Şimdi Ara

Sapphire r9 380 2gb ile 4gb modeli..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 2gb ve 4gb arasinda kaldim. Butcem 2gb yetiyo aslinda. Ama aralarinda 5-6 fps disinda fark yok gibi gozukuyo videolarda. Fiyat farki olarakta biri 744 digeri 796 lira. Ne yapmaliyim sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.teknobiyotik.com/donanim/sapphire-r9-380-nitro-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-ekran-karti-11242-13-20g.html

773 liraya bunu al.2-4gb farki sadece fps degildir oyun 2gb'den fazla ister olmayinca kasar ya da bazi ayarlar icin 2gb'den fazla ister bunu olcemezsin fps ya da baska bir seyle.
  • Yukardaki tavsiyeye uy bana kalırsa ilerde içine kurt düşer niye 30-40 tl fazla verip almadım diye ayrıca yukarıda sebebi açıklanmış tabii sana kalmış durum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klement -- 2 Nisan 2016; 21:34:25 >
  • Kesinlikle 4gb al, 380 güçlü bir kart, 4gb belliği hakediyor.
  • Cok saolun yardimlariniz icin. Ozman 1 ay daha bekleyip 4gb olani alicam.

• quote:

Orijinalden alıntı: athlord

Cok saolun yardimlariniz icin. Ozman 1 ay daha bekleyip 4gb olani alicam.

Hocam zamanında 1 gb ile 2gb bellek kapasiteli aynı model kartlar için de aynı şeyler söyleniyordu sonuç 2gb bellekli ve aynı model kartların lehine oldu tabiki de zamanla.o zamanlar da sizin bahsettiğiniz ufak fps farkları vardı ama şimdi bazı oyunlarda 1 gb belleği olan ve halen gpu bakımından güçlü kartlar tıkanıyor ne yazık ki.aynı model daha fazla bellek kapasitesi olanlarsa halen kullanılabilir durumda az çok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2gb r9 380'e yetmez. ben xfx r9 380 4gb kullaniyorum ve cok memnunum, tavsiye de ediyorum.
  • 4gb almalısınız.

• peki bişey daha sorucam. inventusta baktıgım sapphire modellerinde iki adet 2gb lık ürün vardı. biri SAPPHIRE 11242-12-41G diğeri SAPPHIRE 11242-12-20G..fiyatları ise 714'e 744 civarıydı. ürün özellıklerınde tek farkın ısımdekı 41g ve 20g den dolayı nıye 30 lıra fark oldugunu sordugumda aldıgım cevap o urunlerın kutularının bırının yatay dıgerının dıkey oldugu cevabını aldım.sizce bu cevap doğrumudur ben pek tatmın olmadımda ?
  • athlord A kullanıcısına yanıt
    Birinde backplate olabilir. İlk çıkan serilerde yoktu ama yenilerde var. Bu arada 4gb farkını kimi oyunlarda hiç hissetmezsiniz ama kimilerinde yetersiz bellekten dolayı bir takım ayarları kısmanız gerekebilir. Kartın gücü ultraya yetse bile daha düşük seviyeye çekmeniz gerekebiliyor. Vram yetmediği zaman kartın gücünü tam kullanamıyorsunuz yani. En az vram kullananlar bile R9 380'in gücünü belli eden very high-ultra gibi ayarlarda 2'ye yakın seviyede kullanıyor. Bazı oyunlar 3 ve üstüne çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Birinde backplate olabilir. İlk çıkan serilerde yoktu ama yenilerde var. Bu arada 4gb farkını kimi oyunlarda hiç hissetmezsiniz ama kimilerinde yetersiz bellekten dolayı bir takım ayarları kısmanız gerekebilir. Kartın gücü ultraya yetse bile daha düşük seviyeye çekmeniz gerekebiliyor. Vram yetmediği zaman kartın gücünü tam kullanamıyorsunuz yani. En az vram kullananlar bile R9 380'in gücünü belli eden very high-ultra gibi ayarlarda 2'ye yakın seviyede kullanıyor. Bazı oyunlar 3 ve üstüne çıkıyor.

backplate nedir? ve serinin yenisini eskini nerden anlıyacağım. o soyledıklerımden hangısı yenı kardesım? işe yarar bişeyse biraz daha para gözden cıkarıp alınabılır. yorumun için saol.
  • athlord A kullanıcısına yanıt
    Backplate kartın arka kısmına takılan bir tabaka. Kart biraz daha derli toplu ve dayanıklı oluyor. Hayati bir parça değil ama olması iyi. Soğutmaya da biraz yardımcı oluyor ayrıca. Satıcıya sormak lazım. Model numarasından anlaşılır mı bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Backplate kartın arka kısmına takılan bir tabaka. Kart biraz daha derli toplu ve dayanıklı oluyor. Hayati bir parça değil ama olması iyi. Soğutmaya da biraz yardımcı oluyor ayrıca. Satıcıya sormak lazım. Model numarasından anlaşılır mı bilmiyorum.

teşekkürler. tmamdır 4gb olanı alıcamda bakalım nerden alıcam vatan ve inventusu bılıyorum bı tek. gerçi hiç alışveriş yapmama rağmen vatana pek sıcak bakmıyorum nedendır bılmem :D
  • 2gb ile 4gb arasında max fps konusunda fark pek olmaz ( shadow of mordor gibi vram yüklenen oyunlar hariç ) ama min fps te pek çok yeni nesil oyunda hayat kurtarır anlık düşmeleri azaltır. Marka olarak sapphire yada msi alın. Vramleri hynix marka 5700 den 6000 lere oc olabiliyor fabrika çıkışı oc yoksa ellede yapabilirsiniz. Şu aralar nvidia tomb raider dağıtıyor onu 50 liraya satarım derseniz gtx 960 4gb da ucuza geliyor onuda düşünün ilerde elden çıkarması daha rahat olucaktır. ( polarisle beraber bu seriler çok değer kaybedecek aynı 700 serisi nvidialar gibi ). Ama twitch yayını düşünüyorsanız amd gidin 960 %10-50 ye varan daha fazla işlemci kullanımı senaryoları var. Pek çok kişinin dikkat etmediği bir değerdir bundan dolayı ekran kartlarındaki 100-150w fark prizde 50-100 arasına düşmekte. ( 380 serisiyle ashes of singularity oyunu veriliyor ama piyasası pek yok ondan satışı zor olacağından kriter olarak söylemedim. )

• quote:

Arkadaslar 2gb ve 4gb arasinda kaldim. Butcem 2gb yetiyo aslinda. Ama aralarinda 5-6 fps disinda fark yok gibi gozukuyo videolarda. Fiyat farki olarakta biri 744 digeri 796 lira. Ne yapmaliyim sizce?

az bir farkla 4 gb lık olanı almak akıllıca olur
  • Saolun yardimlariniz icin 4gb olani aldm :)

• quote:

Saolun yardimlariniz icin 4gb olani aldm :)

hayirli olsun gule gule kullanin.oyun deneyimi test mest bir kac gun kullandiktan sonra yazabilirsiniz.gpu dusuyor mhz dusuyor oynuyor sabit yuz olmuyor bunlar dert degil.kart oyuna gore calisiyor hani kafana takilirsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

quote:

Saolun yardimlariniz icin 4gb olani aldm :)

hayirli olsun gule gule kullanin.oyun deneyimi test mest bir kac gun kullandiktan sonra yazabilirsiniz.gpu dusuyor mhz dusuyor oynuyor sabit yuz olmuyor bunlar dert degil.kart oyuna gore calisiyor hani kafana takilirsa.

2 oyunda denedim performansi.

Arma 3.. ne ayar varsa en yuksege cektim. Fps 30-40 gpu %100 844mhz cpu %55-%65

H1z1 ultra ayar fps 70-80 plasent valleyde 45-50.. gpu %100 850 kusur mhzlerde cpu %85 civari..

Tesekkurler bu arada yorumun icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi athlord -- 6 Nisan 2016; 21:04:12 >
  • yine duramamışsın almışın kartını hemencecik hayırlı olsun güzel tercih güle güle kullan..
  • Zamanında 6850 alırken 2gb olanı alsaydım gta 5de bu kadar kasma olmazdı diyip kafamı taşlara vuruyorum. Laptoptaki 740m daha performanslı 6850den gta 5te, sırf 2gb diye O yüzden 4 gb olan alınmalı her türlü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.