Şimdi Ara

SAPPHIRE TRİ-X R9 290 GÖRÜNTÜ SORUNU İADE SÜRECİ VE YENİ KART ZOTAC GTX 780 AMP! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
4.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ben HD7870XT VGA ile kullanıyorum hiçbir skntı yok.Hocam bence siz direk iade edin hala şansınız varken.Çünkü kartın başına bir şey geldiğinde pişman olursunuz sonuçta o kadar para döküyoruz şu kartlara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D-sub problemine pitcairn 7800'lerde rastlanabiliyordu. 7870 XT, kırpık 7950 oluyor.
  • Benim pc de ekran görüntüsü belli bir süre sonra 2 3 saniyelik gidiyordu. GTX770 ekran kartı var bende driverları silip baştan yükledim ama düzelmedi. Sonra kablodan olabilir diye tahmin ettim başka bir HDMI kablo taktım ve sorun düzeldi.
  • amd r9 290 serisi sorunlu heralde hergün yeni bir konu acılıyor kartla ilgili
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

Sizinde mi tıpa tıp aynısıydı yoksa ara sıramı oluyordu ? çünkü gene böyle sorunu çözdüğünü yazan biosları karta attım sonra olmayınca konusunu okudum onlarda arada sırada olan bir hataymış.

Birde anlatılana göre kartı 290x yapmamıza yarıyor ben kartı 290 olarak çalıştırsam ona da razıyım ben dün şu alta ki biosu da karta atmıştım

http://www.techpowerup.com/vgabios/151778/sapphire-r9290-4096-131211.html

Sonuç değişmedi kısaca bu siyah ekran hatası biostan kaynaklı bir hata mı ?

Birebir aynıydı yaşadıklarımız.Bu hata tamamen bios kökenli bir zıkkım ki benim kart referans Asus r9 290.

PT3 isimli bios R9 290X sahipleri için modlanmış custom diye tabir edilen türden.Ama hem stabilite sorunlarını çözmesi, üstüne şansınız varsa kartın unlock olup 290X olma durumu var.Bendeki Asus 290 290X olmadı .

Sağlık olsun.

Unutmadan kullandığım sistem:

4.45 ghz FX 8320
    4 gb GSKILL ram
    M4A89GTD PRO/USB3 (Beta Version 3030 bios)
    THERMALTAKE TOUGHPOWER XT 80PLUS 775W
    BENQ VW2424H HDMI ile bağlı
    Samsun 120 gb 840 EVO SSD x 2 raid0
    Cooler Master Haf 932 kasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abba sever -- 29 Ocak 2014; 10:14:48 >

• Dostum sorun slotta. Slot bir okuyor karti sonra okumuyor siyah ekran veriyor

Bende 290x trix var ekran karti boyutundan dolayi kartin baslangic olan slota giris yeri tam oturmuyor onu kontrol et oyle tak saglam tak yani

Bende. Novadan aldim 290x aldim ben suana kadar hicbir sorun yok

• SKRlllEX kullanıcısına yanıt
    İyi oturduğundan eminim arkadaşın verdiği biosu denesem mi bilemedim aslin da geri verip bana su su kartı gönderin seçeneğini denemek istiyorum ben aldığımda dolar 2.33 du simdi 2.15 100 tl nin üzerinde fark oluşuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

İyi oturduğundan eminim arkadaşın verdiği biosu denesem mi bilemedim aslin da geri verip bana su su kartı gönderin seçeneğini denemek istiyorum ben aldığımda dolar 2.33 du simdi 2.15 100 tl nin üzerinde fark oluşuyor.

bence biosu dene saniyelik bi iş sana anlatırım yaparsın hemen istersen ? :)
  • THEKNIGHT kullanıcısına yanıt
    Dün denedim farklı biosları fark olmadı konun başına ekledim geri gönderdim kartı bugün üstüne para gönderip ZOTAC 780 AMP! almak istiyorum dedim kart bir gelsin sorun dediğiniz gibiyse değişim yaparız dediler yarın ellerinde olacak bakalım.Büyük ihtimal yarın bakmayacaklar karta ama ben ıslar edeceğim servis raporunu beklemek bana düşmez iade hakkımı kullanıyorum neticede.
  • Bu novadan alis veris yapilmaz ya bu anlasildi iade konusunda zorluk cikariyorlar. İstemiyorum arkadas bukadar basit 7 gun icinde geri almak mecburundasin gidicen dava acican illa ya nekadar sinir bozucu

• hknups kullanıcısına yanıt
    Bende iyi diye hatırlıyorum daha doğrusu iyidi yarın bir şekilde çözeceğim bu olayı en azından cumartesiye gelsin yeni kart.Tek korkum sorun yok diyerek zaman kaybettirme ihtimalleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 29 Ocak 2014; 20:47:10 >
  • merhaba arkadaşlar aynı kartı bende novabilgisayardan aldım + amd 8320 ve ocz 750 w fan aldım ( gerçi fanı ana karta olmadı girişleri her ne kadar nova bilgisayar oluyor dese de ben yapamadım neyse ) psu yu verip 8gb ram aldım

ekran kartında bir problem çıkmadı çok şükür inşallah ta çıkmaz bf4 - ghost - black flag gibi oyunları en son da oynuyorum saatlerce hiç bir kitlenme donma yada ekran kararması olmadı şuana kadar.

diğer arkadaşların dediği gibi bios olabilir sorun veyahut uyumsuzluk ta olabilir.

bir arkadaşımız en az 750 w psu olması lazım demiş bende 600 w hi-power var 80+ filanda değil hani giçbir sıkıntım yok psu ile olacağını sanmıyorum sorunu

dvi-d den mi çıkış alıp bağlıyorsun monitöre hdmi danmı ben hdmi ile alıyorum belki çıkışla alakalı bir olay olabilir hdmi ile dene bağlantını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekscalibur -- 29 Ocak 2014; 21:19:53 >
  • sekscalibur kullanıcısına yanıt
    Bütün bağlantıları ve farklı kabloları denedim fark olmamıştı.
  • Bu arada ben sorunu nasıl çözdüğümü hatırladım. Anakartın BIOS ayarlarında yine BIOS detayında UEFI support u kapayıp tamamen LEGACY moduna almıştım, ekran kartının üstündeki switch inin hangi pozisyonda olduğu önemli değil her ikisinde de bazı anakartların anakartın UEFI desteğiyle problem çıkartıyor, bunu bi yerden okuyup tek seferde daha önceden de bahsettiğim düzewltmeler ve driver silmesiyle birlikte yapınca çözülmüştü bendeki sorun. Neyse yeni kartın hayırlı olsun diyelim, bir de forumda aynı sorun yaşayan başka birileri varsa onuların konularını burdan yazarsanız orda da paylaşayım onların da haberi olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

amd r9 290 serisi sorunlu heralde hergün yeni bir konu acılıyor kartla ilgili

Alkımm arkadaşımızın tavsiye konusunda sanırım tek gtx 780msi gaminigi ben tavsiye etmişdim
    alırsan özel model olmasından dolayı alabilirsin SAPPHIRE TRİ-X R9 290i dedim...

bu kartı direk tavsiye edenler bu konuya gelmemişler
    belkide görmemişlerdir olurya..
    diğer konu r290 gelince öyle yapar şöyle ezer yok gtx 780 3gb ile mantıksız yok o para farkına deymez
    yok mantle gelince şöyle yapar yok 4gb oww böyle gider titanı 1000tlye tokatlıyor diyenler r290ların sıfır daha yeni alındığında sorunlu çıkmasından dolayı ne düşünüyorlar acaba?
    r290x in ise bu günlerde 90derece üstünü görmesi iyi birşey değil 420watt çekmesi tek gpulu kart için aşırı fazla o fanın bu kartı soğutamamasını eleştirdiğimizde bize kızan sözde tarafsız özünde aşırı fanatik arkadaşlar gelsin bi bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

amd r9 290 serisi sorunlu heralde hergün yeni bir konu acılıyor kartla ilgili

Alkımm arkadaşımızın tavsiye konusunda sanırım tek gtx 780msi gaminigi ben tavsiye etmişdim
    alırsan özel model olmasından dolayı alabilirsin SAPPHIRE TRİ-X R9 290i dedim...

bu kartı direk tavsiye edenler bu konuya gelmemişler
    belkide görmemişlerdir olurya..
    diğer konu r290 gelince öyle yapar şöyle ezer yok gtx 780 3gb ile mantıksız yok o para farkına deymez
    yok mantle gelince şöyle yapar yok 4gb oww böyle gider titanı 1000tlye tokatlıyor diyenler r290ların sıfır daha yeni alındığında sorunlu çıkmasından dolayı ne düşünüyorlar acaba?
    r290x in ise bu günlerde 90derece üstünü görmesi iyi birşey değil 420watt çekmesi tek gpulu kart için aşırı fazla o fanın bu kartı soğutamamasını eleştirdiğimizde bize kızan sözde tarafsız özünde aşırı fanatik arkadaşlar gelsin bi bakalım

Çok iyi demişsin hocam +1

• demircibu kullanıcısına yanıt
    çok doğru hocam bence amd bu kartlarla cuvalladı ki bu arkadasların mantle gelince çoookkk büyük hayal kırıklıgına ugrayacagına eminim çünkü onlar şimdi mantle ile ekran kartlarının performansının tavan yapacagını sanıyorlar
  • Bende de benzer bir sorun olmuştu gerçi ben 7790 kullanıyorum ama olsun diğer pci-e slotuna takınca geçmişti benim sorunum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dun yuzde 5 kik bir oc yaptim 290x ime siyah ekran geldi sanirim ccc betadan dolayi

• Vatan bilgisayar internet stoklarina girmis . seytan durtuyor al diye ama halen kararsizim. Vatan iade konusunda nasil acaba

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.