konuşan biri değilim ancak 3g ile internete baya girerim bana zararı ne olur yardımcı olursan sevinirim.

3g ile internete girerken, yani telefon kulağında değil elindeyken seni etkileyen sar değeri body olarak belirtilen sar değeridir. firmalar kılavuzlarında bu değeri de belirtirler, ear değerinden daha düşüktür.

@mur@t_333 cep telefonlarının yaydığı dalgalar söylediğiniz gibi hücrelerde ısınmaya yol açar ama DNA'yı bozma olayı tamamen teorik. pratikte RF dalgalarının çekirdek DNA'sında kırılma oluşturduğu gösterilememiş. hücresel ısınmanın zararlarına yönelik araştırmalarda da hücresel ısınmaya duyarlı tek dokunun testis dokusu olduğu bulunmuş. (1-kot pantolonunun cebine telefonu koyup kulaklıkla konuşanlara duyurulur. 2-bu konuda cep telefonlarından çok daha tehlikelisi kucakta kullanılan laptoplar ki bu mesajı kucağımda laptoptan yazıyorum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: drorhan

quote:

Orijinalden alıntı: yozif28

quote:

3g ile internete girerken, yani telefon kulağında değil elindeyken seni etkileyen sar değeri body olarak belirtilen sar değeridir. firmalar kılavuzlarında bu değeri de belirtirler, ear değerinden daha düşüktür.

@mur@t_333 cep telefonlarının yaydığı dalgalar söylediğiniz gibi hücrelerde ısınmaya yol açar ama DNA'yı bozma olayı tamamen teorik. pratikte RF dalgalarının çekirdek DNA'sında kırılma oluşturduğu gösterilememiş. hücresel ısınmanın zararlarına yönelik araştırmalarda da hücresel ısınmaya duyarlı tek dokunun testis dokusu olduğu bulunmuş. (1-kot pantolonunun cebine telefonu koyup kulaklıkla konuşanlara duyurulur. 2-bu konuda cep telefonlarından çok daha tehlikelisi kucakta kullanılan laptoplar ki bu mesajı kucağımda laptoptan yazıyorum:)

teşekkürler kardeş bir sorum daha olucak telefonla birşey yapmasam sadece cebimde dursa o zaman nasıl bir etkisi olur ?

• o zaman çok daha düşük bi değer olur çünkü bu söylenen sar değerleri telefonun tüm özellikleri kullanımda olduğunda maksimum değerler. standby değerleri özellikle de telefonun iyi çektiği yerlerde belirgin düşüktür.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.